Религиозни ли сте?

Като какъв се определяте?

  • Атеист

    Votes: 9 29.0%
  • Религиозен

    Votes: 16 51.6%
  • Агностик

    Votes: 6 19.4%

  • Общо гласове
    31
От: Религиозни ли сте?

Добрите отиват в рая, а лошите където си искат, нали знаете тази приказка, май вярно има нещо такова.
Израза ,,практикуване на религия,, какво трябва да значи, религията се изповядва не се практикува, това да не е бойно изкуство.
 
От: От: Религиозни ли сте?

Добрите отиват в рая, а лошите където си искат, нали знаете тази приказка, май вярно има нещо такова.
Израза ,,практикуване на религия,, какво трябва да значи, религията се изповядва не се практикува, това да не е бойно изкуство.

Значи, че извършваш и изпълняваш дадените ритуали и обичаи от съответната религия. И други неща се практикуват, освен бойни изкуства - може да го провериш в библията.
 
От: Религиозни ли сте?

Изпълняваш религиозни ритуали може би е по-подходящата дума има разлика с практикуваш, но както да е.
Практикуваш религия не ми звучи добре.
 
От: Религиозни ли сте?

Моите 2 цента към темата - за мен човека както и всичко живо е създадено от друг разум. Не е възможно от само себе си.....без значение колко милиарди години ще минат. Все едно да мине ураган през гаража ти и да ти сглоби Боинг 747.....звучи абсурдно, но точно такава е най-разпространената теория за произхода на човека. Самото ДНК е 4 битов код-порграма, който няма как да се самонапише.
 
От: Религиозни ли сте?

Да и аз съм на това мнение то бива случайности, ама чак пък толкова, за мен съществува по висш разум, а това, че ние го оприличаваме на старец или там каквото и да било за да го възприемем по-лесно е друг въпрос, на всичкиме ясно, че не изглежда така, а е нещо извън нашите въприятия, няма начин всичко да е стечение на вселенските обстоятелства:)
 
От: Религиозни ли сте?

Да, и от милиардите форми на живот на земята, само човека да е с акъл в кратуната също е доста подозрително.
 
От: Религиозни ли сте?

Да, и от милиардите форми на живот на земята, само човека да е с акъл в кратуната също е доста подозрително.
Аз пък си мисля, че ние сме най-безмозъчните, само се мислим за много умни:lol:
 
От: Религиозни ли сте?

Аз пък си мисля, че ние сме най-безмозъчните, само се мислим за много умни:lol:

Това е така със сигурност. И си мисля, че не трябва да мислим много по принцип.

Реално, колкото повече знае и мисли човек, толкова повече проблеми си създава и по-нещастен става :)

Едно клипче по случая: https://www.youtube.com/watch?v=YWZkwuILn_s
 
От: Религиозни ли сте?

Няма нищо лошо да вярваш в нещо,така че да.
 
От: Религиозни ли сте?

Не мога да кажа ,че не съм религиозен, тъй като ходя на църква , понякога...

Но не мога да кажа ,че съм и много вярващ, бих казал ,че вярвам повече в Физика + Математика + Химия.. :)
 
От: Религиозни ли сте?

Здравейте, вярата в Бога определя смисъла на моя живот, затова не мога да се сдържа да не напиша нещо по въпроса. Имам едно завършено висше образование и съм научила неща сигурно за още две-три по неволя. Искам да науча и още много неща, но това не пречи вярата ми да става все по-силна. Съвсем неправилно е да се противопоставят религията и науката. Бог ни е дал възможност да изследваме неговите творения, доколкото ни позволяват нашите ограничени умове, разбира се. Най- хубавото е, че Той знае най-добре какъв трябва да бъде смисълът на нашия живот - вечност в Неговото присъствие. Наистина, за човека това е най-доброто. С течение на годините си давам сметка, че и най-хубавите неща в живота губят вкуса си, когато човек остарее и не може да се възползва от тях. А на тези, които се чудят как се казва дали човек изповядва или практикува дадена религия, ще кажа: християнството трябва да се живее и тогава никой няма да ви сбърка към коя религия принадлежите, дори ако не казвате нищо.
Наистина Библията звучи като приказка, но който вярва в Бога и го търси, ще разбере, че и животът може да бъде истинска приказка. Моят живот е потвърждение на това.
 
От: Религиозни ли сте?

Ще си позволя да подходя малко по-философски към темата (като почитател на Ницше :) )


Та, аз ясно си давам сметка, че огромната част от хората вярват в наличието на висша сила (Бог), която направлява живота им, която раздава справедливост, която ще ги възнагради за доброто, което са извършили, и ще ги накаже за злото в „отвъдния свят”. Тази вяра понякога дава съществено предимство на тези хора в психологическо отношение спрямо тези, които трябва да отстояват собствената си истина и да търсят сами своята справедливост. Именно втората група хора понякога преминават през етапи на отчуждение и силно противоречие с общоприетото становище за нещата. За израстването на силната воля човек трябва да се бори всеки ден, а по-голямата част от хората предпочитат да намерят утешение в религията и общоприетите стереотипи. Надявам се ще се съгласите с мен тук.

Забележителната, за мен, книга на Ницше „Отвъд доброто и злото” означава преодоляване на категоризацията на понятията и премахване на робския морал, който се опитва да създаде удобен и „среден” тип човек и да потисне всички, които са устремени нагоре. Разбирането за условността на понятията „добро” и „зло” присъства в цялото му учение – доброто за един означава зло за друг, възможността за трансформация на доброто в зло, фактът, че моралните категории като „добро” и „зло” следва да се съотнасят с жизнените условия на конкретния индивид, а не да придобиват ролята на императив, който пък, от своя страна, да ограничава хората, които искат да излязат извън границата му. Съществуването на понятията „добро” и „зло” е основание за съществуването на повечето религии и механизъм те да вменяват чувство на вина и непълноценност. Религията за мен е догма и ограничение.


Предполагам от гореизложеното сте разбрали моя отговор на въпроса "религиозен ли съм?" :)
 

Горе