Проблем с Inodes - суперхостинг

То се оказва, че големия проблем идва от някакъв проблем в сайтовете и като цяло от WP, защото генерира много inodes, трябва това да реша за жалост, за да може да си го преместя на спокойствие, където и да е.
 
То се оказва, че големия проблем идва от някакъв проблем в сайтовете и като цяло от WP, защото генерира много inodes, трябва това да реша за жалост, за да може да си го преместя на спокойствие, където и да е.
Евтиното винаги излиза по-скъпо! Вземи си един VPS и зарежи тази споделена идиотщина!
 
  • Haha
Реакции: Sky
Ревизирай и броя размери за медията.
Особено ако ползваш фенци тема която генерира 20 различни размера за всяка картинка.
Виж кои реално ползваш и всички други ги спри и след това регенерирай тъмбнейлите.
 
Ревизирай и броя размери за медията.
Особено ако ползваш фенци тема която генерира 20 различни размера за всяка картинка.
Виж кои реално ползваш и всички други ги спри и след това регенерирай тъмбнейлите.
Точно това се оказва проблема.
 
dale4 ot bg hosting companies ; )
За това ли не обичаш и кирилицата. Че и с 4-ка. :D Сина ми на 3 пише така. ;)

Точно това се оказва проблема.
Оправи, чисти и определено си намери ново местенце за сайтовете. ;) Поне това те накара да се замислиш за хостинга ти. ;)
 
За това ли не обичаш и кирилицата. Че и с 4-ка. :D Сина ми на 3 пише така. ;)


Оправи, чисти и определено си намери ново местенце за сайтовете. ;) Поне това те накара да се замислиш за хостинга ти. ;)
Имаш право, интересното беше, че суперхостинг два пъти категорично ми казаха, че няма никакъв проблем в сайтовете ми, записите на файловете и т.н., дори единия път ги попитах дали могат да погледнат дали случайно едно изображение не се записва в няколко различни размера от самата тема която се ползва..и отговора беше че са направили проверка и няма такова нещо.

Както и да е, наистина се замислих за хостинга и съвсем скоро ще правя местене. Благодаря на всички!
 
Имаш право, интересното беше, че суперхостинг два пъти категорично ми казаха, че няма никакъв проблем в сайтовете ми, записите на файловете и т.н., дори единия път ги попитах дали могат да погледнат дали случайно едно изображение не се записва в няколко различни размера от самата тема която се ползва..и отговора беше че са направили проверка и няма такова нещо.

Както и да е, наистина се замислих за хостинга и съвсем скоро ще правя местене. Благодаря на всички!
Аз такова за jump-a се бъзиках.
Заеби ги.
 
Само да допълня, че добрия съпорт се крие в това, някой да реагира адекватно в кризисни ситуации, а не защото не му е върнал някой до 15 минути с автоматичен отговор на тъп въпрос от типа "как да си сложа кондома с правилната страна навън?", същия като от рода на "сайта ми бави, защо?", или "как да си сложа SSL сертификат?", "как да си сложа и използвам Cloudflare?" Ей такива тъпни, идващи от wannabe- та, тотално обърнали професията си и всички около тях страдат от този факт.

В случая на потребителя, @Maradona , готвили са го за якия ъпгрейд към VPS, още когато са му отговорили, че не се генерира нищо друго освен и една, две качени изображения. И в кризисният момента, вземи тази оферта. ;)

Плача за ония недоразумения на еволюцията, които хвалят въпросната фирма във всякакви социални групи и канали. Някакви с изпити от чайки мозъци.

И да, цените се вдигнат. На всичко. На никой не са му духали наскоро на цените от преди 2-3 години. ;)

Да не говорим, че ако често се почне любовни обяснения със съпорта, е*ем ти и сървиса. Освен, ако оня отсреща не е гореспоменатия типаж клиент - да го гръмнеш между очите, за да го освободиш от мъките му. ;)

Имаш голям избор. Проучвай, разгледай и подпитвай. Вземи си решение, тествай и мести. Това е начина. Рано или късно всеки сменя.
 
Всеки търси определени неща в даден хостинг. Едните цена, другите марка, която им говори нещо, третите добър съпорт, четвъртите параметри. Ако плащаш 100 лева на месец ще получиш едно качество, ако плащаш 10 лева на месец -друго. Средата е пак субективен фактор, с нещо си направил компромис. Като колите бе хора....най-елементарен пример. Качество / цена - Опел, Тойота. Качество / цена - Мерцедес, Ауди, БМВ. Няма как да получиш Качество на БМВ и цена на Опел. ;)
 
@$INeed$ ниска цена търсят само хората, които в дългосрочен план не искаш да са ти клиенти. Те гледат на хостинга си като разход, а не като инвестиция. На съпорта гледат като на ратаи, които трябва 24/4/365 да са на линия за да отговорят на всеки въпрос. Включително и онези, на които има по 10 отговора в knowledgebase-а. Човек с идея и план първо няма да гледа на хостинга като разход, а като инвестиция носеща му пари. Второ, ще е съвсем наясно, че съпорта не му е мащеха дето да го обгрижва, и не на последно място, ако му е важно това което прави, ще си вземе един девелопър, след като не разбира от тия работи самият той.
 
@$INeed$ ниска цена търсят само хората, които в дългосрочен план не искаш да са ти клиенти. Те гледат на хостинга си като разход, а не като инвестиция. На съпорта гледат като на ратаи, които трябва 24/4/365 да са на линия за да отговорят на всеки въпрос. Включително и онези, на които има по 10 отговора в knowledgebase-а. Човек с идея и план първо няма да гледа на хостинга като разход, а като инвестиция носеща му пари. Второ, ще е съвсем наясно, че съпорта не му е мащеха дето да го обгрижва, и не на последно място, ако му е важно това което прави, ще си вземе един девелопър, след като не разбира от тия работи самият той.
Масовката иска с 150/250лв. на година да използва хостинг и като си инсталира или му инсталират един wp или opencart за всяко нещо да спами съпорта. Ама защо ми дава тази грешка, ама защо бави ама защо това защо онова... Говоря от личен опит за последните 7-8 години. Или искат оферта за сайт ама да не е custom защото е скъпо но да е бързо ама opencart / wp - woo ала бала ама да има функционалност като custom но да е под 1000лв. и ако може за първата година и хостинг и домейн да включва и "гаранция-поддръжка" поне 6 месеца. Болен народ, подобни примати дори и със saas платформи не могат да се оправят но иначе са остроумни и във facebook групите и из форумите знаят много да пишат. После търсят някой да им направи нещо и ако ти за примерно Х сума му предложиш нещо много добро и има още 10 предложения като дори и с 50лв. някое да е по евтино но няма да включи и 30% от това което ти си предложил той отива там. И после почва да се оплаква как го мотали/ограбили и да пише тъпотии. Ами на такива хора не трябва да им се обръща внимание. Има прекалено много "дигитални агенции" в днешно време които правят [РЕКЛАМИ, САЙТОВЕ, СЕО] = никога не са се сблъсквали с Facebook Api - Snap CAPI, Писане на истински код, знае че "СЕО" е линк/alt tag/sitemap. И предлага цена започващи от 200лв. Хората си мислят wayyyy оня там ни къпе за 2-3-5 хиляди лева а масата предлага 200-300-500...

Има и смислени бг клиенти но са малко. 70% са горе описаните. :)
 
Чета ви момчета и ми пълните душата. Толкова до болка да сте прави, че чак ми се реве. И аз ще напиша нещо, за жалост няма да съм толкова сдържан и скромен. Ще си позволя да кажа и нещо, което ще засегне някой.

Хората масово търсят евтин хостинг, който да е качествен. Все едно да платиш за 20 левова к*рва и после да се надяваш да не минеш през всички познати коктейли от антибиотици. А за тези, които мислят, че е разход, значи онлайна не е за тях, по-добре да ринат говежди фашкии някъде. Или лайна, без он отпред.

Най ме радват оптимистите, държащи големи магазини на Шер, и си пишат постоянно със съпорта, убеждавайки го, че проблема идва от сървъра или услугата, иначе няма проблем, че бичи в лютеницата акаунта си. Такива палячи заслужават фалит. Конкуренцията им отдавна се е чатнала, но да си тъп е обикновено за цял живот.

Имам всякакви траверси. Едните дори не си правят труда да отворят knowledgebase-а и да поровят, а другите пишат дори и за сърбежа си по висящите им малки кайсиики. Като цяло да не си първо ниво. За това им пишат статии, слагат AI чат ботове и олигофрена пак пише, защото мисли, че за 10 лева на месец е хванал Господ за крана. Най-вече плача за хостингите, които имат и телефонен съпорт. Тия вече да мазохисти.

За такива голям нажежен кожен стик. За всички останали - евалата, така се прави бизнес. Всеки, който си мисли, че прави бизнес, плащайки хостинг за 10-20 лева на месец, че съпорта му е длъжен за всичко и му се вижда много разход, значи е много объркано същество и е време да се замисли за химическа кастрация, за да отговаря на неговата персона. Ще му изровим и телефон, за да му сложат вагина някъде. И вече може да пусне тикетче.

Виждам същото и при шушляците, които искат мега сайта с бюджет от 500 лева, или за SEO за 100 лева, и ей такива боклучета. Ще правели бизнес, моля ти се. И в крайна сметка стигат до на майка си пантофите.
 
И сега като се замисля колко тъпаци с малки чучури трябва да търпиш всеки ден, ако си хостинг и събираш всякаква плява, мисля, че цените на суперхостинг са най-адекватни. Всички други са на принципа "търпим се взаимно".
 
Докато има кой да подбива цените и да се предлага за жълти стотинки няма да се оправим.
Нагледах се в този форум на "магьосници" знаещи как се инсталира тема на WP и как за 200-300лв щели да реализират всяко желание на клиента за 1-2 дена :)
колеги, казаха ви го, но и аз ще го кажа пак - сериозни проекти не се подкарват на споделен хостиг и не може да се иска от съпорта да ви поддържа нещото! Договаряте се за месечен абонамент с девелопъра плюс цена за нововъведения и това ще държи проекта ви жив и печеливш.
 
сериозни проекти не се подкарват на споделен хостиг
Я обясни какво е сериозен проект и защо не се ползва споделен хостинг за такъв и с какво рандом VPS е по-добър?
 
Докато има кой да подбива цените и да се предлага за жълти стотинки няма да се оправим.
Нагледах се в този форум на "магьосници" знаещи как се инсталира тема на WP и как за 200-300лв щели да реализират всяко желание на клиента за 1-2 дена :)
колеги, казаха ви го, но и аз ще го кажа пак - сериозни проекти не се подкарват на споделен хостиг и не може да се иска от съпорта да ви поддържа нещото! Договаряте се за месечен абонамент с девелопъра плюс цена за нововъведения и това ще държи проекта ви жив и печеливш.
Амин, братко. :)
Скъсани хора със скъсани бизнеси. Горе долу това е положението. И % е плашещ на фона на общата картинка.

Абе @Sky , не беше ли ти човека, който търсеше някакви адванс WP девове, който да не правят инстали и едит на контента само? :) ТИ ни обясни какви ще са тия Про-та на тънките цени.

Колкото до рандом VPS, си избират хората, които не правят разлика между него и шер. И не ти е много адекватен въпроса, ако се опитваш да сравниш VPS с шер хостинга. Оставям сам да се прецениш защо. Сериозен проект в повечето случаи е нещо, което да изкарва пари на човека, за който е заделен добър бюджет и за създаването и за рекламата му после. Например магазин с рекламен бюджет по над 2-5К на месец, може да се отнесе като сериозен. На такова нещо не може да изплескаш една самоделка за 400 лева, която да наречеш магазини да го метнеш на един план от 10-15 лева шер хостинг на месец. То губи логика на база какво отделяш за реклама и с какво ги ловиш клиентите зад тези велики слогани как продаваш най-доброто. Не е нужно примери, нужно е логическо мислене.

Да, има и мишки, които цял живот си карат на шер планове и им е Ок, защото до там им стига бизнес развитието, следователно и мозъчния капацитет. А ако им е хоби, пак е тъжно, защото никога няма да разберат какво е да влагаш и в хобито си.

И за да не сме офтопик, нека автора първо си разгледа зле-направения сайт, който плюе толкова файлове / изображения, да се договори с хостинг доставчика му да му продаде само от този параметър, или да си намери ново местенце. И в трите случая се искат някакви действия.
 

Горе