Сектата на ковидитите

Идеята беше да уточня, че 8-ми клас през 92-ра се равнява на вишуто в момента. Неграмотен вишист тогава не беше възможно да има, сега е масово. Като изобщо не говоря за специалисти. Назначавам едно момче, завършило икономическия във Варна миналата година, той милия не знае една фактура да попълни :oops:. Това че си завършил днешно време не значи абсолютно нищо. То магаре да вържеш там ще завърши. То щом Камен е завършил, какво да говорим повече....
Едно време си е едно време, сега хората трябва да мислят, да създават , да се адаптират. Светът е съвсем различен и тепърва още повече ще се променя. Прочети в какво училище учат децата на Мъск.
Не е само да знаеш 1+1 = 2 и да пишеш граматически правилно.
 
Аз не бих се нарекъл грамотен, ако допусках две грешки (и то елементарни) в две думи, както ти в другата тема, в която търсиш перфектни (смислово и граматически) копирайтъри. Иначе децата в момента са доста по-напредничави и адаптивни, спрямо времето, което визираш.
Къде съм казал, че съм най-убавия? Напротив, поне 10 пъти съм писал, че не си чета мненията и допускам грешки. Особено пък през телефона като пиша. Само че аз не дудна постоянно на хората какво им е образованието, Камен го прави. Не може да се праскаш на най-образования и най-умния, а да пишеш като индианец. Като имаш претенции, трябва и покритие. Аз претенции за филолог нямам.
 
Първо, тази информация е тотално компрометирана, предвид липсата на аутопсии, които да докажат, че починалите са жертви именно на вируса. Знаем и начина, по който удавени, самоубийци и застреляни, са писани кови-жертви, така че бройката има стойност на използвана тоалетна хартия. :)

Нещо много интересно можеш да видиш в тоя брояч: https://countrymeters.info/bg/World

Оказва се, че световната популация е нараснала с 2 милиона и над 300 хиляди.

Странно защо, но смъртността е отбелязана като 1 милион 400 и нещо хиляди. Не съм напълно сигурна какъв период отразява фразата "тази година", защото настоящата 2021-ва е само в деветия си ден.
Абсолютно права си! Много, много повече са. Да не говорим за косвените жертви, които ги няма в статистиките. Защо пак спориш с тези цифри? На кого правиш напук - на себе си, на нас, или на света? Излез малко от задния двор, не е страшно!
 
Едно време си е едно време, сега хората трябва да мислят, да създават , да се адаптират. Светът е съвсем различен и тепърва още повече ще се променя. Прочети в какво училище учат децата на Мъск.
Не е само да знаеш 1+1 = 2 и да пишеш граматически правилно.

Да, така е, но с какво помага вишуто в днешното му състояние? Да се оправяш в днешния динамичен свят са нужни съвсем различни качества. Не мисля, че има значение кой къде си е изгубил времето, че да го изтъкваме като някакъв огромен фактор за успех.
 
щом тази е грешна , дай по-вярна , дето са доказани само с аутопсии и не застреляни.
нЕма, бате. Никой не може да ти даде реална бройка, при положение, че цяла година се фабрикуват цифри. Доказани с аутопсии, значи есхумация на погребаните. Да не забравяме, че починалите в началото бяха погребвани в запечатани кофчези. Близките дори не са сигурни, че са погребали своя, а не чужд човек.
Абсолютно права си! Много, много повече са. Да не говорим за косвените жертви, които ги няма в статистиките.
Може да са повече с косвените - да. Под косвени жертви на вируса разбираме всички с хронични заболявания, на които беше отказан достъп до медицинска помощ, заради ковид-психозата. Спокойно, тях ще ги има в статистиката на страшния съд. Карма ис бич. ;)

Защо пак спориш с тези цифри? На кого правиш напук - на себе си, на нас, или на света? Излез малко от задния двор, не е страшно!
Къде точно да изляза, за да спра тотално да мисля като теб? :)
Не гледаш телевизия, не четеш нищо различно от "майтапчийски каза", а искаш да звучиш леджит. Ми няма как да стане. Аз оспорвам данните на Бърни, защото за една година се даде достатъчно гласност на умишлено създадените манипулации. Такава сляпа вяра, като на религиозни фанатици, аз не мога да имам. Сори. :)


п.с. Тия па в Сандански се изтрепаха да се бодат. Голям скандал, че ваксинирали общинските съветници с ваксините за лекарите. А лекарите не искали, понеже били преболедували вече. Това е добра новина. :)

Куин Лизи-две и принц Филип са ваксинирани днес. Чарлз може и да доживее да седне на трона най-после, че тоя дърт рептил не мре. :D
 
Абсолютно права си! Много, много повече са. Да не говорим за косвените жертви, които ги няма в статистиките. Защо пак спориш с тези цифри? На кого правиш напук - на себе си, на нас, или на света? Излез малко от задния двор, не е страшно!
Ти имаш ли идея точно какво означава КОСВЕНИ ЖЕРТВИ.... Дори и 2 мил да са починали от ковид което е невъзможно разбира се, от глад тази година са починали 7 милиона човешки същества. Но иначе има пандемия от грип.

Не разбираш ли, че хора като теб и Каменчо сте много по-опасни от всяка зараза съшестуваща сега или в бъдеще...

Всъщност си прав за косвените жертви. Ти си косвена жертва на ковида :D
 
Интервю на доц. Валентин Вацев по повод нахлуването в американския конгрес.

 
Последно редактирано:
Идеята беше да уточня, че 8-ми клас през 92-ра се равнява на вишуто в момента. Неграмотен вишист тогава не беше възможно да има, сега е масово. Като изобщо не говоря за специалисти. Назначавам едно момче, завършило икономическия във Варна миналата година, той милия не знае една фактура да попълни :oops:. Това че си завършил днешно време не значи абсолютно нищо. То магаре да вържеш там ще завърши. То щом Камен е завършил, какво да говорим повече....
Да говориш за езикова грамотност и да имаш пропуснати поне 3 запетаи само в това мнение е повече от жалко. Но както знаем, ти си най-великия. Като учи за корабен механик, инженерна наука, не учихте ли поне една математика, че да можеш да се оправиш с процентите и да не се смееш, като чуеш “математически анализ”...
 
Чичка, аз колкото часове съм прекарал в програмиране, ти толкова не си прекарал пред компютъра, тъй че ходи у лево. Проблемът е, когато магазинери се помислят за ИТ компании и това, че склададжията маркирал стоките на компютър, не го прави компютърен специалист, нито смешната ти търговийка - високотехнологична, особено с крадения софтуер. Високотехнологична търговия правят Амазон, Окадо, Wallmart и т.н. А това че предлагам някаква услуга във форума, не означава, че това е основната ми дейност, но няма как да го разбереш, при все, че не виждаш по-далеч от носа си и си съвършено некомпетентен във всички сфери на живота.
Е друго си е да каниш у фейсО по групите. Я кажи на какво точно и какво програмираш? Най-вероятно кафеварката в офиса.

Теб те видяхме, че си компетентен във всички сфери на живота. Само дето от живота си видял приказките на мама, че си най-умен и красив ...

И без цитат - такива смешни дечковчи като теб дори не стават за забавление. Така да се похили човек между другото.
 
Да говориш за езикова грамотност и да имаш пропуснати поне 3 запетаи само в това мнение е повече от жалко. Но както знаем, ти си най-великия. Като учи за корабен механик, инженерна наука, не учихте ли поне една математика, че да можеш да се оправиш с процентите и да не се смееш, като чуеш “математически анализ”...

Изтърваш основното! Твой ред е да кажеш какво точно работиш. Също може да споменеш на какво програмираш.
 
Ти имаш ли идея точно какво означава КОСВЕНИ ЖЕРТВИ.... Дори и 2 мил да са починали от ковид което е невъзможно разбира се, от глад тази година са починали 7 милиона човешки същества. Но иначе има пандемия от грип.

Не разбираш ли, че хора като теб и Каменчо сте много по-опасни от всяка зараза съшестуваща сега или в бъдеще...

Всъщност си прав за косвените жертви. Ти си косвена жертва на ковида :D
Ама те пак са си починали от глад, но към тях се добавят и Ковид случаите. Ех, ех, Тома неверни, какъв е смисълът да продължавам да ти отговарям. Живей си на плоската земя.
 
Ти имаш ли идея точно какво означава КОСВЕНИ ЖЕРТВИ....
Имаш ли някакви данни за това, че жертвите на глас и жертвите след самоубийства са се увеличили в световен мащаб. Или поне на ниво България. Интересно ми е да видим дали има някаква реална такава връзка или всичко е тралала.
 
Твой ред е да кажеш какво точно работиш. Също може да споменеш на какво програмираш.
Е нали казах какво работя.. Ако питаш за език за програмиране - ако някой програмист ти каже, че работи само на 1 език за програмиране - бягай с 200 от него, значи не става за нищо. Език и фреймуорк се учат за седмица - две максимум, ако имаш основите на програмирането. И ако има достатъчно хубав проект който да вземеш или позиция в добре плащаща компания, тия 1-2 седмици инвестиция, ще се избият многократно. От top 10 езиците за 2020 не съм писал професионално само Go. Най-много време съм работил с Java и JS, включително и в момента.

Защо нямам тема във форума ли? Защото тук 99% от хората търсят PHP програмист да оправи или доработи нещо съществуващо, обикновено някакви сайтчета. В това няма нищо лошо, но с гаражен софтуер, кърпежи и доработки не ми се занимава. Още повече, че PHP върви към своя залез, колкото и да ме кефи. Работил съм по обяви от форума, но радко.
 
50-60 страници не бях чел, отварям и същите хора дъвчат същото. :D

Междувременно изкарах ковида - моето мнение е, че ако сте прави и здрави и спазвате отстояние, носите маска, когато говорите с някого (по-добре е шлемче) и си миете ръцете, няма страшно. По принцип не се хваща ей така вируса (поне по моите наблюдения). Имам доста познати (повечето в София), които са изтрещели и стоят вкъщи от маса време - според мен това е безсмислено. Аз например всеки ден се срещам поне с 60-70 човека на работа и в крайна сметка го хванах от един бар, където си плюхме цяла вечер в лицата. Мерките в момента са добри спрямо моите разбирания, действат си и малко от малко, ако хората се пазят нещата ще са ОК. Плюс са и тези ваксини, вредни или не, доста народ ще се ваксинира, което също е плюс за общата картинка.
 
50-60 страници не бях чел, отварям и същите хора дъвчат същото. :D
Какво да ти кажа? Темата не знам защо се разви така, ако "разви" е точно думата.

Всеки има мнение. И то е на база това, което вижда, мисли и преживява. Странно е някой да се ядосва на друг, просто защото не го вижда различно от собствената си позиция. И за това е цялото това дъвчене. Останалата част са публикувани данни, ресурси, цитати...и пак на тяхна база се добълва поста с заключение от прочетеното. ;)
 
Какво да ти кажа? Темата не знам защо се разви така, ако "разви" е точно думата.

Всеки има мнение. И то е на база това, което вижда, мисли и преживява. Странно е някой да се ядосва на друг, просто защото не го вижда различно от собствената си позиция. И за това е цялото това дъвчене. Останалата част са публикувани данни, ресурси, цитати...и пак на тяхна база се добълва поста с заключение от прочетеното. ;)
Изобщо не виждам защо аз и ти (примерно) трябва да сме на едно мнение. Ти си на едно, аз на друго, ти си от БСП, аз от ГЕРБ, но това не значи, че трябва да се караме 121 страници :D
 
Като дойде по едно време психопат и ти каже, че е сладко хора да умират в катастрофи, сигурно ще го похвалиш. Жалко, че такива са най-смели по форумите и ФБ. Зад екрана. В реалния живот са все жертва и онеправдани.
 
Като дойде по едно време психопат и ти каже, че е сладко хора да умират в катастрофи, сигурно ще го похвалиш. Жалко, че такива са най-смели по форумите, зад клавиатурите. В реалния живот са все жертва и онеправдани.
Със сигурност, но като му кажеш, че е кретен и изпишете 121 страници какво променяш? :)
 
Имаш ли някакви данни за това, че жертвите на глас и жертвите след самоубийства са се увеличили в световен мащаб. Или поне на ниво България. Интересно ми е да видим дали има някаква реална такава връзка или всичко е тралала.

ООН: 7 милиона души са умрели от глад тази година


Това е реално Камене. Не е ковид сценарии...
 

Горе