Сектата на ковидитите

Чичка, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от цигарите които българина масово пуши и си купува от знайни и незнайне места тютюни за по-евтино, 100 пъти по-безопасна от домашната ракия, която всеки втори вари вкъщи и сипва яко захар, че да изкара повече материал, щото няма пари за грозде, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от всичките царкирови ментаци които се сервират в 95% от заведенията и нощните клубове, които всички ожалихте, как щели да фалират, но никой нищо не казва, че ни тровят мощно, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от всичките наркотици които бйлгарина масово употребава, забъркани в знайни и незнайни гаражи и смесени с какво ли не, за да имат по-силен ефект.

За въпросната ваксина са проведени множество клинични изпитания и е доказано, че не е опасна, производството е много стриктно и се следи изкъсо. Вярваш ли, че ще се допусне тази ваксина да е опасна. Нали ти е ясно, каква война ще избухне в такъв случай.
За повето от гореописаните весщества, които масово се употребяват няма НИКАКЪВ контрол, няма стриктна рецепта, зависиш единствено на думата на този от който купуваш тия боклуци, като тоя някой си е откровен предтъпник така или иначе и най - велоятно нито има експертиза, нито апаратура да се увери, че продъктът му е безопасен и че няма да ти стане нещо в краткосрочен план, но не е ясно какво става в средносрочен и дългосрочен. Така че не ми говори за страх от ваксините. Ваксините са БЕЗОПАСНИ. По-интересно е дали имат достатъчно добър ефект, но това ще го разберем съвсем скоро.

В Израел се е ваксинирало 30% от населението, още толкова им трябват и ще стигнат груповия имунитет, ще си отворят икономиката и туризма април месец, кагато времето стане подходящо и ще си правят парите и ще им дреме на оная работа. А тука търгашите ще се гърчите с месеци и ще се пънете защо има мерки. Евреите не са тъпи, от мен да знаете.
 
Чичка, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от цигарите които българина масово пуши и си купува от знайни и незнайне места тютюни за по-евтино, 100 пъти по-безопасна от домашната ракия, която всеки втори вари вкъщи и сипва яко захар, че да изкара повече материал, щото няма пари за грозде, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от всичките царкирови ментаци които се сервират в 95% от заведенията и нощните клубове, които всички ожалихте, как щели да фалират, но никой нищо не казва, че ни тровят мощно, тая ваксина е 100 пъти по-безопасна от всичките наркотици които бйлгарина масово употребава, забъркани в знайни и незнайни гаражи и смесени с какво ли не, за да имат по-силен ефект.

За въпросната ваксина са проведени множество клинични изпитания и е доказано, че не е опасна, производството е много стриктно и се следи изкъсо. Вярваш ли, че ще се допусне тази ваксина да е опасна. Нали ти е ясно, каква война ще избухне в такъв случай.
За повето от гореописаните весщества, които масово се употребяват няма НИКАКЪВ контрол, няма стриктна рецепта, зависиш единствено на думата на този от който купуваш тия боклуци, като тоя някой си е откровен предтъпник така или иначе и най - велоятно нито има експертиза, нито апаратура да се увери, че продъктът му е безопасен и че няма да ти стане нещо в краткосрочен план, но не е ясно какво става в средносрочен и дългосрочен. Така че не ми говори за страх от ваксините. Ваксините са БЕЗОПАСНИ. По-интересно е дали имат достатъчно добър ефект, но това ще го разберем съвсем скоро.

В Израел се е ваксинирало 30% от населението, още толкова им трябват и ще стигнат груповия имунитет, ще си отворят икономиката и туризма април месец, кагато времето стане подходящо и ще си правят парите и ще им дреме на оная работа. А тука търгашите ще се гърчите с месеци и ще се пънете защо има мерки. Евреите не са тъпи, от мен да знаете.

Това е лъжа, ваксината не е изпитана, подписваш информирано съгласие освобождаващо производителя и всички по веригата от отговорност. Срока за изпитание на коя да е ваксина е 2 години, може повече, но по-малко в никакъв случай, край на въпроса. Както проф. Чорбанов каза, и да искаш и да не искаш, бременността е 9 месеца. Аз ще допълня, че ако бебето се роди в третия месец, шанса да е читаво е минимален. Същото е и с ваксината. Ако някой твърди, че може да износи бебе за 2 месеца и то да е живо и здраво, значи лъже. По този начин казано, като за олигофрени, можеш ли да схванеш какво ти се говори най-накрая? Има си ред доказан през десетки години опит, който до скоро беше абсурдно да се наруши. Но не и сега.....
 
За въпросната ваксина са проведени множество клинични изпитания
НЕ, НЕ СА!!!

и е доказано, че не е опасна
НЕ, НЕ Е!!!

Това, което се прави в момента е трета фаза на клинично проучване, което освен че е най-масовото ще трябва да продължи доста дълго, за да се докаже не само ефективност, но и безопасност.

Този клип ще даде на всеки в темата това, което иска да чуе. Интересно е:

 
Това е лъжа, ваксината не е изпитана, подписваш информирано съгласие освобождаващо производителя и всички по веригата от отговорност.
Преди 10 страници те попитах, чел ли си декларацията, която се подписва и чел ли си трактовкна юристи по темата.

Ти ми отговори, че това било глупост. Ами информирай се преди всичко и тогава повтаряй една и съща тъпотия.

Нищо не освобождава от отговорност производителя на ваксините, ама явно така пише в някоя фен група на Радев и ти така си го възприел, за да потулиш собствените си страхове.

Коплексаря Чорбанов спри да го цитираш на всяка изречение. Разбирам, че пикае газ, че хората за 1 година изкаработиха ваксина, а той големия професор не можа никъде да си защити идеите за протеинова ваксина и дори не можа да вземе никакво финансиране, на които явно се е надявал, ама чак пък толкова завист и яд, вече идва прекалено от този уж интеигентен човек.

Нова година мина, тоя изобщо дали успя да сглоби прототипа на БГ ваксината, за която приказват? Вместо да прюе денонощно по медиите, да сяда да си прави изследванията, пък дай боже да му е ефективна и неговата ваксина, ама щом никой производител или научен институт не проявява интерес към разработките, за да ги дофинансира, едва ли има голям потенциал в това което предлагат.
 
ама щом никой производител или научен институт не проявява интерес към разработките, за да ги дофинансира, едва ли има голям потенциал в това което предлагат.
И Каменчо се изцепи. Пак не разбрал, че Чорбанов разработва ваксина заедно с института Луи Пастьор. Това, че не забърква некви отвари в казан на двора, и то урболешката, може само да ни дава надежда за качеството на неговия продукт.

Нека "комплексаря" Чорбанов си действа бавно и методично. Когато всички изпитат красотата на бъркоча на Пфайзер, неговата ваксина ще има по-голяма стойност, защото ще е произведена съобразно писани протоколи, а не в нарушение на всички норми за добра медицинска практика.

Истината е, че ваксина срещи кови е напълно ненужна. Населението по света в почти пълната му цялост вече има антитела срещу корона вирусИ.
 
Преди 10 страници те попитах, чел ли си декларацията, която се подписва и чел ли си трактовкна юристи по темата.

Ти ми отговори, че това било глупост. Ами информирай се преди всичко и тогава повтаряй една и съща тъпотия.

Нищо не освобождава от отговорност производителя на ваксините, ама явно така пише в някоя фен група на Радев и ти така си го възприел, за да потулиш собствените си страхове.

Коплексаря Чорбанов спри да го цитираш на всяка изречение. Разбирам, че пикае газ, че хората за 1 година изкаработиха ваксина, а той големия професор не можа никъде да си защити идеите за протеинова ваксина и дори не можа да вземе никакво финансиране, на които явно се е надявал, ама чак пък толкова завист и яд, вече идва прекалено от този уж интеигентен човек.

Нова година мина, тоя изобщо дали успя да сглоби прототипа на БГ ваксината, за която приказват? Вместо да прюе денонощно по медиите, да сяда да си прави изследванията, пък дай боже да му е ефективна и неговата ваксина, ама щом никой производител или научен институт не проявява интерес към разработките, за да ги дофинансира, едва ли има голям потенциал в това което предлагат.

Толкова малоумен разговор отказвам да водя, щото пак ще кажеш, че те обиждам. Ти човек си по ниско и от торен червей, отивай да губиш времето на някой друг. Чак токова тъпотия вече не се търпи.

Мислих си да ти маркирам с червено правописните, пунктуационните и смисловите грешки, както ти се хвана за водопровоТчика.... ама стигнах до 20 и се отказах....:oops: Те повече от думите и запетайките....
 
Толкова малоумен разговор отказвам да водя, щото пак ще кажеш, че те обиждам. Ти човек си по ниско и от торен червей, отивай да губиш времето на някой друг. Чак токова тъпотия вече не се търпи.

Мислих си да ти маркирам с червено правописните, пунктуационните и смисловите грешки, както ти се хвана за водопровоТчика.... ама стигнах до 20 и се отказах....:oops: Те повече от думите и запетайките....
Еми, чиче, извинявай, ти не си седнал да прочетеш декларация от 5 реда, а пишеш неподготвен и се изказваш неподготвен. Това върви само в БГМамма и в групата “Фенки на Румен Радев”. Не знам кой е за смях и кой не, ама аз за разлика от теб декларацията съм я чел и знам какво съдържа.

Що се отнася до правописните грешки, на мен не ми пука, кой колко допуска, никога не съм взимал това предвид, като аргумент в спора, ама като се изкарваш по-голям лингвист от Владко Мурдаров е хубаво, преди всичко, самият ти да пишеш грамотно, а при теб въпроса не стои така. А и не се оправдавай с телефона, че всички помнят скрийншота с неактивирания уиндоус ;)

Айде, спирам да се занимавам с теб, не си подготвен да се аргументираш по темата с декларацията. Разкрихме нова област в соято не те бива - правото.
 
За въпросната ваксина са проведени множество клинични изпитания и е доказано
Не им обяснявай, тежко лицемерие е това. Чакат "трета фаза проучвания" за ваксината, дали е безвредна, а цигарите и алкохолът, който доказано са вредни - niama mi vzimate svobodata, eii!

Както проф. Чорбанов каза, и да искаш и да не искаш, бременността е 9 месеца.
Тоз пък и той. И Форд като е правил първата кола, са прогнозирали, че ще са нужни няколко десетки хиляди години, ама на - кола на Мъск лети в космоса. :)
В корпоративния свят нещата стоят по доста по-различен начин. Подобно на това, как компютрите допреди 10 години бяха с хиляди пъти по-малко памет и изчислителна мощ, а харддиск 5200 оборота беше върхът на технологията, то сега се дава изключително по-голяма производителност, която се използва не само в медицината. Що не ползваш правец?
 
ти не си седнал да прочетеш декларация от 5 реда,
А в тия 5 реда кви глупости пише... Майка плаче

Информирано съгласие за извършване на ваксинация срещу COVID-19


І.Долуподписаният……………………………………………………….,

(трите имена)​

ЕГН: ………………………., лична карта № ……………….., издадена на ………….. от ………………………

Адрес:……………………………………………………………………………………….…………………………………………………………………………………….

В лично качество или в качеството си на родител/настойник или попечител на лицето (ненужното се зачертава):

  • …………………………………………………………………………………..
(трите имена на лицето)​

Заявявам че:

  1. съм запознат с ползите от ваксината срещу COVID-19 …………………………… (вписва се търговското име на ваксината), рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
  2. уведомен съм, че при възникване на нежелани реакции след ваксинация следва да съобщя за появата им по всяко време на медицински специалистиили на Изпълнителната агенция по лекарствата чрез попълване на електронен формуляр за съобщаване на нежелани лекарствени реакции от немедицински лица, достъпен на следния линк: https://www.bda.bg/bg/формуляр-за-съобщаване-на-нежелани-лекарствени-реакции-от-немедицински-лица.
  3. съм съгласен да ми бъде/да бъде (ненужното се зачертава) приложена ваксина срещу COVID-19 ………… (вписва се търговското име на ваксината).


дата: …………… 1. ………………………….

гр. ……………… (подпис на лицето)

2. ……………….....................

(име и подпис на лекаря)

По въпроса с отговорността - правителството на САЩ е освободило производителя от отговорност за нанесени вреди по време на клиничните изпитания. От тук идва объркването.

Евентуални обезщтенения обаче също няма да се изплащат от производителя, а от държавата, ваксинирала безплатно съответния човек. Чеки у нас някой да вземе обезщетение за увреждане или смърт на близък.
 
Еми, чиче, извинявай, ти не си седнал да прочетеш декларация от 5 реда, а пишеш неподготвен и се изказваш неподготвен. Това върви само в БГМамма и в групата “Фенки на Румен Радев”. Не знам кой е за смях и кой не, ама аз за разлика от теб декларацията съм я чел и знам какво съдържа.

Що се отнася до правописните грешки, на мен не ми пука, кой колко допуска, никога не съм взимал това предвид, като аргумент в спора, ама като се изкарваш по-голям лингвист от Владко Мурдаров е хубаво, преди всичко, самият ти да пишеш грамотно, а при теб въпроса не стои така. А и не се оправдавай с телефона, че всички помнят скрийншота с неактивирания уиндоус ;)

Айде, спирам да се занимавам с теб, не си подготвен да се аргументираш по темата с декларацията. Разкрихме нова област в соято не те бива - правото.

Еми, чиче, извинявай, ти не си седнал да прочетеш декларация от 5 реда, а пишеш неподготвен и се изказваш неподготвен. Това върви само в БГМамма и в групата “Фенки на Румен Радев”. Не знам кой е за смях и кой не, ама аз за разлика от теб декларацията съм я чел и знам какво съдържа.

Що се отнася до правописните грешки, на мен не ми пука, кой колко допуска, никога не съм взимал това предвид, като аргумент в спора, ама като се изкарваш по-голям лингвист от Владко Мурдаров е хубаво, преди всичко, самият ти да пишеш грамотно, а при теб въпроса не стои така. А и не се оправдавай с телефона, че всички помнят скрийншота с неактивирания уиндоус ;)

Айде, спирам да се занимавам с теб, не си подготвен да се аргументираш по темата с декларацията. Разкрихме нова област в соято не те бива - правото.

Човек дето учи езици за седмица, не може да научи най елементарен правопис.... Еми добре...
 
Човек дето учи езици за седмица, не може да научи най елементарен правопис.... Еми добре...
"Най-елементарният" не преминава ли през познаване, че се слага тире при степенуване? Да не подхващаме, че и с препинателните си бос...
 
Има доста прилики между короната и ваксината.

- Неясен за хората произход - едното идва от прилепи, другото от пфизери
- Страх - преди година ни беше страх от новия вирус, тази година от новата ваксина
- Огромен интерес към първите случаи - преди година търсихме първия китаец, първия италианец, първия българин... сега знаем всичко за Маргарет, Шекспир, Тифани
- Броене на нарастващите смъртни случаи и предсказания колко ще станат
- Твърденията, че хората с много болести са умряли от короната или ваксината, а не от болестите им
- Фокусиране върху единичните бройки
- Разделение на мненията - образно казано половината население е на едно мнение и по двата проблема, другата половина на противоположното

Тези първите прилики са двупосочни. За една година половината човечество има едни доводи срещу другата половина, година по-късно палачинката се обръща и доводите са в обратната посока.

Следващите прилики обаче са еднопосочни, няма обръщане на палачинката.

- Ограничаване на свободи - стойте си вкъщи за да не хванете корона, стойте си вкъщи щом нямате ваксини
- Цензура - бан щом си против короната, бан щом си против ваксините
- Съсипване на икономиката - тепърва ще става ясно, че ваксините няма да са очакваното магическо изцеление по ред причини, което за бизнесите само ще ознавава бавна и трудна смърт
- Смъртни случаи заради глупави медицински практики - при короната убиват чрез интубиране, при ваксините ще убиват с инжекции
- Смъртни случаи заради глупави политически практики
- Обвинения, протести - засега това не е прилика, но както вървят нещата ще се стигне до обвинения на хората срещу правителствата заради ограничаването на свободите, скапването на икономиката, а може би и заради причинените смъртни случаи от ваксините

Докато резултатът от от първите прилики се изразява в спорове и в крайна сметка може би ще си стиснем ръцете и ще кажем "квит сме", то останалите прилики продължават да водят цялото човечество в една и съща посока на разруха и ограничаване на свободата.

А защо е сигурно, че всички тези прилики се случват или ще се случат? Много просто - възрастните болни хора няма да спрат да умират. И причината ще е или короната, или ваксината, или нещо друго. При такова супер-фокусиране върху дадена ричина, хипотетично причината може да е всякаква (ако щете вода, слънчева светлина, температура...), но всеки може да твърди че са умряли от каквото му хрумне и ще е еднакво прав или крив, особено при липсата на аутопсии и наличието на финансови мотиви.

Цялата дандания може така да продължава завинаги, защото възрастните и болни хора никога няма да спрат да умират. Те представляват безкраен източник на възможности за създаване на психоза.
 
Абе то какво се оказа? Че най-смелите тук ги е страх от ваксина. Егати смеха, време е да създам тема Антиваксъри-идиоти.
 
Последно редактирано:
Има доста прилики между короната и ваксината.

- Неясен за хората произход - едното идва от прилепи, другото от пфизери
- Страх - преди година ни беше страх от новия вирус, тази година от новата ваксина
- Огромен интерес към първите случаи - преди година търсихме първия китаец, първия италианец, първия българин... сега знаем всичко за Маргарет, Шекспир, Тифани
- Броене на нарастващите смъртни случаи и предсказания колко ще станат
- Твърденията, че хората с много болести са умряли от короната или ваксината, а не от болестите им
- Фокусиране върху единичните бройки
- Разделение на мненията - образно казано половината население е на едно мнение и по двата проблема, другата половина на противоположното

Тези първите прилики са двупосочни. За една година половината човечество има едни доводи срещу другата половина, година по-късно палачинката се обръща и доводите са в обратната посока.

Следващите прилики обаче са еднопосочни, няма обръщане на палачинката.

- Ограничаване на свободи - стойте си вкъщи за да не хванете корона, стойте си вкъщи щом нямате ваксини
- Цензура - бан щом си против короната, бан щом си против ваксините
- Съсипване на икономиката - тепърва ще става ясно, че ваксините няма да са очакваното магическо изцеление по ред причини, което за бизнесите само ще ознавава бавна и трудна смърт
- Смъртни случаи заради глупави медицински практики - при короната убиват чрез интубиране, при ваксините ще убиват с инжекции
- Смъртни случаи заради глупави политически практики
- Обвинения, протести - засега това не е прилика, но както вървят нещата ще се стигне до обвинения на хората срещу правителствата заради ограничаването на свободите, скапването на икономиката, а може би и заради причинените смъртни случаи от ваксините

Докато резултатът от от първите прилики се изразява в спорове и в крайна сметка може би ще си стиснем ръцете и ще кажем "квит сме", то останалите прилики продължават да водят цялото човечество в една и съща посока на разруха и ограничаване на свободата.

А защо е сигурно, че всички тези прилики се случват или ще се случат? Много просто - възрастните болни хора няма да спрат да умират. И причината ще е или короната, или ваксината, или нещо друго. При такова супер-фокусиране върху дадена ричина, хипотетично причината може да е всякаква (ако щете вода, слънчева светлина, температура...), но всеки може да твърди че са умряли от каквото му хрумне и ще е еднакво прав или крив, особено при липсата на аутопсии и наличието на финансови мотиви.

Цялата дандания може така да продължава завинаги, защото възрастните и болни хора никога няма да спрат да умират. Те представляват безкраен източник на възможности за създаване на психоза.
Колко време мисли тая тъпотия? Егати реферата, честно. Яко сте се оакали от страх. Щом ги пишете такива...хахахаха
 
Абе то какво се оказа? Че най-смелите тук ги е страх от ваксина. Егати смеха, време е да създам тема Антиеаксъри-идиоти.
В случая страхът е напълно основателен. Вируси сме карали и пак ще караме, в повечето случаи на крак. Аз обаче в клинично проучване на медикамент не съм участвала и не искам да участвам. Вие там, милениълите си експериментирайте. Ние ще изчакаме да видим как ще ви понесе и ще станете ли безсмъртни. ;)
 
Човек дето учи езици за седмица, не може да научи най елементарен правопис.... Еми добре...
Хахахах, аз че правя грешки в правописа, правя, ама с такива фрапантни пропуски да се опитваш да ме затапваш, смях голям.

Спри да пишишеш, че днес се изложи много.
 
Колко време мисли тая тъпотия? Егати реферата, честно.
Я си погледни твоите мнения бре, Тедка. Къси и нищозначещи са като... ай да не казвам като кое, за да не се обидиш. А може би няма причина да се обидиш, защото си жена. Ами да, кой нормален мъж в днешно време ще добавя такова _m накрая на ника си за да кара хората да си мислят, че е мъж. Теодора ли си или просто Теди? Радвам се да се запознаем :)
 
"Най-елементарният" не преминава ли през познаване, че се слага тире при степенуване? Да не подхващаме, че и с препинателните си бос...
Ама верно ли? Най-елементарият правопис ли трябваше да напиша? Да сменям клавиатура за едно тире, не си струва усилията, особено за тоя цървул.
 
Ама верно ли? Най-елементарият правопис ли трябваше да напиша? Да сменям клавиатура за едно тире, не си струва усилията, особено за тоя цървул.
Ебати комплексирания тип си, честно.
 
Ебати комплексирания тип си, честно.
Да, имам комплекс, такива като тебе не ги броя за хора. Лъжци с високо самочувствие, естествено без никакво покритие. Добре че има Интернет, че да имаш шанс да спориш с такъв като мен, че и да се репчиш. В реалния живот ти набивам шамарите още след първата тъпотия, която изръсиш. Нищо, то и тука бая виртуални шамари отнесе, ама бития и ебания насищане нямат. Ако си я чувал тая стара варненска поговорка....
 

Горе