Трейдинг стратегия за постоянен седмичен доход

metaverse

Member
Ако сметнете темата за неуместна можете да я изтриете.

През следващия един месец редовно ще пускам тук 5 от седмичните си позиции от опции за да добиете представа какъв доход можете да очаквате от Х капитал. Всичко ми отнема 1-2 часа на седмица + 30 минути на ден за да прегледам новините от http://ft.com/, https://www.wsj.com/ и https://www.barrons.com/

Обикновено пускам нови в понеделник. По-често ги оставям да изтекат до край. Понякога затварям по-рано или в петък.

Капитал $200,000, като гледам да държа макс 20% на позиция.

Става въпрос за "The wheel". Т.е. почвате от продажба на PUT опция. Ако бъде асайната обръщате на CALL опция до като ви вземат акциите. През цялото това време получавате предвидим доход под формата на премиум.

Би трябвало 1 месец да е достатъчен за да минем по цялото колело поне с една-две позиции ;).

Същата стратегия може да се използва с много по-малък акаунт, но препоръчвам поне $20,000 ($40,000 с margin). Съответно започвате само с една позиция. С по-малко пари просто риска е твърде голям, защото евтините акции са по-волатилни.

Дохода може да бъде много консистентен със сравнително малко риск, дори при спадове. Има няколко основни правила, които трябва да се спазват, тях ще споделя друг път.

Ето табличката от днес. Ще я направя публична идните дни, нещо не мога да реша в какъв формат да бъде.

Screen-Shot-2021-11-08-at-21-15-32.png

metaverse

Member
Ето първия ъпдейт. $1214 за 3 дни.

Реших да затворя няколко позиции по-рано и да отворя други. Хем да се възползвам от премиума за петък, събота и неделя.

По принцип гоня 30% реализирана доходност за да съвпадне горе-долу с годишната ми заплата ;). Печалба/buying power с марджин на годишна база. Всичко над 30% го приемам за бонус. Имайте предвид, че реално печалбата върху началния капитал е 60%.

От всички стартирани 5 само PLTR е кофти. Имаха лош отчет ОТНОВО!. TWTR не се знае, та тях ги оставих.

За който не е наясно, при "the wheel" трябва да си ок да ти бъде асайната PUT позицията. А аз съм повече от съгласен да стискам PLTR или TWTR за да продавам CC със страйка от PUT-a до като свалям средната си цена.

Ако PLTR падне много ще пусна втора PUT. $200к не ми е целия buying power, но толкова ми е личният лимит за да мога да се оправям с "oh, shit" моменти. Това е второто основно правило: никога не използвайте 100% от buying power-a. За 5г. не ми се е налагало да правя повече от една "спасителна" позиция.

Новите за 19/11/2021 сa:
- 7x SNAP @$52
- 9x PINS @44
- 14x DBX @27

Общо взето нещо като buy the dip.

BTW, щеше да е хубаво форума да има нещо за stock tickers :confused:.

Малко повече е заради една стара позиция извън този тракинг.

rlzd.png

Screen-Shot-2021-11-11-at-22-04-27.png

До другата седмица. :hankey:

Едит: да добавя абревиатурите:

• CSP cash secured put
  • CC covered call
  • BTC buy to close
  • DTE days to expiration
  • RPW return per week over collateral
  • RPM return per month
  • RPY return per year

Последно редактирано:

metaverse

Member
Както и очаквах, в събота ми бяха асайнати две от позициите. Вече съм горд собственик на 700 TWTR и 1500 PLTR.

Сега някои хора биха се панирали, защото има unrealized загуби в акаунта. Няма страшно!

Много е важно да имаш план и да го следваш. Никога не пускайте позиция без да имате план. ;)

Ето ъпдейта от днес:

Затворих:
- SNAP и PINS. И двете бяха стигнали над или около 80% профит. $1053 за днес и общо $2271 в джоба за една седмица от началото на темата. Минус дела на НАП разбира се ;)

Screen-Shot-2021-11-15-at-19-01-43.png

Продадох covered call за да продължа the wheel:
- TWTR 7*1.3 @52.5 - $910 премиум.
- PLTR 20*0.06 @25.5 - $120 премиум. Това е губещата ми позиция. Но дали е губеща? От миналата седмица имам още $1005. Т.е. с допълнението в страйка $0.50 става (1500*0.5)+120+1005=$1845 за 2 седмици ако CALL опцията бъде асайната. Нямам против...

Идеята ми зад по-високия страйк е, че не съм решил дали искам акциите да бъдат продадени.

Плюс двете нови позиции:
- 21х JMIA @$18
- 8х PLUG @$41

Screen-Shot-2021-11-15-at-18-59-20.png

metaverse

Member
Тъй като вчера JMIA също направи доста лош отчет се реших да променя малко позициите.

Затворих PLUG при $192 профит за да освободя малко капитал за всеки случай. Което за 2 дни са 27% на годишна база, що пък не?

Screen-Shot-2021-11-17-at-10-43-31.png

JMIA падна с около 20%. Както винаги пазара реагира твърде остро зареди алгоритмите. По принцип чакам поне 30% за да реагирам, но исках да демонстрирам какво се прави в такива ситуации.

Screen-Shot-2021-11-17-at-11-00-40.png

Както споменах в предишния пост много е важно да имате план и да го следвате независимо какво казват емоциите. Не всеки ще се зарадва на червения надпис с unrealized. Някои хора биха покрили и потърсили други възможности. Тук целта е друга.

Screen-Shot-2021-11-17-at-10-55-13.png

В най-лошия случай и двете PUT опции ше бъдат асайнати. Средната ми цена ще бъде $15.4. В момента JMIA е около $15. Търся средната цена да бъде максимално близо до страйковете, за които ще продавам CC за повечко премиум.

В снимката не съм смятал премиума от CC за следващата седмица. Само разликата в цената на акцията.

Screen-Shot-2021-11-17-at-10-46-16.png

Ако втората позиция не бъде асайната вече ще преценя другата седмица дали пак да пусна PUT.

Дори да не се получи каквото планирам би трябвало поне да стигна таргета от 30% на година продавайки CC. През цялото това време средната цена ще пада.

Разбира се винаги има шанс JMIA тотално да се срине. Както стана преди известно време. Ако се случи, нямам против. Познавам компанията, ок съм да държа акциите като exposure за екомерс бизнес в Африка.

• Like
Реакции: Stop

metaverse

Member
Днес петъчно JMIA за кратко скочи до $14.92 и успях да затворя втората PUT позиция за $608 профит. Изпуснах влака за $1к, бях на разходка по това време ;)

Честно да си кажа не желаех още 2500 акции, тъй като не е паднала с 30%. Но беше достатъчно за да сваля малко средната цена.

Общо до тук около $6к за месеца ако броя днешните транзакции.

Измислих нов формат на таблицата, ще го пусна другата седмица. Този е мазало.

Screen-Shot-2021-11-19-at-18-32-45.png

Ето и report от брокера, да не каже някой нещo. Unrealized не е важно, нормално е защото няколко от PUT позициите ще бъдат асайнати. На мен това ми е все тая, просто после ще пускам CC.

Screen-Shot-2021-11-19-at-18-39-24.png

И те така, за 10-15 минути на ден, толкоз.

metaverse

Member
Всичките позиции ми бяха асайнати. Към момента няма как да пускам CC, защото няма да получа достатъчно премиум. В същото време акциите не са паднали достатъчно за да завъртя втора група.

За сега изчаквам да мине драмата с тех сектора преди да пускам следващите ;)

През това време ще опитам да довърша промените по таблиците.

Screen-Shot-2021-11-23-at-22-09-15.png

metaverse

Member
Пазара се обърна предните дни, та реших да пусна CC позициите. Малко избързах и не хванах вчерашния pump ама нищо ;) Ще видим ако асайнат CC какви ще са крайните резултати.

- 14х DBX @$27 -> $248
- 15х PLTR @$24.5 -> $296
- 21 JMIA @17 -> $383
- 7 TWTR @51 -> $118

До тук за месеца чисто $6,558 реализирано.

Screen-Shot-2021-11-26-at-11-14-42.png

metaverse

Member
Тази седмица ще пътувам пак, а и не очаквам нищо интересно. За сега чакам да видя дали CC позициите ще бъдат асайнати. ;)

Горе