Революцията в Украйна

От: Революцията в Украйна

Съгласен съм Блек, ама не всички апартаменти могат да са така, иначе и аз съм по същия начин ;) Темата обаче не е това. Изключвам факта, че математичето отново удобно пропусна нещата, на които не може да отговори и се опита да развие спора там, където се чувства силен.

Фактите са следните - спряха ни блоковете на АЕЦ, получихме някакви мизерни суми. Доброволно се отказахме от нещо, което можеше да се използва за понижаване на цената на електроенергията за бита и за промишлеността. Това е. И никой не може да ме убеди, че да се откажеш доброволно от неизчерпаем източник на енергия е нещо смислено. Дето се вика, изтървахме питомното, за да гоним дивото и шепа олигарси да натрупат милиарди на гърба на народа. Ето това е евродемокрадцията.
 
Последно редактирано:
От: Революцията в Украйна

За АЕЦ-а ни съм съгласен с теб - дори си мисля, че много малко взехме, но то не е случайно - кой ги взе парите в комисионните преди 10 - 12 години :) Все пак няма икономическа мисъл, да получиш нещо, което е по-малко от пропуснатите ти ползи ... Разбира се те ни дадоха за кратко време, не за 100 години напред но все пак Франсета силно, бяха срещу АЕЦ-а .... Все пак АЕЦ е изплатен на макс ..
 
От: Революцията в Украйна

Е как бе, добре че бяха западняците, че да ни помогнат да се отървем от работещия АЕЦ. Това е върховно постижение най-вече на Пръмова, да се свети реформаторското й име. Направо, ще си татуирам знамето на ЕС на сърцето :lol:
 
От: Революцията в Украйна

Е как бе, добре че бяха западняците, че да ни помогнат да се отървем от работещия АЕЦ. Това е върховно постижение най-вече на Пръмова, да се свети реформаторското й име. Направо, ще си татуирам знамето на ЕС на сърцето :lol:

Абе така си е но трябваше да дадем, за да вземем - 3-4 блок ако не бяхме ги спрели тогава щяхме макс до 2011-2 ги държим - сега работа е да продължим 5-6 поне до 2030 ама нашите пишман глупаци в главата им Белене и 7 блок.

ПП Не ме разбирай погрешно сигурно към то около милиард и нещо щяхме сме на печалба от блоковете, но те си бяха към края. За сметка на това доста други милиарди се изляха в икономиката - това казвам едното за сметка на другото.
 
Последно редактирано:
От: Революцията в Украйна

Фактите са, че стандарта ни е 2 пъти по-висок от този в Украйна. А Украйна имат повече ресурси от нас.

Другото са пунти мари. Ако така, та иначе, та не знам си кво щяло да стане. Ако не бяхме, ако бяхме, така ако бяхме направили. Пък ако се бяхме договорили.


Ако не бяхме влезли в ЕС - може ли да кажеш кво щеше да е в България. Виж съседна Македония - над 20% безработица, доходи по-ниски от нашите. При това положение колкото и да беше евтин тока от АЕЦ - пак щеше да е скъп, като вземаш едно 200 лв по-малко.


Според прогнозите тока, които ще се произвежда от АЕЦ Белене ще струва 2 пъти повече отколкото от Козлодуй. Ако питаш мен, ще е м/у 2.5 и 3 пъти по-скъп. Щото се нагледахме на "ефективно" държавно управление.

И кво правим след 10-20 год. като трябва да се спре Козлодуй - дигаме цената на тока 2 пъти?


Пък и Европа е възприела идеята за скъпа енергия, с цел да се пести. САЩ са на другия полюс - разчитат на евтина енергия и постоянно откриване на нови начини за добив на енергия (справка шистовия газ).


Както виждаш Западна Европа не е по-зле от САЩ. Нещата и по-двата начина стават.
 
От: Революцията в Украйна

Фактите са, че без да е в ЕС Хърватска имаше 2 пъти по-висок стандарт на живот от нас. А има население и ресурси в пъти по-малко от нас.

Според прогнозите тока, които ще се произвежда от АЕЦ Белене ще струва 2 пъти повече отколкото от Козлодуй. Ако питаш мен, ще е м/у 2.5 и 3 пъти по-скъп. Щото се нагледахме на "ефективно" държавно управление.

:shock: Ти имаш ли идея колко от тоя ток идва към нас и колко аджеба е по-скъп токът от ВЕЦ, ТЕЦ и всякакви ВЕИ?

Пък и Европа е възприела идеята за скъпа енергия, с цел да се пести.
В ЕС ние плащаме най-много за ел. енергия, честно да ти кажа, въобще не им е скъпа за стандарта на живот.
 
От: Революцията в Украйна

1536631_630865660308840_1435977873_n.jpg
 

Горе