Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Сметките за ток са толкова раздути вече, че няма накъде! Миналата година като видях сметката за ток щях да припадна! 50% от сметката е за консумирана електроенергия. Останалите 50% отиват за ЕРП-тата. Уж за иновации и дрън-дрън. Не са вложили една стотинка в електропреносната мрежа. Амортизират я успешно, докато един ден издаде багажа от старост или ние предадем богу дух. Накрая, когато на всички им писне, те ще си отидат- кой откъде е- но ще си приберат кръглите сумички, без да са оставили и следа на земята, която са оскубали. Преди ЕРП-тата и инкасирането на изразходвана електроенергия и ремонт при аварии се извършваше от НЕК. Сметките бяха поносими, въпреки че поемахме и осветлението и отоплението на нашите мили братя- цигани. Сега- сметките надути, циганите включени без електромер, надули музиката до дупка, къщите светят като Гюргево, печката бумти, водата се лей, а ние плащаме! Ей това е демокрацията.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Представи си, че в сметката ти за ток стои само реда- изразходвани киловати ел.енергия. Представи си също така, че трябва да платиш само това. Сега умножи разликата, която иначе трябва да платиш за ЕРП-тата по средно 2 млн. домакинства. Мислиш ли, че няма да можем да платим заплатите на миньорите, да назначим още 20% служители, които да извършват ремонтни дейности инкасиране?
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Откъде и как ще ги дават - това си е тяхна работа - това, че имаха пълна свободия по времеот на бойко, не ги маха от отговорност
Бойко може да е всякакъв, обаче да ми обясняваш за свободията на ЕРП-тата, че заради Бойко можеш да си вземеш паричките(дано за повече) и после да получиш нови опорни точки.
Говоря с факти ЧЕЗ офицацилно идва в края на 2004 година или по-точно "стъпва" на пазара......

През 2005 година (а познай кой е на власт) "приватизира" Електроразпределение Столично ЕАД, Електроразпределение София област ЕАД и Електроразпределение Плевен ЕАД ......

През 2005 година какво мислиш става още.... "възниква" EVN България дето и тя приватизира.....

Туй, че вашият Велик финансист емитира нов дълг от 4 млрд за да погаси ЧАСТ (каква трябва да си факир да разбереш) дългове от емитираните през 2002 г и да даде 20 лв бонуси...

айде със здраве,
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

:roll: е, тва е ! Ама ГРОБ-араст не разбира, щото Боко му е забранил да разбира!
Представи си, че в сметката ти за ток стои само реда- изразходвани киловати ел.енергия. Представи си също така, че трябва да платиш само това. Сега умножи разликата, която иначе трябва да платиш за ЕРП-тата по средно 2 млн. домакинства. Мислиш ли, че няма да можем да платим заплатите на миньорите, да назначим още 20% служители, които да извършват ремонтни дейности инкасиране?
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Аз мисля, че писах по-горе.

В цената за тока за потребители ЕРП-тата прибират 8 процента - 8%

Толкова са им признатите разходи от ДКВЕР. Официално - има го на сайта им.


А ти квото искаш това си вярвай. Ако щеш вярвай, че има и извънземни и че руснаците са измислили iPhone.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Пусни ми един линк, ако не те затруднява. Благодаря!
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Бойко може да е всякакъв, обаче да ми обясняваш за свободията на ЕРП-тата, че заради Бойко можеш да си вземеш паричките(дано за повече) и после да получиш нови опорни точки.
Говоря с факти ЧЕЗ офицацилно идва в края на 2004 година или по-точно "стъпва" на пазара......

През 2005 година (а познай кой е на власт) "приватизира" Електроразпределение Столично ЕАД, Електроразпределение София област ЕАД и Електроразпределение Плевен ЕАД ......

През 2005 година какво мислиш става още.... "възниква" EVN България дето и тя приватизира.....

Туй, че вашият Велик финансист емитира нов дълг от 4 млрд за да погаси ЧАСТ (каква трябва да си факир да разбереш) дългове от емитираните през 2002 г и да даде 20 лв бонуси...

айде със здраве,
Аз казах, че всички управляващи ядоха баницата, включително и мутрьо ! И съм казвала в други теми, че на Костов само това няма да му простя, това беше най-голямата му издънка, а имаше и други... и въпреки това той възстанови съсипана държава и не рева, като Боко след БСП, щото и той след тях управляваше. Ето, виждаш ли, умните хора си признават грешките !
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

http://www.mediapool.bg/files/209/report-electro.pdf

Страница 34.

С решение по т. 3 от протокол № 102 от 05.07.2013 г. комисията е определила за
дружества регулирани чрез метода „горна граница на цени“ за двете години от третия
регулаторен период целева норма на възвръщаемост на капитала от 7,01 %, при целева 35
капиталова структура 50% привлечен капитал към 50% собствен капитал, целева норма
на възвръщаемост на привлечения капитал от 6,94% и целева норма на възвръщаемост на
собствения капитал от 7,08% с оглед дефинирането на оптимално ниво на възвръщаемост
на капитала от една страна при гарантирано ниво на приходите и с цел поддържане на
баланс и равнопоставеност между операторите на електроразпределителните мрежи и
крайните потребители от друга, както и въз основа на данни от други европейски
държави.




Среднопретеглената норма на възвръщаемост на електроразпределителните
предприятия е коригирана от 12 % на 7 %, съгласно горецитираното Решение на
ДКЕВР.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

http://www.dker.bg/files/DOWNLOAD/res-C-25-29_07_2013.pdf


Страница 4 за ЧЕЗ

7. Ценообразуващи елементи общо за цените по т. IV.5. и т. IV.6. както следва:
Норма на възвръщаемост на капитала – 7 %;


Страница 5 за ЕВН

7. Ценообразуващи елементи общо за цените по т. IV.5. и т. IV.6. както следва:
Норма на възвръщаемост на капитала – 7 %;


Страница 7 за Енерго-Про

11. Ценообразуващи елементи общо за цените по т. IV.9. и т. IV.10. както следва:
Норма на възвръщаемост на капитала – 7 %;


От сайта на www.dker.bg - РЕШЕНИЕ - № Ц – 25 от 29.07.2013 г.

Ето и файла с решението на ДКЕВР.

http://www.dker.bg/files/DOWNLOAD/res-C-25-29_07_2013.pdf

Сега върви ми твърди за 50%
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Аз казах, че всички управляващи ядоха баницата, включително и мутрьо ! И съм казвала в други теми, че на Костов само това няма да му простя, това беше най-голямата му издънка, а имаше и други... и въпреки това той възстанови съсипана държава и не рева, като Боко след БСП, щото и той след тях управляваше. Ето, виждаш ли, умните хора си признават грешките !

Не беше за теб коментарът ...... за друг господин с много мнения във форума, основно секция политика, основно да плюе по-всички, освен .... тия дето "поне" има опорни точки.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит


ПОЗИЦИЯ
Мярка
2013-2014
1
2
3
4
1.
УПР
хил.лв.
242 552
2.
Възвръщаемост
хил.лв.
64 818
3.
Технологични разходи по преноса
хил.лв. 77 518
4.
Технологични разходи, свързани с пренос на електрическа енергия по електропреносната мрежа
МВтч 801 261
5.
Необходими приходи за дейността по пренос
хил.лв.
384 888
6.
Общо продадена електрическа енергия на територията на страната и за износ
МВтч
39 549 006 7. Цена за пренос лв./МВтч 9,73
цената по която дружеството в качеството му на преносно предприятие, пренася електрическа енергия през електропреносната мрежа е 9,73 лв./МВтч без ДДС, при прогноза за общо доставена в мрежата нетна електрическа енергия за продажба и пренос 39 549 006 МВтч
(
Няма да правя сметките по-горе, дали са достатъчно тези суми за заплати на миньорите, както и за увеличение на персонала със според мен 20% , за да извършва ремонтни дейности плюс инкасиране на изразходваната електроенергия.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Може да си говорим каквото искаме но това не е пазарна икономика.
Аз съм консумирал енергия за 20 лв, а имам фактура за 40 лв, (21.85 изразходена енергия, фактура 40.80).
Мен не ме интересува кой какви загуби има, какви инвестиции е направил, как ми произвежда енергията и т.н.............
Искам да имам право на избор - еди си кой продава енергия 100 единици струват 10 лв при тия и тия условия..., да има 20-30 оператора, и да предложат обслужване и аз да си избера, аз ползвам това, тези са добри доволен и съм точка.

Това се случи само в една сфера - доставката на Интернет но и там нещата вървят на зле.... но все още има някаква реална конкуреция....
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

(
Няма да правя сметките по-горе, дали са достатъчно тези суми за заплати на миньорите, както и за увеличение на персонала със според мен 20% , за да извършва ремонтни дейности плюс инкасиране на изразходваната електроенергия.

Аз знам отговора :lol: :lol: :lol:

Ама понеже си червен трол или на Атака трол - няма да ти хареса. Отговорът е НЕ - тези пари за нищо не стигат.

Виж като са били на 12% парите криво ляво са им стигали.


Ама червените кратуни ако им вземат лицензите ще разбереш до къде ще стигнат тези пари. Точно до никъде.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Бойко може да е всякакъв, обаче да ми обясняваш за свободията на ЕРП-тата, че заради Бойко можеш да си вземеш паричките(дано за повече) и после да получиш нови опорни точки.
Говоря с факти ЧЕЗ офицацилно идва в края на 2004 година или по-точно "стъпва" на пазара......

През 2005 година (а познай кой е на власт) "приватизира" Електроразпределение Столично ЕАД, Електроразпределение София област ЕАД и Електроразпределение Плевен ЕАД ......

През 2005 година какво мислиш става още.... "възниква" EVN България дето и тя приватизира.....

Туй, че вашият Велик финансист емитира нов дълг от 4 млрд за да погаси ЧАСТ (каква трябва да си факир да разбереш) дългове от емитираните през 2002 г и да даде 20 лв бонуси...

айде със здраве,

Имахте министър в тази сфера, който дойде от ЧЕЗ - + това нито веднъж не оспорихте решението и не коментирахте вдигането на тока всяка година от управлението ви - общо 35 процента увеличение. Трето - продадохте златната акция и увеличихте ВЕИ с 600 процента, като предвидени до 2017 са увеличение с 200 процента. !??!?! Това са факти, а не опорни точки. + това да припомня от тефтерчето на златанов извадката от фефруари миналата година : "Б.Б : ДА СЕ УВОЛНИ СЕМЕРДЖИЕВ ЗА ДА СЕ ПРИБЕРАТ ХОРАТА ОТ УЛИЦИТЕ " - не да се намали тока, а да се уволни пионката семерджиев. и какво направи боко - ден преди да си подаде оставката каза : "УТРЕ ВЗЕМАМ ЛИЦЕНЗА НА ЧЕЗ" - айде бе бански селяндур - верно ли ВЗЕМАШ ти лиценза? :lol: - е на другия ден си подаде оставката за да бяга от отговорност и 3 месеца след това се явиха със слоган : ЯЛОВ Е МАМИ ( ИМАМЕ ВОЛЯ )
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

И като тролиш е добре да кажеш, че въпросните 9.73 се отнасят за познайте за кой за НЕК.

Т.е. това дето си го писал е за НЕК - а тя е държавна компания или бъркаш двата фронта - коя е държавна и коя частна.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Имахте министър в тази сфера, който дойде от ЧЕЗ - + това нито веднъж не оспорихте решението и не коментирахте вдигането на тока всяка година от управлението ви - общо 35 процента увеличение. Трето - продадохте златната акция и увеличихте ВЕИ с 600 процента, като предвидени до 2017 са увеличение с 200 процента. !??!?! Това са факти, а не опорни точки. + това да припомня от тефтерчето на златанов извадката от фефруари миналата година : "Б.Б : ДА СЕ УВОЛНИ СЕМЕРДЖИЕВ ЗА ДА СЕ ПРИБЕРАТ ХОРАТА ОТ УЛИЦИТЕ " - не да се намали тока, а да се уволни пионката семерджиев. и какво направи боко - ден преди да си подаде оставката каза : "УТРЕ ВЗЕМАМ ЛИЦЕНЗА НА ЧЕЗ" - айде бе бански селяндур - верно ли ВЗЕМАШ ти лиценза? :lol: - е на другия ден си подаде оставката за да бяга от отговорност и 3 месеца след това се явиха със слоган : ЯЛОВ Е МАМИ ( ИМАМЕ ВОЛЯ )


Сега ще видим как ще обяснявате вие като трябва вие да го вдигнете с цели 10% за един път най-малко и то. :lol: :lol: :lol:

Всъщност пелтека министър как ще има да срича :lol: :lol: :lol:
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Не членувам в никакви партии, нито им симпатизирам. От две години дори не живея в България. Не се интепесувам от политика, но сметката за тока бърка в джоба на родителите ми. Аз не ти говоря за проценти, а са конкретната сума, която е около 400 млн. годишно. В тази сума естествено има разходи, като една голяма част са разходи за заплати на директорите и представителни разходи-Разбирай разходи за рушвети на управляващи и лобиране. А 8% ако е печалбата от 400 млн са 32 млн. Все ще стигнат да се справим без тях!
Аз знам отговора :lol: :lol: :lol:

Ама понеже си червен трол или на Атака трол - няма да ти хареса. Отговорът е НЕ - тези пари за нищо не стигат.

Виж като са били на 12% парите криво ляво са им стигали.


Ама червените кратуни ако им вземат лицензите ще разбереш до къде ще стигнат тези пари. Точно до никъде.
 
От: Отпадат таксите за усвояване и управление на потребителския кредит

Имахте министър в тази сфера, който дойде от ЧЕЗ - +

Аз ако можеш да си позволя да има министър.... ехе ..... с тези реплики се виждат много неща.....
Или тезата е сега Бойко не успя , Но Стойнев ще ги вземе...

Както се пее в една песен " А дано ама надали" или някой кухи кратуни стигнаха до извода, че по този начин ще успеем да задържим цената на тока без да теглим нови заеми и така ще спечелим някой друг процент... щото тока няма да поскъпне и ние изгонихме "лошите" който докарахме преди време, ама затова време ...... ехе спечелихме не малко, пък колко кадърен народ избяга.....
 

Горе