Пари от паркирани домейни

От: Пари от паркирани домейни

en.wikipedia.org/wiki/Domain_parking - чети тук. във форума също има инфо..ама всичко искате наготово.
Аз бих попитал същото, нищо не разбрах от цялата работа.
 
От: Пари от паркирани домейни

да кажа само едно голямо мерси за тази тема ... та по нея се сетих и аз да паркирам, и днес гледам $5 само за един ден ... че то това било по-лесно от това да се разработват домейни...
(имам смесица от бг и анг дамейни, но предполагам че чичо гого от анг-те ми ги е докарал ... няма как да видя)
 
От: Пари от паркирани домейни

къде ги изкара тия 5$? къде си си паркирал домейните?
да кажа само едно голямо мерси за тази тема ... та по нея се сетих и аз да паркирам, и днес гледам $5 само за един ден ... че то това било по-лесно от това да се разработват домейни...
(имам смесица от бг и анг дамейни, но предполагам че чичо гого от анг-те ми ги е докарал ... няма как да видя)
 
От: Пари от паркирани домейни

извинявам се за късният отговор / не се бях връщал на тази тема.

анлго-езични домейни, един от който беше лайв сайт; това беше само за месец-два ... от тогава нещата падат. Имаше тук по темите съвет да се паркира временно, после пак да се пуска за малко ... може би това е трика ... но и много игра.

Направо в гугъл; само се сменят 2 DNS-а, и се добавят към каналите. 5 минути работа.
 
От: Пари от паркирани домейни

А ако домейна е новорегистриран има ли смисъл от паркиране?
Aко е някакъв, който се пише объркано друг известен домейн - да. Но крие риск да ти вземат домейна.
 
От: Пари от паркирани домейни

А Google Adsense for domain ли е най-голямата система. Не бях посещавал тези линкове, но програмата ми Гугъл ми затри профила.
 
От: Пари от паркирани домейни

Aко е някакъв, който се пише объркано друг известен домейн - да. Но крие риск да ти вземат домейна.

Как може да ти вземат домейна, кой решава чии е конкретният домейн? Има ли обезщетение за това?
 
От: Пари от паркирани домейни

Как може да ти вземат домейна, кой решава чии е конкретният домейн? Има ли обезщетение за това?
Решава го арбитражът. Не само, че няма обещетение, но и трябва да се раздваш, ако не заведат иск за trademark infringement.
 
От: Пари от паркирани домейни

Аз ,алко не разбрах с тези паркирани домейни, бях се включил в Адсенс за домейни с един домейн - goocle.eu но ми развалиха регистрацията на втория ден. Просто исках да пробвам. Заради имитацията на името на домейна ли ми го спряха или заради нещо друго?
 
От: Пари от паркирани домейни

Аз ,алко не разбрах с тези паркирани домейни, бях се включил в Адсенс за домейни с един домейн - goocle.eu но ми развалиха регистрацията на втория ден. Просто исках да пробвам. Заради имитацията на името на домейна ли ми го спряха или заради нещо друго?

Да , гугъл забранява домейни подобни на него.
 
От: Пари от паркирани домейни

Сега се зачетох в темата и погледнах в ГД че искат от 3 до 12 долара на месец за паркиране - но не мога да разбера това на месец за един домейн ли го искат или за неограничено количество
Ако е за един домейн - явно яко им хлопа дъската
 
От: Пари от паркирани домейни

Може ли да карам трафик от фейсбук на такав тип домейни ?
 
От: Пари от паркирани домейни

Сега погледнах правилата на бодис; та съгласата е да не се клика за себе си, и да не се дава инициатива на други да кликат. Второто е малко по тъч линията, но моята интерпретация е че може (т.е. ти не казваш на хората да кликат, просто слагаш линк) проблемът е че ако почнеш да имаш свръх много трафик, ще те изключат.

https://www.bodis.com/register
 

Горе