Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Само ''добрите'' ЕРП-та не ми защитавайте, че ще избухна ! Няма да обвинявам конкретни политици, защото абсолютно всички досега ядоха от тяхната софра, но ако комунягите успеят да ги изгонят, само за това ще им кажа БРАВО ! Плеснаха някакви посредници по веригата, които се самозабравиха и сметките за ток скочиха до небето, а сега ще ми реват как били на загуба, айде бе ! Най-бедния народ в ЕС ще плаща най-високите сметки и нашите грешни пари отиват в помощ на чешката икономика, защото ЧЕЗ е националната ел компания на Чехия, а ние ще сме все в ''криза'', щото така било (видиш ли) навсякъде! Нищо не произвеждат, не са вложили и стотинка по поддръжка на мрежата, освен че смениха електромерите (за които пък хич не ми се говори) и от там само ''лапундер'' - да се махат! Колкото до делата за неустойки - ако има желание, държавата за толкова неизпълнени условия по договора може да ги погне, че ще видят обезщетение през крив макарон.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Само ''добрите'' ЕРП-та не ми защитавайте, че ще избухна ! Няма да обвинявам конкретни политици, защото абсолютно всички досега ядоха от тяхната софра, но ако комунягите успеят да ги изгонят, само за това ще им кажа БРАВО ! Плеснаха някакви посредници по веригата, които се самозабравиха и сметките за ток скочиха до небето, а сега ще ми реват как били на загуба, айде бе ! Най-бедния народ в ЕС ще плаща най-високите сметки и нашите грешни пари отиват в помощ на чешката икономика, защото ЧЕЗ е националната ел компания на Чехия, а ние ще сме все в ''криза'', щото така било (видиш ли) навсякъде! Нищо не произвеждат, не са вложили и стотинка по поддръжка на мрежата, освен че смениха електромерите (за които пък хич не ми се говори) и от там само ''лапундер'' - да се махат! Колкото до делата за неустойки - ако има желание, държавата за толкова неизпълнени условия по договора може да ги погне, че ще видят обезщетение през крив макарон.

За ЕРП-тата мисля че се разбрахме.

При тях остава 8-10% от сметката за тока. Като бяха държавни при тях оставаше 20-25% от тока. Т.е. въпросните ЕРП-та успяха да накарат ромите да си плащат сметките и намалиха загубите на ток.

Ако ЕРП-тата си заминат - токът трябва да поскъпне с 10% просто щото пак ще се краде от ромите и никой политик няма да иска да им го спре, щото са електорат и им трябват гласовете за изборите.

Ако ти се плаща ток, дето не си потребител просто щото политиците така искат - вземи си 2 рома и им плащай сметката за ток. :lol: :lol: :lol:

Ама аз не искам да плащам сметката на други.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

http://www.monitor.bg/article?id=423396

Само се чудя какво са си говорили плевнята с ЕВН шефа и защо не е оповестено нищо. Ще създадат комисия в парламента да разследва какво са си говорили.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Гриша Ганчев в едно интервю каза, че големите вериги най-много крадът и хич не внасят ддс по регламент и на митниците сума ти далавери правят и призова да погнат тях, тоя блеки да не говори, че не е никакъв.


Направи си една справка кой и как плаща ДДС и ще видиш, че въпросните големи вериги са едни от най-големите платци на ДДС. Просто щото винаги дават касови бележки, щото апаратите им ги поддържат други фирми, просто щото ако някой крие ДДС на база касови апарати ще са въвлечени там много хора. А много хора като знаят една тайна, то тя не е тайна вече.

Така, че търговските вериги точно за криене на ДДС и данъци е доста трудно да ги обвинявате.

Специално веригите тип Направи си сам - Практикер и БауМакс и двете изпитват трудности и най-вероятно и двете ще излязат от България най-вероятно. За Практикер мисля даже сделката е сключена вече.

О, да забравих и Пикадали се продаде на българи.

Така че Пикадили и Практикер са български. А Техномаркет доста отдавна мина и тя в български ръце.
 
От: От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

http://www.monitor.bg/article?id=423396

Само се чудя какво са си говорили плевнята с ЕВН шефа и защо не е оповестено нищо. Ще създадат комисия в парламента да разследва какво са си говорили.


Пак да попитам президента кво може да направи?

Да промени закона за енергетиката?
Да назначи свой човек в ДКЕВР - както правят в момента БСП - 2013 имаше 15 смени там, а уж независима комисия. :)

Кво точно зависи от президента - освен да наложи вето на някой закон и да сезира конституционния съд, за някой закон.


Човекът се е срещнал с шефа на ЕВН да му каже, че управляващите са педали и той не ги подкрепя. Ама това всички го знаем за Гея и че президента не ги обича много.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Не бе, аз питам какво са се срещали и защо не е казано какво са си говорили, защото плевнята напълно защити ерпетата - такъв продажник, че няма накъде. ама ти сляпо вярваш в гроб - каквото и да излезе ти пак ще викаш - той плевнелийчо не е виновно момченцето, не е виновно.

Аха, значи президента не е президент на БЪЛГАРИЯ, а е президент на герб и вместо да защити интересите на България и да каже на тези да връщат парите - той приема позицията на ЕВН чуждата държавна фирма - супер бе - герберски президент, нищо не се очудвам от този национален предател, а на теб само комунисти са ти в главата - той затуй и плевнята е бил партиен секретар.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Математикооо, много не си в час, ама така е... ти за това си ГРОБ-араст ! Даже няма да ти посочвам глупостите по точки, че не ми се занимава, а тва с ромите е много плоско оправдание - даже не е издържано математически ! ЕРП-тата са кошмар (един от най-големите) за икономиката - да се махат и да се национализира отново търговията с ток ! Най-коректно се отчиташе и плащаше тока, точно преди да ни емнат ЕРП-тата. А пък за пудела на мутрата - Рошко няма какво да говорим. За инвалидите не трябва да се говори лошо
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Не бе, аз питам какво са се срещали и защо не е казано какво са си говорили, защото плевнята напълно защити ерпетата - такъв продажник, че няма накъде. ама ти сляпо вярваш в гроб - каквото и да излезе ти пак ще викаш - той плевнелийчо не е виновно момченцето, не е виновно.

Аха, значи президента не е президент на БЪЛГАРИЯ, а е президент на герб и вместо да защити интересите на България и да каже на тези да връщат парите - той приема позицията на ЕВН чуждата държавна фирма - супер бе - герберски президент, нищо не се очудвам от този национален предател, а на теб само комунисти са ти в главата - той затуй и плевнята е бил партиен секретар.


Стига си вярвал на партийна пропаганда.

Всички експерти ти го казаха - пари в системата няма - щото БСП реши да намали цената на тока. Това всички го говорят от как почнаха намаленията на цената на тока.

ЕРП-тата нямат пари. От де да ги вземат?

Кат им вземат лицензите и ги изгонят - пари ще има ли? Ми НЕ - НЯМА ДА ИМА ПАРИ.


Никой няма пари в системата вече - нито БЕХ, нито НЕК, нито ЕРП-тата, нито централите.

Пари няма действайте.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Само ''добрите'' ЕРП-та не ми защитавайте, че ще избухна ! Няма да обвинявам конкретни политици, защото абсолютно всички досега ядоха от тяхната софра, но ако комунягите успеят да ги изгонят, само за това ще им кажа БРАВО ! Плеснаха някакви посредници по веригата, които се самозабравиха и сметките за ток скочиха до небето, а сега ще ми реват как били на загуба, айде бе ! Най-бедния народ в ЕС ще плаща най-високите сметки и нашите грешни пари отиват в помощ на чешката икономика, защото ЧЕЗ е националната ел компания на Чехия, а ние ще сме все в ''криза'', щото така било (видиш ли) навсякъде! Нищо не произвеждат, не са вложили и стотинка по поддръжка на мрежата, освен че смениха електромерите (за които пък хич не ми се говори) и от там само ''лапундер'' - да се махат! Колкото до делата за неустойки - ако има желание, държавата за толкова неизпълнени условия по договора може да ги погне, че ще видят обезщетение през крив макарон.

По-голям противник за енергиният монопол и либерализиране в този сектор от мен няма в този форум. НО това, не пречи да кажа, че НЕК са фалира. Това не пречи да кажа, че НЕК има няколко стотин милиона лева загуба за 2013 и се опитва всячески да покрие загубите, счетоводно - успя да преструктурират задължения и ги прехвърлиха на БЕХ.

Също не пречи да кажа, че с административни мерки ще фалира държавата цялата енергийна система. Ще ти уточня, че точно така правят политика за купуване на подкрепа и социална политика, като рискуват цялата система.

А това за дълговете на ЕРП-та, това са прихванати задължения, които са допускат от закона в БГ и в международното право. Това са задължения, които НЕК дължи на ЕРП-та, а те просто си ги изземат от бъдещите плащания. ЕРП-та желязно са вързали гащите, всички ПР и популистически акции и отнемания на лицензи, ще ни докара стотици милиони неустойки да им плащаме. И за жалост държавата нищо не може да направи - всеки правист специализирал се в търговско право ще ти каже това...

В случаят НЕК изпитва ликвидна криза и няма от къде вече да намери финансов ресурс, банките им отказват оборотни кредити. Това трябва да ти говори, че фалита е близко. И това е благодарение на политика на тези, които ще им кажеш БРАВО! НЕК се води към умишлена декапитализация. Въпроса е кой ще фалира 1ви НЕК или ЕРП-та. С админстративни мерки резултата е ясен!

Системата е декапитализирана и изпитва огромна ликвидна криза - всичко това е дело на ДКЕВР, който е маша на политиците.
 
От: От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

И какво? Вместо нашите интереси на НЕК- ти подкрепяш интересите на ЕВН - типично за гербер - каквото чуе от "всички експерти" и вярва - кои всички експерти бре? гамизов тоя педерас* и лобист ли? Кой експерт се е изказвал? Ти май не слушаш други експерти, които казват, че заради ВЕИ-тата е проблема, а не заради комунистите. Продажник такъв.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Математикооо, много не си в час, ама така е... ти за това си ГРОБ-араст ! Даже няма да ти посочвам глупостите по точки, че не ми се занимава, а тва с ромите е много плоско оправдание - даже не е издържано математически ! ЕРП-тата са кошмар (един от най-големите) за икономиката - да се махат и да се национализира отново търговията с ток ! Най-коректно се отчиташе и плащаше тока, точно преди да ни емнат ЕРП-тата. А пък за пудела на мутрата - Рошко няма какво да говорим. За инвалидите не трябва да се говори лошо


Върни се 7-8-9 месеца назад като правителството почна да намалява цената на тока.

Всички експерти казаха че ще стане така.

В този форум - блеки (blackout8) писа и той че така ще стане. Аз също писах, че така ще стане.


И да се национализират ЕРП-тата тока пак трябва да поскъпне. А ако вземат че ги национализират наистина - ти ще плащаш най-скъпия ток в Европа. Тая цена сега ще ти вижда евтина. :lol: :lol: :lol:


Запомни го. Сложи го в букмарките и след 1 година го провери тоя пост. :)
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Дай експертно мнение, където пише, че заради това намаление е станало така. И щом са на загуба и все на загуба работят - да си ходят - аз като съм на загуба с някой проект - го зарязвам и започвам друг - така се прави.

http://www.mediapool.bg/evn-i-nek-v...-izkupuvaneto-na-zeleniya-tok-news206700.html

дай да видя, защото аз все такива статии чета, дай да видя къде пише, че това е заради намалянето на тока.
 
От: От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

И какво? Вместо нашите интереси на НЕК- ти подкрепяш интересите на ЕВН - типично за гербер - каквото чуе от "всички експерти" и вярва - кои всички експерти бре? гамизов тоя педерас* и лобист ли? Кой експерт се е изказвал? Ти май не слушаш други експерти, които казват, че заради ВЕИ-тата е проблема, а не заради комунистите. Продажник такъв.


Я пак? Кви са нашите интереси?

Моите интереси са едно нещо да струва, точно толкова колкото струва и аз да си плащам квото съм потребил.

Ако се върне старата система, ще трябва да плащам и на ромите.

Преди енергото като беше държавно, на всеки 4 години като дойде ново правителство и им сменяха началниците. И началниците освен да крадат и да дават пари на партиите, които са ги назначили друго не правеха, щото знаеха, че след 4 години ще ги уволнят и ще сложат други на тяхно място.

Е виж БДЖ-то - никога не е било на печалба последните 25 години. Същата работа беше и енергото - никва печалба, загуби по мрежата, несъбрани сметки, пълен айляк или си забравил.

Ако си забравил - иди се повози на БДЖ-то да си спомниш малко. Ама избери от най-гадните влакчета дето са купувани преди 40 години. :lol:
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Мен повече ме кефи, колко са усърдни в повтарянето на думите на великия капацитет - икономист Боко тиквата ! И си вярват даже ! И приятелю, има ли начин да схванеш, че хората не са само два вида - псета на Боко-тиквоко и комунисти ? Има и други видове - даже и безпартийни, спри да ме правиш член/симпатизант на партия, с която нямам нищо общо ! Общо има бащицата ви, дето напусна пожарната, понеже го накараха да си хвърли партийната книжка и отиде да завива тато с одеялцето, за което го съдиха. ЕРП-тата били на загуба... смеееееех !
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Дай експертно мнение, където пише, че заради това намаление е станало така. И щом са на загуба и все на загуба работят - да си ходят - аз като съм на загуба с някой проект - го зарязвам и започвам друг - така се прави.

http://www.mediapool.bg/evn-i-nek-v...-izkupuvaneto-na-zeleniya-tok-news206700.html

дай да видя, защото аз все такива статии чета, дай да видя къде пише, че това е заради намалянето на тока.


И като си ходят - кво?

Ще сложите кадри на БСП-то да пуснат ток без пари на ромите, за да могат ромите да гласуват за БеСиПе-то ли?

Хитра идея - ама няма да мине.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/traicho-traikov-tokyt-niama-da-poevtinee-ako-dyrjavata-go-dostavia,169026/


Цената на тока няма как да стане по-ниска, ако държавата го доставя, коментира бившият енергиен министър Трайчо Трайков в сутрешния блок на „Нова телевизия”.

„Докато ЕРП-тата бяха държавни, те прибираха 25% от крайната цена на тока, а сега този процент е 5. Признатите разходи бяха 25%, сега са 10%”, припомни бившият енергиен министър. Държавното ЕРП не е успяло и да събира дълговете си в ромските махали и непрекъснато е имало оплаквания от страна на потребителите, че покриват и тези разходи.

Още по темата
Е. Божков: До края на април ДКЕВР може да има решение за лицензите на ЕРП-тата

Но всъщност цената на тока може да не е най-сериозният проблем за крайните потребители и за България като цяло, стана ясно още от думите на Трайков.

„Докато страната не остане без ток, на взимащите решения няма да им дойде акълът в главите”, допълни той. Според него с ограничаването на инвестициите електроразпределителните дружества икономисват от поддръжката и всъщност това поставя под заплаха доставките на ток.

При отнемането на лицензите, държавата ще назначи специален управител, който да ръководи дейността на дружеството. В същото време обаче мрежите са частна собственост на електроразпределителните дружества. В този случай, стигне ли се до национализация, „държавата трябва да плати милиарди, за да придобие собствеността на мрежата”, обясни още Трайков.

Бившият министър беше категоричен, че липсва равнопоставеност в системата – НЕК ще фалира, ако дружествата не й платят за един месец, а самите дружества от 20 месеца очакват НЕК да им плати задълженията. Според него ДКЕВР постава в невъзможност за нормална дейност и ЕРП-тата, и НЕК.

Държавната енергийна компания всъщност има над 2 млрд. лева задължения и не дължи пари само на ЕРП-тата, а и на производителите на енергия.




http://novanews.bg/news/view/2014/03/20/70918/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2:-%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%BD%D0%B5-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%95%D0%A0%D0%9F-%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

И като си ходят - кво?

Ще сложите кадри на БСП-то да пуснат ток без пари на ромите, за да могат ромите да гласуват за БеСиПе-то ли?

Хитра идея - ама няма да мине.

Не те разбрах - кажи за експертите и къде прочете, че намалянето на тока е причина да се скарат ЕВН и НЕК- по точно НЕК да си поиска 300-те милиона от ЕРП-тата. И ти си недоволен, че държавата си иска парите? егати продажника


Този ли ще ми казва - трайчотрайков!?!?!?


Трайчо Трайков – хитрият лобист


Друг на негово място може би би се побоял. Не от Бойко Борисов, а от собственото си минало. За да седне в министерското кресло, Трайков изостави стола на прокурист в австрийската компания “ЕВН България”. Така че няма проблем сегашните му изявления да се тълкуват като чиста проба лобизъм

Toя е универсален лобист мойто момче и няма какво да ми каже, защото е пристрастен.


Искам да коментираш защо герб продадоха златната акция в ерп-тата? Точно вие ще мълчите.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Тоз май го познаваш кой е - ваш кадър :lol:

http://www.vesti.bg/bulgaria/ovcharov-tazi-cena-na-toka-mozhe-da-izdyrzhi-do-izborite-6008200


И той има такова мнение - защо ли?


"ЕРП-тата изкупуват енергията от възобновяемите източници и я продават на същата цена на НЕК. Тоест - те са просто един посредник. НЕК вече две години не ги компенсира за тази енергия. ЕРП-тата, от своя страна, започват да удържат парите, за да закърпят положението. Това, че ДКЕВР не е създала условия НЕК да събере необходимия ресурс и да се разплати с ЕРП-тата, не е вина на ЕРП-тата", заяви Румен Овчаров.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Да задам един въпрос към знаещите: Каква точно функция изпълняват ЕРП-тата? Имам предвид освен да получават пари!
"ЕРП-тата изкупуват енергията от възобновяемите източници и я продават на същата цена на НЕК. Тоест - те са просто един посредник. НЕК вече две години не ги компенсира за тази енергия. ЕРП-тата, от своя страна, започват да удържат парите, за да закърпят положението. Това, че ДКЕВР не е създала условия НЕК да събере необходимия ресурс и да се разплати с ЕРП-тата, не е вина на ЕРП-тата", заяви Румен Овчаров.
Явно сме писали по едно и също време!:)
И какво се оказва според този пост- това е една изкуствено създадена брънка във веригата, на която плащаме-някой писа по-горе- около 15%. Защо е нужно да ги плащаме тези проценти на излишни търтеи?! Та нима допреди да създадат ЕРП-тата, НЕК не си вършеше работата на същата цена, без да е необходимо да плащаме на хрантутници?!
Това беше реторичен въпрос, но все пак ще се радвам да го обсъдим!
 
Последно редактирано:
От: От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Моите интереси са едно нещо да струва, точно толкова колкото струва и аз да си плащам квото съм потребил.

Ако се върне старата система, ще трябва да плащам и на ромите.:
Може и сметките на народа на Мозамбик да сме плащали, но сметките бяха в пъти по-малки и реални ! Минаваше инкасатора, ти стоиш до него и гледаш - 400кв изразходвана енергия - толкова пише на фактурата - плащаш нормална сметка и спиш спокойно, а сега плащам такса мощност за обект, в който тока е спрян преди 5 години и такса ''достъп до електромер'', който е на стълба на улицата и такса ''високоефективно производство'' - извинявай, какво произвежда ЧЕЗ ???? Нека не дрънкаме глупости, щото един много неграмотен човек така ви е казал по телевизора, моля те ! Той има изгода да лъже в тяхна полза, твоята каква е, та се излагаш ?
 

Горе