Отнеха лиценза на Лукойл

От: Отнеха лиценза на Лукойл

Аз имам "о" , второто "л" ми липсва.

Ехеееее :D:D:D Честито на печелившите!!!!!! Някой да прати едно Л на мммихайлова, тя пък може да го черпи едно ходене до морето :D:D:D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Абе вие ще кооперативно ще го съберте, ама после как ще ви го дадът нали още не може илиза гориво от складовете им :D :D :D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Абе вие ще кооперативно ще го съберте, ама после как ще ви го дадът нали още не може илиза гориво от складовете им :D :D

Ако не им го дадат, може ако искат да си търсят горивото чрез съда...или ще имат да вземат :mrgreen:
 
Последно редактирано:
Re: От: Отнеха лиценза на Лукойл

Е аз не съм юрист, ама се обжалва като имаш основание - единствното основание е че биха има ли големи загуби и че спирането ще рефлектира на икономиката. Основния аргумент е че има нещо противозаконно и са минали всички отсрочки. Вярно че Лукойл е голям и зависим, ама това е тъп аргумент. Давай някой да убива наред ама да не го затоврим щото са собственици на най-големи комбинат. А иначе дано бързо се реши, да не се точат със седмици, но така като гледам те още нямат право да внасят и изнасят горива, плащат си целите налозци на акцизите и толкова, докато не си сложат измервателни устройства.

римско право.... презюмция за невинност държавата трябва да докаже пред съд че си виновен а не ти че си невинен...

представи си имаш акцизен склад поставил си измервателни уреди обаче твои конкурент си плаща на някои проверяващ да напише че нямаш отнемати се лиценза ти завеждаш дело което се точи... обаче ако не ти се възсановява лиценза докато тече делото конкуренцията може да си плаща да се точи делото и 2 години в които бизнеса ти фалира или конкуренцията си построява скалд до твоя които си работи

затова е правилно да ти се върне лиценза докато тече делото ...

също така е правилно това дело да се реши максимално бързо, ако си в грешка да спреш работа ако не си да си я продължиш безпроблемно...

в случая лукойл се възползва малко нахално от тази презюмция, но от скороста на решението на съда ще знаем колко е безпристрастен...
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Това не е съд, това е долнопробно комунистическо позорище пряко подчинено на Кремъл

След президентските избори "Съдът" и "Прокуратурата" трябва да се изчистят до крак от ченгета, комунисти и педерасти начело с:

Борис Велчев – ноторно известен хомосексуалист, внук и син на световно известни комунистически престъпници, вербуван на хомосексуална основа агент на комунистическата ДС и на посткомунистическите НСС и ДАНС,ПРЕСТЪПЕН нискойерархичен МАРИОНЕТЕН държавновластнически слуга на българския клан на руската Червена мафия и на българския ПАРАВОЕНЕН ченгеджийско-мафиотски политически режим,изпълняващ длъжността Главен прокурор на България,


Стефан Д-р Д. Чолаков Рулзззз:D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Е добре не разбирам, щом не кой да е а държавта констатира законо нарушение - изобщо закакво трябва се води съд, това че са големи и могат повлекат икономиката също е спекула, но дори и така да е, това са некви морлани аргументи, нали в съда само твърди аргумнети и факти минават само, или всичко е спрямо кво сънувал снощи съдията. Това ми звучи, тегля фирмен кредит от банката, не погасявам лихвите в месеци, които ми се отпускат от банката и накрая банката ми праща частен съдя изпълнител и взимама квито активи имам. Ама аз му завеждам дело и обжалвам в съда, че съм прекално голям и за мен бачкат 1к човека и ще съборя регионалната икономика и ще ги оставя на улицата. Малко безсмилено ми се вижда.
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

А кой е държавата :D Тва не са ли пак едни мишки дето гризкат ли гризкат :D

Аз не знам как може една държава да констатита, все пак си мисля че това се прави от определени органи, които винаги са си държавни органи...няма частни органи (освен моят) :D Нарушение се констатира независимо срещу кого, и се прави от определени лица - не мое ей така целата държава да скокне срещу нещо си, независимо колко големо е то :) Друг е въпроса вече какви мерки ще бъдат взети, как ще бъдат наложени и най-вече изпълнени

В случая... просто отворихме една от вратите дет бехме оставили открехнати и пуснахме да мине очакваното, а именно "налице са достатъчно доказателства, обуславящи извода, че предварителното изпълнение ще причини на жалбоподателя значителна или трудно поправима вреда по смисъла на чл. 166, ал. 2 АПК" Тоест всичко зависи КОЙ и КАК ще тълкува закона :) Веком ту БеГе.. агейн :D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Чета тука някъв коментарм, който ме върна в лекциите по право и като гледам май това е много шум и нищо повече. Щом има обжалване, решението на съда не влиза в сила, т.е. си остава стуктвото Лукчо без лиценз, ама не съм сигурен така ли е. Някой комптентен да се изкаже по въпроса.

Ето го и следния коментар


"Решение на съд което подлежи на обжалване влиза в сила едва когато мине срока на обжалване при условие, че засегнатата страна не обжалва в този срок. Ако решението се обжалва то става невалидно и спора отива на следващата инстанция. Митниците са заявили, че ще обжалват, така че много шум за нищо - Лукойл остават без лиценз и решенията на митниците де юре и де факто не са спряни а остават в сила - тоест Лукойл е без лиценз докато не реши следващата инстанция а това може да кара месеци. Това решение на съда е нищожно и няма никаква сила след като митницата... още е заявила, че ще обжалва. Просто жалки опити на Лукойл да продължат да крадат още няколко месеца използвайки корумпирания комунистически съд. Но рано или късно трябва да си инсталират уредите и да плащат акциз както всички останали."
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Ама тоя е писал пълни глупости. Те му казват, че съда е постановил връщане на лиценза..и естетвено това може да се обжалва...вече от обратната страна, тоя ги плямпи некви абсолютни щуротии :D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Е така си е ама реално погледнато щом митниците го обжалват то решението не трябва да влезе в сила и минава на по-горна инстанция
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Те му казват, че съда е постановил връщане на лиценза.
Ако е така значи в момента нямат лиценз, обаче ако е спряно отнемането( стига да е влязло в сила), значи имат ...
 
Последно редактирано:
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Не, просто имат седем дена да обжалват на последна истанция. Познайте какво ще се случи :) А според мен ще се разберат най-късно до сряда-четвъртък и каквото било-било. Няква бясна дулювера се извъртя в "карантинният" период - убеден съм :)
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Айде някой да обесни аз нещо се обърках.

На 26 им взеха лиценза и от тогава спират мощностите и са в авариен ребим , съда по ред виждания отменя това решена митниците, но митницата ще обжалва т.е. дефакто и деюре Лукойл остават без лиценз щото няма решение на съда. Иначе казано Лукчо докато вземе решение съда трябва да е спряло кранчето, така или или не?
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Е така си е :) Обаче всичко пак зависи как ще се тълкува и кой ще го тълкува. Защото след като е констатирано, че отнемането е неправомерно, лукчовците могат да искат веднага да започнат да бачкат, за да не се задълбочат пропуснатите ползи или както са го изтълкували "непоправими вреди".
Иначе решение на съда има! Но и то може да бъде обжалвано...хаха нема такава олигофрения :) Точно за това до 2-3 дена макс са се разбрали, щото иначе става страшно...накрая ще излезе, че държавата държи зверски неустойки, именно щото съдебната система допуска да има такива ултра калибристики по отношение на производството. Какво значи - взимаме ти лиценза..ама не сме го взели правомерно..ама все пак оставаш без лиценс..защото още не знаем дали е взет неправомерно :D Е точно за това чакайте преди края на седмицата...се едно нищо не е станало - баш по бг-ейски :)

Само незнам кво ни занимават с умрелите си игрички...нещо мноо почнаха да го играят "по римски" - зрелища и хляб! Само че нашите са още по-иновативни - решиха, че може да мине и без хляба ахахахаха :D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Значи до колкото разбирам сме в ничия земя, лукчо уж има решение от съда ама митниците обжалват и нямат нищо, а до един два дни офциално трябва са спрели поради старата наредбва, дето сега мислят че отнемането им било неправомерно. иначе казано докато свърши седмица, те офиални трябва да са спрели и пак ще загубят месец месец и нещо за да заработят, яко мизерия :D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

9050c6210f99c8f079dd810f62537f4f.jpg

:D
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Всъщност ситуацията е такава: Лиценза им е отнет правомерно, поради нарушаване изискването за тия измервателни уреди. Съдът след разглеждане на жалба постановява, че лиценза трябва да се върне. Обаче поради галимацията в законодателството - обжалване на решение на по-горна инстанция, "наще момчета" остават да видят във въздуха - хем с отнет лиценс, хем с решение за възтановяване. И понеже всичко си има срокове за изпълнение, принципно ще останат без такъв още известно време, поне до решение на последната инстанция. (ако разбира се митниците подадът жалба)
Тей, много ясно на теория. Ама на практика какво имаме: На практика всичките тези стъпки са били известни и предвидими. Няма как да ме убеди някой, че десетките съветници и юристи не са предвидили и хода на лукчовците и евентуалното (всъшност задължителното) решение на съда по този ход- жалбата. Тоест кво правим - що са зели лиценза тогаззз! За да им изплатят след това зверски обезщетения, за да не крякат след като вдигнат цените на горивата, за сеира, неква друга яка диливера..на входно-изходният пункт :) Аре де що!?? Или трее да мине с поредното "ами щото бехме тъпи" - Е да ама не, аз от как ми падна на пребитият бръснар синът му - саксията от балкона на главата ми, освен че от тогава съм тъпо парче..и не вярвам на СЛУЧАЙНИ СЛУЧАЙНОСТИ :D

Тоест продължавам да мисля, че до 2-3 дни "ако има нещо - нема нищо" :)



пп: яяяя ква яка снимка..."вино или ракия дедо попе?...И бира чадо и бира" :D
 

Горе