Няма никакво „аз“, има само „ние“

От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Миналата година е 2013, а не 2012.

Пример за вредна мантра - последният ти абзац. Разтягане на локуми, завършващи с невярно съждение.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Днес прочетох статия за непалски скиор линк
и в мен се породиха разни мисли

уважавай, не завиждай и никога да не казвам „аз искам“. Няма никакво „аз“, има само „ние“.

Според мен АЗ ИСКАМ, АЗ МОГА, АЗ ЩЕ ПОСТИГНА е ключово във всяко едно начинание особено за предприемачите!

То и Бай Ганьо е голям предприемач и индивидуалист, но мене ми харесва повече "Съединението прави силата" и легендата за хан Кубрат и снопа пръчки
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Абе хора не ви ли писна да ви правят на балами, да тъпчат народа, да ни предлагат един калпав театър и политици и журналисти и съдии. Не ви ли омръзна да се джавкате по форуми или където и да е, а никой да не предприема нищо, въпреки че е много умен и можещ. Не дойде ли вече времето веднъж поне да сме НИЕ и да изчистим тази паплач от държавата.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Миналата година е 2013, а не 2012.

Пример за вредна мантра - последният ти абзац. Разтягане на локуми, завършващи с невярно съждение.

Колега, те данните за 2013 не са излезли още, не знам какви русофилски медии вадиш, но в никъв случай Русия не е увеличила икономиката си с 50 процента за една година. Стига глупости, мислих че имаш икономическо образование, но уви лъгал съм се.

А щом мислиш, че са глупости - я кажи какво трябва е един предприемач? И що реши, че има невярно съждение, до сега в цялата тема виждам, че говориш неща, който са далеко от фактите, а аз съм говорил глупости. Защо, решаваш че това са локуми и глупости?
 
От: От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Миналата година е 2013, а не 2012.

Пример за вредна мантра - последният ти абзац. Разтягане на локуми, завършващи с невярно съждение.

Колега, те данните за 2013 не са излезли още, не знам какви русофилски медии вадиш, но в никъв случай Русия не е увеличила икономиката си с 50 процента за една година. Стига глупости, мислих че имаш икономическо образование, но уви лъгал съм се.

А щом мислиш, че са глупости - я кажи какво трябва е един предприемач? И що реши, че има невярно съждение, до сега в цялата тема виждам, че говориш неща, който са далеко от фактите, а аз съм говорил глупости. Защо, решаваш че това са локуми и глупости?

БВП на Русия се увеличава с по 0.2 трлн. всяка година, както се вижда от данните на Световната банка. Германия пък през 2013 отбеляза спад. Прогнозните данни на Световната банка показват същото, което и моите - просто при мен вече са публикувани, а от Световната банка все още не (това е по-продължителен процес).

Нямам нищо против да смяташ, че Русия е четвърта дори, това няма значение. Въпросът ми бе не да им го мерим, а действително ли вярваш, че БВП определя кой е по-силен? А не БВП на глава от населението, да кажем (примерно), по който показател Русия е далеч по-назад от германците? Защото даде БВП на САЩ като пример преди началото на Първата Световна. Дадох ти контрапример.

Локумите са си локуми, тях няма какво да обсъждаме, не всеки студент, ами дори всеки ученик знае как се пишат. Грешното съждение бе, че предприемачът действа соло. Добрият предприемач не действа соло и дадох съответните примери дори в тази темичка.

Не съм твърдял, че съм предприемач през последните десетина години, но ако 90% от хората тук (които не могат да стигнат дори до нормална българска заплата) са предприемачи, то аз трябва да се чувствам като Гордън Гекко и да цитирам Greed is Good на всеки ъгъл. В реалния свят обаче това няма да ме направи предприемач. Същото се отнася и за вас.

[video=youtube;PF_iorX_MAw]http://www.youtube.com/watch?v=PF_iorX_MAw[/video]
 
Последно редактирано:
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Колега, ама ти сериозно ли си вярваш? Как ще расте с по 2 трилиона това са по 100 процента на година, ти понятие имаш ли от икономика. Ти направо ме убиваш кви източници кви данни кви пет лева, кой ти източника?

Ето ти официален консенсус 1,4-5% http://www.businessweek.com/news/20...bly-grew-at-half-previous-year-s-rate-in-2013 http://voiceofrussia.com/news/2014_01_29/Russian-GDP-grew-1-4-in-2013-6281/

Направо по икономика си трагичен, както и фактологичен за историята.

Явно бъркаш понятията бизнесмен/управител и предприемач. Вторията управлява, това което е създал първият и то управлява в екип. Предприемача тръгва от много ниска кота, а тези с големите капитали тръгват от по-висока, но като цяло идеята от заченване до реализация е на предприемача, това че се споделя с екип не го прави толкова отборно, а просто делигиране. Явно трябва натъртим на факта от концепция до реализация контрола и визията е на един или група от предприемачи(ако идеята е на няколко).

Отново правиш грешка, никъде не съм казал алчност, а търсене на личното щастие. И да прав си колкото и да го говориш нищо няма стигнеш, докато не поемеш инциативността. Но пък да я поемеш, то спрямо твойта логика е глупости. Честно да ти кажа, какво защитаваш?

Виж не искам се дърпам с теб, това което ти го говоря е изпитано от 1во лице 1но число. Достигнал съм до тези изводи и именно тези локуми и глупости, както ги наричаш ми помогнаха, както и на много други мой познати - които имат бизнеси за стотици к, а някой дори и милиони.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Изводът е само един, момче. Учи, учи и пак учи. Преди да пишеш.

P.S. Бербатов вкара гол от засада, така че ще ме извиниш - тук ми доскуча.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Изводът е само един, момче. Учи, учи и пак учи. Преди да пишеш.

P.S. Бербатов вкара гол от засада, така че ще ме извиниш - тук ми доскуча.

Колега ти добре ли си?! Сам се оборваш Чети си глупостите дето си писал! Писал си:

БВП на Русия се увеличава с по 2 трлн. всяка година, както се вижда от данните на Световната банка.

Това означава, че всяка година расте с по 2 трилиона, а не че всяка година има по 2 трилиона БВП! В първият случай, ще означава че расте, това означава че се увеличава с по 100%, а реалноста е с 1,5% за 2013. Научи го този БГ, няма е зле. Знам, че е тънка разликата и знам, че нямаш икономическо образование, но моля те внимавай какво пишеш.

И в същата статистика, можеш да видиш къде е Германия:

цък

Русия е назад от Германия както на БВП, така и на БВП на глава.

Така, че наистина колега учи и учи БГ и гледай какво пишеш - защото големи глупости пишеш.


Изводът какъв е колега? Не се прави на остроумен за неща, който си нямаш ни най-малко понятие. Хайде със здраве!
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Свърши мачът, въпросът със засадата остана неизяснен.

По данните и тенденциите въпроси има ли (които не са получили отговори в предишни постове)?

Ако няма, то отговори на моя преди да се изгубиш отново във водопада от думи:

Нямам нищо против да смяташ, че Русия е четвърта дори, това няма значение. Въпросът ми бе не да им го мерим, а действително ли вярваш, че БВП определя кой е по-силен? А не БВП на глава от населението, да кажем (примерно), по който показател Русия е далеч по-назад от германците? Защото даде БВП на САЩ като пример преди началото на Първата Световна. Дадох ти контрапример.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Колега няма какво да говоря с теб. Нито си наясно с икономическите факти, нито с нормалният изказ. Колко пъти да ти казвам, че Русия е след Германия по БВП и много след нея по БВП на глава от населението. Както и факта, че Руският БВП не расте с по 2 трилиона на година, а както се очаква с некви си 30 милиарда или 1,5% увеличение.

Дадох икономиката на САЩ в предишните ми постове именно защото за това говорихме, говорихме че свободните инициативи, търсене на щастието и доброволните отношения са е направили най-силната икономика за 120 години. За тези години имат най-големият растеж на жизнен стандарт, а ти реши се правиш на остроумен, щото не били велики сили :) Тук си говорим, че именно предприемачите са тези, които са направили САЩ тогава толкова социално и икономически напреднали. Както и писах, че с любимият колективизъм сме за никъде, всичко става в следствие на търсене на личните цели и мечти, а ако те са свързани с забогатяване, то тогава всички се облагодетелстват от предприемаческата дейност.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Макар и да не ми харесва, че ме наричаш многократно "колега" (ако исках да ме наричаш колега, то щях да ти преподавам в някой български ВУЗ), то отново ще задам същия въпрос:

Нямам нищо против да смяташ, че Русия е четвърта дори, това няма значение. Въпросът ми бе не да им го мерим, а действително ли вярваш, че БВП определя кой е по-силен? А не БВП на глава от населението, да кажем (примерно), по който показател Русия е далеч по-назад от германците? Защото даде БВП на САЩ като пример преди началото на Първата Световна. Дадох ти контрапример.

Ако просто не си го прочел преди, то отговори. А ако продължаваш да ме убеждаваш в нещо, което вече няколко пъти повторих, че няма значение и че беше само контратеза на твое изказване (БВП на САЩ като показател преди ПСВ), то няма смисъл да пишеш повече - монологизирай пред някой череп в ръка.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

БВП на глава е от значение, знаеш ли колко е било БВП на глава в САЩ и останалите страни преди ПСВ?

Нима оборваш факта, че предприемачите не са тези, който са допринесли до това, в търсене на личното егоистично щастие?

Надявам, се вече да не правиш малоумните грешки за Русия, относно БВП и с по колко на година расте - че трагедията пълна.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Благодаря за отговора, така си и мислех.

Повече въпроси към теб нямам. И наистина ще ти бъда благодарен да не ме наричаш "колега". Това върви в първи курс поради чисто психологически причини (трябва да се стимулират първокурсниците и да се наслагва академичния дух), но тук нямаме взаимни задължения, че да се налага да търпя това.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Ок нямаш проблем, щом ти е такова желанието(макар, че по твойта логика това колега ни прави колектив, а ако не държиш така ти се говори пак се цепиш и по индивидуален път се развиваш и индиректно подкрепяш тезата за индивуализма).
Все още искам да разбера защо са локуми, а това са неща които са ми помогнали да реализирам, а и както ти писах и предприемачите са в основата за най-бързият икономически растеж в историята за такъв период от време. Бих отишъл и по далече, БГ след освобождението си до 2-ра световна се развива с много добри темпове както икономически така и социално и като общност - тогава сме имали възможно най-свободните пазари в историята ни и фактите са на лице. Е ако го нямаше този комунизъм, друго щеше да е но .....
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Такова ми е желанието, защото не виждам смисъл да се продължава.

Ситуацията наподобяваше често срещана в "Двама мъже и половина". Чарли избъзика малкия с някой готин лаф и се оглежда щастлив и доволен, докато хлапето му отговори и Чарли разбира, че целият му лаф е отишъл на кино, тъй като малкият дори не е разбрал, че е бил избъзикан.

Така и тук. В опит да покажа колко е несъстоятелна тезата на опонента, че щом САЩ са надминали Англия по БВП в началото нa 20-ти век, то са станали по-мощни от нея, и виждайки, че опонентът е като кон с капаци и дори не чете какво му се пише, реших да го докарам сам до тази мисъл с примера за Германия и Русия. Че достигането на БВП на друга страна не означава, че тези страни са равни като икономическа мощ.

И когато доволен очаквах опонентът да напише: "прав беше, признавам" се оказва, че опонентът и бъкел не е разбрал от тези две форумни страници писане и брисане.

Е какъв е смисълът да продължавам да пиша? Или Чарли трябва да опита на по-детско ниво, или пък малкият трябва да порасне. В сериала ситуацията поне е смешна, докато тук си е чиста загуба на време.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

личното егоистично щастие?

BRAVOS
това са думите, които се въртели у главата на НАПОЛЕОН, когато е завладявал цяла ЕВРОПА. А през това време офицерите му са онохождали сегиз тогиз женка му!:-o
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Такова ми е желанието, защото не виждам смисъл да се продължава.

Ситуацията наподобяваше често срещана в "Двама мъже и половина". Чарли избъзика малкия с някой готин лаф и се оглежда щастлив и доволен, докато хлапето му отговори и Чарли разбира, че целият му лаф е отишъл на кино, тъй като малкият дори не е разбрал, че е бил избъзикан.

Така и тук. В опит да покажа колко е несъстоятелна тезата на опонента, че щом САЩ са надминали Англия по БВП в началото нa 20-ти век, то са станали по-мощни от нея, и виждайки, че опонентът е като кон с капаци и дори не чете какво му се пише, реших да го докарам сам до тази мисъл с примера за Германия и Русия. Че достигането на БВП на друга страна не означава, че тези страни са равни като икономическа мощ.

И когато доволен очаквах опонентът да напише: "прав беше, признавам" се оказва, че опонентът и бъкел не е разбрал от тези две форумни страници писане и брисане.

Е какъв е смисълът да продължавам да пиша? Или Чарли трябва да опита на по-детско ниво, или пък малкият трябва да порасне. В сериала ситуацията поне е смешна, докато тук си е чиста загуба на време.

Много си оструемен и скромността ти личи.

Можеш да се върнеш в темата и да видиш, че именно предприемачите са тези, които са довели САЩ до най-силна икономика, както по БВП, така и по БВП на човек. Както и предприемачите, са тези които докарват и индустриалната революция и не случайно и УК става толкова могъща през 19 век.

Дадох ти доста време да си корегираш тезата, но уви само затвърди, че си един самовлюбен, арогантен снобар. От твоето его, не можеш видиш колко грешни преценки и глупости пишеш.

Чети и гледай внимателно какви са били БВП на глава точно преди ПСВ
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regions_by_past_GDP_(PPP)_per_capita

А аз съм бил кон с капаци. Онзи бисер за Русия и Германия, остава в аналите на форума, за големите бисери. Фактологическото ти боравене е на ниво на някой мухлясал учен от БАН, който мисли че слънцето се върти около земята. По икономически въпроси си пълна скръб така, че имай малко себе уважение и мълчи по тези теми.
 
Последно редактирано:
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Е виж си темата. Страната пише, че сега Русия има по-голяма икономика от Германия. Говорим за 2013, а те данните не са излезли, но той вече ги имал. И още по-големият бисер, че икономиката се увеличавала с по 2 трилиона на година. Колега, не прави разлика между увеличение и че е 2 трилиона на година икономиката на Русия. В първият случай, ще рече че Русия расте с 100% на година, а реалността от консенсуса от миналият месец е че увелича икономиката с 1,5%.

Хайде от мен толкова, тема е безсмислена за мен вече. Безсмислена е от аргументите. По логиката на горе писещият, аз съм балам че вярвам в тези ценности на предпримачеството и личнсоти характерситики. Много странно, защо именно те ми помогнаха да изграждам редица проекти, но явно съм бил в делюзия.
 
От: Няма никакво „аз“, има само „ние“

Предприемачеството не е задължително свързано с либерализма и демокрадцията. Едни от най-големите и известни германски фирми са възникнали в тоталитарния Трети Райх. Хюго Бос е шиел униформите на вермахта, Фолксваген е първата масова кола, Байер и още много мога да изброя, включително любимите ни Адидас и Пума. Как обясняваш тоя исторически феномен?

А по темата за индивидуализма мога да пиша много, ако ти се спори, можем да спорим. Но той е едно от негативните ни качества.
 

Горе