Нова партия се зародила: ГОРД.

uni-web

Well-Known Member
ГОРД- Гражданско Обединение за Реална Демокрация.

Пооспами ли са едната социалка малко ама иначе като ги слушам биват.

[video=youtube;_XDS9L5-BVI]http://www.youtube.com/watch?v=_XDS9L5-BVI[/video]

След това видео има и други в тубата.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Слави Бинев го познавам, доста умен човек, но нали знаете че тук в БГ всеки гледа да заграби колкото може повече, докато е на власт. По какъвто начин мисли народа, по такъв мислят и управляващите. Така че, която и партия да е, все едно, ама по-добре да се махнат тия сегашните :)
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Слави Бинев го познавам, доста умен човек, но нали знаете че тук в БГ всеки гледа да заграби колкото може повече, докато е на власт. По какъвто начин мисли народа, по такъв мислят и управляващите. Така че, която и партия да е, все едно, ама по-добре да се махнат тия сегашните :)

Абе аз гледам сега конференцията, и чесно да си кажа ми харесва това което говорят, но до колко е истина и изпълнимо не мога да кажа.

Иначе на думи са силни поне за мен, и чесно да си кажа може би това са единствените които са ми направили впечатление.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

И след 4 години ще ревете пак, че са гробари, лихвари и т.н. :)
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Преди малко Мишо Шамара и Слави Бинев избухнаха в ефир - гледайте записа от "Преди обед" по БТВ. Шамара унищожи борисов в ефира :D
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

И след 4 години ще ревете пак, че са гробари, лихвари и т.н. :)

Аз не съм гласувал за ГРОБ и чесно казано това е първата партия или движение което ме жегва да се замисля.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

А дали обещават преход към пазарна икономика? Съмнявам се. Ще се мъчим с планово-пазарната лудост на Европейската империя на злото...
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Абе някой път си ги дрънкате само за да не заспите. Нали се възмущавате на "сегашната мутра". Много бързо забравяте, че почвате да се възхищавате на нов мутраген.

Всъщност Слави Бинев е един от дебеловратите глигани, които водеха кървави мутренски сражения със себеподобни за контрол върху рекета и силовото застраховане в началото на 90-те. Бинев не съумя да нареди името си до това на братя Илиеви, Маргините, Бай Миле, Карамански и компания по простата причина, че се оказа малодушен и съответно загуби войната за рекета. Е, менте архонтът и съдържател на чалга заведения и стриптийз барове, все пак запази някаква дребна разбойническа ниша за себе си, преди целият му персонал да го напусне и да създаде най-оборотните заведения в столицата.

„Слави Бинев управляваше като мутра БИАД и останалите заведения, които контролираше в София, и затова всички избягахме от него. Сами може да си направите сметка колко успешен бизнесмен е. Банкрутира само година-две след като се появи конкуренция в бранша му“, казва бивш сервитьор на БИАД, който в момента върти собствен бизнес.

За това колко честен е Слави Бинев и как точно е воювал с „мутрите“, най-добре говорят документите от разследването на прословутия бой между борци и каратисти в спортния център „Д’Ескрим“.

На 16 ноември 1993 г. около 50 борци, предвождани от братята Николай и Красимир Маринови – Маргините, Димитър Джамов и Дмитрий Минев – Димата Руснака, атакуват офиса на Слави Бинев в спортен център „Д’Ескрим“. Поводът за атаката е рекет на Слави Бинев и ортака му Борислав Цветков, шеф на пазарджишката гангстерска групировка ЦБР, срещу Иван Михайлов. Рекетираният е син на служителя в „Мултигруп“ Георги Михайлов. 25-годишният тогава Иван Михайлов взима заем от 12 000 лева от приятел на Слави Бинев и Борислав.

Цветков с обещанието да върне 14 бона след месец. Младежът обаче не се издължава и с него се заемат каратистите. През есента на 1993 г. представители на Бинев и Цветков обявяват на кредитополучателя, че има да им дава 150 000 лева (бел. авт. – тоест налагат му лихва от над 1000% за година!) и че ако не се издължи до средата на ноември, ще го изкормят жив.

Цялата статия тук: http://senzacia.net/съдби/слави-бинев-един-от-малцината-дръзн-20594

П.С. Абе нещо не бяхте активни на темата: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=37301

uni-web - не ми се сърди, ама омразата ти към Герб те заслепява и изкривява трезвата ти преценка. Не подкрепям глупостите, които твори сегашното правителство, ама не търсете алтернативи за нов бардак ама със стари курви.
Нищо лично към теб, и с риск да ми се разсърдиш ...ама в последно време само с политика се занимаваш във форума, а определено не я разбираш :)
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Преди малко Мишо Шамара и Слави Бинев избухнаха в ефир - гледайте записа от "Преди обед" по БТВ. Шамара унищожи борисов в ефира :D

Дай линк братле.
 
От: От: Нова партия се зародила: ГОРД.

А дали обещават преход към пазарна икономика? Съмнявам се. Ще се мъчим с планово-пазарната лудост на Европейската империя на злото...

Изгледай и ще разбереш. :)
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Че то кой не е мутра, има ли въобще такива в политиката? Нямаме кой знае какъв избор. Аз за никой не бих гласувал, но пък ако всички го направят, може да стане още по-зле.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Малко допълнение:

Нова политическа партия, замаскирана в момента като сдружение, е на път да се появи на българската сцена. В нея ще се съберат отколешни врагове, привърженици на враждуващите ДПС и "Атака", които вече са се заиграли и с неуспелия кандидат за президент Меглена Кунева.

В сянката на този широк алианс стои евродепутатът от партията на Волен Сидеров Слави Бинев, научи „Всеки ден”. От него и от приближените му бизнес кръгове, които доскоро бяха просто мутри, ще бъде получено и финансирането на политическия проект, който ще се казва ГОРД и ще стартира официално на 3 март. Дотогава Бинев ще се опита да се прикрие като основател на новата партия. Междувременно обаче ще привлича към идеята отлюспилите се от ДПС и "Атака" кадри.

Цялата статия: http://www.vsekiden.com/111186/slavi-binev-pravi-partiya-na-mutrite/
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Поредното: "ВЕрвайте ми, аз ще ви оправим за..."

Предизборно промиване на мозъците на добитъка, наречен електорат.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Малко допълнение:

Я ми кажи колко са независимите медии, които не ги държи ГРОБ.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Това са извадки от устава на ГОРД:

ЦЕЛИ

Чл. 4 Основни цели на сдружението са: охраняване на ценностите на демокрацията като единствена възможна организация на обществото, предполагаща устойчиво развитие, зачитане мнението на малцинствата, защита на природните дадености и човешките права, на личните свободи и свободното предвижване на хора, идеи и капитали.

ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ИЗВЪРШВАНАТА ДЕЙНОСТ

Чл. 6 Сдружението осъществява дейност в обществена полза за развитието и утвърждаването на демократично и силно гражданско общество, базирано на духовните ценности и човешките права, определяйки като свои приоритети личностната реализация, здравеопазването, образованието, науката, културата, техниката, технологиите, физическата култура, подпомагане на социално слабите, на хората в неравностойно положение, защита на околната среда.

ПРЕДМЕТ НА ДЕЙНОСТ

Чл. 7 Предметът на дейност на сдружението е дефинирането на обществено-политически проблеми и формулиране на тези за управление на структурни политики, провеждане на кръгли маси, конференции, изследвания и анализи, изработване и реализиране на политики, програми, проекти свързани с развитието и утвърждаването на гражданско общество, както и всяка друга дейност, която не е забранена от закона и спомага за реализиране целите не Сдружението.

Пишат общи неща за демокрация, гражданско общество, изброяват някакви общи приоритети, включително и околната среда (нали трябва и екофанатиците да гласуват за тях). Загатват за пазарна икономика ("защита на природните дадености и човешките права, на личните свободи и свободното предвижване на хора, идеи и капитали"), обаче не смеят да споменат думата "пазарна икономика" или "капитализъм". Ако ги питате за субсидиите вероятно ще увъртат и ще говорят общи неща за демокрацията.

От устава на ГОРД става ясно, че тази партия няма ясни цели (освен общи неща като демокрация и подобни, които се споделят от всяка партия).


Сега видях, че Иван Костов се е осмелил да говори за субсидиите. Направо не мога да повярвам. Преди години бях го питал и не посмя да каже, че е против (не вярвам да не е разбрал въпроса ми), но сега явно е решил да рискува и да се изкаже против субсидиите, макар и доста предпазливо и с възможност да даде заден ход:

Според Иван Костов, е по-добре да се премахнат всички субсидии за селскостопанско производство в ЕС и тогава веднага ще станат ясни специфичните предимства на българското земеделие.

Иван Костов каза:
„Ако субсидиите при някои продукти, които надхвърлят тези давани на нашите производители два или три пъти, бъдат изравнени или премахнати изцяло, българското производство ще бъде много по-конкурентоспособно на европейските пазари. В това отношение трябва да сме радикални“

Защо ни е такава Европа, която субсидира едни и унищожава други, попита лидерът на ДСБ.

Видео: Иван Костов: При равни субсидии за земеделие ще се открои българско производство
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Я ми кажи колко са независимите медии, които не ги държи ГРОБ.

Това не знам. Просто прочети насам, натам. Не искам да влизам в политически дебати с вас, защото си ми е хубаво във форума и заради глупости няма смисъл да спорим. Просто се върни назад в годините и виж всички мазници какво натвориха. Те знаят, че народа бързо забравя и пак му промиват мозъка.

Не се оставяйте да ви водят за носа. Оставете емоциите, те никога не са били добър съветник. Бъдете реалисти.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Дай линк братле.
В най-скоро време трябва да качат клип във вбокс-а
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Просто чух, и видях не се оставям да ме водят за носа, нито герб нито който и да е, но определено няма да скрия приликата в това което говорят и това което мисля.

Не търся дебат във темата просто искам да чуя и други мнения.
 
От: Нова партия се зародила: ГОРД.

Тоз Слави Бинев само, като го видях, как чете от тетрадката, като ученик от втори клас и ми става ясно и какво ще му е управлението.
Ама какво ли се учудвам. То сега е модерно в България хората с подземен бизнес да са по високите етажи на политиката..
 

Горе