Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Е, ако звучат като истински учени, а не като старшинката пред новобранците... :)
Абе има и лекари дето споделят другото мнение, тях обаче не - да не се покланяме пред разни авторитети. Когато обаче тезата на лекаря съвпада с мнението ти - звучи като истински учен ще му вярвам. Бая избирателно избираш авторитетите дето следваш....
 
Бая избирателно избираш авторитетите дето следваш....
Е, ти не правиш ли същото? Последният клип, който пуснах, професорът не отрече опасния потенциал на вируса, но оспори начина, по който се прогнозират жертвите. Човекът започва собствени тестове. Ще тества на случаен принцип хората за антитела, за да види колко вече са го изкарали безсимптомно. Някак ми звучи по-уместно за лекар от това да се изцепиш "ние сме изправени пред болест с невиждана досега ярост.... ще изгубим хора... бла-бла."
 
Нямаш елементарно мислене, за да си направиш сметка, а ми смяташ шансове и вероятности.
Като ти гледам подписа със сигурност повече има повече от теб :eek: :eek: :eek:
 
В копи/пейст сайтчето има нови графички - извършени тестове, колко е достоверно инфото не се знае.
 
Последно редактирано:
Най-нормалното нещо е някой, ако е недоволен от нещо, то да има някакъв вариант и план как да постъпи. В противен случай си остава чист хейт.
Иначе за отбора си прав. "Един" е отгоре и слага рестрикциите, но 100000 го следят изкъсо и дават акъл. "Тоя" отгоре в момента няма правилен ход - ако отпусне положението, ще скочи едната част и ще има защо - голям шанс да загинат много хора, а в това число - деца, роднини и познати. Ако затегне положението - вдига се другата част, която е подръжник на "не ме интересува вирусът, оставете ми правата, искам си в парка". Трети вариант няма - особено като и в другите държави са затворени границите - нашите и да отпуснат мерките, то пак голяма част от хората ще са потърпевши, защото другите държави не работят също.

В момента, според мен, се залага на "най-малкото зло" - да се спаси народа (или по-точно той сам да се спаси, чрез дистанциране), докато се измисли нещо, което ще потуши нещата - я преливане на кръвна плазма, я някоя ваксина (което си мисля, че трудно ще стане в близките месеци). Мрънкащи и недоволни винаги ще има. Хубавото е, че не са на ръководни постове и не могат да повлияят по никакъв начин, освен да правят ивенти за бунтове във фейсбук.

Иначе тия дни се забелязва спад в откритите заразени на наша територия, а в същото време броят на направените тестове е по-висок от обичайното.
Ако вземат, че отшумят нещата, пак ще има два лагера - "спасихме се благодарение на карантината" и "видяхте ли го това грипче, аз нали ви казах".

ПС: Имаше тема по същество за това, което те интересува - икономическите последствия. Не знам в кой раздел беше, но се бях абонирал за нея. Ще я намериш. Тук
Най-нормалното нещо е някой, ако е недоволен от нещо, то да има някакъв вариант и план как да постъпи. В противен случай си остава чист хейт.
Иначе за отбора си прав. "Един" е отгоре и слага рестрикциите, но 100000 го следят изкъсо и дават акъл. "Тоя" отгоре в момента няма правилен ход - ако отпусне положението, ще скочи едната част и ще има защо - голям шанс да загинат много хора, а в това число - деца, роднини и познати. Ако затегне положението - вдига се другата част, която е подръжник на "не ме интересува вирусът, оставете ми правата, искам си в парка". Трети вариант няма - особено като и в другите държави са затворени границите - нашите и да отпуснат мерките, то пак голяма част от хората ще са потърпевши, защото другите държави не работят също.

В момента, според мен, се залага на "най-малкото зло" - да се спаси народа (или по-точно той сам да се спаси, чрез дистанциране), докато се измисли нещо, което ще потуши нещата - я преливане на кръвна плазма, я някоя ваксина (което си мисля, че трудно ще стане в близките месеци). Мрънкащи и недоволни винаги ще има. Хубавото е, че не са на ръководни постове и не могат да повлияят по никакъв начин, освен да правят ивенти за бунтове във фейсбук.

Иначе тия дни се забелязва спад в откритите заразени на наша територия, а в същото време броят на направените тестове е по-висок от обичайното.
Ако вземат, че отшумят нещата, пак ще има два лагера - "спасихме се благодарение на карантината" и "видяхте ли го това грипче, аз нали ви казах".

ПС: Имаше тема по същество за това, което те интересува - икономическите последствия. Не знам в кой раздел беше, но се бях абонирал за нея. Ще я намериш. Тук е да си ляляме.

Задавам точните въпроси, за да си направя план. Имах в предвид, че рецесията не мога да контролирам, което е ясно. Също така не мога и да предвидя колко ще е голяма. Ще потърся другата тема.
 
...
Ето ви учените как разсъждават по въпроса за бройките и особено прогнозите:
Пробвай с бели авторитети.

Дотук само някакви екзотични професори:
  • Черните имат hard cap върху IQ-to.
  • Индийците традиционно "фармят" научни тили и сертификати, но на осакатени откъм въображение и умения за екстраполация и не откриват/иновират нищо. Просто папагали и пълнеж за съответните учреждения.
  • Арабите природно са добре, но са повредени по друга линия.
 
Другата седмица ще се отворят 4 нови лаборатории, което ще позволи капацитетът на проверените за ден от 400-500 човека да скочи до 2-3 хиляди.

Иначе пробите у нас са повече от 13000:
Националната референтна лаборатория към НЦЗПБ - 5037, във Военномедицинската академия - 2767 и 1250 бързи, в Стара Загора - 1400, в болница "Токуда" - 470, в Бургас - 300, във Варна - 825, в УМБАЛ "Софиямед" - 750, и в лаборатория "РАМУС" - 3100.
 
Последно редактирано:
Пробвай с бели авторитети.

Дотук само някакви екзотични професори:
  • Черните имат hard cap върху IQ-to.
  • Индийците традиционно "фармят" научни тили и сертификати, но на осакатени откъм въображение и умения за екстраполация и не откриват/иновират нищо. Просто папагали и пълнеж за съответните учреждения.
  • Арабите природно са добре, но са повредени по друга линия.

Колко бял искаш да бъде? Албинос да ти потърся? :)

Аз разбрах, че е индиец чак към края на клипа, когато го споменаха. Човекът изглежда като средностатически българин - сеш'се, оная нация, дето са големи расисти. ;)
 
Другата седмица ще се отворят 4 нови лаборатории, което ще позволи капацитетът на проверените за ден от 400-500 човека да скочи до 2-3 хиляди.

Иначе пробите у нас са повече от 13000:
Националната референтна лаборатория към НЦЗПБ - 5037, във Военномедицинската академия - 2767 и 1250 бързи, в Стара Загора - 1400, в болница "Токуда" - 470, в Бургас - 300, във Варна - 825, в УМБАЛ "Софиямед" - 750, и в лаборатория "РАМУС" - 3100.

Това имам предвид, официалната информацията за извършените тестове се появи няколко часа, след като в копи/пейст сайтчето се появи числото 566 тест-а при 503 регистрирани случая. :D

Преди това инфо - зеро, пак замазки и промивки за да са довлни зрителите. Някой ще ме разберат, други не. :D

infoto.png

Преди ... часа :D
 
Вече е ясно за какво е цялата патаклама. Обект сме на социален експеримент, за да се види доколко сме еволюирали. ПредОбрили сме нещата, се оказа.

 
566-те теста са тестовете от предходен ден. Ако искаш да знаеш точно кой - когато изследваха и депутатите.

Иначе новите 2 графи са от два дни и ще мине време, докато съберат коректно данните и започнат да показват правилно. Подобно беше и онзи ден с цифрата умрели хора във Франция.
От болниците е пусната цифра, която е обобщена за няколко дни и те я нанесоха в текущия ден, като обещават по-натам, когато стане ясно разпределението в дните, да го фикснат.

И все пак не е лошо да си сверявате информацията от два три независими източника.
 
566-те теста са тестовете от предходен ден. Ако искаш да знаеш точно кой - когато изследваха и депутатите.

Иначе новите 2 графи са от два дни и ще мине време, докато съберат коректно данните и започнат да показват правилно. Подобно беше и онзи ден с цифрата умрели хора във Франция.
От болниците е пусната цифра, която е обобщена за няколко дни и те я нанесоха в текущия ден, като обещават по-натам, когато стане ясно разпределението в дните, да го фикснат.

И все пак не е лошо да си сверявате информацията от два три независими източника.

Спри да дезинформираш.

Депутатите са 240, по 2 пъти ли са им брояли тестването?

Ето ти от преди 2 дни графите

Данните в тоя сайт са от страници на медии, не на болници.
 
Пичага, що си мислиш, че само на депутати са взимали проби, бре?! Спрели са да взимат на контактни и със симптоми и са казали "днес ще взимаме само на депутати"? :hankey:

Ако можеше да мислиш малко преди да пишеш - бройките на тестваните преди няколко дни, когато са и депутатските проби, бяха около 300-400/дневно. Плюс депутатските и си идват баш толко, ама чукча писатель...
Теб не ти е за сефте да влизаш на трета за щяло и нещяло. ;)
 
Пичага, що си мислиш, че само на депутати са взимали проби, бре?! Спрели са да взимат на контактни и със симптоми и са казали "днес ще взимаме само на депутати"? :hankey:

Ако можеше да мислиш малко преди да пишеш - бройките на тестваните преди няколко дни, когато са и депутатските проби, бяха около 300-400/дневно. Плюс депутатските и си идват баш толко, ама чукча писатель...

Чета и помня.
27.03
До момента у нас са тествани около 6000 души

Може би тези нови лаборатории са отворили преди седмица, че да се наваксат 10000 бройки.

Карай, нали сметката от 500 на ден излезе :D
И това ще мине
 
И понеже знам как масовката ще ме разбере, Я не твърдим че тестваните са само 500, просто описвам как една информация се наглася за да се получи някакъв сЪВПЪДЪК накрая. Затуй казах, някой че ме разбере, друг не.
 
Интересно е обаче лицемерието, когато се пуснат цифри от "неудобни хора" (разбирай анти вашата секта), се заклеймяват като "цифри от лошите медии", пък в същото време оборваш тези хора със статии от същите медии. :D

Разберете се накрая - против медиите, генерала, сложените рестрикции, 5G или срещу рептилите сте, че не е ясно.
Дайте списък тук - на кои медии да вярваме, кои ни облъчват... че се обърках.
 
Интересно е обаче лицемерието, когато се пуснат цифри от "неудобни хора" (разбирай анти вашата секта), се заклеймяват като "цифри от лошите медии", пък в същото време оборваш тези хора със статии от същите медии. :D

Разберете се накрая, против медиите, генерала, сложените рестрикции или срещу какво сте, че не е ясно.

Аз лично съм протиВ фейк инфото - това включва всичко по-горе, че и още.

Аз просто пуснах интересно за анализиране инфо с бързо развитие на данни и информация (една нощ) без да заклеймявам ничие мнение.

Ти си оборващия, virala действа, веднага copy/paste информацията от преди 2 часа...

Вероятно пак няма да ме разбереш :D
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе