Търся: Съмишленик за 2 проекта

Sky

Well-Known Member
Рейтинг - 95.7%
22   1   0
За 2 проекта които съм започнал (от които дори 1 е завършен) ми трябва помощник. И по-точно с профил на сървър администратор.
Аз съм вебаджия и със сървърите съм малко на Вие.

Стака на завършения проeкт е Alamlinux + Directadmin, като за момента има 2 важни неща за оправяне.
Веднъж като сетъпа се приключи нищо ново няма да се доабвя и ще има нужда само от поддръжка.

Услугата както се подразбира е хостинг. Разходите по проекта съм ги поел аз, като цяло всичко е въпрос на договорка.

Каквото ви интересува питайте, ше отговарям. Опита с посочения Directadmin е задължителен. Или поне да имате желание да се учуите а не да питате мен кое как става.


Приемам и предложения за работа срещу заплащане.
 
Последно редактирано:
Може, ама ще трябва да се премести на Debian или Ubuntu - тая екзотика аламлинукс не бях я чувал, че и редхат било на всичкото отгоре..

И без ДиректАдмин.
 
Може, ама ще трябва да се премести на Debian или Ubuntu - тая екзотика аламлинукс не бях я чувал, че и редхат било на всичкото отгоре..

И без ДиректАдмин.
ОС е преценка, просто ще трябва всичко от нулата.
За панела няма как без него, Цпанел идва много скъпо.
Останалите са абсолютен боклук.
 
Панел не е нужен ако ще се прави "администрация" - само усложнява работата.

ПП: може нещо като https://runcloud.io/ ама нема особена нужда.
 
Последно редактирано:
Панел не е нужен ако ще се прави "администрация" - само усложнява работата.
Влизаме в излишни разговори - щом е избран панел следва да се разбира че ще позлва от крайни потребители.
Ако имаш години свободни да изградиш споделен хостинг без панел, от нулата ОК. Аз няма :D
 
Хос
Услугата както се подразбира е хостинг.

Това не го бях разбрал :D Ще предлагаш хостинг на крайни клиенти? Ужас :) Бая здрави гащи трябват за това.

Измисли го да е под формата на някакъв SaaS.
Само не и суров хостинг.
 
Хос


Това не го бях разбрал :D Ще предлагаш хостинг на крайни клиенти? Ужас :) Бая здрави гащи трябват за това.

Измисли го да е под формата на някакъв SaaS.
Само не и суров хостинг.
Не е типичния споделен хостинг, не съм чак толкова глупав :D
 
Е геймсървъри ли е, кво е?

Закво им е ДиректАдмин на юзърите?
 
Заявих вече първоначално желание.
 
Какъв ти е опита с посочения Directadmin?

За човек, който знае какво прави няма никакво значение коя технология се избира при стартиране на проект. В началото най-важното е да се шипне готов продукт за тест във възможно най-къси срокове. По възможност за 2-3 седмици.

Веднъж като сетъпа се приключи нищо ново няма да се доабвя и ще има нужда само от поддръжка.

Това никога не е вярно.

Мога да ти изпратя някой, с който съм правил срещи и ще ти свърши работа, но трябва да споделиш конкретно какъв стимул би имал да работи с теб?
- твърдо възнаграждение?
- процент от фирмата?

Аз също търсих хора за мой проект и се разбрахме да получи 50% от фирмата с вестинг процедура, което е прекрасен стимул според мен.
 
Какъв ти е опита с посочения Directadmin?

Цъкал съм из него на няколко пъти :)
Ама се съмнявам че въпросът ти е релевантен в случая щото вероятно търсиш някой да го сетне серверо та да работят цъкалките в ДА-то.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Цъкал съм из него на няколко пъти :)
Ама се съмнявам че въпросът ти е релевантен в случая щото вероятно търсиш някой да го сетне серверо та да работят цъкалките в ДА-то.
Цъкалки има в нечия глава.
Разгледай му документацията и пак ела.
 
За човек, който знае какво прави няма никакво значение коя технология се избира при стартиране на проект. В началото най-важното е да се шипне готов продукт за тест във възможно най-къси срокове. По възможност за 2-3 седмици.
Най-малко ще спести време познаването. Да кажем, че говоря от опит, скорошен.

Мога да ти изпратя някой, с който съм правил срещи и ще ти свърши работа, но трябва да споделиш конкретно какъв стимул би имал да работи с теб?
- твърдо възнаграждение?
- процент от фирмата?

Аз също търсих хора за мой проект и се разбрахме да получи 50% от фирмата с вестинг процедура, което е прекрасен стимул според мен.
Нека се свърже ако иска и ще се разберем евентуално.
 
Цъкалки има в нечия глава.
Разгледай му документацията и пак ела.

Разгледах. Всичко подробно обяснено.
Какво трябва да се направи?
 
Най-малко ще спести време познаването. Да кажем, че говоря от опит, скорошен.

Нали имено затова казах, че няма значение технологията? Има значение единствено кога ще шипнеш.

Нека се свърже ако иска и ще се разберем евентуално.

Контакти къде?
 
almalinux не е екзотика, а заместител на CentOS, при това стабилен и поддържан. .deb базираните дистрибуции са възможно най-кривия избор за споделена среда, която ще се дава на крайните потребители. Няма такова животно като "нагласяш и забравяш" щом ще го пипат човечета с GUI. Стака се избира според нуждата на крайния клиент, а не според месечния цикъл на админа.
 
Баш шипването се бави, имейл да пратя на лично?

Прати.

almalinux не е екзотика, а заместител на CentOS, при това стабилен и поддържан. .deb базираните дистрибуции са възможно най-кривия избор за споделена среда, която ще се дава на крайните потребители. Няма такова животно като "нагласяш и забравяш" щом ще го пипат човечета с GUI. Стака се избира според нуждата на крайния клиент, а не според месечния цикъл на админа.

И защо .deb базираните да са криви? Поне се обоснови.

Повече от 15г. използвам Ubuntu за абсолютно всякакви проекти. Още помня Hardy и Dapper. От сайт билдър, RTB система и стигнем до по-интересни проекти като пеймънт процесор.

Google избраха Ubuntu за основата на инхаус дистрибуцията си преди да суичнат на Debian ако не се лъжа през 2018г.

Като има и специфики като каква е имплементацията за libc. Или защо Alpine базираните Docker имиджи за Python например дават по-кофти перформънс от тези на Ubuntu? ;)

Screenshot 2023-05-20 at 15.06.20.png

Кое е по-криво и по-право зависи единствено от индивидуалните нужди и знания. На мен лично ми е все тая дали е .rpm, .deb или дивотии като pacman и portage.
 

Горе