Представяне на проекти по-човешки.

Айде у понеделник сичкoто данъчни, нап, полиция, милиция и двама пожарникари, сички на Трамвайна N5 :D:D
WTF. Навремето тука имаше един кръчмаря му казвахме, с един форум, та той всеки ден пращаше на ГДбоп киберпрестъпления целия ми докс , че съм бил хакер. В свободното си време пращаше каквито сайтове намери от форума тук, до всякакви институции.
И като го натопиш за проверки какво, аз не разбирам това какво общо има със споровете дето водите, това е най-долната работа, да се пускат доноси и то за работещ сайт, само защото ти казал нещо на въпреки.
 
Точно това е проблемът, че предизвикваш подигравки, а не получаваш адекватно полезно мнение по същество. В най-добрия случай се споделят някои общи философски мисли, които по принцип самия автор на идеята ги знае от обща култура. Въпросът обаче е, дали не може условията да се променят, които пък да стимулират появата на по-полезни хора!

Например това което предлагам е представената идея да не може да се коментира, да е оформена някак самостоятелно (като сайт, а не да е тема от форум), да предоставя допълнителна информация само на хора от форума, които авторът на темата счита за полезни. Който се заинтересува може да праща лични съобщения. Така сеирът се предотвратява и идеята не се ос***.
Просто пейстни инфото в Гугъл док и прати линк на лична бележка на когото си си харесал.
 
WTF. Навремето тука имаше един кръчмаря му казвахме, с един форум, та той всеки ден пращаше на ГДбоп киберпрестъпления целия ми докс , че съм бил хакер. В свободното си време пращаше каквито сайтове намери от форума тук, до всякакви институции.
И като го натопиш за проверки какво, аз не разбирам това какво общо има със споровете дето водите, това е най-долната работа, да се пускат доноси и то за работещ сайт, само защото ти казал нещо на въпреки.

ахаха айде ходи си легай, тръгнал с кръчмаря да ме сравнява.. изобщо не ме познаваш, грам :)
как ти казах БАШ ми дреме и за сайта и за жона, пуснах го да го видят КЪФ страшен е бизнесмен, при това най-голем. Ясно, че ще го тръкна след 1-3 дена, баш ми дреме, кви доклади те гонят, кви доноси, по ми се стори, че преиграваш ;)
А тва кви спорове сме водили - НИКАКВИ, не е имало спорове, имало е долно, первезно държание.. Дано наистина да е било от енергийните напитки.
 
Точно това е проблемът, че предизвикваш подигравки, а не получаваш адекватно полезно мнение по същество. В най-добрия случай се споделят някои общи философски мисли, които по принцип самия автор на идеята ги знае от обща култура. Въпросът обаче е, дали не може условията да се променят, които пък да стимулират появата на по-полезни хора!

Например това което предлагам е представената идея да не може да се коментира, да е оформена някак самостоятелно (като сайт, а не да е тема от форум), да предоставя допълнителна информация само на хора от форума, които авторът на темата счита за полезни. Който се заинтересува може да праща лични съобщения. Така сеирът се предотвратява и идеята не се ос***.
В повечето случаи лошото представяне не е топ фактор за това да бъде подиграван някой. Общо взето нашия манталитет е да сме всезнайковци, да разбираме от всичко и да критикуваме другите, защото уж смятаме, че ще го направим по-добре. Да, ама в много случаи не е така, и въпреки това осмиването е на лице. Причината, която е след тази е именно предпазливостта на потребителя, да не би някой по един или друг начин да навреди на това, което прави, начини винаги има. Често случва идея да се загатва, поради факта, че собственика й смята, че ще бъде открадната или копирана, ако вече е в някакъв начален стадии.

Наистина ми е тъпо, че няма повече такива теми тук, за разлика от други глупости. Това си го правим ние. И ако ние не го предизвикваме, няма кой. :) Силно се надявам да се промени. Като например тази тема, това е някакво обобщение, което рано или късно ще се превърне в тема, в която ще се развият много "желани и поискани" мнения. Много рядко се пускат някакви инфо с полезна за всеки информация. И така. Както написах, това което четем е във форум е това, което сме тук. :)
 
Noke решение от кол и въже което предлагаш няма да докара и 1 нов свестен човек тук във форума! Идеята е темата да се вижда семпло оформена, като по нея да е писано толкова малко, че на троловете да им е скучна и тъй като не е готов проект със сайт - те няма и за какво да се заядат. От друга страна тези, които авторът на темата счита за подходящи ще виждат вече наистина много повече и по-смислената част от проектите.

Blinky ясно е, че всичко си го правим сами. Но идеята ми е в това не трябва ли да се направи опит за филтрирането на материала от хора, а не просто да се казва - това е положението. Когато във форума дори и по изкуствен начин се привлекат свестни хора, а на останалите "вредители" не им се дава достатъчно храна - тогава форумът ще почне да привлича все повече свестни хора и да се прочиства. Сега се вижда по-скоро обратния ефект от прочистването от свестни хора...
 
Noke решение от кол и въже което предлагаш няма да докара и 1 нов свестен човек тук във форума! Идеята е темата да се вижда семпло оформена, като по нея да е писано толкова малко, че на троловете да им е скучна и тъй като не е готов проект със сайт - те няма и за какво да се заядат. От друга страна тези, които авторът на темата счита за подходящи ще виждат вече наистина много повече и по-смислената част от проектите.

Blinky ясно е, че всичко си го правим сами. Но идеята ми е в това не трябва ли да се направи опит за филтрирането на материала от хора, а не просто да се казва - това е положението. Когато във форума дори и по изкуствен начин се привлекат свестни хора, а на останалите "вредители" не им се дава достатъчно храна - тогава форумът ще почне да привлича все повече свестни хора и да се прочиства. Сега се вижда по-скоро обратния ефект от прочистването от свестни хора...
Не е баш така :). Троленето по темите аз го възприемам като почивка разсейване за повечето потребители. Сега има и малко по-грозни сценки, но аз лично нямам лоши чувства към никой тук. Естествено е да не се разбирам с една част от усерите, ама не сме на калъп правени. Отделно смятам, че докладването трябва да се ползва доста, за личните теми, в които някой решава да се изака. Има достатъчно много общи теми за тези физиологии.
 
Ако под "свестни" се има предвид по-суетните, раними и чувствителни мембъри - да, нормално е да се ориентират към по-"безопасни" среди като Фейсбук или алтернативни строго модерирани форуми (имаше такъв ама умря отдавна) :)

Това му е предимството на форума - относителната свобода. Можеш да напишеш каквото ти душа сака, ама и другите могат същото. Дивият Запад (всеки препасал пищоф) не е за всеки.
 
Ако под "свестни" се има предвид по-суетните, раними и чувствителни мембъри - да, нормално е да се ориентират към по-"безопасни" среди като Фейсбук или алтернативни строго модерирани форуми (имаше такъв ама умря отдавна) :)

Това му е предимството на форума - относителната свобода. Можеш да напишеш каквото ти душа сака, ама и другите могат същото. Дивият Запад (всеки препасал пищоф) не е за всеки.
Естествено под "свестни" не се разбира това което ти си го представяш, а антипод на споменатите от мен "вредители". Хора, които нямат общо с предприемачеството, но са тук само за да търсят с кого да се заядат. Не говоря да търсят проблем за дискутиране, а просто са тук, за да се самодоказват, като това ги забавлява. Именно тези "вредители" изгониха много "свестни" от форума. Свободата тук е на напълно приемливо ниво и не в това е проблема.

hristonev троленето не е вреден процес и аз го правя дори. Важното е да не е където не му е мястото и да не е това единствената причина заради да си тук във форума. Проблемът са троловете, а не самото тролене.
 
Много от старите вероятно просто надживяха форума и смениха средата (вече ходят на концерти и на валс в Австрия).

Аз примерно преживях един вид ресет и предполагам затова пак съм тука.

Троловете не пречат, даже са полезни - бъмпват темите и дават шанс да изсереш още една порция маркетинговите послания.
 
Естествено под "свестни" не се разбира това което ти си го представяш, а антипод на споменатите от мен "вредители". Хора, които нямат общо с предприемачеството, но са тук само за да търсят с кого да се заядат. Не говоря да търсят проблем за дискутиране, а просто са тук, за да се самодоказват, като това ги забавлява. Именно тези "вредители" изгониха много "свестни" от форума. Свободата тук е на напълно приемливо ниво и не в това е проблема.

hristonev троленето не е вреден процес и аз го правя дори. Важното е да не е където не му е мястото и да не е това единствената причина заради да си тук във форума. Проблемът са троловете, а не самото тролене.

Дай примери, стига си се напъвала, ше се поакаш накрая :D Яко ти бие фантазията, ама в реалността по съвсем друг начин седят нещата ;)
 
Много от старите вероятно просто надживяха форума и смениха средата (вече ходят на концерти и на валс в Австрия).

Аз примерно преживях един вид ресет и предполагам затова пак съм тука.

Троловете не пречат, даже са полезни - бъмпват темите и дават шанс да изсереш още една порция маркетинговите послания.
Хем верни неща говориш, хем смесваш малко нещата. Не бъркай интернет с реалния свят. Да кажеш, че хората са сменили средата, като от ходене на дискотеки са преминали към концерти и валс - да това е коректно. Но от интернет ресурса predpriemach.com те са се прехвърлили по-скоро към четене на технологични новинарски сайтове и осъществяването на професионални контакти в LInkedIn.

Така да се каже в момента predpriemach.com е едно начално обучение по предприемачество, примерно за класове от първи до трети. В такъв начален стадий рядко някой се оформя като личност и никакво полезно бизнес запознанство не можеш да завържеш. Аз примерно предлагам да се увеличи възрастта до 7 клас, защото при този етап вече талантите почват да изплуват и да се отличават от останалите.

Напълно си прав, че останалите напреднали ползват форума само като платформа за маркетингови послания и търсят не хора с определени качества, а само клиенти. Това някак изобщо не се връзва с идеята "успей с нас", което аз разбирам като технологично и организационно подобрение на бизнеса си, а не само да имаш нови клиенти...
 
Идеално, значи може да ползваш Линкедин за тая цел.

Не виждам за какво ти е тоя форум в такъв случай.
Основната му функция е чат стая за разпускане на изпушили предприемачи.

И евентуално да можеш да прецениш някой по писаниците и да решиш дали ти се работи с него. Което в Линкедин малко по-трудно ще стане предвид мотивите на някой въобще да си плесне инфото там, т.е. да прави (лъжовно) добро впечатление с цел материална изгода.
 
Noke откога ти започна да определяш за какво е този форум? Да служи и за разпускане, но ако основно е за това което казваш, тогава този раздел "Успей с Нас" някак ни най-малко се връзва с дейността на форума. Или най-малкото ако го има, то той трябва да функционира по съвсем различен начин.
 
Споделям впечатления, нищо не определям.
От 13 години съм във форума, горе-долу знам мембърската маса.

И не бих приемал заглавията на темите и разделите прекалено буквално.
 
И не бих приемал заглавията на темите и разделите прекалено буквално.
Всъщност на 99% идеално ще им лепне едно [Offtopic] на края :D
 
Noke откога ти започна да определяш за какво е този форум? Да служи и за разпускане, но ако основно е за това което казваш, тогава този раздел "Успей с Нас" някак ни най-малко се връзва с дейността на форума. Или най-малкото ако го има, то той трябва да функционира по съвсем различен начин.
Всеки използва форума за различни цели, а някои за няколко. За едните е начин да се разтовари, за други ресурс да черпи информация, за трети - начин да предаде малко, или колкото иска той, знания, с които да помогне на хората тук, да вдъхне доверие в семе си и определено да спечели симпатиите си от останалите, а те след време връщат жеста си.
 

Горе