Сектата на ковидитите

Което е основно ветеринарен препарат.

Още преди месец-два видях оня забавния хематолог, дето ни учи как да се откашляме да го хвали като панацея


Добрата новина е, че е дадена зелена светлина за производството му за целите на хуманната медицина у нас.


Засега май още не е пуснат в продажба по "човешките" аптеки, така че давайте да нападаме ветеринарните. И без това на маймуни ни направиха. :)

Киро действа...
 
Киро действа...
Ейй, ти беше болен. Как е? Мина ли пневмонията без антибиотици? И кой е Киро?
 

Киро от HUVE 19.

Днес бях на снимка. Гърдите ми са чисти като сълза, каза доктора. Умората след минимални физически натоварвания е на лице, но ще вляза в час. Нормално след прекарана пневмония. :) Мога доста да напиша, но не искам да фокусирам темата върху мен.
 

Киро от HUVE 19.

Днес бях на снимка. Гърдите ми са чисти като сълза, каза доктора. Умората след минимални физически натоварвания е на лице, но ще вляза в час. Нормално след прекарана пневмония. :) Мога доста да напиша, но не искам да фокусирам темата върху мен.
Нахвърляй на две на три. Пили хачета, антибиотици, драми имаше ли...
 

Киро от HUVE 19.

Днес бях на снимка. Гърдите ми са чисти като сълза, каза доктора. Умората след минимални физически натоварвания е на лице, но ще вляза в час. Нормално след прекарана пневмония. :) Мога доста да напиша, но не искам да фокусирам темата върху мен.
Според мен на паникьорите ще бъде полезно да разкажеш как и за колко време мина при теб инфекцията.
Пи ли киро-то? Щото вече ни сподели, че няма да пиеш антибиотик. Аз лично ще съм изключително изненадана ако си преборил пневмония без антибиотик.
Ако си вземал ивермектин, то коя версия? Има ли вече вариант за хора?
 
Последно редактирано:
Пих, да, но не кортикостероидите, които ми предписаха и не в началото след симптомите. Останах си в къщи на Парацетамол. Много вода, чай, пасиран банан с киви в първите дни. После супи, лимони, чесън и всичко друго което се сетите за подсилване на имунната с-ма. Антибиотик пих някъде към 9-10 ден, защото ясно усетих, че започва бактериална инфекция по отхрачването. Драмите при мен бяха най-вече от уплашени роднини, няколко лекари ми предписаха различни лекарства, а аз не се лекувах както ми казаха. Нищо кой знае какво, защото не съм лежал в болница. Иначе в тази, в която ходих Ковид отделението беше наистина пълно. И тъй като е форум и се чете от доста хора, държа да отбележа, че това за лекарствата не го препоръчвам, дори напротив - за някой може да е животоспасяващо да ги пие веднага! Аз сметнах, че имам сили да не се наливам с лекарства, които отслабват имунната с-ма. Всеки си решава как да се лекува. Важното е да се запази спокойствие да потърсите лекар и в никакъв случай да не започнете да се наливате с антибиотици безразборно и защото една жена каза!
 
Последно редактирано:
Разчитането на "билки и чайчета" е много грешна стратегия и в доста голяма част от случаите приключва с още повече хапове, отколкото човек е щял да се размине, ако започне лечение при първи симптоми.

Пресният пример:

Иначе витамини и тн. добавки, които "засилват" имунната система не се говори добре, понеже в някаква част от случаите се наблюдава "цитокинова буря", при която човек днес е добре, а утре на апаратна вентилация.
 
Според мен на паникьорите ще бъде полезно да разкажеш как и за колко време мина при теб инфекцията.
Пи ли киро-то? Щото вече ни сподели, че няма да пиеш антибиотик. Аз лично ще съм изключително изненадана ако си преборил пневмония без антибиотик.
Ако си вземал ивермексин, то коя версия? Има ли вече вариант за хора?

Вируса не се лекува с антибиотик. Това съм имал в предвид. Иначе при вирусна пневмония след около 10 дена често има и бактериална инфекция, която е по-опасна. Докторите го предписват още в началото като застраховка и за успокояване на пациентите може би. После задължително втори, трети. 24-25 дена го карах. Като дни не е малко. На приливи и отливи, както се казва. Имало е до два дни, в който се чувствам като здрав, после пак болки в гърдите. Но като цяло при всеки е различно протичането...
 
Последно редактирано:
Разчитането на "билки и чайчета" е много грешна стратегия и в доста голяма част от случаите приключва с още повече хапове, отколкото човек е щял да се размине, ако започне лечение при първи симптоми.

Пресният пример:

Иначе витамини и тн. добавки, които "засилват" имунната система не се говори добре, понеже в някаква част от случаите се наблюдава "цитокинова буря", при която човек днес е добре, а утре на апаратна вентилация.

При Испанския грип масово са умирали здрави хора. Имунната им с-ма ги е убивала. При Ковид 19 не забелязвам да го има това масово. Не е изключено, но все пак е по-рядко. И е по-скоро "грешка" в имунната с-ма, а не че е супер силна.
 
Последно редактирано:
Проучване на Екзакта Рисърч Груп:

Общественото мнение за мерките на правителството за справяне с КОВИД 19

79,6% от българите одобряват въведените от правителството мерки за ограничаване на разпространението на КОВИД 19 у нас от 27 ноември до 21 декември, а 20,4% са против тях. Против мерките са най-често млади хора на възраст под 30 години (37% от тях), нискообразовани и бедни респонденти. Най-много противници на мерките има сред живеещите в градовете-областни центрове и сред жителите на малките градове на страната.

94,9% от участвалите в настоящото изследване твърдят, че спазват въведените от правителството мерки, а 5,1% посочват, че не ги спазват. По-често мерките не се спазват от мъже, от хора на възраст под 40 години, от нискообразовани, от бедни, от роми и от жители на малките градове и на селата.

По-голямата част от респондентите – 69,5% твърдят, че вярват на официалната информация за разпространението на КОВИД 19 у нас, а 30,5% не вярват (като по-често не вярват представители на онези групи и прослойки, които не спазват мерките).

23,2% от българите посочват, че биха се ваксинирали срещу КОВИД 19, а 41,1% заявяват, че не биха го направили. 35,7% се колебаят и за да решат дали да се ваксинират се нуждаят от повече информация за ефективността на ваксините и за страничните им действия. По-често са склонни да се ваксинират мъже, хора на възраст между 40 и 60 години и жители на столицата. Най-често посочват, че не биха се ваксинирали хора от градовете-областни центрове.

Аз от край време говоря за образование в тая тема, сега и статистиците са извели подобни резултати.
 
Аз от край време говоря за образование в тая тема, сега и статистиците са извели подобни резултати.
Ако имаше качествено образование, щеше да видиш тежките противоречия в тая измислена и манипулативна анкета, пълна с констатации, а не с данни. На тая измислена агенция вярваш, на данни от световни анализатори относно тежката рецесия не вярваш.

Проф. Чорбанов и безброй други учени са представители на малцинствата, младежи от селата :) Не може да си толкова тъп!, честно...
 
Ако имаше качествено образование, щеше да видиш тежките противоречия в тая измислена и манипулативна анкета, пълна с констатации, а не с данни. На тая измислена агенция вярваш, на данни от световни анализатори относно тежката рецесия не вярваш.

Проф. Чорбанов и безброй други учени са представители на малцинствата, младежи от селата :) Не може да си толкова тъп!, честно...
Данните можеш да си ги намериш и да си ги анализираш, ако искаш. Аз поствам констатациите. Какво да публикувам бе умник? Да препечатвам данни от анкети, няма логика.

Като си толкова образован и начетен, покажи къде са несъответствията, просветли ни. Форумът е твой. Давай, образовай ни.

Смееш се за баничарницата, но си абсолютно същия. Даже в по-лоша степен. Хванал си се точно за двама “учени” - Мангъров и Чорбанов и повтаряш като папагал тяхното мнение и отричаш всичко друго, което не ти е изгодно. Това е пример за изключително тесен мироглед. В науката, ако една теза се потвърждава само от двама учени, рядко се гледа на нея, като на правилна теза, защото явно има причина малко хора да приемат определеното нещо за вярно. Особено, при все, че е ясно, че двамата имат лични интереси и моделират тезите си в защита на собствения си интерес, а не в смисъл на реалната наука. Цитирай някой друг от тези хиляди учени, не само тия двамата.

Ясно е, че е много тежко да се мисли и да се разсъждава реално, ама при все, че имаш претенции за такъв анализ, трябва поне да опитваш, а не с лека ръка да сипеш - ти си тъп, това поручмане е измислено, тоя не е учен и т.н, а да не прилагаш никакви доказателства.
 
Настинка. Най-смешен вирус.

Като дни беше много, обаче не си го представяй, че съм бил на легло с кашлица, температура и болки през цялото време. Доста често за по ден-два си мислех даже, че съм оздравял, защото нямах никакви симптоми, но после се появяваше пак натиск в гърдите. Не е нещо страшно или поне при мен не беше.
 
Тетката с котките май беше казала, че когато почине депутат, тогава щяла нещоси.

ПС: Ей я мозъчната полюция с акуратност, еквивалентна на тази на д-р Менгеле:
 
Последно редактирано:
Вируса не се лекува с антибиотик. Това съм имал в предвид. Иначе при вирусна пневмония след около 10 дена често има и бактериална инфекция, която е по-опасна. Докторите го предписват още в началото като застраховка и за успокояване на пациентите може би. После задължително втори, трети. 24-25 дена го карах. Като дни не е малко. На приливи и отливи, както се казва. Имало е до два дни, в който се чувствам като здрав, после пак болки в гърдите. Но като цяло при всеки е различно протичането...
Не каза за ивермектина? Какво-що-как? :)
 
Тетката с котките май беше казала, че когато почине депутат, тогава щяла нещоси.

ПС: Ей я мозъчната полюция с акуратност, еквивалентна на тази на д-р Менгеле:
Надяваме се, че редовно си сменяш долното бельо. :) То па бива да акцентираш на негативите, ама ти си по-зле и от казионните медии. Имаме оцелял в темата, който се е лекувал у дома, ама вие държите да нассочите фокуса към смъртните случаи. Енергийни вампири, за които цел №1 е да заглушат позитивната информация с негативна.

В случая това е добра новина - лапач от обединените идиоти е гушнал китката. Дай боже целия парламент и МС! :)
 
Аз от край време говоря за образование в тая тема, сега и статистиците са извели подобни резултати.

Пропуснал си нещо леко важно
Коментар по данни от национално изследване на „Екзакта Рисърч Груп”, проведено в периода 5 – 12 декември 2020 г. На квотен принцип (по пол, възраст и тип населено място) са подбрани и интервюирани “face to face” 1025 пълнолетни българи в 70 населени места на страната.
Анкетираните са отговаряли на следните въпроси:
Обществено-политически нагласи
Нагласи към позицията на България по отношение на Северна Македония
Общественото мнение за мерките на правителството за справяне с КОВИД 19


Как определиха, че ??% от българите еди какво си... на база 1025 попитани, само Екзакта си знаят...

Иначе става ясно, че 209 от тия 1025 не одобряват мерките, а 52 не ги спазват, тва е добре да се уточни, че тука имаме доста ВИСОКОобразовани потребители, дето не правят разлика между одобрявам и спазвам.

Линк към "изследването":
 
Аз поствам констатациите
Че си папагал без грам мисъл знаем отдавна. кажи нещо ново.
 
Как определиха, че ??% от българите еди какво си... на база 1025 попитани, само Екзакта си знаят...
Колко души според теб е представителната извадска на българското население? И колко хора участват във всяко едно подобно проучване, според теб? Аз знам отговора и на двата въпроса, но искам да чуя твоето мнение. Обаче подкрепено с доказателства. Не - ти си тъп, проучването е фалшиво, бойко е виновен, вируса е измислен и п.р неща хвърлени във въздуха.

Не знам какви факти повече трябва да се изнесат, намери информация колко е представителната извадка на БГ населението и ще разбереш, дали проучването е напълно представително и легитимно. Има много писано по темата с представителната извадка на населението, ама трябва да се чете.

Че си папагал без грам мисъл знаем отдавна. кажи нещо ново.
И ние знаем, че нямаш едно смислено мнение в темата, ама не го повторяме на всяка страница, щото намаме какво друго да кажем, но искаме да отчетем дейност.
 

Горе