Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Трябва ли да развалим концесиите с ДЪНДИ

  • Не - на нас злато не ни трябва

    Votes: 0 0.0%
  • Все ми е тая - аз съм прост

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    19
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ти май си забравил, че златото се добива, да не се произвежда но се добива и това е свързано с големи капиталови разходи.
Златото е уникално по свойства и няма значение дали е добито тук или в занизабар едно и също е, така че тази патриотична нотка е малко ...

Защо реши, че се подарява, защо реши че няма положителен ефект за десетки семейства, фирми, община, че и държавата. Защо реши, че ако имахме държава щеше да го използва за най-различни обществно полезни неща, а нямаше да стой в някой швейцарски партиен трезор?

Не виждаш ли, че златото е нищожно на фона на икономиката ни и само - ако спрем субсидията на БДЖ-то ще може да купувам повече злато от колкото сега добива Дънди. Ако се оптимизират разходите в държавата ни, щяхме да изкупим цялото си злато за няколко години. Не виждам да се бориш за нещо, което може се добави винаги, като цялата държава ти е пълен таралясник - но пък като кажеш злато, колонизатори и всички забравят че държавата е таралясник и стават нещата.

Аз съм съгласен дори да го подаряваме и нивки данъци да не плащат - стига държавата да не е същият таралясник - загубите на златото за нула време ще бъдат възстановени, но шита в държавата и стотиците милиард източени през годините няма как да ги върнем. Поне да спрем бъдещето източване. Затова ми е много смешен целият ПР и популизъм - колонизъм а у, като от руските договори губим милиарди и всички много добре го знаете.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Неизгодни може и да не е най-точната дума. Да кажем, че не е взето максималното, което е същото. По този въпрос мисля, че всички са единодушни. Работа на този дето е дал концесията и на този, който я е взел да убедят обществото в обратното, не да мълчат по въпроса като дупИта.

Вече съм съгласен пак повтарям стандарта е 1-5% - поне да влезем в пустият 1% ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

БДЖ-то дано скоро го фалират, че сега положението си еб@мало майката.
Ти май си забравил, че златото се добива, да не се произвежда но се добива и това е свързано с големи капиталови разходи.
Златото е уникално по свойства и няма значение дали е добито тук или в занизабар едно и също е, така че тази патриотична нотка е малко ...

Защо реши, че се подарява, защо реши че няма положителен ефект за десетки семейства, фирми, община, че и държавата. Защо реши, че ако имахме държава щеше да го използва за най-различни обществно полезни неща, а нямаше да стой в някой швейцарски партиен трезор?

Не виждаш ли, че златото е нищожно на фона на икономиката ни и само - ако спрем субсидията на БДЖ-то ще може да купувам повече злато от колкото сега добива Дънди. Ако се оптимизират разходите в държавата ни, щяхме да изкупим цялото си злато за няколко години. Не виждам да се бориш за нещо, което може се добави винаги, като цялата държава ти е пълен таралясник - но пък като кажеш злато, колонизатори и всички забравят че държавата е таралясник и стават нещата.

Аз съм съгласен дори да го подаряваме и нивки данъци да не плащат - стига държавата да не е същият таралясник - загубите на златото за нула време ще бъдат възстановени, но шита в държавата и стотиците милиард източени през годините няма как да ги върнем. Поне да спрем бъдещето източване. Затова ми е много смешен целият ПР и популизъм - колонизъм а у, като от руските договори губим милиарди и всички много добре го знаете.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Наистина няма нужда да ми обясняваш какво е дялово участие и какво концесионна такса. Най малко в единия случай имаш достъп до управление на дружеството, реалните цифри и тн.

И наистина спри с тая мантра за заетостта, щото е безумна глупост. Ще даваме на частници природните си ресурси, те ще ни дават заетост, ебаси.... Така ли ще се дига икономиката!? Български граждани ще бачкат за чужди мега корпорации и ще просперираме :) Коя е тая държава дето с тая политика е видяла бял ден?



И ти правиш жестока грешка обаче, нека ти обясня пък после ще ти отговоря.
30% участие не е равно на 30% концесионна такса.
Можеш да имаш 200 милки приходи и 160 разходи и да имаш едни 40 милки печалба от тях 12 са за държавата, на фона на 2 милиона от концесионна такса. В единият случай инвестираш в другият нищо не правиш та и за това са разликите. А тези 12 милиона са равняват на 6% концесионна такса - това, което казвам таксата трябва да си влезе в стандарт 1-5%

Това, че нещо се наглася, не значи че като стане държавно няма се наглася, което по дефиниция се наглася и източва. Западните отчети са много по-надеждни от нашите по редица обективни причини но като цяло много стоят по затворите ако почнат с тежки шашми - това, което основно се прави на запад е схемите с данъците и затова всички печалби на големите корпорации са в офшорките. Епъл им е по оферта да изтеглят 10 милиарда заем и да го раздадат на акционерите си като дивидент от колкото да шипнат 10 милиарда от някоя офшорка до хамерика като ще платят десетки процента данък.

Смятам, че някой е взел една чанта за да не се плащат като е стандарта и смятам, че не правят ефективен контрол - но смятам, че има и ползи като заетост, бизнес и т.н + концесионната такса. Смятам, че ако е държавно това нито ще е ефективно, нито ще има същата полза както сега и смятам, че всичко ще се източи. Това смятам.

Също смятам, че за няколко десетки милиона чиста печалба се прави такъв поход срещу колонизаторите, дайте да направят и поход срещу руските договори защото там са загуби за милиарди в икономиката ни и бюджета - щото иначе става двоен стандарт или не съм прав?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

БДЖ-то дано скоро го фалират, че сега положението си еб@мало майката.

Де тоз късмет ... вече и БДЖ товарни превози е на загуба, а това нямаше просто по какъв начин да го обърнат на загуба, но и това стана ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Де тоз късмет ... вече и БДЖ товарни превози е на загуба, а това нямаше просто по какъв начин да го обърнат на загуба, но и това стана ...
НА ТП малко им остава. Ама с ПП доста още ще ни мъчат. Да им спират субсидията + опростена процедура за навлизане на частни превозвачи и в ПП и да се приключва.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Вече съм съгласен пак повтарям стандарта е 1-5% - поне да влезем в пустият 1% ...

В този случай за какво спорим, като всички сме единодушни, че става въпрос за прецакня?
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Наистина няма нужда да ми обясняваш какво е дялово участие и какво концесионна такса. Най малко в единия случай имаш достъп до управление на дружеството, реалните цифри и тн.

И наистина спри с тая мантра за заетостта, щото е безумна глупост. Ще даваме на частници природните си ресурси, те ще ни дават заетост, ебаси.... Така ли ще се дига икономиката!? Български граждани ще бачкат за чужди мега корпорации и ще просперираме :) Коя е тая държава дето с тая политика е видяла бял ден?

Знам ли може би всички държави, който приемат чужди инвестиции - не знам чайнциите нещо завалиите се оплакват от лошите колонизатори, че им вдигат стандарта - те трябваше сами да го правят. Както до 89-та са били 1/2 от руската икономика сега са в пъти по-големи лошите инвестиции си казват думата ....

Ама ти сериозно ли ме питаш? Как ще стане тази заетост без инвестиции - нали не мислиш, че държавата щраква с пръсти и ей ти заетост?

Явно си далеко от знанията си в злато добива и ти казвам 1-5% е стандарта в света и тук не ти говоря за мижави мини като нашите а за стотици пъти добива на нашите мини ...

Да пак ще участваш тук наблягаме на участие а не на контрол ...

Добре бе не им давай нищо на частниците, тя държавата богата има нужда от нови зависими от нея няма само циганите да се облагодетелстват я.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

В този случай за какво спорим, като всички сме единодушни, че става въпрос за прецакня?

Вие искате да обясните, че е лошо частник да работи в България ресурсите ни.
Аз казвам, че таксата си е такса в света и трябва да влезем в този 1% поне!

Не казвам, че сме прецакани щото само държавата трябва да добива ресурса, а точно обратното.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Шшш, тука нали говорим за природни ресурси!? Мисля че говорим в този аспект, къде го извъртя. Китайците си преразгледаха държавната политика, или държавата няма нищо общо с развитието на Китай.


На мен Бойко ми осигурява достатъчно заетост! За седмица осигурява по 15000 работни места, както знаеш:-o:lol:


Знам ли може би всички държави, който приемат чужди инвестиции - не знам чайнциите нещо завалиите се оплакват от лошите колонизатори, че им вдигат стандарта - те трябваше сами да го правят. Както до 89-та са били 1/2 от руската икономика сега са в пъти по-големи лошите инвестиции си казват думата ....

Ама ти сериозно ли ме питаш? Как ще стане тази заетост без инвестиции - нали не мислиш, че държавата щраква с пръсти и ей ти заетост?

Явно си далеко от знанията си в злато добива и ти казвам 1-5% е стандарта в света и тук не ти говоря за мижави мини като нашите а за стотици пъти добива на нашите мини ...

Да пак ще участваш тук наблягаме на участие а не на контрол ...

Добре бе не им давай нищо на частниците, тя държавата богата има нужда от нови зависими от нея няма само циганите да се облагодетелстват я.
 
От: От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Шшш, тука нали говорим за природни ресурси!? Мисля че говорим в този аспект, къде го извъртя. Китайците си преразгледаха държавната политика, или държавата няма нищо общо с развитието на Китай.


На мен Бойко ми осигурява достатъчно заетост! За седмица осигурява по 15000 работни места, както знаеш:-o:lol:

Щото каза БГ гражданин ще бачка за мегакорпорациите и така ще вдигаме заетостта та затова ти го казах - а чайниците либерализираха жестоко секторите си, да не говоря регулациите особено на трудовият пазар почти няма никви - та като цяло стотици милиона заетост, стотици милиарди инвестиции и т.н.

А иначе дори за природните ресурси си говорими алабализми защото виж какво прави компанията на Цолу Вутов и там няма проблеми нали. Затова трябва разграничим май - природни ресурси и злато. Та ако ме питаш за злато в Аржентирана таксата е 3%, Бразилия 1%, Перу почват от 1%, а чайниците от 0,5% до 4%

Явно си гъст щом такава заетост ти осигурява :)

ПП А забравих да пиша и за Австралийците 2-рият в света по производство, след Китай та там таксата от 0%-2.5%
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

С блекаоут да се спори е като с радиото, толкоз е прост, че си знае едно и също. За него ЧЕЗ, ЕОН, ЕВН, ДЪНДИТО са ИНВЕСТИТОРИ, които помагат на българската икономика. Оставете го тоя, на такива ще им се търси сметка след време.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

С блекаоут да се спори е като с радиото, толкоз е прост, че си знае едно и също. За него ЧЕЗ, ЕОН, ЕВН, ДЪНДИТО са ИНВЕСТИТОРИ, които помагат на българската икономика. Оставете го тоя, на такива ще им се търси сметка след време.

Ох маргиналчето на форума дори не може да вдени кой какво пише - смятай колко са ограничени всички фенчета на бялата злата, мисловната им дейност се простира до опорните точки ...
Ако не беше толкова зависим от свлочоа на бялата златка и имаше мисловна дейност, щеше да разбереш че не твърдя такова нещо ...
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Как да не твърдиш, все спориш и обясняваш врели некипели. не било така, ами онака, не било тъй , ами унуй било така и така. Стига си манипулирал хората.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Как да не твърдиш, все спориш и обясняваш врели некипели. не било така, ами онака, не било тъй , ами унуй било така и така. Стига си манипулирал хората.

Хайде да видим колко можеш да мислиш без някой да те държи за ръчичка кажи ми какво твърдя в тази тема по въпросите на Дънди, ЧЕЗ, ЕОН, ЕВН и какво е понятието инвестиция?

С проста справка може да разбереш какво съм писал, така че форумно маргиналче манипулатора си ти, но няма как иначе все пак вожда ти е майстор на пропагандата
- то не беше, че пращат всички на война с Русия и вече нашите войници да се бият. Унито дори се кле във вярност на Русия и никога няма се бие срещу тях.
- то не беше теглим 16 милиарда военен заем - нито взехме 16 милиарда, а 7 и то не за война, а за рефинансиране
- то не беше до края на Май НАТО и САЩ ще нападнат Русия като разпалват война в Донецк - това много сигурен източник го казал - Май месец мина руснаците вече идват на курорите а не са в окопите ...

Направо е забавно да следиш бялата злата ...

Питай златаката какво ще правим с руските енергийни договори за началото договора за газ?
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ти май си забравил, че златото се добива, да не се произвежда но се добива и това е свързано с големи капиталови разходи.
Златото е уникално по свойства и няма значение дали е добито тук или в занизабар едно и също е, така че тази патриотична нотка е малко ...

Защо реши, че се подарява, защо реши че няма положителен ефект за десетки семейства, фирми, община, че и държавата. Защо реши, че ако имахме държава щеше да го използва за най-различни обществно полезни неща, а нямаше да стой в някой швейцарски партиен трезор?
Ако няма злато, то няма как да бъде добито. Или го имаш, или го нямаш. Ние сме едни от най-старите "производители" на злато в света. А като веднъж се изчерпи ресурса, курец. После как ще добиваш?

Реших, че се подарява, защото 1% от него остава за нас. Пак не мога да проумея как го смяташ за нормално това.

Отделно, пак ти казвам - тия изнасят рудата и не го обработват тук. Как по-точно контролираме колко точно добиват? Как контролираме КАКВО добиват?
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ако няма злато, то няма как да бъде добито. Или го имаш, или го нямаш. Ние сме едни от най-старите "производители" на злато в света. А като веднъж се изчерпи ресурса, курец. После как ще добиваш?

Реших, че се подарява, защото 1% от него остава за нас. Пак не мога да проумея как го смяташ за нормално това.
Не разбра ли, той иска 5 процента най-много. Значи от 100кг злато, ще получим 5кг - супер.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Ако няма злато, то няма как да бъде добито. Или го имаш, или го нямаш. Ние сме едни от най-старите "производители" на злато в света. А като веднъж се изчерпи ресурса, курец. После как ще добиваш?

Реших, че се подарява, защото 1% от него остава за нас. Пак не мога да проумея как го смяташ за нормално това.

Златото е борсов актив и може да си го купиш - това, че сме най-старите не значи, нищо спрямо сега.

Не смятам, че е подаряване - все пак нямаш дялово участие и не влагаш нищо и казвам стандартва в най-големите златодобни мини е държавна концесия 1-5% - ако приемем това за стандарт то или не е подарък а логичен процент или нещо друго ще е.
Затова и питам, колко трябва да е за да е нормално. Аз нямам идея колко трябва да е гледам колко е стандарта и просто казвам кое как е спрямо стандарта.
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Toзи стандарт е такъв защото държави от трети и четвърти свят като България се гъзят на американските фирми и други подобни сенчести фирми, защото от третостепенни държави нищо не зависи. Каквото кажат господарите. Ако искат и 0.001 процент ще е стандарта. Аз не искам да се сравнявам с африканските държави и с такъв измислен стандарт, стандарт наложен от американски сенчести фирми като дънди.
 
От: Трябва ли да бъдат развалени концесиите за злато? 0.75 процента концесия

Не разбра ли, той иска 5 процента най-много. Значи от 100кг злато, ще получим 5кг - супер.

Браво бе можеш да четеш, хайде сега се разрови и за останалите неща.
 

Горе