Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Мисля че темата трябва да се пренасочи към абсурдите на БГ подпомагането, 10% лихвени заеми за микрофирми, уж безлихвени заеми за хора в неплатен отпуск, но с 10 и повече условия и тн.
А в същото време се отпускат някакви десетки милиони на фирми без покритие....
 
Мисля че темата трябва да се пренасочи към абсурдите на БГ подпомагането, 10% лихвени заеми за микрофирми, уж безлихвени заеми за хора в неплатен отпуск, но с 10 и повече условия и тн.
А в същото време се отпускат някакви десетки милиони на фирми без покритие....

ЩАБът has left the room.
 
Е, то това е голяма новина, че банките в България дават заеми само на хора, на които не им трябват заеми на първо място. Отне ви само 30 години демокрация и един коронавирус да го осъзнаете.

Това с капитан Плоска планета искрено ме разсмя, евала!

Чакрата всеки момент чакам да направи довода, че липсата на витамин D е по-опасна за човека от коронавируса, само някой първо да се усети да направи тази теория във Фейсбук, за да може да стигне през нея до нас.

Даже трябва да направим един социален експеримент така и така сме хора с повече свободно време - да измислим 10 налудничави flat-earth-like теории, да ги пуснем на свободни отглеждане във Фейсбук и да засичаме колко време ще отнеме докато чакрата ни ги представи във форума като научно-доказани твърдения. Моят залог е за средно време на предаване 2 дни и 17 часа, че сега е времето за сеитба на праз, марули, грах, спанак, репични... и нашата чакра е разделена между сърфиране в интернет и сърфиране с ралото по селската градина. :)
 
Мисля че темата трябва да се пренасочи към абсурдите на БГ подпомагането, 10% лихвени заеми за микрофирми, уж безлихвени заеми за хора в неплатен отпуск, но с 10 и повече условия и тн.
А в същото време се отпускат някакви десетки милиони на фирми без покритие....

Както писах в преден коментар, "в мътни води най-много риба се лови". То да бяха само тези милиони. От излишъка в бюджета парите се изпариха още преди да започне кризата, малкия бизнес изобщо няма как да се възползва от 60/40. На 1700 медика и дадоха по 1000 лв като една пиар кампания. Искат заем от 10 милиарда, но нямат разчет как ще бъдат изхарчени средствата и всичко е точно. На 23-ти ще се види какво ще измислят великите умове. И дано тази кохезия да не размъти водата още повече, а най-после да има и някакви реални икономически мерки.

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30555847.html
 

Това ли е събирателният образ на конспираторите? :D
Повечето условия са изпълнени - искат да ни затрият, 5G, репресират ни... :confused:
Като каза 5G и направо щях да падна. ;D

Той за разлика от разни чакри, се е насочил да пренапише етническата принадлежност на населението - каза, че не сме българи, но от любовни послания към Бойко не му остана време да ни даде нова национална идентичност. Аз лично се почувствах ощетен от този му пропуск.
 

Това ли е събирателният образ на конспираторите? :D
Повечето условия са изпълнени - искат да ни затрият, 5G, репресират ни... :confused:

Ето такива индивиди са доказателство за срива в образователната система. Ако образователната система работеше правилно, такави като тоя щяха да са изкласили до 5-6 клас, максимум и да знаят, че не могат и не знаят и не разбират нищо.
 
Благодаря на всички, които преди 7 дни се шляеха с биричка из София. Днес имаме градски рекорд по заразени. Продължавайте все така и слушайте Мангъров и Радев...
 
Да вярваш сляпо на данните на нощ е наистина много тъпо. Колкото повече тестват, толкова повече се открива, какво е сложното за разбиране тук? Истината е че никой не знае какво точно се случва в момента, ние сме последни по тестване в цяла Европа, което значи, че знаем най-малко.

Примерно, ако приемем че данните от Банско са верни, значи 8% от населението вече са се срещнали с вируса. Това е 560 000 човека. Айде да приемем, че в Банско е някакво огнище, пак са над 100 000 човека. Което е много. много далеч от данните на нощ.

Ако вземем данните на полицайчетата, резултатите са подобни, тъй че тея 700 човека не знам какво им вярвате...

Някой ще коментира ли какви яки фурми получихме от ОАЕ срещу 32 тона пилешко и кашкавал :D
 
Чакрата всеки момент чакам да направи довода, че липсата на витамин D е по-опасна за човека от коронавируса,
Това е всеизвестен факт! Витамин D е ключов за структурата на човешкия организъм, включително за имунната система, която трябва да е силна, за да се пребори с грипа, за който ни проглушиха ушите, че няма лек. ;) Тъпичък си, но поне компенсираш с високомерие, както всички тъпи хора. :)

само някой първо да се усети да направи тази теория във Фейсбук, за да може да стигне през нея до нас.
Само @сополо ди тути капи ли има право да флуудва тук каченото във фейсбук? ПочувствАх се дискриминирана - отново.

Моят залог е за средно време на предаване 2 дни и 17 часа, че сега е времето за сеитба на праз, марули, грах, спанак, репични... и нашата чакра е разделена между сърфиране в интернет и сърфиране с ралото по селската градина.
Имам договор с Била и Кауфланд да ми изкупуват продукцията. Казват, че във военно положение само спекулата цъфти. Ще ми разправяте вие, че не съм предприемач!

Тедка, наистина ли си изненадан, че подкрепям Волен в мнението му за абсурдното извънредно глупаво положение? Е, аз 100 и кусур страници какво мислиш, че казвам?

Гледам някои все още се опитват да поддържат разумните (разпоредени от нощ-ниците) дози паника. Долавя се леко колебание и спад в емоциите, но не се отказвайте. Тоя грип е адски страшен и мнооооого коварен. Протича без никакви симптоми при 99.9% от световната популация. Останалите 0.01% са хипохондрици с много развинтена фантазия. :)
 
Само отлагаме пика с тия мерки и преевааме икономиката.

Тва ни беше шансът да дръпнем - докат всички се крият, ние да завземем европейския пазар и да се отлепим от дъното на ЕУ класациите.

Ама чутурата спъва прогреса.
 
Разбрахме от фейсбук и ЕЖК, че в Италия пресоляват манджата и не могат да смятат...

Някой би ли ми обяснил, белгийците прикриват нещо, бутат схемата, не броят правилно, саботират си насила икономиката ли, там каквато конспиративна теория капацитетите могат да си изсмучат от пръстите:
33500 случая - 4440 смъртни /+1200 критични/ => над 13% смъртност;
За сравнение: смъртни случаи след грип И пневмония /годишно; за 2017 година/ - 6,141 души

Значи, ако смятам правилно - грипът И пневмонията избиват малко повече за година, колкото коронавирусът за месец. Сиреч ~11 пъти по-висока смъртност (за момента, разбира се).

Ако бъркам някъде, някой да обясни.

Моята лаишка теория за високата смъртност там: Много хора на малко пространство (6-то място по гъстота в Европа).
На три пъти и половина по-малка територия от България, с 4 милиона и половина повече население.

Сиреч опорките ви за "социалната изолация нИ работииииии" издишат. Търсете нови.
 
Последно редактирано:
Благодаря на всички, които преди 7 дни се шляеха с биричка из София. Днес имаме градски рекорд по заразени. Продължавайте все така и слушайте Мангъров и Радев...

Заслужаваме си пълната карантина. Сега като се изсипят и по селата по празниците и сме на италианския сценарий...И тия с бирите, като не могат да издържат 2 месеца, бира няма да пият скоро, а някои некога повече. Тези същите с бирите ще са първите засегнати от безработицата, ама карай. време е утре, други ден НОЩ да се стегне и да затегне мерките, че отивамена изтърване на положението, а тогава ще стане страшно.
 
А бе Кличко (кмета на Киев) най-добре го е казал.
Докато не приключи карантината, епидемия ще има!!!
Нашите юнаци явно от него преписват
 
13% смъртност, е уби коня с лопатата и то с един удър.... Посочи ми поне един източник, официален, където да се твърди нещо, което е близко до тоя процент. Сметките са ти криви, защото това е на база изследвани, не на база заразени.



Разбрахме от фейсбук и ЕЖК, че в Италия пресоляват манджата и не могат да смятат...

Някой би ли ми обяснил, белгийците прикриват нещо, бутат схемата, не броят правилно, саботират си насила икономиката ли, там каквато конспиративна теория капацитетите могат да си изсмучат от пръстите:
33500 случая - 4440 смъртни /+1200 критични/ => над 13% смъртност;
За сравнение: смъртни случаи след грип И пневмония /годишно; за 2017 година/ - 6,141 души

Значи, ако смятам правилно - грипът И пневмонията избиват малко повече за година, колкото коронавирусът за месец. Сиреч ~11 пъти по-висока смъртност (за момента, разбира се).

Ако бъркам някъде, някой да обясни.
 
Ох, най-накрая лоши новини. Помислих, че и днес ще чета за 5Г.
 
Какви села, какви празници... Нали блокираха градовете - ни навън, ни навътре?!

Как ще го дигнем тоя имонитет като гражданите седят у къщи, депресирани и уплашени?
Особено по това време на годината, кога запасите от витамини са изчерпани.

Аз ако бех управник, щях да разпусна населението да пощъка на слънце, да се събере на маса, да похапне зелен лук и чесън, да погледа поразголени девойки, да се поразбуди инстинктът за размножаване,...

Е тъй се дига имунитет и се обновява нацията!

Не като сега - да консервираме по апартаментите и без това лошия и повмирисан човешки матрял...
 
13% смъртност, е уби коня с лопатата и то с един удър.... Посочи ми поне един източник, официален, където да се твърди нещо, което е близко до тоя процент. Сметките са ти криви, защото това е на база изследвани, не на база заразени.
Ето това да е да си пълен простак и да повтаряш едно и също като папагал 58 страници вече. Не било на база изследвани, а на база заразени...

Статистиката за нормалния грип на база отишли на лекар ли е или на база заразени? Защото за всеки отишъл на лекар и изследван(вкаран в статистиката) има поне 1-2ма, които си карат грипа на крак, даже сигурно са и трима.

Ти си пълен каун, баце, официално, подпечатано и изпратено в космоса.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе