САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Test

Well-Known Member
Случайно ми попадна тая публикация от един друг форум:

Здравейте.
Казвам се Вени Савова и Ви пиша с една молба.
Имам национална титла - Miss Teen Bulgaria ROYAL GALAXY и ще представям България на световния конкурс на 2ри август 2012 в хотела на Дисни в Орландо, Флорида. На сцената ще ми бъде връчена и стипендия за актьорско майсторство/моделство в Манхатън, Ню Йорк. Също така от догодина ще бъда директор на националния конкурс и аз ще интервюирам момичетата тук за да изпратя най-достоен представител на нашата страна. Не знам кое момиче ще има късмета, който аз имам да отида на интернационално състезание, но печели доста. Големият победител печели и участие в голяма холивудска прожекция.
Вчера бях на интервю за Виза. Уж всичко трябваше да е сигурно с този конкурс, тъй като на другите момичета в Европа им дадоха, но аз не успях да убедя консула, че нямам намерение да имигрирам. На 17 съм, той не ме познава, но аз не бих си зарязала училището, семейството и конкурса който ще ръководя, за да избягам, да бъда напълно сама (нелегално) и дори да не мога да работя. Кандидатствам за неимигрантска туристическа виза. Имам братовчед в Ню Йорк, както и на други места в Америка. Имаме и семейни приятели, които са там. На 02.07.2012 ще ходя отново на интервю. Въпроса ми е - кой да ми прати покана? Този път няма да намесвам конкурса толкова, а роднините/приятелите, които ще са мои гаранти там, тъй като ЩЕ ПЪТУВАМ САМА. Имам декларация от родителите ми, само ми трябва Виза.
Ако имате опит или съвети - помагайте.

П.П. СЕГА ИМА НОВ ВАРИАНТ ДА КАНДИДАТСТВАМ ЗА П1, ИГНОРИРАЙТЕ ТОВА, КОЕТО НАПИСАХ ЗА ПОКАНАТА. П1 МАЙ Е НАЙ-ДОБРЕ?
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2915990/

Жестоко са се изгаврили с момичето. Че тя е почти дете. Каква емиграция какви пет лева? Интервюиращият сигурно дори не е разбрал за какво става въпрос, а просто механично е работил за запазване на спуснатата отгоре квота за процент отказани визи, която трябва да се спазва. Целият свят ни мачка, дори в собствената ни държава се подиграват с нас.
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

кой знае как е спечели този конкурс... :beer: чак пък мис България.. кога е обяваван този конкурс, кога го е спечелила? :mrgreen:
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

В случая не е особено важно как го е спечелила. И аз не го бях чувал досега. Щом има и международен финал явно е от важните събития. Въпросът е, че отказът на виза е тотална подигравка със страната ни. Някакви скучаещи чичковци и лелки си играят с надеждите на хората зад бронирани стъкла в американското консулство. Това е важното.
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Въпросът е, че отказът на виза е тотална подигравка със страната ни. Някакви скучаещи чичковци и лелки си играят с надеждите на хората зад бронирани стъкла в американското консулство. Това е важното.

явно не е станало по същият начин..
нз какво се оплаква..не може да дадат визи на всички

ето я мацката - http://www.facebook.com/MissTeenBulgariaRoyalGalaxy
нищо особено, ясно е как е спечелила този таен/незивестен и съмнителен конкурс...
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

явно не е станало по същият начин..
нз какво се оплаква..не може да дадат визи на всички

ето я мацката - http://www.facebook.com/MissTeenBulgariaRoyalGalaxy
нищо особено, ясно е как е спечелила този таен/незивестен и съмнителен конкурс...
Има 1 милярд път по-красиви момичета от това..
Не казвам, че е лошо, но със сигурност, не мисля, че е за първо място.

Въпреки всички, да и е честито..
 
Кой ви говори за това дали е хубава или дали става за е**не?????? ОТКАЗВАТ НА ЕДНО ДЕТЕ ВИЗА, КОЕТО СЕ ПРАЩА ДА ПРЕДСТАВИ НАШАТА РОДИНА ПРЕД ЦЯЛ СВЯТ!!!

Да, едно дете, което има намерение единствено да отиде и да се представи достойно, а те го ОТРЯЗВАТ като някой БОКЛУК, КОЙТО ИСКА ДА ИДЕ НЕЛЕГАЛНО ДА ИМ ВЗЕМЕ БОГАТСТВАТА! АЙ СЕКТИР...
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Абе не е лоша мацката. Личи, че е надарена и все още не са виснали... май :rolleyes:

А защо са и отказали визата... кой знае? Ако е отишла с нагласата, че трябва да я получи щот е мис нЕкоя си- може да е съвсем нормално, че са и резнали крилцата :)

Консул и виза е едно, загорели батковци с мерцедеси- съвсем друго ;)
 
От: Re: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

аз изказвам мнение за това дали е хубава :) според мен не заслужава да е мис България и да представлява моята страна
незнам как и кога са я избрали...някоя вечер ще да е..но кога - само тя и още няколко човека знаят

или дали става за е**не??????
няма спор :rolleyes: само за това става

ОТКАЗВАТ НА ЕДНО ДЕТЕ ВИЗА, КОЕТО СЕ ПРАЩА ДА ПРЕДСТАВИ НАШАТА РОДИНА ПРЕД ЦЯЛ СВЯТ!!!
може би е късмет..знаеш ли..

Да, едно дете, което има намерение единствено да отиде и да се представи достойно, а те го ОТРЯЗВАТ като някой БОКЛУК, КОЙТО ИСКА ДА ИДЕ НЕЛЕГАЛНО ДА ИМ ВЗЕМЕ БОГАТСТВАТА! АЙ СЕКТИР...

защо ли сама иска да се оправя...(както до сега ли?)? има доооста голяма вероятност родителите й да не са съгласни с това което прави (опс - с това как го прави)
и да са я "оставили".

не са й излезнали сметките.. това е
ако когато е отишла веднага е почнала с това с което и във форума... че миска :p
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

дайте я на снимка, кой ще ти чете текстове :D
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

дайте я на снимка, кой ще ти чете текстове :D



снимките са на гребната база в Пловдив, нали? :) имам хубави спомени от там с една "майна" от женски род когат бях някъде на тая възраст (17- 18 )... :rolleyes:
 
Последно редактирано:
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Ако е умна, може да пробва да пише до американския посланик в България (малка вероятност за успеваемост) или до президента на България (голяма вероятност за успеваемост). Подобни проблеми се решават ако знаеш към кой политик/дипломат да се обърнеш. Без значение колко е неизвестен този конкурс, той се организира на база представители на държави и подобно поведение на (не)даващите виза може да се третира като междудържавна обида. Само едно ми е интересно. След като се е организирал конкурс, би следвало да предполагаме наличие на организатори. Те каде блеят?
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Едва ли блеят организаторите и съм сигурен на 99.9%, че тя все пак ще вземе виза, но въпросът е в обидното поведение и жеста, който е подигравка към държавата ни като цяло. Вероятно, който е отказал визата е погледнал документите по диагоналната система. Спрял се е на няколко ключови момента, които сигурно търси като причина да откаже, отрязал я е и е продължил със следващия кандидат на опашката. Тя ще вземе виза все пак, но сигурно има стотици други българи, които са получили отказ просто ей така. Няма да навлизам в подробности, но знам няколко случая на тесли срещу кандидати за виза, на които е невъзможно да се откаже, защото са били на 100% изрядни с документи подготвени от добри адвокати. После от посолството са бягали след тях да ги връщат обратно и са се скъсвали от извинения. Не преувеличавам изобщо в предходното изречение. Явно безхаберието в това консулство си продължава и до днес. Кой знае на колко хора са съсипали живота и са провалили кариерата им от некадърност и немарливост.

Кандидатстването за виза не е някаква молитва с неясен резултат към великото щатско божество, а строго регламентиран процес, при който ако си изряден трябва да получиш каквото ти се полага.
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Най-вероятно има причина да и откажат виза. Не се взимат току-така тези решения. Обикновено има предварителен разговор, и ако в този разговор интервюиращия се е усъмнил в нещо започва официалния/на хартия. След това дори можеш да си поискаш копие на въпросите и отговорите. Има камери и всичко се записва и като цяло трудно можеш да ги заблудиш, особено когато си спестил от хотел и си минал само с резервация, или пък когато билета ти е с опция за смяна на датата на връщане, или когато отиваш на обучение, а пък да не говорим ако са ти отказали веднъж виза,... причините не ги интересува, интересува ги, че е имало отказ. Плюс това, дотук изброеното се отнася за държави където важи правилото за трите месеца официален позволен безвизов престой, т.е. те не би трябвало дори да ти искат подобни "доказателства", но трите месеца са само на хартия, и не е като да минеш през митница в ЕС и даже да не ти погледнат паспорта. Разбира се аз имам предвид имиграционни власти и все пак само гадая не знам с американците как е, нямам опит с тях, но е факт, че подобни институция се хващат и за най-малкото нещо, може дори да са годините, роднини и познати в САЩ, за които не е споменала и ред други малки нещица. При всяко положение не са и отказали само защото интервюиращия не е бил в настроение...Те на спортисти отказват визи, а тя коя е тях не ги интересува, гледат обстоятелствата около нея.

На мен друго ми стана интересно. Тя иска съвет от форум, което ме навява на мисълта, че организаторите на конкурса са я оставили сама да се оправя. Може би дори няма докзателствен материал, че е спечелила конкурс и официална покана от продължението на конкурса във Флорида...Ми така поставени обстоятелствата са съмнителни за 17 годишна и май са и направили услуга като са и отказали визата.
 
Последно редактирано:
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Те каде блеят?

знаеш ли пък колко ги интересува? :mrgreen: те са си взели парите.. но това само доказва какъв конкурс е било...


@pisara, като пишеш статии се начуи какво са абзаците.. това 15 реда с интервал само между думите е убийствено
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

малко е трътка. не ме кефи, ама за веднъж, дваж става
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Поставете се на мястото на консула. 17 годишна, от нашата измислена държава, няма пари, сравнително добре изглеждаща...
Седи и примигва и се кълне че няма да остане там.
Тая си е потенциален имигрант, търсещ американската мечта в Холивуд. И аз да бях нямаше да и дам виза баси.
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Що така с лошо? Изгаврили са се с момичето като не са и дали виза пък вие като махленските баби дето чакат някой да мине и да почнат да плюят по него я плюете. Ама как била спечелила, ама имало по арни моми от тази, хвала на консула "И аз да бях нямаше да и дам виза баси.". Някой да подаде глава и другите го дърпат надолу. После що сме на това дередже?

Уж предприемачи го играете пък като махленски баби се държите. :)
 
  • Like
Реакции: Test
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

Абе аз казвам, че изглежда потенциален имигрант. И в моите очи и в очите на тоя дето издава визите. А в твоите?
Иначе нищо лошо. Да заминава, да бяга, да си остава там, квото иска да прави. Никак не ме интересува, какъв конкурс е спечелила даже.
Само че консулите не ядат доматите с колците.
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

тази мацка няма шанс да спечели конкурса.. (освен ако и там не са избрани по същият начин?)
но един път отишла, дори и да не спечели, може да се реализира в друга сфера..какво лошо?..
 
От: САЩ отказа виза на мис Тийн България 2012

тази мацка няма шанс да спечели конкурса.. (освен ако и там не са избрани по същият начин?)
но един път отишла, дори и да не спечели, може да се реализира в друга сфера..какво лошо?..

8) Няма да предполагам каква имаш предвид. :lol:
 

Горе