Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Често съобщават за дарения в новините. Тая баба дарила, оная баба... но бабите настрана, имало дарения от над 1 милион под формата на различни средства от разни мутри и фирми. За тях това вероятно е реклама, защото въпреки всичко досега не са умряли и 30 човека. За болниците това е внимание. Какво става когато някой малко се разболее и всички почнат да му угаждат докато му мине? Иска да е болен по-дълго време. Ако аз бях болница, щях да се замисля дали не мога да изписвам повече умрели от ковида, че да не спрат да ме обгрижват. А нашите болници мнооого обичат да ги обгрижват.

Ужас....

по темата:

Моя близка живее в Италия и работи в сферата на здравеопазването(не е медицинско лице, но работи често с лекари. Самата тя си е хоум офис откак я има ситуацията, но твърди че масово познатите и лекари са сринати психически след тая история и сериозно се замислят дали да не сменят професията, защото просто са усетили безсилието си... а тука говорим да пишели повече умрели, че да взимали дарения.
 
Днес на женския пазар било мазало - баби и дядовци се трупали един върху друг като невидели! После го затворили. Всички полянки пълни с по над 5 семейства... А не ми се мисли, че утре е Цветница, а другата седмица Великден. Нандито май ще си сипе едно, щото то на Мангъров нещата накрая ще се сбъднат от самосебе си - не защото така трябва да стане, а защото българинът е лековерен, глупав и невъзпитан. И ВЕЗДЕСЪЩ - на него НИКОГА няма да му дойде до главата...
 
Днес на женския пазар било мазало - баби и дядовци се трупали един върху друг като невидели! После го затворили. Всички полянки пълни с по над 5 семейства... А не ми се мисли, че утре е Цветница, а другата седмица Великден. Нандито май ще си сипе едно, щото то на Мангъров нещата накрая ще се сбъднат от самосебе си - не защото така трябва да стане, а защото българинът е лековерен, глупав и невъзпитан. И ВЕЗДЕСЪЩ - на него НИКОГА няма да му дойде до главата...
Спокооойно, бре! Баси мъжете сте. То па бива страх, ама чак толкова. Грип като грип, с всички възможни рискове за белодробни усложнения, както си му е реда. Аз разбирам при кихане да изпадат червата - да се шашнеш, а то нищо по различно от това, което си караме всяка зима.

По една от фокс телевизиите (не нашенските) са давали някакъв експерт, който казал, че в Италия от началото на "чумата" нямат нито един смъртен случай на онко или сърдечно болен - случаенос??? Бил казал, че започват да броят отново починалите, понеже май са се поуляли малко с бройките. ;)
 
Не знам обаче покрай тоя вирус аз лично научих неща за които преди не съм се и замислял, това, че вирусите не са живи, аз преди ги мислех за някакви микроорганизми, а то се оказва че между компютърните вируси и реалните вируси няма разлика на практика.
И едните и другите изпълняват някакъв предварително зададен алгоритъм/програма, зададена билото от човека ръка или от естествения подбор, оцеляват най-приспособимите към средата.

И едните и другите имат за цел да превземат и контролират обекта, реалните вируси обаче нямат за цел да убиват приемника си, а да се множат и процъфтяват, не че имат акъл, просто такава им е природата.
И в тази връзка най-смъртоносните от тях не биха оцелели дълго понеже изтрепват всичко бързо и ефективно, а те на практика не искат това, затова мутират пак на случаен принцип и оцеляват тези които оставят приемника си жив, за да ги предава и размножава.

И какъв е извода, след време вируса би трябвало да отслабне, не заради колективния имунитет, а просто заради това, че природата му е такава и той иска да се множи и процъфтява, това условно казано, понеже ако е толкова смъртоносен той си отива с гостоприемника заразявайки разбира се някакъв процент хора, но по-малко понеже има ограничен достъп до повече хора(трудно подвижен е човека, на легло и така нататък) и по законите на природата остава най-оцеляващия му мутант, тоест леко по-кротичък:), за да се разхожда в парка и зарази повече.

Такава е природата на това "животно", като на Мечо Пух - "Колкото повече толкова повече"
Вие си правете изводите логично или нелогично е всичко това.
 
Днес на женския пазар било мазало - баби и дядовци се трупали един върху друг като невидели! После го затворили. Всички полянки пълни с по над 5 семейства... А не ми се мисли, че утре е Цветница, а другата седмица Великден. Нандито май ще си сипе едно, щото то на Мангъров нещата накрая ще се сбъднат от самосебе си - не защото така трябва да стане, а защото българинът е лековерен, глупав и невъзпитан. И ВЕЗДЕСЪЩ - на него НИКОГА няма да му дойде до главата...

Аз ако съм на властите, просто утре изкарвам танковете и почвам да глобявам поголовно, да не смеят да мръднат никъде. Днеска ги гледам, хем на малка улица живея, цялден народ щъка... Няма да им увре главата....
 
Да, ама след всичките мерки сега премиера не можел да се меси в работата на оня горе. С което целия смисъл от положението в момента може да изчезне за един ден, на великден. Подкрепям напълно, че трябва да се праскат глоби масово на всички, без никаква прошка. Друг е въпроса от по-тъмната част на населението как точно ще си ги събират.
 
Който не се е борил за елементарни свободи, как лесно се сили да ги отнема от другите. Оня галфон Каменчо с танкове ще глобява - божкеее! Сигурно ще ги оборудва с електронна система за самотаксуване, щото танкист да вади фишове и да пише глоби... малко смешно ми идва.
 
По една от фокс телевизиите (не нашенските) са давали някакъв експерт, който казал, че в Италия от началото на "чумата" нямат нито един смъртен случай на онко или сърдечно болен - случаенос??? Бил казал, че започват да броят отново починалите, понеже май са се поуляли малко с бройките. ;)
Една твоя позната чула от съседката че била гледала по телевизията...

Аз пък чух че въпросната съседка така и не успяла навремето да мине теста по английски, разточвала баница докато дрънчи телевизора, пък и леко недочувала от възрастта.

Имаш предвид "нов" а не "смъртен" случай.
Хората просто ги е страх да отидат до болницата че да не фанат вируса, затва нема нови пацеенти.
 
Е това вече си го изсмука от пръстите! Лекар, който не е готов да среща смърта ежедневно, особенно тези от интензивните отделение, по-добре да си потърси друга професия. Това все едно войник да не иска да носи пушка, щото не обичал войната.


Моя близка живее в Италия и работи в сферата на здравеопазването(не е медицинско лице, но работи често с лекари. Самата тя си е хоум офис откак я има ситуацията, но твърди че масово познатите и лекари са сринати психически след тая история и сериозно се замислят дали да не сменят професията, защото просто са усетили безсилието си... а тука говорим да пишели повече умрели, че да взимали дарения.
 
Аз ако съм на властите, просто утре изкарвам танковете и почвам да глобявам поголовно, да не смеят да мръднат никъде. Днеска ги гледам, хем на малка улица живея, цялден народ щъка... Няма да им увре главата....

Тоз дето управлява танковте го снимаха приседнал на една пейчица в парка :)

Сам си прецени колко му е на уя за мене, тебе и другите
 
Имаш предвид "нов" а не "смъртен" случай.
Хората просто ги е страх да отидат до болницата че да не фанат вируса, затва нема нови пацеенти.
Пак бързаш. Имам предвид, че всички онко и сърдечно болни в Италия са писани жертва на вируса, въпреки че са починали от основните си заболявания. Затова в регистрите или каквото е там няма вписани починали онко болни.

А тва, че хората ги е страх да идат в болница, от теб не го очаквах. Точно обратното е. Народът е толкова наплашен, че при всяко кихане си мислят, че са хванали чумата. Логично, искат бързо да ги прегледа лекар и да ги спаси, обаче докторята са се заключили в празните болници и само дето със сълзотворен газ не посрещат желаещите да влязат. Видяхме ги и в Дейтън Охайо, видяхме ги и в Монтана България. ;)
 
Чакрата пак съди по нейното село какво става в цялата държава - това че селския бръснар, който ви е лекар, зъболекар и ветеринарен там е затворил врати, не означава, че болниците не си приемат нормално по всички клинични пътеки.

Много е лесно да провериш дори. Изисква се телефон, няколко безплатни минути и да набереш първия информационен телефон на някоя свястна болница, която си поддържа телефонната система up-to-date. Там щше чуеш учтиво момиче да ти казва, че болницата работи в пълен капацитет и можеш спокойно да отидеш за какъвто проблем имаш, без да губиш времето на рецепционистките да питаш изрично. Нали - за да могат да отговарят на нормалните въпроси свързани с работата им.

Уви, както стана традиция в тази тема, хора информиращи се от vbox7 инфлуенсъри идват тук да си ръсят фен-фикшъна, че петрола щял да свърши, някой ще им отнеме свободата да се правят на маймуни, икономиката ще пострада повече ако квалифицираните хора останат 2 месеца без работа, отколкото ако измрат и се загубят 20-30 години полезен труд от всеки от тях... въобще, все социални и икономически гении са се събрали под шапките от фолио за печене проблясващи на всеки втори пост в темата.
 
Пак бързаш. Имам предвид, че всички онко и сърдечно болни в Италия са писани жертва на вируса, въпреки че са починали от основните си заболявания. Затова в регистрите или каквото е там няма вписани починали онко болни.

А тва, че хората ги е страх да идат в болница, от теб не го очаквах. Точно обратното е. Народът е толкова наплашен, че при всяко кихане си мислят, че са хванали чумата. Логично, искат бързо да ги прегледа лекар и да ги спаси, обаче докторята са се заключили в празните болници и само дето със сълзотворен газ не посрещат желаещите да влязат. Видяхме ги и в Дейтън Охайо, видяхме ги и в Монтана България. ;)
Дай да не замесваме логиката в тия твои твърдения, че ми идва малко в повече :)
Да се ограничим до приятелките, Фейсбук, съседката, и Мангъров - един вид да се подсигурим че сме на 1 вълна...

... въобще, все социални и икономически гении са се събрали под шапките от фолио за печене проблясващи на всеки втори пост в темата.
Аз освен горните съм и епидемиолог, да си имаме уважението!
 
Абе дебил, спри да ми изопачаваш думите. Пак си написал 1000 тъпотии да ти се смеят хората, не ти ли омръзна да се излагаш като кифладжия постоянно. Пишеш пълни глупости, дето ти се струват логични, ама връзката им с реалността е отрицателна, колкото е и коефициента ти на Ентилигентност, явно. Малко информация ако имаше, щеше да знаеш, че болниците отиват на фалит, защото не извършват никаква дейност, за която да вземат пари от касата, дебил. Държавата ще им налива пари, на база оборот от предни месеци, за да ги спасява. АМА ТИ ТОВА ОТ КЪДЕ ДА ГО ЗНАЕШ.

Това ти е проблема на тебе. Чакаш на готово смляна информация, поднесена и готова за употреба.

Това за петрола беше хипотеза, ама явно ти дойде твърде сложно за да го асимилираш и ти се вижда фантастично. Ама то е от ограниченото ти мислене, не че е нещо кой знае колко сложно....

Няколко човека вече ти намекнаха тактично, ама аз ще ти го кажа директно - тъп си като галош, ако го приемеш, ще живееш една идея по-спокойно.



Чакрата пак съди по нейното село какво става в цялата държава - това че селския бръснар, който ви е лекар, зъболекар и ветеринарен там е затворил врати, не означава, че болниците не си приемат нормално по всички клинични пътеки.

Много е лесно да провериш дори. Изисква се телефон, няколко безплатни минути и да набереш първия информационен телефон на някоя свястна болница, която си поддържа телефонната система up-to-date. Там щше чуеш учтиво момиче да ти казва, че болницата работи в пълен капацитет и можеш спокойно да отидеш за какъвто проблем имаш, без да губиш времето на рецепционистките да питаш изрично. Нали - за да могат да отговарят на нормалните въпроси свързани с работата им.

Уви, както стана традиция в тази тема, хора информиращи се от vbox7 инфлуенсъри идват тук да си ръсят фен-фикшъна, че петрола щял да свърши, някой ще им отнеме свободата да се правят на маймуни, икономиката ще пострада повече ако квалифицираните хора останат 2 месеца без работа, отколкото ако измрат и се загубят 20-30 години полезен труд от всеки от тях... въобще, все социални и икономически гении са се събрали под шапките от фолио за печене проблясващи на всеки втори пост в темата.
 
Очаквам от утре най-прилежно и отговорно да докладвате кой не носи маска. За да знаем все пак кой кой е в тая борба.

Жилави се оказахме за COVID-19, само 24 човека и то повечето с черепно-мозъчни травми, огнестрелни рани, трети инсулти и тн. Давайте го вече COVID-20, че стана досадно... и карантината да не спира!
 
Последно редактирано:
Пишман икономист-социолога дотолкова го заболя от истината, че влезе в селския си режим като първата му братовчедка чакрата. Вече е късно и да те обучаваме, и да те възпитаваме, имах някаква надежда, че ще спасим поне от инстаграм инфлуенсърите и скритите ФБ групи да не ти пълнят кухата глава с глупости, но явно е загубена битка.

Аз не мога да налея насила акъл на хора, които си вадят информацията от вестник ШОК - всеки поне средноинтелигентен човек може да си използва телефона по предназначение, да си запише час в която и да е болница, за каквото и да било, и да отиде да си реши проблема.

Тези конспирации против свободата и здравето на народа, и против петрола ще ги разправяш на баба ти, защото тя единствена може да се затрудни с това да те изложи с доказателства и доводи.

Жалко е, че ти имаш интернет за прахосване в теории за илюминати, докато има твои връстници в Африка, които нямат нито интернет, нито ток. В такива моменти човек наистина осъзнава колко нечестен е светът.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе