България в онзи момент не съществува от 5 века, никъде не е договорено да е в етническите си граници, никой не го гарантира това. Имаш консенсус за границите между всички велики сили едиствено в Стамбул, вместо да се придържаш към него ти увеличаваш и променяш условията, като не си в състояние да ги защитиш. Един път щото си се договорил "да нема голяма държава" втори път щот не можеш да се противопоставиш на Западните сили. В задачата се пита, след като знаеш че нема да го бъде що го вадиш големия?
Не съществува - да. А Пловдив е гръцки.
26 юни 1876 г. - Райхщатско споразумение
- Цитат от Руската версия:
"Те няма да съдействат за създаването на голяма славянска държава, но Черна гора и Сърбия ще имат възможност да анексират: първата — Херцеговина и пристанище на Адриатическо море, втората — някои части от стара Сърбия и Босна.
Виенският кабинет разглежда тази компенсация като съществено условие, без което не би могъл да допусне разширяването на съседните славянски княжества."
От контекста се разбира, че се говори за страните около Австро-Унгария, понеже България се споменава чак в последващ абзац, с предложение да бъде в естествените и граници.
"Ако в крайна сметка успехът на християните доведе до пълния крах на Османската империя в Европа, България и Румелия биха могли да образуват независими княжества в естествените си граници. Епир и Тесалия биха могли да се присъединят към Гърция."
- Цитат от Австрийска версия:
"Тъй като Австро-Унгария заяви, че не може да допусне Сърбия да заеме и задържи като право на победител анклав, намиращ се между Далмация, Хърватия и Словения, тъй като това би представлявало заплаха за провинциите на [австро-унгарската] монархия, особено за нейното далматинско крайбрежие, изтеглено като тясна лента, което трябва, очевидно, или да бъде присъединено към Нова Сърбия, или императорското и кралско правителство ще бъде принудено да присъедини към [своите владения] и самата Сърбия — нещо, което е изключено от програмата.
Беше уговорено, че Сърбия ще получи териториално разширение откъм Дрина в Босна, както и откъм Нови Пазар в Стара Сърбия и в посока на Лим. От своя страна Черна гора ще закръгли владенията си чрез присъединяване на прилежащата част от Херцеговина; тя ще получи пристанището Спица, както и разширение откъм Лим, така че територията, която в момента се намира между Сърбия и Черна гора, ще бъде разделена между двете княжества по течението на тази река. Останалите части от Босна и Херцеговина ще бъдат присъединени към Австро-Унгария."
Никакъв интерес към България, отново се правят сметки да не се образува голяма славянска държава около границите на Австро-Унгария, щото ще е заплаха за монархията. Особено като се има предвид и плана на Сърбетата за сплотена славянска държава.
3 Януари 1877 - Будапеща
"Н. В. австрийският император и прочие, и унгарският крал, и Н. В. всеруският император, при своята среща в Райхщад, се съгласиха по принцип по следните точки: в случай на териториални изменения или разпадане на Османската империя, създаването на голяма, сплотена славянска или друга държава се изключва; напротив, България, Албания и останалата част от Румелия биха могли да станат независими държави; Тесалия, част от Епир и остров Крит биха могли да бъдат присъединени към Гърция. Константинопол с прилежащата към него територия, чиито граници подлежат на определяне, би могъл да стане свободен град.
Тука си потвърждават думите от предишния разговор, че няма да се
създава голяма
сплотена славянска държава, напротив България ще стане независима държава, която според предишния им разговор ще бъде в естествените си граници. Фантазии да се създава, да се разделя, да се споделя, да се обединява има само в промитите Инджеви мозъчета.
Да, в Стамбул се очертават границите - тия естествените, къде има мнозинство на българЕ, които както разбрахме не са много точни, защото към Гръцко и Македонско е имало бой над българЕ да се пишат гърчоля. Искането да се раздели е щото щяла да бъде по-лесно да се управлява. Още тогава Руснаците изказват своите претенции, че са против. По
стотвам за дебилите, в Стамбул тоя "консенсус" е при мирно решаване на проблема. Т.е. тези условия важат при другия условия. Русия нищо не променя. Не знам по какъв по дебилски разбираем начин да го обясня. След победата си спазват уговорките, дават квото трябва на Австроунгария и правят България независима, размера е по-голям, щото по време на войната получават доста телеграми от "живущите" по тия земи българЕ, ама бити българЕ.
Да, след тежката война няма сили да защити техните и съответно нашите интереси. Толкова си промит, че обвиняваш Русия, за това че ни е дала това, което заслужаваме, а запада от страх ни го отнема. Нема по-голема дебилщина.