Паметника на Съветската Армия!

Фактите са пред тебе - хубаво е че ги регистрираш.

Ако образованието и културата беха на ниво в "Царството", немаше неколко милиона гладни простака със завършен 2-ри клас да земат близалката на "предприемчивите" и да "избият интелигенцията"
Е не се е налагало да затварят границите, че да не бегат хората от "хубавото". Това за неколкото милиона ще е неква нова фантазия.
 
Е не се е налагало да затварят границите, че да не бегат хората от "хубавото". Това за неколкото милиона ще е неква нова фантазия.

Хората избегаха от демокрацията, не от комунизъма (вече беше свършил).
 
Е не се е налагало да затварят границите, че да не бегат хората от "хубавото". Това за неколкото милиона ще е неква нова фантазия.
Всъщност ако потърсиш информация ще откриеш, че в цяла Европа тогава по границите се е стреляло на месо и не е имало свободен режим на преминаване. A доста българи без да са членове на БКП са пътували и работили в чужбина.
 
И на къде избягаха, май пак към димакрацията? Поредната фантазия.
На българопитека реално не му деме демокрация, тирания или царство е. Парата е основното. Можем да се хванем на бас при заплата например минимум 3-4к няма да мръднат от тук дори Шиши да е президент.
 
Имаш предвид източния блок, да, даже стена са си построили... да им е по-трудно на бегалците от убавото.
Не имам предвид в цяла Европа. Навсякъде се е стреляло на месо при нелегално преминавае на границата. В САЩ и сега го правят на границата с Мексико.

Никой по никого не е стрелял и тук стига да преминаваш границата легално.
Та нека спрем с мантрите. Бегаш ли нелегално значи не ти е чиста работата. В "цивилизования" свят също се е смятало за престъпление ;)
 
Не имам предвид в цяла Европа. Навсякъде се е стреляло на месо при нелегално преминавае на границата.
Мале, мале, ужас. Стрелят те от другата страна, ако влизаш нелегално, а не от твоята собствена. Ако можеха да напускат легално, хората нямаше да си рискуват живота. Тръмп, започна да строи стена за да не влизат нелегално мексиканци, а не за да не бягат американците от собствената си страна. Мексиканците и те си рискуват живота да бягат от убавото към лошото.
 
Последно редактирано:
Мале, мале, ужас. Стрелят те от другата страна, ако влизаш нелегално, а не от твоята собствена. Ако можеха да напускат легално, хората нямаше да си рискуват живота. Тръмп, започна да строи стена за да не влизат нелегално мексиканци, а не за да не бягат американците от собствената си страна. Мексиканците и те си рискуват живота да бягат от убавото към лошото.
Стреля се от всяка страна няма значение все ис нелегален. Повтарям се, но явно няма друг начин с вас можеше легално да се ходи зад граница и хиляди българи са го правили без проблеми и отново да повторя без да свързани с БКП.
 
Стреля се от всяка страна няма значение все ис нелегален.
Дай 2-3 примера за убити американци от техните граничари. Или убити французи.

Повтарям се, но явно няма друг начин с вас можеше легално да се ходи зад граница и хиляди българи са го правили без проблеми и отново да повторя без да свързани с БКП.
Дай пример за несвързани с БКП семейства, заминали зад граница? Също са ми интересни примерите, как са пътували извън източния блок, как са били свободни ако искат да емигрират и тн.
 
Дай 2-3 примера за убити американци от техните граничари. Или убити французи.
Дай пример за нормален българин пресичал границата легално и застрелян заради това. Всеки тръгнал да преминава границата нелегално е престъпник. Бъди сигурен, че има доста американци с таква съдба през 80те.

Дай пример за несвързани с БКП семейства, заминали зад граница? Също са ми интересни примерите, как са пътували извън източния блок, как са били свободни ако искат да емигрират и тн.
За семейство зная само едно, но това е нормално при комуникациите от едно време. Което не означава автоматично, че не е имало и други. Родители на мой съученик през 1984 заминаха за Белгия и се върнаха 1986. Мъжа е бесен седесар.

Мъже или жени работили зад граница или учили са хиляди. Не само в СССР или ГДР а във Франция, Англия, Испания, Япония.

Знам, че е голям кеф да се представи живота преди 89та като тотална мизерия и някакъв тип затвор, но просто не е вярно.
 
Дай 2-3 примера за убити американци от техните граничари. Или убити французи.


Дай пример за несвързани с БКП семейства, заминали зад граница? Също са ми интересни примерите, как са пътували извън източния блок, как са били свободни ако искат да емигрират и тн.
Брат, ти ще се отучиш ли да спориш с този недодялан и непоправим идиот. Там нещата са яко загубени.
 
Дай пример за нормален българин пресичал границата легално и застрелян заради това.
Ми няма, щото границите с Гърция и Турция са затворени, през 50-та и границата с Югославия се затваря. Няма как да минеш легално, освен ако не си свързан с БКП и отиваш там с определена цел. Отделно имаш изходни визи и почти е невъзможно да заминеш извън блока, ако не си свързан с партията, тия фантазии за хилядите работещи си ги спести. В най-честите случаи са пускани по 1-2ма от семейство, за да са сигурни, че ще се върнат.
 
Ми няма, щото границите с Гърция и Турция са затворени, през 50-та и границата с Югославия се затваря. Няма как да минеш легално, освен ако не си свързан с БКП и отиваш там с определена цел. Отделно имаш изходни визи и почти е невъзможно да заминеш извън блока, ако не си свързан с партията, тия фантазии за хилядите работещи си ги спести. В най-честите случаи са пускани по 1-2ма от семейство, за да са сигурни, че ще се върнат.
Не само изходни визи ами и входящи. Възможно е било, но жертвите на пропагандата няма как да го осъзнаете.
 

Стените бяха за да не влизат чужди елементи.

Пропагандната машина след 1990 ги "repurpose-на".
(с изключение на тая по мексиканската граница, ъф корс)
 

Горе