Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Е добре ти си правият, приключихме го. Просто трябваше по рано да кажеш, не съм прав и с този аргумент ме обори :D

Разбирам, че за теб всеки маркетингов подход от маркетигновият микс, в частност ценова политика и промоция, е лошо нещо и трябва го забраним.

Да голяма компания, може да отнемане клиенти и дори изяждане на малки, средните трудно - те ги купуват, а големите или чрез дългово финансиране се изкупуват или се сливат, но монополизирания е съвсем различно и при наличието на свободна конкуренция, това не може стане в дългосрочен план и да е устойчив модела.

На мен вече ми писна едно и също логично нещо повтарям, което основа на пазара, но като ти се чеши език вкарай го в по-продуктивни сфери, от мен толкова:)
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

В случая оплакването е от дъмпинг на цените. Добавената стойност към услугата намаля реалната и стойност до нива, които малките и средни предприятия не могат да си позволят. Хайде не бъди толкова критичен, тук като се появи някой SEO wannabe , който предлага позициониране в top 10 за 20 лв на месец и го разкоствате веднага. Същото е, но се прави от реголаторен орган.

И конкуренцията се изразаява в това да предложиш по-добри решения на клиента, на конкурентна цена. В БГ всеки търси най-евтината оферта, без да гледа страничните ефекти, като качество, обвързване с договор и скрити клаузи и прочие.

Сега видях поста ти,
За wannabe-та, точно обратната теза съм защитавал - а и тези wannabe-та бързо отпадат, в момента са само старите муцyни с репутация и авторитет.
А иначе точно това е по-добро решение, на клиента не знам защо да не е добро решението, а и го обвързваш с договор, така че не е както масово се представя дъмпинг. Щом някой може ти дава бонус и си стимулира по един или др. начин продажбите и може си го позволи, значи го прави - не трябва се забранява ..... А и нали не мислите, че на тази кампания залагат :D
А и още нещо нали не си мислите, че 300 кинта струва себестойността - повече от 50-100 кинта няма да е - а директно от завода го вземеш в Китай може и по-ниско е. Никва нелоялна конкуренция няма, все едно да кажеш, че тези дето позлват Грабо са нелоялни :) Или пък големите търг. вериги са нелоялни щото правят промоция. Мтел не прави нищо по различно ....

Това, че аз като бизнесмен мога си позволя да налея капитали и да направя икономия от мащаба от една страна, а от друга да имам агресивна маркетингова кампания и имам правилен разходен разчет с ясната стратегия за налагане и развитие и имам ефективно управление по всички етажи - то това ще изяде неефективните и тези, които не са гъвкави, това за тях е лошо, за мен не, за потребителите пък още по-добре. Ако имаше начин всички малки или неефективни да са напазара, то това няма е пазар и пазарна икономика.
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Държиш се като фанатик. Че и Мтел си тръгнал да защитаваш. Не помниш ли миналата година покрай срива в системата им как се държаха с хората, какви ги вършеха. Знаеш ли как действат когато се опиташ да си прекратиш договора с тях (за мобилен нет) и че примерно пускаш в молба, в която пише, че ако не пуснеш втора молба в определен срок, то първата става невалидна? Въобще, тия са брутални, а ти си тръгнал да ги защитаваш. Не само използват измамни маркетингови похвати, блекхет, а и се гаврят с клиентите си постоянно. Ти пак си говориш за някакви свободни пазари без регулации и прочее фантасмагории. Тия, ако няма кой да ги контролира, ще ни изядат главите със скрити клаузи в договорите и какво ли още не.
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Държиш се като фанатик. Че и Мтел си тръгнал да защитаваш. Не помниш ли миналата година покрай срива в системата им как се държаха с хората, какви ги вършеха. Знаеш ли как действат когато се опиташ да си прекратиш договора с тях (за мобилен нет) и че примерно пускаш в молба, в която пише, че ако не пуснеш втора молба в определен срок, то първата става невалидна? Въобще, тия са брутални, а ти си тръгнал да ги защитаваш. Не само използват измамни маркетингови похвати, блекхет, а и се гаврят с клиентите си постоянно. Ти пак си говориш за някакви свободни пазари без регулации и прочее фантасмагории. Тия, ако няма кой да ги контролира, ще ни изядат главите със скрити клаузи в договорите и какво ли още не.

Извинявай, едното няма нищо общо с другото! Все едно ти да предложиш мега якия пакет за налагане на бранд чрез социалните.
Ами не ти ли прави впечатление, че след срива загубиха доста и още губят. Хората сами им теглят една, без някой регулатор. Пак се повтарям измамите, подвежданиията, лъжите и т.н е едно, съвсем различно е промоционална стратегия и бонуси!

Не знам как човек с агрументирано мнение вече фанатик се вади, но виждам как темата е за едно, а вие как е обръщате за друго. Ок заместете Мтел, с която и да е компания, все ми е тази, важен е принципа и глобата - а принципа е директно вмешателство на пазарните отношения.

И да съм кристално ясен, ти пускаш некъв пакет дето е по-добър от всички в предприемача, ама някой комплексар говори с Блинки или Куул и ти трият темата и ти казваш докато не е цената като другите няма да пускаш тема - е общо взето това е проблема. "А не къв безделник или тарикат си и как крадеш хората" - давам го заради примера, не че мисля, че си такъв!
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Глобата за МТЕЛ е повече от заслужена. Ако нямаше регулация на пазара щяхме да имаме само един мобилен оператор, един производител на тоалетна хартия, един производител на хляб и т.н.
Ето пример за наистина титанична и незаслужена глоба: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=440686
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Аз спирам по-темата да пиша - за хора мислещи без регулатор ще има само монополи, ама то така си е де, като не се чете и нулева икономическа логика и мисъл, но както и да е ....! Чак ми става жал в този форум уж за дясно мислещи и пазарно ориентирани се взимате, но как си плачете за държавата да ви регламентира всичко - после искате да сме като белите страни!!! Голям оксиморон всички на държавате разчитате, сами не можете, а се чудите после що сме така, и спорите за щяло и нещяло по пол. теми!
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Тук проблема е в добавения продукт.
Предполагам, че телевизорите са били от типа 30 долара парчето за 1000 бройки. Това е съизмеримо с цената на услугата и не е нелоялна конкуренция - всеки мобилен оператор може да си го позволи. Ако са предлагали плазми по 500 долара парчето за 1000 броя, то вече добавения продукт е съизмерим и/или надминава стойността на услугата. Което вече е нелоялна конкуренция.
"Преносими компютри" пак може да е нещо за 30 долара. Или за 500.
Доколкото съм запознат, такава регулация има по всички бели държави.

Ако пък КЗК разглежда телевизорите от 30 долара по пазарните им цени от 300 лева, то вече е изкривяване на нещата от комисията.
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

блеки, мнението ти е анти аргументирано и вече няколко души се опитват да ти обяснят, че проблемът НЕ Е в това да си по-добър, проблемът е в това да се опитваш да излъжеш/подкупиш клиентите си с нещо, от което ще си н азагуба.

Това е нелоялното - не можеш да използваш цялата си мощ на монополист за да смачкаш конкуренцията (не, не говоря за виваком и глобул). Като методът на смачването НЕ Е подобряване на услугата а просто наливане на едни пари докато се фалират малките доставчици. Малки доставчици на нет все още има и много често точно те предлагат изключително кадърен съпорт, добра скорост и точно те бъркат в сфинктера на големите щото ако се развият наистина биха могли да бъдат конкуренция. Въпросът е че мтел иска да ги задуши докато са още малки - как, не с качество а просто с наливане на пари.

за това глобата им е повече от заслужена и дори е малка щото тия педали със сигурност са я калкулирали в цената. те действат така - като не мога да те купя ще те убия и двата случая няма да те има за да ми се пречкаш и да се развиваш
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Тук проблема е в добавения продукт.
Предполагам, че телевизорите са били от типа 30 долара парчето за 1000 бройки. Това е съизмеримо с цената на услугата и не е нелоялна конкуренция - всеки мобилен оператор може да си го позволи. Ако са предлагали плазми по 500 долара парчето за 1000 броя, то вече добавения продукт е съизмерим и/или надминава стойността на услугата. Което вече е нелоялна конкуренция.
"Преносими компютри" пак може да е нещо за 30 долара. Или за 500.
Доколкото съм запознат, такава регулация има по всички бели държави.

Ако пък КЗК разглежда телевизорите от 30 долара по пазарните им цени от 300 лева, то вече е изкривяване на нещата от комисията.

ами не е съвсем точно - мтел не продават телевизори по принцип, т.е. това което предлагат не е част от обичайната им дейност - те са налели едни пари за да добавят един подарък за безплатно ползване с единствената цел да отмъкнат клиент .

никой не им пречи да правят пакети от основните си услуги, да ги подобряват и да печелят от икономии от мащаба

е да ама те не правят това - те нарочно добавят продукт, който не е част от основния им пакет услуги само за да направят пакета си по-интересен и привлекателен с изплозване на нелоялно (несъществуващо) рпедимство. качеството на пакета си е същото - същия брой програми, същата скорост, същите минути и тн единственото нещо е добавката на тоя подарък
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Абе вие тотално сте се объркали май какво е това пазар?!?!

Кретен, всичко е точно и ясно аргументирано - другите ме упрекват, че мтел били с гадни условия, което няма нищо общо с това, за което съм пуснал темата. А твоята аргументация, че нямали право :D :D :D И нямали право да дават "подаръци", такива които не са им от индустрията :D

Къде е проблема да докараш нови клиенти с бонуси?! Кой реши, че са на загуба? Какъв е проблема към пакета да добавиш друг продукт подарък - може и кола да шитнеш бонус! В крайна сметка така си решил, така си го направил. Няма нищо не лоаялно, не лоялно би било да работиш в сивото или да се възползваш от държавни субсидии само ти! Нищо нелоялно няма! Това, че малко бизнеси си го позволяват, трябва ви светне защо - щото трябва си много голям и да си калкулирал всичко точно и правилно!

И за непросветените, те не са назагуба - че правят икономия от мащаба и купуват големи количества и това води до спад на разхода на тези тв-та, после като обвържат с договр аджеба как ще са назагуба.
Все едно да ми ревете най-ниската цена на скъп телефон е 1к, а някой ти го продава за 800 лв ама те обвързва с план - що не го забранят и това, виж как ядат тези гадове от нормалните бизнеси дето са магазинери, а не моб. оператори. Ако всички печелиха и никой не увеличаваше пазарен дял и всички да са доволни - ей такова животно няма :)

А и тази простотия бонусите и подаръците трябва да са ти в сферата - минути, часове, програми и т.н това може го роди някоя чиновническа глава! А и кой е този закон?
Бизнеса решава, какво да прави и го прави, ако го прави на загуба то този бизнес няма просъщестува много, ако пък просъществува и спрямо вас се сбъдене кошмара и се моноползиира и вдигне цените, на секундата ще дойдат десетки бизнесни. Моля спрете с тези нелогични аргументи.

С всеки ден този форум си губи блясъка, щото с всеки изминал ден се говори за едно повече държава и повече регулации :) Не ми прече, аз ще се оправя винаги, ама за масата, кой да мисли - държавата ли :D
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Аз спирам по-темата да пиша - за хора мислещи без регулатор ще има само монополи, ама то така си е де, като не се чете и нулева икономическа логика и мисъл, но както и да е ....! Чак ми става жал в този форум уж за дясно мислещи и пазарно ориентирани се взимате, но как си плачете за държавата да ви регламентира всичко - после искате да сме като белите страни!!! Голям оксиморон всички на държавате разчитате, сами не можете, а се чудите после що сме така, и спорите за щяло и нещяло по пол. теми!

виж ся, когато една сюрия хора се опитват да ти обяснят че нещо не си прав пък може и наистина да не си рпав - много ти се губи икономическата логика, това че мтел са склонни да налеят няколко милиона за да откраднат клинетите на малките доставчици изобщо не значи че рпедлагат по-качествен продукт. напротив - те вместо да се опитват да си подобрят продукта решават проблема като премахнат конкурентите и вече нямат нужда от подобряване на продукта

последното нещо, което ще правя е да защитавам намеса на държавата в икономиката, ама това твоето е анархия а не свобода Правото на джунглата?

се едно да кажеш че няма никакъв проблем и всичко да е на принципа - правото на силния. Ми що пък не мангустите да имат право да дойдат и да ми оберат къщата и да ми избият зъбите щото видиш ли са

  1. дошли на група (икономии от мащаба)
  2. носят си винкели (имат добри маркетингови инструменти)
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Абе вие тотално сте се объркали май какво е това пазар?!?!

Къде е проблема да докараш нови клиенти с бонуси?! Кой реши, че са на загуба? Какъв е проблема към пакета да добавиш друг продукт подарък - може и кола да шитнеш бонус! В крайна сметка така си решил, така си го направил. Няма нищо не лоаялно, не лоялно би било да работиш в сивото или да се възползваш от държавни субсидии само ти! Нищо нелоялно няма! Това, че малко бизнеси си го позволяват, трябва ви светне защо - щото трябва си много голям и да си калкулирал всичко точно и правилно!

И за непросветените, те не са назагуба - че правят икономия от мащаба и купуват големи количества и това води до спад на разхода на тези тв-та, после като обвържат с договр аджеба как ще са назагуба.
Все едно да ми ревете най-ниската цена на скъп телефон е 1к, а някой ти го продава за 800 лв ама те обвързва с план - що не го забранят и това, виж как ядат тези гадове от нормалните бизнеси дето са магазинери, а не моб. оператори. Ако всички печелиха и никой не увеличаваше пазарен дял и всички да са доволни - ей такова животно няма :)

А и тази простотия бонусите и подаръците трябва да са ти в сферата - минути, часове, програми и т.н това може го роди някоя чиновническа глава! А и кой е този закон?
Бизнеса решава, какво да прави и го прави, ако го прави на загуба то този бизнес няма просъщестува много, ако пък просъществува и спрямо вас се сбъдене кошмара и се моноползиира и вдигне цените, на секундата ще дойдат десетки бизнесни. Моля спрете с тези нелогични аргументи.

имам чувството че споря с радиото, а да видим още колко души трябва да дойдат да ти кажат ,че не си прав и то не щото защитаваш мтел ами щото това е анархия а не пазарна икономика
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

виж ся, когато една сюрия хора се опитват да ти обяснят че нещо не си прав пък може и наистина да не си рпав - много ти се губи икономическата логика, това че мтел са склонни да налеят няколко милиона за да откраднат клинетите на малките доставчици изобщо не значи че рпедлагат по-качествен продукт. напротив - те вместо да се опитват да си подобрят продукта решават проблема като премахнат конкурентите и вече нямат нужда от подобряване на продукта

последното нещо, което ще правя е да защитавам намеса на държавата в икономиката, ама това твоето е анархия а не свобода Правото на джунглата?

се едно да кажеш че няма никакъв проблем и всичко да е на принципа - правото на силния. Ми що пък не мангустите да имат право да дойдат и да ми оберат къщата и да ми избият зъбите щото видиш ли са

  1. дошли на група (икономии от мащаба)
  2. носят си винкели (имат добри маркетингови инструменти)

Абе кретен, кой е казал, че само и единствено с главният продукт на компанията се печелят клиенти?!
Това, че не увеличават качеството на продукт, но по друг начин намират клиенти - къде е проблема бе?!?!?!?!?!?!?

Ти за конгломерати не си ли чувал, за големи корпорации дето имат десетки парични потоци не си ли чувал?

Ква анархия кви пет лева? Абе тук съвсем изтрещяхте? Кой ми обеснва, че съм в грешка - хора дето не са чели икономически книги и повтарят неща чути от някой друг ли?!

Кви мангали кви пет лева?

Всичко се базира на ясни принципи и обществени норми и закони, същото е е в пазарната икономика. Нямал съм право да правя каквото и си поискам за да взема повече пазарен дял и всичко това да го правя по пазарните принципи и норми :D Леле такава простотия от отдавна не бях чел.

И какво ще стане в крайна сметка Мтел дава 1000 Тв и фалирват всички и Мтел на голямата загуба, ми той като е на загуба и той може фалира. Няма щото, ще е монопол нали така :) Ами като дойдат нови конкуренти, кво ше стане :)

Ти къде забрави всичките други конкуренти те кво правят да не спят :D Абе не знаех, че тази тема толкова сбъркани аргументи, ще извади от вас!
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Нямам право да правя каквото и си поискам за да взема повече пазарен дял и всичко това да го правя по пазарните принципи и норми :D Леле такава простотия от отдавна не бях чел.

ми колкото и кретенско д ати звучи - да, нямаш право

аз за конгломерати съм чувал ама ти май изобщо не си чувал за дела срещу тях
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

ми колкото и кретенско д ати звучи - да, нямаш право

аз за конгломерати съм чувал ама ти май изобщо не си чувал за дела срещу тях

Ох добре, че пазарната мисъл, не зависи от такива простотии, че никога нямаше сме на това ниво. Вече, ще знам, че мога се конкурирам в тесно определни граници и това да не накърнява и да не изземвам процентен дял от другите :D :D :D

Ти може и да си чувал за делата, ама ако беше и разбрал какви са друго ще е - едно е да имаш пазарна политика с агресивен маркетинг, друго е да лъжеш и крадеш клиентите си, но карай простено ти е :)
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

малко четиво?

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135607845

и там гугълни за защита на конкуренцията по света и у нас данкайш че си съчинявам нещо
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Ох добре, че пазарната мисъл, не зависи от такива простотии.
Ти може и да си чувал за делата, ама ако беше и разбрал какви са друго ще е - едно е да имаш пазарна политика с агресивен маркетинг, друго е да лужеш и крадеш клиентите си, но карай простено ти е :)

мне, следващия път ще пробвам с радиото
 
От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

Тук проблема е в добавения продукт.
Предполагам, че телевизорите са били от типа 30 долара парчето за 1000 бройки. Това е съизмеримо с цената на услугата и не е нелоялна конкуренция - всеки мобилен оператор може да си го позволи. Ако са предлагали плазми по 500 долара парчето за 1000 броя, то вече добавения продукт е съизмерим и/или надминава стойността на услугата. Което вече е нелоялна конкуренция.
"Преносими компютри" пак може да е нещо за 30 долара. Или за 500.
Доколкото съм запознат, такава регулация има по всички бели държави.

Ако пък КЗК разглежда телевизорите от 30 долара по пазарните им цени от 300 лева, то вече е изкривяване на нещата от комисията.

Няма как да е съизмерим, като пакетите са различни, то директно създава нов продукт. В коя точка на закона пише, че трябва да продаваш съизмерими продукти/услуги на почти еднакви цени с клиентите?!
А и да дадеш Тв, при положене, че дават телевизия си е точно по тяхната дейност, това е допълваща стока. Как КЗК реши друго, честно не знам!
 
От: От: Титанично - КЗК глоби Мобилтел за нелоялно привличане на клиенти ?!

мне, следващия път ще пробвам с радиото

Пробвай, може и да успееш.
Това, че пише нещо в закон, не означава че има икономическа обосновка, смятам ти е ясно. Ако беше обратното, най-малкото с вдигане на МРЗ нямаше да се увеличи броя на безработните :)
 

Горе