Обмислят забрана на отказа от парно

От: Re: От: Обмислят забрана на отказа от парно

Е тука така жестоко излъга с тая сметка от 40 лева за два работещи денонощно климатици, че направо се оля! Няма как да стане по-никакъв начин, да не са ти по 100 вата климатиците! Я не се излагай! Аз съм с два японски среден клас и на климатик разхода е около 40-50 лева на месец, но не и на два! :mad:

Малко може да е посмалил или да се дължи на неточно отчитане на електромерите но теоретично е напълно възможно - Има много топли южни вътрешни панелки които с хубава дограма и изолация на външните стени може да не ги отопляваш в такива апартаменти ако всичките ти съседи са на парно и не икономисват спокойно може да мине с 40лв.
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Прави ми впечатление тия Герб как точно си прокарват законите.
Първо казват някаква голяма простотия и гледат каква ще е реакцията на хората. Ако няма силно противопоставяне приемат си закона.
Ако хората направят някой протест, почват едни приказки колко народа бил прав и те нещо са се объркали и другаря Слънце им се кара публично, а в същото време подготвят тихомълком промяна в някой друг закон и дефакто пак си узаконяват това което им е угодно.

Така че специално със Топлофикация, това лято ще се нагледаме на глупости и циркове, как уж заради забраната от отказа щели да паднат цените и други врели-некипели.
 
Не знам с какъв мозък ги предлагат тези закони и глупости, защото вече и закони не мога да ги нарека, но това по всички правила нарушава европейската конституция. Аз нямам търпение да го приемат, за да видя как ще ги осъдят в Европа и ще си вземат бая голямо обезщетение за това.
 
Е технически не е възможно. Климатиците да са по 600 вата "примерно", нон стоп работа!? Аз съм с два дайкина, с изключително висок енергиен клас, двустаен апартамент (с изолация, дограми, външни щори и т.н.) и такава сметка е недостижима за мен!
 
От: От: Обмислят забрана на отказа от парно

Без да е пускано парното по 210 на месец, а нека после да ми разправят, че е по-икономично от тока
Ти сериозно ли? Без да си пускал парното 200/м:oops:
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

То такива забрани не са ли противоконституционни, кой знае утре кво ще им скимне да направят, всеки министър с една фирма в определена сфера и само от него...
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Прави ми впечатление тия Герб как точно си прокарват законите.
Първо казват някаква голяма простотия и гледат каква ще е реакцията на хората. Ако няма силно противопоставяне приемат си закона.
Ако хората направят някой протест, почват едни приказки колко народа бил прав и те нещо са се объркали и другаря Слънце им се кара публично, а в същото време подготвят тихомълком промяна в някой друг закон и дефакто пак си узаконяват това което им е угодно.

Така че специално със Топлофикация, това лято ще се нагледаме на глупости и циркове, как уж заради забраната от отказа щели да паднат цените и други врели-некипели.

Кофтито е, че накрая на хората ще им писне и няма да се занимават с протести и ще видим закони чудо, такива простотии дето в света ги няма.
 
Яко е, че са противоконституционни, за това и на мен ми е чудно как ги мислят тези глупости? Много сила и капацитет има в това правителство. И се чудя кой колко им е платил за този закон. :) Защото определено не служи за обикновения гражданин, а си обслужва точно топлофикация.

Аз не се учудвам вече, като се гласува нещо, се гледа кой оперира на този пазар и може само да си правим изводите. Цъфнали и вързали сме, за да си правят толкова корупционни схеми. :) На запад поне ореджат държавата да се движи по план и после започват да се лакомят. Ако си мислите, че и там няма корупция, сте в заблуждение, просто там е културно и не толкова аматьорско. Тук тия даже не могат да го направят като хората. Нищо следващите 4 годни пак ще им гледаме сеира, като гледам статистиките. :)
 
Хъм значи ще стане като подпишеш в топлофикация е все едноче да влизаш в мафията единствения изход е скракта напред ... след това може да почнат да пробутват договорите да ги подписваш межу ддруги документи ако мине :)
 
И примерно малкия шрифт да надвишава нормалния. И това е нещо като да му кажеш "да ги духа потребителя", но дали ще се случи....с тези закони, защо не. :)

Важното е да ни забавляват, то друго едва ли правят. Сега и по телевизиите като се завърти, пък и те да захлебят от рейтинг и така колелото се върти само, че на едно място. :)
 
Е технически не е възможно. Климатиците да са по 600 вата "примерно", нон стоп работа!? Аз съм с два дайкина, с изключително висок енергиен клас, двустаен апартамент (с изолация, дограми, външни щори и т.н.) и такава сметка е недостижима за мен!

хъм а колко са дебели изолациите ? в канада минимума беше да ти е с коефицент 20 стените (равно на около тулена стена с 10 см зелен фибран ) и коефицент 40 на покрива... и с климатик 12ка топлят 60 квадрата... в бг се слага 12ка на 60 кубика... и масово се слага по 5 см фибран... а и още нещо при - 10 или по ниски всички си включвата газовите котлета щото климатиците почват да харчат за страх...

едно приятелче в ново стоителство с двойни стени тухла + въздушен джоб + итонг с обикновенно инверторно ЛГ 12ка от 700 лв с безплатен монтаж нон стоп влючено в хол 30 кв каза че с 40 лв му е скочила сметката за ток в най студените месеци така че е възможно в две спални по 15 ако се ползва а и новото сторителство какви са маломерни....
 
От: Re: Обмислят забрана на отказа от парно

Е технически не е възможно. Климатиците да са по 600 вата "примерно", нон стоп работа!? Аз съм с два дайкина, с изключително висок енергиен клас, двустаен апартамент (с изолация, дограми, външни щори и т.н.) и такава сметка е недостижима за мен!

Възможно е
Не е задължително климатиците да работят на 600 вата - Преди години си играех доста да ги засичам и например японските ми Санио могат например да падат до под 180 вата консумация преди изцяло да изключат - Прехваленото Мицубиши може да се намали до около 400 вата преди да изключи.
Спалнята ми е южна и в по топли дни се случва Саниото да изключи - това означава че необходимата мощност за поддържане на температурата в стаята е под 180в.
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Ами аз ви казвам какви са сметките за тока и това не е само сега, от няколко години е така от както има климатици. Не съм засичал нищо, просто гледам сметката. Миналата зима имаше една по-висока около 110 лева, но беше доста студен месец. Максимум по 30 лева да е изхарчил един климатик тогава.
 
Забелязал съм, че сметките за ток са около 100-150 лева, докато с парно почваш от 200 лева. Пък кой колко отоплява е субективно, но съм сигурен, че никой не се чувствал дискомфортно при използването и на двата метода. Важно е да ти е добре и да платиш нормални цени. А не половин средна заплата за София.

Климатика му е майката. Парното да си го ползват тези мошеници. ;)
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

мен ме интересува данък куче. примерно имам къща с двор и кучето си ми стои в двора, ако съм си платил данъка на къщата трябва ли да плащам данък куче (не че някой плаща)
питах за ташак в общината и вдигат рамене - трябвало. ама защо, след като кучето не излиза от моя имот. не го разбирам данък кучето, предполагам, че се плаща, защото кучето излиза навън и не знам си какво. ако си ми седи в двора не трябва да плащам. кой компетентен да питам, не че искам да плащам каквото и да е, просто ми е интересно и искам да ми разяснят за какво е тоя данък куче. ако имаш котка не плащаш, защото котката ти стои вкъщи, нали така?
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Ти ако искаш може да питаш и в енергото и във ВиК - общината не мисля че има някакво отношение към данъците - Питай в данъчното
Освен това как ще докажеш че кучето ти не излиза от къщата ?
По тая логика може да кажеш че и колата не ти излиза от гаража и да не плащаш гражданска и пътен данък
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

По тая логика може да кажеш че и колата не ти излиза от гаража и да не плащаш гражданска и пътен данък

Прав си, ама примера ти е грешен - тогава я спираш от движение и не плащаш нищо.

Иначе за кучето, не само данък, но и чип, паспорт, и още една камара глупости трябва да имаш, ако не искаш да ти го приберат (някой по-енергични натегачи от еко-нам'ко-равновесие)
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

естествено, че ако искам мога и 10 коли да си имам в двора и да не им плащам данък. има един такъв москвич и една волга на вилата и си седят, още с черни регистрации са :D
ако ме хванат, че ги карам, волгата е в гараж и е много лачена (само на 30 хиляди км, сметайте) и в движение, но не се кара ествествено, тогава могат да ми кажат нещо, ако си ми седят в двора не мисля, че съм длъжен да плащам каквото и да е, с кучето мислех, че трябва да е същото
не че някой плаща за нещо, шом може да не се плаща, защо да се?
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Малоумници, при мен парното е спряно и идват сметки всеки месец по 80 лева, при положение че няма нито един радиатор. Щели да се откажат от електрическата енергия сами, тоя ще ми каже от какво да се отказвам. Имам 2 климатика и при денонощна работа зимата бяха изхарчили в най-студения месец общо 40 лева. За парно плащаме повече, без да го използваме хаха.

Аз се отказах от парното още през 2009 г. и до миналата година също получавах същите сметки 80 лв. до като целия вход комшиите накрая взехме решение да спрем парното на целия вход с подписи. Няколко комшии от блока които също се отказаха от парното официално, не плащаха идващите месечни сметки по 80 лв. и започнаха да получават заплашителни писма в някакви червени пликове от топлофикацията че имали в 7 дневен срок да погасят задълженията си, иначе топлофикация щяла да предприеме незабавни изпълнителни действия с частен съдебен изпълнител - опис на имущество, и отнемане на движими и недвижими имущества. Единия ми се оплака че в писмото пишат едни доста големи заплахи и поисках да видя, и наистина така е описано, така ти насаждат чувство че си "Виновен" едва ли не сякаш си убил човек, сякаш си извършил тежко криминално престъпление, и четох заплахи от рода на "принудително изземване на вещи или имоти", и плашат с дела. То хубаво ама тия дела имат давност. Топлофикация е една голяма мафия, която те ЗАДЪЛЖАВА да не се отказваш от парното, иначе завеждали дело срещу теб и то по бързата процедура. Наистина това е антисоциално, и противоконституционно. Ами нашите комшии се заканиха че ако някой дойде от топлофикация да се прави на интересен, ще последва саморазправа, те нашите комшии в това отношение много се държат и си помагат, даже миналата година един от ЧЕЗ яде бой дето дойде да спира тока на един комшия за това че не си платил тока на магазинчето му, което е в центъра на града, но той си преместил магазина на друго място, и онези не могат да му спрат тока на магазина понеже не знаели къде е преместен и пратили някакъв малоумник да му спира тока на апартамента а там тока си му е платен. И от няколко апартамента изкочиха хора, чуха се плестници с шамари ( без юмруци да няма синини ) ония мънкаше като насрана ученичка "Ама аз не спирам тока по мое желание, изпратен съм наредено ми е"... но факта е че изяде шамарите и го изхвърлиха навънка от входа. Такива ей това заслужават! В нашия вход един да извика че има проблем - моментално изкачат комшии най малко от 5 апартамента и питат какъв е проблема. Жалко че малко българи така сме единни а трябва! Така че ако някой от топлофикация дойде да се прави на мъж - да заповяда, чакат го с нетърпение!

За климатика - съгласен съм за такива малки сметки, защото аз също съм с климатик OSAKA който е купен за 1650 лв. и мога да потвърдя че колкото по скъп климатик си купите, толкова е по голяма вероятността да бъде икономичен. И обратно - евтините климатици харчат доста повече. За това е хубаво да се инвестира в нещо скъпо, но и ефективно което за в бъдеще ще ти избие парите. Зимата съм имал сметки не повече от70-80 лв. с изключение на тази зима 92 лв. заради студовете, но това всичко е и с климатика и с бойляра, който е включен постоянно ( ARSTON със ЕКО-функция и програматор предвиден е да не се изключва ), осветлението ми е с икономични крушки по 14 W, и 4 броя PC-та включени 24 h / 7 days, като два от тях са сървъри и трябва да бъдат включени постоянно, но аз държа включени и другите два потребителски под WIN-XP. Иначе лятото сметки не са повече от 35-40 лв. Хладилника ми е AEG немски оригинален за 1200 лв. клас "А++", бойлера ми е клас "А+" Ariston, климатика ми е клас "А+++", готварската печка ми е клас "А+". Значи наистина излиза по евтино когато се купи скъп уред от 800 лв. нагоре като се гледа клас "А" особено ако е 3 броя плюсчета - това значи три пъти по икономичен. Хубавите климатици тръгват от 1000 лв. нагоре, и обратно климатици за 200-300 лв. нормално е да правят големи сметки, но икономията зависи от изолацията и местоположението на стаята.

Наскоро един приятел ми каза че някъде в нета чел че сега по закон нямаш право да сваляш радиаторите въпреки че си се отписал официално от топлофикация, и си прекратил договора, но нямаш право да сваляш радиаторите иначе завеждали дело и съдели. Делата ги водели без теб - просто получаваш писмо в което пишело че вече си осъден. Всъщност само ако си продадеш апартамента, чак новите собственици имали право да свалят радиаторите.

П. С. Целият ни блок е военен и повечето комшии са военни ( издухани шапкари )! Пере ги тока яко, и не прощават, и за това и тук кражби не стават, ония са луди и стрелят ако някой мангал се опита да краде!
 
От: Обмислят забрана на отказа от парно

Акумулиращата печка е не по малко ефективна от климатика, но за разлика от него има къде да си легнеш докато гледаш телевизия(е не преди обяд освен ако не си мазохист). У нас сме на с две акумулиращи печки и един климатик.

Климатика се пуска само вечер когато се спи в едната стая така че него не го броя, акумулиращата печка работи на 1-2 киловата нощна енергия по около 6-8 часа и не харчи повече от 40-50 максимум 60 лева на месец. Общо двете не повече от 130 лева на месец.

Ако приемат този малоумен закон по добре си продавайте апартаментите.

Много по здрави за Мухо-Бойко за поредната простотия която изсраха неговите милиционери от ГРОБ

[video=youtube;f8LqtZBNU78]http://www.youtube.com/watch?v=f8LqtZBNU78[/video]
[
 

Горе