Паметника на Съветската Армия!

Още малко история:

След като България обявява война на Германия на 8 септември 1944 г., на 9 септември германски части преминават през граничния участък „Връшка чука“ и на 11 септември, след тричасово сражение с български части, завземат град Кула. В началото на октомври 166 съветски войници и офицери загиват в боевете при Кула при контранастъплението на съветските войски, пристигнали ( тук това ме озадачи малко, нали уж били окупирали) в България, което е начало на т.нар. Белградска операция. Загиналите са погребани в района на градското гробище на Видин в поддържано военно гробище - единственото съветско военно гробище в България, за разлика от други гробни места на съветски военни, загинали при инциденти в страната.
 
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Още на първите 3 точки небивалици. За двата военни паметника в темата за царчето Новата даде достатъчно инфо.Старият паметник на Ботев и сега си е във Враца на друг площад. Новия паметник е по-голям и по-ефектен.

Останалите градски легенди стил дойче зеле дори не си заслужават коментара. Няма ли да жалиш липсата на паметници на горяните и атентаторите от влака?
Кво да ти кажа. Явно всеки си има собствена реалност. ;)
 
Докато в новините и социалките се тиражира цирка с паметника наште момчета гласували 16.5 млн евраци за Зеленката. Ей, така на първо четене без да се напъват от паричките на данъкоплатците 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Теб какво точно те е*е, да не са от твоите данъци? А и те САЩ си инвестират в Европа, що не. Русия по друг начин "печели" партньори, обикновено със сила и войни. Но толкова им е мозъчния капацитет. ;)
 
Кво да ти кажа. Явно всеки си има собствена реалност. ;)
Ми реалността е и двата паметника на Ботев са в центъра на Враца. И има и на Левски. О, ужас и над града паметник на руски войн. Егати, руските подлоги....

244252905_3151832085044705_2995989166022980862_n.l.l.webp
 
Ми реалността е и двата паметника на Ботев са в центъра на Враца. И има и на Левски. О, ужас и над града паметник на руски войн. Егати, руските подлоги....

244252905_3151832085044705_2995989166022980862_n.l.l.webp
Да. Тъпо. В началото почна добре и после края скрина цялата история. И неговото време ще дойде. Терзай. ;)
 
През соца от всички се очакваше да са герои (на социалистическия труд).

Високи изисквания към всеки индивид. Още от детската градина и училището.
Който не покрива изискванията -> в интернат или в помощно училище (за бавноразвиващи се).
😫

Немаше вариант цял един випуск да изкарват двойки по български и литература на матурата.
85+% от днешните младежи никога нямаше да завършат средно, ако 11 клас внезапно ги върнеш в ония "мрачни" времена.
Щяха да ги набутат всичките по специализираните заведения с контролиран достъп и да направят всичко възможно да ги направят годни поне да въртят кирката и лопатата, та да могат и те да дадат некакъв принос за строежа на НРБ!!! 😃

... а сега същите са с вишу и някои даже имат ютуб канали къде преподават БГ история 😆 на още по-сакати от тях.

Айде.
Кво да ти кажа, нарича се различни времена , различни идеали. И едно време бащите ни лежаха под Москвича и Ладата, сега никой не може да пипне нищо в неговата. И икономиката в развитите държави така работи - по ми е лесно да седна и да изкарам пари,щ на компа, за да си платя на някой, който е учил за друго да свърши тази работа.

Мрачни времена са за тези, които не разбират сегашните времена и не може да се адаптира. Я колкото за изглупяването, това е масово и по цял свят. За това умните взимат повече, а другите мият салатата в Макдоналдс. И това ли е нужно да се обясни?
 
Кво да ти кажа, нарича се различни времена , различни идеали. И едно време бащите ни лежаха под Москвича и Ладата, сега никой не може да пипне нищо в неговата. И икономиката в развитите държави така работи - по ми е лесно да седна и да изкарам пари,щ на компа, за да си платя на някой, който е учил за друго да свърши тази работа.

Мрачни времена са за тези, които не разбират сегашните времена и не може да се адаптира. Я колкото за изглупяването, това е масово и по цял свят. За това умните взимат повече, а другите мият салатата в Макдоналдс. И това ли е нужно да се обясни?
И тук малко фантазии. Хората по-света не си поправят колите и къщите сами поради една единствена причина. Ако направиш несертифициран ремонт застраховката ти заминава и съответно цената на колата или имота отива на кино :) В България много хора все още си поправят сами колите. Говорим за коли не за тамагочита за по 100 бона.

Мрачни времена са точно заради невежеството на адаптиращите се. Селската хитрост не означава нито интелект, нито знания ;)
 
И тук малко фантазии. Хората по-света не си поправят колите и къщите сами поради една единствена причина. Ако направиш несертифициран ремонт застраховката ти заминава и съответно цената на колата или имота отива на кино :) В България много хора все още си поправят сами колите. Говорим за коли не за тамагочита за по 100 бона.

Мрачни времена са точно заради невежеството на адаптиращите се. Селската хитрост не означава нито интелект, нито знания ;)
Да, каква изненада. В САЩ на моя тъст му се скара хазаина, защото поел сам инициативата да си смени крушката. Първо, ако стане нещо загазват всички по веригата, защото не са предприети нужните предпазни мерки и не е в правомощията. Второ - така се крепи икономиката им - пращат специалисти за това, а ти си специалист по друго. И трето, което е обвързано с второто, не крадеш хляба на електричара. Ще се изненадаш, но да, така живеят някои.

Да, тия дето си оправят колите се броят на пръсти. Сигурен съм, че като си ръчнеш маслото и двигателя, едва ли имаш лицензиран софтуер, за да си изчистиш грешките от таблото. Освен, ако не караш каруца, тогава е все тази и дали ще я оправиш или не. ;)

Не си много наясно как работи съвременния свят. Не казвам, че не трябва да знаеш как, но реално не ти е работа и респективно друг е в тази насока и така работи икономиката. А ако ми кажеш, че сам можеш да си оправиш колата и ще ти излезе по-евтино да си загубиш времето от някой монтьор, значи явно твоето време не струва повече от неговото. Логично следствие на нещата. ;)
 
Не си много наясно как работи съвременния свят. Не казвам, че не трябва да знаеш как, но реално не ти е работа и респективно друг е в тази насока и така работи икономиката
Наясно съм и то доста добре. Точно този начин на работа създава огромни проблеми. Няма нищо насреща освен виртуални продукти. Един да избуши кочината всички след него гърмят. Но пък ме кефи обичам да гледма балконинг с брокери ;)
 
Не, не създава никакви проблеми, напротив - бързо и лесно решение е. Обособява ниши, специалисти, икономически сегменти. Да не мисли, че ми се иска да лиша семейството си от присъствие, за да сменям някоя тръба на блока, което ми се наложи преди няколко месеца. Но живея с няколко скъсаняци и реално съм бил сръчен и отидох, за да им спестя пари. Често мизерията прави така, че човек да е адаптивен, и същевременно и говори за тежка мизерия. Не знам при теб как е, но е масово.

Ето ти реален пример от преди два дни - взех оферта за подмяна на едно коляно на едни PVC тръби. Видя им се скъпи и домоуправителя реши, че ще спестим 300 лева, и ще го направим 2мата. Той е строителен предприемач. И какво излиза - за да спестим пари реално, ние губим пари. Не, че щях да работя през уикенда, но той ми е нужен за почивка, за да върна сили за седмицата. И от там вече косвено пречи да ги изкараме тези 300 лв. още в първия ден. А той ги прави сигурно само със ставането си. Мизерия....това не е прогрес. Повярвай ми. ;)
 
Високи изисквания към всеки индивид. Още от детската градина и училището.
Който не покрива изискванията -> в интернат или в помощно училище (за бавноразвиващи се).
Изискванията...

1702535603138.png


Тва сигурно е от училището за бавноразвиващи се...

1702536610078.png
 
Последно редактирано:
Изискванията...

Виж файлът 31334
Това свидетелства само за нивото на образованието по "царско" време.

Да се знае:

Виж файлът 31336

Уроди майчини. ;)

На щиковете си "чуждата окупаторска армия" донесе на цяла Европа освобождението от най-престъпния режим.

А уроди са тия, дето ги съчиняват подобни лайна.
Както и тия които ги разпространяват (или "шерват").
 
Последно редактирано:
 
 
Това свидетелства само за нивото на образованието по "царско" време.
Ми не, свидетелства за нивото на новата власт. Преди това страната си функционира нормално и за тия позиции си има образователен ценз.
 
Ми не, свидетелства за нивото на новата власт. Преди това страната си функционира нормално и за тия позиции си има образователен ценз.

Нивото на новата власт е било достатъчно, та да построят училища и да направят образованието достъпно/задължително, както и да го развият до ниво българите да бъдат цитирани като една от най-интелигентните и образовани нации.

А на тия с "образователния ценз", нещо "цензът" не им е достигнал да проумеят че не се ли грижиш за благополучието и образованието на народа, много е вероятно в един момент орда изгледнели и озверени простаци да ти разбутат административния комфорт :)

ПП: а ако в момента образователната система беше наред, нямаше да водим тоя спор. Понеже и двете страни щяха да са минали пред малко или много идентично образование, щяха да имат сходна базова обща култура, плюс нормално развити дедуктивни способности.
 

Горе