Купувам: Търсим инвестиция от 2000 до 6500 лв. (съдружие)

Последните почти два месеца съм правил не повече от два-три пъти пица. Въпреки, че взех по-сериозна печка. И още от първия път се видя, че най-вече откъм външен вид има ралика. И усилията са много по-малко.
Мерси, че попитахте. Таман ме подсетихте, че първта пица оттук-нататък която ще направя, ще е от изцяло домашно отгледани и приготвени продукти. И особено държа на брашното.. Което май ще ми е най-трудно да намеря. Всички крайни съставки ще бъдат обработени пред мен или от мен. Пшеницата вече я ожънаха. Така, че там вече ще е на доверие.
Наблягам на хляба от месеци, почти всеки ден у нас се прави ръчен хляб, въпреки че взех и миксер за тесто, но е е същото. Мятах се чиабати, френски хлебчета и не знам си какво, и всичките ги харесвам и ролове и въобще каквотото съм пробвал, но константа остана ръчно приготвян хляб.
Без никакви консерванти, но с подходящо съхранение издържа дори повече от купешки вакуумиран хляб наблъскан с консерванти. Четири дни държах в колата два хляба, оставени да дишат в хартиени торби и почти не мръднаха.
А покрай кашкавала правих и кашкавалени хлебчета с чубрица, които ми се сториха много добре и ми напомниха старите сливенски карандилки, само че без месо.
 
Недей да се правиш на много интересен, който и форумен критърс да си с алт ника.

Всъщност от доста време рядко правим пица. Нагъвам здраво кашкавал, маслини, домати и домашен хляб. Отделно към момента бих препоръчал да се консумират вакумирани готови за консумация продукти. И да се избягват сурови месни продукти. И въобще да се набляга на продукти който се получават след по-сериозна ферментация. Пример, ако сравним кашкавал и сирене - да се избира кашкавал. Ако сравним кренвирши със шпек - да се избира пшек. Но тук не говоря за консервирани продукти като цяло. Примерно пастети и сродни да се избягват. Това ще го пусна и в другата тема.
Друг ник нямам, просто рядко пиша тук откак съм се регистрирал.

Темата ми направи впечатление, понеже съм почитател на италианската кухня и тва нещо на първата страница и нататък няма нищо общо с всеобщото разбиране за пица. Прилича на или тъй нареченото cardboard пица, която обикновено е замразена и има вкус на гуменка или някакъв тип пърленка с една камара салтанати отгоре.

отделно за хубава пица се ползва специално брашно тип 00, втасва поне 10 часа, пещ на дървени въглища, сирене моцарела/биволско и един - два основни продукта. А не горния Франкенщайн, с попара от продукти и залят с полуизпечен кашкавал, да те заболи корема докато я консумираш.

Като цяло пицарството е изкуство и в типичните италиански ресторанти се вижда как се приготвя на живо с тънката хрупкава коричка и т.н “мазоли” в краищата.

Из наште ширини, обаче всеки си мисли, че е супер лесно да вземеш един замразен блат, да го разточиш, разхвърляш някакви продукти без никаква логика и да го залееш с кашкавал от натрошения, че е най-лесно.

Без да се обиждаш пицата от темата е подходяща за отваряне на закусвалня редом с баници и кашкавалки.
 
Друг ник нямам, просто рядко пиша тук откак съм се регистрирал.

Темата ми направи впечатление, понеже съм почитател на италианската кухня и тва нещо на първата страница и нататък няма нищо общо с всеобщото разбиране за пица. Прилича на или тъй нареченото cardboard пица, която обикновено е замразена и има вкус на гуменка или някакъв тип пърленка с една камара салтанати отгоре.

отделно за хубава пица се ползва специално брашно тип 00, втасва поне 10 часа, пещ на дървени въглища, сирене моцарела/биволско и един - два основни продукта. А не горния Франкенщайн, с попара от продукти и залят с полуизпечен кашкавал, да те заболи корема докато я консумираш.

Като цяло пицарството е изкуство и в типичните италиански ресторанти се вижда как се приготвя на живо с тънката хрупкава коричка и т.н “мазоли” в краищата.

Из наште ширини, обаче всеки си мисли, че е супер лесно да вземеш един замразен блат, да го разточиш, разхвърляш някакви продукти без никаква логика и да го залееш с кашкавал от натрошения, че е най-лесно.

Без да се обиждаш пицата от темата е подходяща за отваряне на закусвалня редом с баници и кашкавалки.
Не влизай в разправии с тоя, че ще те свали на неговото ниво и губиш. Такъв идиот от години не бях срещал, даже ми се иска да го познавам. Преди като живеех на квартира с още 3-4 човека така правихме пиците в 5 сутринта пияни - отварям хладилника и слагам каквото има и воала… Виж му другата тема за модата. Някакви картинки/рисунки, които нямат нищо общо с реалността, вградени портмонета в якето, джобове за маски и тн. Явно просто човека е малоумен и тук му се пуска аванта да говори глупости, а и намира публика.
 
Унгарският шампион-сладкар Карл се опитва да ме изпревари. Тези дни правих фрийстайл микс между калцоне, сладък японски хляб и сливенска карандилка.
 

Горе