Паметника на Съветската Армия!

Как нещо което е разрушено се прибира? Ако не се поддържа, дали за 30 години няма се разпадне? На една от снимкте се вижда, че казарми вече няма, ама стените си стоят. Сигурно по чудо са оцелели.
Ей го, лукумчо продължава да препотвърждава, че паметника е премахнат от комунягите, ми убаво ма го разбрахме вече. Викаш оцеляха от бомбите ма после щели да се разпаднат, прав си, съгласен съм. Да, след "промените" също има вина че толкова време не са възстановени, само да не забравяме че с изключение на правителството на ОДС (до някъде), целия тоя преход е диктуван от комунистите (вече социалисти, движения за права и свободи и тн.) и техните мутри/бизнесмени, демек нямало е такъв който да приеме проекта присърце и да го реализира, а са се правили схеми кой колко да открадне и така до никъде.

Ми не, просто с такава страст изрови коментара ми за Грозев, сякаш ден и нощ си чакал да познае нещо, че да го защитиш. Кво има между вас не ме интересува.
Как се изравя коментар със страст, би ли обяснил или така си го фантазираш просто? Ясно си се засегнал от тва "изравяне" щом продължава да те мъчи.

пп. Нещо намерихме ли за Преславския полк, къде грижливо съхраняват паметника и кое НДК им е пречело та искат не искат, го махнали ?
 
Последно редактирано:
Най-лошото е че тази тема е поредната разделителна линия на българина! И тя ни е причинена от политиците недоносчета, които избираме. Никой не разбира, че има далеч по-важни неща от шиб@ния паметник на съветската армия. Убиха Трактора, брат Галев мре от инфаркт, Пепи еврото, някак мистично изчезна, твърди се че и той е гушнал букета, "върти се"(израза е точен) съдебна реформа, Гешев - взривен и отстранен от поста си, поголовна чистка в службите и МВР, ще се ремонтира пак конституцията, а между другото Божков си идва в страната за се предаде на прокуратурата! Хора вие луди ли сте? Паметника е само за да си чешете езиците! В страната се случва нещо, много по-сериозно. Утре може да се окаже че няма да можем да пишем в този форум, тъй като е имало подобни теми. Слепи ли сте!
Спрете да си ги мерите на русофили и евро-атлантици. Време е да се осъзнаем и всички да станем българолюбци и да накараме политиците да работят за нас. Ето горивата растат всеки ден, храната поскъпва, децата ви нямат качествено образование, бяма здравеопазване, нямаме дори инфраструктура извън столицата! И всички пишем и обсъждаме Украинската криза и някакъв паметник, който даже е на украински полк!

П.П. Едва ли ще прочетете поста ми, но ако се замислите над това дето пиша, че осъзнаете, че съм прав и България повече от всякога има нужда българите да се обединим над каузата да накараме правителството да решава истинските проблеми на страната!
 
Най-лошото е че тази тема е поредната разделителна линия на българина!
Ами да де, за да няма разделение и за да не се ползват тея тотеми за отвличане на вниманието, трябва да се премахнат. Тва с "има по-важни неща" го слушаме 30г. то винаги ще има.
 
Ами да де, за да няма разделение и за да не се ползват тея тотеми за отвличане на вниманието, трябва да се премахнат. Тва с "има по-важни неща" го слушаме 30г. то винаги ще има.
И какво правим по-въпроса? Защото взривиха мавзолея в името на по-светлото бъдеще, свалиха звездата от партийния дом, пак за това светло демократично бъдеще, което така и не дойде.
Баща ми казва, че те са чакали да дойде комунизма! Не е дошъл, но определени хора са живели добре, на гърба на масите. Днес чакаме демокрацията да дойде, и пак се получава същото!
с паметника или без него няма да се промени нищо! Само ще олекнем с някой лев отново! Тъй като тези дето го махат, ще го махнат с нашите пари!
 
И какво правим по-въпроса? Защото взривиха мавзолея в името на по-светлото бъдеще, свалиха звездата от партийния дом, пак за това светло демократично бъдеще, което така и не дойде.
Баща ми казва, че те са чакали да дойде комунизма! Не е дошъл, но определени хора са живели добре, на гърба на масите. Днес чакаме демокрацията да дойде, и пак се получава същото!
с паметника или без него няма да се промени нищо! Само ще олекнем с някой лев отново! Тъй като тези дето го махат, ще го махнат с нашите пари!
За да няма носталгия и възхвала по престъпен диктаторски режим, така както направиха в Германия с национал-социализма. Точно щото не си свършихме работата 90-те, прехода премина в ръцете на същите комунисти но вече преоблечени като социалисти и демократи, та за тва е такова положението. И все пак въпреки всичко, живеем много по-добре от преди.
 
За да няма носталгия и възхвала по престъпен диктаторски режим, така както направиха в Германия с национал-социализма. Точно щото не си свършихме работата 90-те, прехода премина в ръцете на същите комунисти но вече преоблечени като социалисти и демократи, та за тва е такова положението. И все пак въпреки всичко, живеем много по-добре от преди.
Класическа бита лисица ( master mode )

Не, не живеят българите по-добре от преди. Не става дума за 33 вида тоалетна хартия, шампоан от мадагаскарска канела или крем за лице от сълзи каспичански торен червей в магазините. Това не означава, че живота в дъжавата е ОК.
 
Не, не живеят българите по-добре от преди. Не става дума за 33 вида тоалетна хартия, шампоан от мадагаскарска канела или крем за лице от сълзи каспичански торен червей в магазините. Това не означава, че живота в дъжавата е ОК.
Ок
 
За да няма носталгия и възхвала по престъпен диктаторски режим, така както направиха в Германия с национал-социализма. Точно щото не си свършихме работата 90-те, прехода премина в ръцете на същите комунисти но вече преоблечени като социалисти и демократи, та за тва е такова положението. И все пак въпреки всичко, живеем много по-добре от преди.
Кой живее по-добре от преди?
 
Ей го, лукумчо продължава да препотвърждава, че паметника е премахнат от комунягите, ми убаво ма го разбрахме вече. Викаш оцеляха от бомбите ма после щели да се разпаднат, прав си, съгласен съм. Да, след "промените" също има вина че толкова време не са възстановени, само да не забравяме че с изключение на правителството на ОДС (до някъде), целия тоя преход е диктуван от комунистите (вече социалисти, движения за права и свободи и тн.) и техните мутри/бизнесмени, демек нямало е такъв който да приеме проекта присърце и да го реализира, а са се правили схеми кой колко да открадне и така до никъде.
Всичко е по темата, локума е в фантазиите ти.

Кое е преместено? Оцелялото след бомбенето, не беше ли разбито? Както дебила дето разби плочата с надписа, щото зевездите така му говорели. Щото налЕ говорим за разбиване, така ни внуШАваш.

Радвам са че си разбрал. Сеа остана да разбереш и разликата между идеите, тая на педерасите дето в момента се опитват да отричат историята и тая на комунягите за строеж на нещо с идеята паметника да се върне, но както разбрахме, по различни причини до ден днешен това не се е случило.

Как се изравя коментар със страст, би ли обяснил или така си го фантазираш просто? Ясно си се засегнал от тва "изравяне" щом продължава да те мъчи.
То напоследък доста ми се налага да ти обяснявам собствените ти коментари и тука ли искаш да задълбаем? Не съм се засегнал извООбще.

пп. Нещо намерихме ли за Преславския полк, къде грижливо съхраняват паметника и кое НДК им е пречело та искат не искат, го махнали ?
Ами намерих, със сигурност не е разбит с целта да се построи друг, както ни втълпяваш.

Пак е бил демонтиран по конкретна причина, даже щи дам шанс да кажеш каква е тя, да видим как ти боравиш с инфото, не че не сме го виждали вече де.
 
Последно редактирано:
Който както си го е направил живее по-добре от преди. Може сами да си дадете равносметка вече защо. ;)

Трима намушкани с нож в заведение, нападателят е зет на Николина Чакърдъкова

Двама намушкани с нож заради повреден автомобил

Ученик намушка 5 пъти с нож млад мъж

17- годишна намушка баба си

Това за около 10на дни :) Да, добре се живее в територията ....
 
Който както си го е направил живее по-добре от преди. Може сами да си дадете равносметка вече защо. ;)
Аз съм си направил, равносметка и знам че можех да живея и много по-добре, ако бях в някоя партия! Но нали нашите бащи и майки за това се бореха, партиите да не определят ? Но не ми се спори за това!
 
Всичко е по темата, локума е в фантазиите ти.
Има паметник, има бомбандировки - две стени и лъв остават от паметника, ша строим НДК паметника ни пречи - няма паметник, опит за възстановяване - същия като тия след 89г. - исках ма нямах желание. Извод - няма паметник благодарение на комунягите, все още няма паметник благодарение на същите и бездействието на уж десните. Толкова по тая тема.

Ами намерих, със сигурност не е разбит с целта да се построи друг, както ни втълпяваш.

Пак е бил демонтиран по конкретна причина, даже щи дам шанс да кажеш каква е тя, да видим как ти боравиш с инфото, не че не сме го виждали вече де.
Ами същата схема, уж щели да го преместят ма немали желание, а тоя път по "невнимание" потрошили и плочите с имената. Защо не са го оставили, след като не може да се премести на новото място, щото требе да се освободи място за поредния комунистически тотем. Как пък един не възстановиха, след като са имали такова желание... всеки да си прави сам изводите. Резултатът е един и същ - няма паметник. Иначе по тия въпроси сигурно са провели референдуми тогава и са питали хората, дали искат да се местят/премахват тези мемориали?

Ний също само ще преместим Альошата и МОЧА... ама наистина, след като тогава не е било проблем, що ся да е ?

Кой живее по-добре от преди?
Който иска.
 
Тва, че преди не са отразявани такива неща в медиите, не значи че не ги е имало...
Ами отразявани са. Имаше си криминална хроника на последните страници и цял вестник Нощен труд седмично. Никога не са били толкова престъпления в рамките на 10на дни, нито катастрофи, нито измами, нито клошари бе добре се живее в територията американски резерват...
 
Това е държавата, човече. Тя се е сдухала, а не стандарта. И по-конкретно МВР и скапаната прокуратора, двата органа, които тотално не стават за нищо. За това няма как да ти е виновен ЕС, за това са виновни родители, обкръжение, възпитание, ценности и прочие. Нали няма пак да си го пишем? Или го задавам на грешния човек този въпрос, след като пуска едно и също нещо във всички теми - "за да сме го видели" . :D
 
Ами отразявани са. Имаше си криминална хроника на последните страници и цял вестник Нощен труд седмично. Никога не са били толкова престъпления в рамките на 10на дни, нито катастрофи, нито измами, нито клошари бе добре се живее в територията американски резерват...
Ей такива са ти всички "факти" - Вестник "Нощен Труд" съществува от 1992г.

На ква база съдиш, че не са били толкова, някакви данни или така си фантазираш? Щото например за ПТП има статистика и смъртните случаи през соца са равни или в повечето случаи по-големи на годишна база, спрямо сега когато има в пъти повече и по-бързи автомобили. Случайно или не след влизането в ЕС смъртните случаи в ПТП не надхвърлят 1000, а всяка година намалят и са около 500-600, докато например от 68-ма до 90-та година не падат под 4 цифрена бройка (с изклучение на 74г. - 978бр.)
 
Ей такива са ти всички "факти" - Вестник "Нощен Труд" съществува от 1992г.

На ква база съдиш, че не са били толкова, някакви данни или така си фантазираш? Щото например за ПТП има статистика и смъртните случаи през соца са равни или в повечето случаи по-големи на годишна база, спрямо сега когато има в пъти повече и по-бързи автомобили. Случайно или не след влизането в ЕС смъртните случаи в ПТП не надхвърлят 1000, а всяка година намалят и са около 500-600, докато например от 68-ма до 90-та година не падат под 4 цифрена бройка (с изклучение на 74г. - 978бр.)
Е нали смятате 90те към соца. Као давате примери все са от 90те.

За смърните случай друго казват европеските ви медии да се учи човек кое е вярно..
 
Е нали смятате 90те към соца. Као давате примери все са от 90те.

За смърните случай друго казват европеските ви медии да се учи човек кое е вярно..
Ако смятаме и 90-те, фалитите ще станат 4, а ПТП-тата ще се увеличат още...

giphy.gif
 
Последно редактирано:
Това е държавата, човече. Тя се е сдухала, а не стандарта. И по-конкретно МВР и скапаната прокуратора, двата органа, които тотално не стават за нищо. За това няма как да ти е виновен ЕС, за това са виновни родители, обкръжение, възпитание, ценности и прочие. Нали няма пак да си го пишем? Или го задавам на грешния човек този въпрос, след като пуска едно и също нещо във всички теми - "за да сме го видели" . :D
Ти, добре ли си? Поради каква причина се игнорорат ценнстите, възпитание, поради какво родителите неглижират децата си, защо образованието е сведенео до ниво на килийно училище и учителите нямат власт да контролират дебилчетата?

Гоненето на имагинерния висок стандарт вкарва общесвотото в кръговрата на : Това не е моя работа, имам да печеля пари, не мога сега да се занимавам с теб имам съвещание, тийм билдинг, работна вечеря и т.н. Следва цигари, алкохол, дрога, курвалък, шамари, стригане, скубане, нож и 3-5 с лек режим.
 

Горе