Паметника на Съветската Армия!

Пакта за ненападение ли? Тва си е между немците и съюза, щото едните искат да са сигурни, че нема да ги плеснат през ръцете още в началото, за което им е обещана подялба. В крайна сметка съюза отива да си вземе своето. В колко битки са учасвтвали заедно срещу при превземането на Полша? Въобще колко битки има в източната част на Полша, откъдето напада немския съюзник?

Дефакто няма как да си съюзник на съюза, щото те били участвали в друг пакт с немците. Пълна фантазия.

По-скоро питай къде са западните сили, докато Полша става жертва, щото не искала да стане съюзник на немците именно срещу тях.

Иначе паметника не е гордост, неем идея от къде е тая фантазия, а призвание към всички загинали по онова време срещу определения от тогава враг на света - Германия. Т.е. ако беше паметник на комуниста Гошо, който ял, срал и умрял.. разбирам, ма то не е.

Гласовете на Сталин, не отговарят на въпроса. Ако ти е трудно да го разбереш, ще го задам по друг начин.
Двете страни започват войната, като си разпределят Полша, на 1 септември Германия прави блицкрика в Полша, а на 17-ти СССР на свой ред нахлува. След това подписват договор за дружба и разпределение на територии. Уин уин дет са вика, действат си заедно и си разпределят територии, фактически с това осигуряват тила на Германия. Но не е това основния проблем.

Аз не искам в центъра на столицата ми най-големия паметник да е на чужда армия, която нито ни е освободила от нещо нито е водила някакви битки у нас, че да отдаваме почит на загиналите, а дори и да беше така отново не е редно. Страна която уважава себе си ще има на това място свой, български паметник, който отразява националната гордост. Ама дет се вика, различни хора, различни ценности.
 
Двете страни започват войната, като си разпределят Полша, на 1 септември Германия прави блицкрика в Полша, а на 17-ти СССР на свой ред нахлува. След това подписват договор за дружба и разпределение на територии. Уин уин дет са вика, действат си заедно и си разпределят територии, фактически с това осигуряват тила на Германия. Но не е това основния проблем.
Дай някоя знакова битка на СССР при това нахлуване? Или поне някоя общя.

Аз не искам в центъра на столицата ми най-големия паметник да е на чужда армия, която нито ни е освободила от нещо нито е водила някакви битки у нас, че да отдаваме почит на загиналите, а дори и да беше така отново не е редно. Страна която уважава себе си ще има на това място свой, български паметник, който отразява националната гордост. Ама дет се вика, различни хора, различни ценности.
Паметниците не се поставят само при конкретно загинали в страната, тва толко ли ти в трудно да го възприемеш? По-скоро питай, що за 30 години не сме вдигнали някой по-висок паметник, да възпоменем някое важно за нас събитие? Нема общински или държавни терени ли?
 
Вярно е, така е.
И ние може би ще теглим, но да му мислят по-новите поколения. Ние поне отървахме част от тази история, но ние сме точно тези които ще я изнесат на гръб.
Новите поколения няма да учат историята, която ти си учил, може да си сигурен в това. ;)
 
Новите поколения няма да учат историята, която ти си учил, може да си сигурен в това. ;)
Вече сме им постлали пътя и пързалката е на тяхно раположение...
 
дежурните перковци се смеят на истината, заради такива примати ще си останем кенефа на европа
 
Кое в смисъла му не ти е ясно?
Погледни през прозореца.

1. Всичко, което виждаш са паметници построени от БКП/СССР.
2. Имаш роднини/близки, членували в БКП, които са участвали в строежа.
3. Искаш да събориш всичко това.

Независмо дали ни харесва, или не историята на България е такава каквато е. Ние сме потомци на хората живели на тази земя преди нас и колкото и да ни се иска да е резлично.... не е. Памтниците ще ги има дори, да съборим всички сгради, склуптури и т.н. ... и не съм писател.
Да, така е. И в момента това е най-лошата страна на града. Всички сме били някакви по дадено време, дали сме искали или не, никой не ни е питал. Панелките и фабриките спокойно може да се реставрират, санират, изградят, и всичко нужно, за да започнат да изглеждат като хората, но онова недоразумение с вдигнати оръжия ще си остане същото лайно, беше кразиво единствено когато го намацаха като от героите на Марвел. :)

Историята на България е много повече от съветската армия, ще ме извиняваш. Имаш къде къде по значими фигури. ;)
дежурните перковци се смеят на истината, заради такива примати ще си останем кенефа на европа
Да, случайност или не - двете държави с най-много симпатизанти на Русия са и най-бедните в ЕС. ;) Та тиняка ще си го ядем групово, заради определена маса объркани души. Нищо, то после и поколенията им го ядат след тях. ;)
 
Дай някоя знакова битка на СССР при това нахлуване? Или поне някоя общя.
Имат около 3к загинали и 10к ранени, реално не водят тежки битки от една страна, защото поляците са мислели че ще се бият срещу немците, а от друга защото основната полска армия е ангажирана с вермахта.

Съветските войски често срещат германските си колеги, които напредват в противоположна посока. На бойното поле двете армии си сътрудничат. Вермахтът предава Брестката крепост на съветската 29-а танкова бригада, след като ся е превзели на 17 септември. Германският генерал Хайнц Гудериан и съветският бригадир Семьон Кривошеин провеждат съвместен парад в града на 22 септември.

Паметниците не се поставят само при конкретно загинали в страната, тва толко ли ти в трудно да го възприемеш? По-скоро питай, що за 30 години не сме вдигнали някой по-висок паметник, да възпоменем някое важно за нас събитие? Нема общински или държавни терени ли?
На паметника пише "На съветската армия освободителка", която реално не ни е освободила от нищо, нямаме някаква особена полза от тия събития, даже напротив. Не виждам логика най-големия монумент в столицата да във възхвала на чужда армия, това е унизително. Има много по-значими за страната събития и личности, които заслужават такива паметници на такива места, защо не са направени не мога да ти кажа. Тука говорим конкретно за тоя монумент и аз съм на мнение, че не му е там мястото.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Хората построили държава за 45 години, после пристига Пенчо Панелното Пишлеме от поколението "ново строителство + молове = УАУ", оглежда се и решава, че нещо не било на мястото си...
 
Хората построили държава за 45 години, после пристига Пенчо Панелното Пишлеме от поколението "ново строителство + молове = УАУ", оглежда се и решава, че нещо не било на мястото си...
Никой ни на е питал за тоз "паметник", искам рефурендум... иначе си прав, от къде ще тръгва гей-парада ако го бутнем, редно е да остане, че да може обратните да го приемат за свой символ и тласък към ривалюцията.
 
По аналогична логика, Графикса и особено Нийд би трябвало да бъдат консервирани в буркан и прибрани в Музея на Социалистическия Кекс.

Така родените след прехода ще могат да ги изучават и да си вадят поука от грешките, направени през ония тъмни времена.
 
По аналогична логика, Графикса и особено Нийд би трябвало да бъдат консервирани в буркан и прибрани в Музея на Социалистическия Кекс.

Така родените след прехода ще могат да ги изучават и да си вадят поука от грешките, направени през ония тъмни времена.
Стига бе Къцка, недей с тия смешки, че някой ше лисне от смях, напрао ма спука. Кажи ся що си са загрижил толкоз за жендърите?

0745641001669640576_1852795_673x372.webp
 
човек все по-големи тъпотии пишеш, това е паметник на армия която ние окупирала, крали са и са убивали, изнасилвали, плащали сме им а ти ми говориш за панелки WTF?
Явно съм ти надценил интелектуалното ниво. Извинявай!
 
Интересното е, че хората дето ни обясняват, че сме поробени от чужда страна с чужда армия (бази, мази, цру-та и тн.), колко е лошо да сме чуждопоклонници, бранят с голи гърди паметник отново на чужда армия ама "на правилната".
 
Интересното е, че хората дето ни обясняват, че сме поробени от чужда страна с чужда армия (бази, мази, цру-та и тн.), колко е лошо да сме чуждопоклонници, бранят с голи гърди паметник отново на чужда армия ама "на правилната".

С едните сме имали богати и предимно позитивни исторически, културни, военни и икономически "колаборации".

С другите освен бомбардировката на София друг допир не сме имали.

ПП: Американските филми не съм сигурен че трябва да ги броим, макар че ефектът им върху интелектуалното развитие на родените през прехода е натрапчиво забележим...
 
Интересното е, че хората дето ни обясняват, че сме поробени от чужда страна с чужда армия (бази, мази, цру-та и тн.), колко е лошо да сме чуждопоклонници, бранят с голи гърди паметник отново на чужда армия ама "на правилната".
Да, като оня с макетното ножче - спевдо-партиоти. Просто не ги кефи ЕС, кефи ги Раша. Няма нищо патриотично, има мизерната, изгнила идеология на една друга нация. Уж бг интереси, глупости пълни. И четеш на база това абсолютни небивалици. Чудиш се тия сега в мизерия им ли се живее, кой им е таковал в мозъка, нещо има сбъркано яко. Никакво модерно мислене, заседнали в някакво страно и гнусно време. И по-лошото дърпат всичко останало надолу. Нека направим едно бързо сравнение - колко пари изкарва Айфеловата кула в Париж и колко изкарва този гнил монумент в центъра на София? И не ми обяснявайте, че там не може да има туристически обект с национална (подчертано е за слабите мозъци) и туристическа стойност. Не, щото видиш ли това било история....Че Паийси не е ли история?
 
Имат около 3к загинали и 10к ранени, реално не водят тежки битки от една страна, защото поляците са мислели че ще се бият срещу немците, а от друга защото основната полска армия е ангажирана с вермахта.

Съветските войски често срещат германските си колеги, които напредват в противоположна посока. На бойното поле двете армии си сътрудничат. Вермахтът предава Брестката крепост на съветската 29-а танкова бригада, след като ся е превзели на 17 септември. Германският генерал Хайнц Гудериан и съветският бригадир Семьон Кривошеин провеждат съвместен парад в града на 22 септември.
Мхм, в същия ден, в който навлизат се издава заповед за остъпление и да се бият само при самоотрбрана, т.е. хем си мислят, че ще се бият за тях, хем отстъпват, айде нема нужда, иначе правилно си удебелил в какво предимно се е състояло сътрудничество.

На паметника пише "На съветската армия освободителка", която реално не ни е освободила от нищо, нямаме някаква особена полза от тия събития, даже напротив. Не виждам логика най-големия монумент в столицата да във възхвала на чужда армия, това е унизително. Има много по-значими за страната събития и личности, които заслужават такива паметници на такива места, защо не са направени не мога да ти кажа. Тука говорим конкретно за тоя монумент и аз съм на мнение, че не му е там мястото.
Еми тогава така с го чувствали, така са го написали. Полза нямаме, да, но това не променя историята. И аз бих искал да си запазим териториите от Санстефанския договор, къде Немците ни ги обещаха и дадоха, ма... пак греда накрая.

Знам, че си фен Луков, ма просто приеми загубата, тя вече е в историята, изтриването ѝ няма да я направи победа.
 
Мхм, в същия ден, в който навлизат се издава заповед за остъпление и да се бият само при самоотрбрана, т.е. хем си мислят, че ще се бият за тях, хем отстъпват, айде нема нужда, иначе правилно си удебелил в какво предимно се е състояло сътрудничество.
Двете сили нападат през няколко дена от срещуположни страни, на тва по-голямо сътрудничество здраве му кажи.

Еми тогава така с го чувствали, така са го написали. Полза нямаме, да, но това не променя историята. И аз бих искал да си запазим териториите от Санстефанския договор, къде Немците ни ги обещаха и дадоха, ма... пак греда накрая.

Знам, че си фен Луков, ма просто приеми загубата, тя вече е в историята, изтриването ѝ няма да я направи победа.
Аз не искам паметник на чужда армия да ми е най-големия в столицата или да се извисява над втория по големина град, виж някой 2-3 метра в някой ъгъл нямам проблем. За мен това е унизително за други е история, всеки със ценностите си.
 
Последно редактирано:
Лесно измъкване, като доводите ви се оборват и от 5 годишно дете така ще е.
понеже забелязвам , че любимата ти фраза е и ще си остане "изнасилените от руски войници" като ти показахме и доказахме, че Украйнската прокурорка беше измислиля легендата за това и сега мина на нова опорка... "руските войници били изнасилили българско население 1944 г. та ми е много интересно като малък да не би да са те изнасилили теб някъде та имаш такъв фетиш към изнасилването? Може д ане ми отговаряш защото всички тук виждаме как изнасилването ти се е отразило мозъчно !
 

Горе