Търся: Търся съмишленици за саит за статии/новини/анализи

И аз не харесвам това .xyz. Тия домейни се ползваха основно за спам доколкото знам. По-добре нещо .bg
 
Мога само да добавя, че вече в 2016 всеки може да има сайт безплатно и ТРИБУНА ( wordpress.com / blogger.com ) - нещата не са като преди 10 години, сега не трябва да си девелопер за да си имаш трибунка и да постваш -> https://myplanet.wordpress.com пример с някакъв блог, случайно попаднах на него, мислиш ли че въпросната потребителка разбира и има нужда въобще да сетва теми, за да си има трибунка? Искаме да ти кажем, че бизнес модела ти е грешен. Добра идея е когато ти се молят, да ти купят / използват / продукта, а не когато ти се молиш и ако трябва да се конкретизира -> ако ще действаш по същия бизнес план, тоест новинарски сайт -> първо направи трафик, след това си развий идеята за трибуната, защото днешно време всички могат да си направят блогче и да си имат трибуната.
Съветвам те да погледнеш някакви подобни видеа, за да видиш как го правят успешните и след това вече да можеш да прецениш твоето нещо дали е успешно, но пък както и Наков казва, пък и не само той, трябва да си счупиш главата, и то не малко пъти, за да станеш успешен, аз + всички тук сме си я чупили много пъти, с ужасно много фейл проекти, няма нищо лошо да фейлнеш, стига да си направиш изводите след това.
 
Последно редактирано:
Надявам се да си с noindex / на WP докато го разработваш лайв :D . Една такава тема се фиксва точно за 1 час най-много и впоследствие се добавят притурки евентуално. Като начало ако сайта ще ти е на БГ сетваш езика да е на български когато инсталираш, защото няма да превеждаш всички сайдбари и простотийки, което спестява около 20 минути работа. Също така за БГ се оставя само FB / twitter / шеър, дори и туитър е под съмнение, но нека го има, другите неща се зачистват.


Относно примерна статия ( http://deffnews.xyz/blog/2016/10/09/сащ-су-русия-кой-с-какво-разполага-кат/ )

xyz домейна е зле, тайтъла е хубаво да е 2-3 идеи по-малък, че да не се блъска на втори ред или ако се блъска пак да се стилизира. С това меню ще е кофти, особено ако ще бачкаш с дропдауни. Сърч бутона няма да ти трябва, сайдбара ти е на английски, http://deffnews.xyz/blog/category/featured/ - слоганите на катс не си оправил, урлите са грозни, Имиджите също са грознички, трябва да са закачени към галери плъгин. Относно сайдбара recent posts / etc - на това място трябва да стоят 2-3 плъгина, които са с TAB content примерно ПОСЛЕДНИ, НАЙ-ЧЕТЕНИ, етц" и да не са само тайтъла а image към тях, добавки има много.
Не знам, на мен не ми е лесно, изобщо много трудно дори успях да намеря фрий тема, която да има някаква функционалност, да приема други плъгини. Но какво да обяснявам. видеото а първо мнение е на локалхост, там нещата работеха, обаче когато почнах да го правя онлайн на беплатният хост нищо не работи. Затова се принудих да сменя темата, но ако забелязваш още в първите настройки се получават проблеми, които уж не трябва да се получават. Лейбълите, на темата, това в черното правоъгълничи идва от тага на поста и се позиционира точно върху заглавието...
Е сигурно е лесно, като си закупиш премиум тема, платен хост.
 
Надявам се да си с noindex / на WP докато го разработваш лайв :D . Една такава тема се фиксва точно за 1 час най-много и впоследствие се добавят притурки евентуално. Като начало ако сайта ще ти е на БГ сетваш езика да е на български когато инсталираш, защото няма да превеждаш всички сайдбари и простотийки, което спестява около 20 минути работа. Също така за БГ се оставя само FB / twitter / шеър, дори и туитър е под съмнение, но нека го има, другите неща се зачистват.


Относно примерна статия ( http://deffnews.xyz/blog/2016/10/09/сащ-су-русия-кой-с-какво-разполага-кат/ )

xyz домейна е зле, тайтъла е хубаво да е 2-3 идеи по-малък, че да не се блъска на втори ред или ако се блъска пак да се стилизира. С това меню ще е кофти, особено ако ще бачкаш с дропдауни. Сърч бутона няма да ти трябва, сайдбара ти е на английски, http://deffnews.xyz/blog/category/featured/ - слоганите на катс не си оправил, урлите са грозни, Имиджите също са грознички, трябва да са закачени към галери плъгин. Относно сайдбара recent posts / etc - на това място трябва да стоят 2-3 плъгина, които са с TAB content примерно ПОСЛЕДНИ, НАЙ-ЧЕТЕНИ, етц" и да не са само тайтъла а image към тях, добавки има много.
Сетва се с няколко клика, има и документация, но просто не се получава така както уж би трябвало. Може би защото е фрий тема, а не премиум платената, може би защото хоста е безплатен. Първата тема от видеото, на локалхоста си работи прилично, но онлайн не. Затова я смених с настоящата с която веднага се появиха проблеми, може да сравниш с демото на темата, казва се vmag, и с линка от сайта ми. Лейбълите, малките черни квадратчета с тект :/ идват от тага на поста. Както виждаш те са позиционирани наникъде точно върху заглавието на поста, което не трябва да е така...
 
И аз не харесвам това .xyz. Тия домейни се ползваха основно за спам доколкото знам.

Само за спам се използва, пощите са ми пълни с спам точно от .xyz купени на кило, но не съм експерт и това е само мое мнение аз повече разбирам от трактори комбайни жито слънчоглед :D
 
Безплатна тема, безплатен хост, хора които да работят безплатно за теб... ти сериозно ли? Това е някакъв виц... ти сериозно ли си такъв скъперник и така ти се иска да използваш другите, да ти работят безплатно, безплатно да ти пишат статии? Голям тарикат си.
 
Безплатна тема, безплатен хост, хора които да работят безплатно за теб... ти сериозно ли? Това е някакъв виц... ти сериозно ли си такъв скъперник и така ти се иска да използваш другите, да ти работят безплатно, безплатно да ти пишат статии? Голям тарикат си.
Защо го приемаш като работа?
Ще си взема .com и платен хост, скоро.
Работа, ще е ако искам да печеля пари от това и да плащам на други за да ми работят..
И това може но в по-късен етап.
Вярно е, че без пари не става и с маймуни трици не се ловят. Но мога да ти кажа, колкото и да е нищожно, преди години си правих един съвсем любителски сайт, пак абсолютно сам, на флаш, в hit.bg който удари кепенците, и за 3 години имах около 30 хиляди уникални посещения.
 
Абе не се правят така нещата бате.. Или правиш нещо, за което изрично трябва да си много добре подготвен, или не правиш нищо! Това - ще пробвам, па ако мине; Нека поне опитам, но помогнете; Ще го направя така със сигурност, само да......; и прочие и прочие си е яката несериозна работа. С такива "проекти" е фул на макс и изкарват колкото като дойде време за подновяване.

Само да вметна, поддържам няколко директории за хобито и да се информирам какви са що-годе тенденциите в нета. Това което ще напиша за някои може да не е нищо ново, но за други може и да е гръм от небето. - Поне 30% от новодобавените сайтове умират в рамките на 2 години! За пример, за период около 3y съм изтрил около 40-45% от добавените линкове, тоест са умрели, хей такива яки проекти. А ако сметна "експерименталните" проекти, не фирмените сайтове, са умрели поне 70%. И да наистина хората, тия с необмислените неща, когато дойде време за подновяване и заебат всичко, щото виждат, че нема файда от ползата.

Така че преди да почнете нещо - хубаво го обмисляйте, и най-малкото не се сърдете, когато ви казват истината в очите, както конкретно в случая - темата и дерзанията са супер несериозни и 95% обречен на провал, с оглед на факти като - нема домейн, нема съдържание, нема трафик, нема пара, нема, нема.. Еми като нема, начи нема и да има :)
 
Ако знаех, че си ползвал безплатен хостинг, въобще да не съм си правил труда да пиша последните ми 2 мнения в темата.
 
Абе не се правят така нещата бате.. Или правиш нещо, за което изрично трябва да си много добре подготвен, или не правиш нищо! Това - ще пробвам, па ако мине; Нека поне опитам, но помогнете; Ще го направя така със сигурност, само да......; и прочие и прочие си е яката несериозна работа. С такива "проекти" е фул на макс и изкарват колкото като дойде време за подновяване.

Само да вметна, поддържам няколко директории за хобито и да се информирам какви са що-годе тенденциите в нета. Това което ще напиша за някои може да не е нищо ново, но за други може и да е гръм от небето. - Поне 30% от новодобавените сайтове умират в рамките на 2 години! За пример, за период около 3y съм изтрил около 40-45% от добавените линкове, тоест са умрели, хей такива яки проекти. А ако сметна "експерименталните" проекти, не фирмените сайтове, са умрели поне 70%. И да наистина хората, тия с необмислените неща, когато дойде време за подновяване и заебат всичко, щото виждат, че нема файда от ползата.

Така че преди да почнете нещо - хубаво го обмисляйте, и най-малкото не се сърдете, когато ви казват истината в очите, както конкретно в случая - темата и дерзанията са супер несериозни и 95% обречен на провал, с оглед на факти като - нема домейн, нема съдържание, нема трафик, нема пара, нема, нема.. Еми като нема, начи нема и да има :)
не се сърдя
 
@ReminD Защо още пишеш за този безплатен хостинг? Аз до колкото разбрах човека каза няколко пъти, че още е тестов период за сайта му и скоро ще вземе платен хостинг+ домейн. Не се заяждам, просто е безсмислено.
@kpetrov Успех с проекта!
 
Може да почнеш и така , но проекта го приеми като тестов и се учи . След това като събереш капитал ще направиш всичко както трябва , от темата , през хоста , та до съдържанието. След това идва и трудното - трафика. Та започни и си го развивай , след време ще влезнеш в час , с всички е така. Не става за ден или два.
 
Какво да учи?? Той иска да направи трибуна за "преебаните", защото едва ли който и да е ще хвърля хей така време само и само да впише мислите си в писмен вид в някакъв сайт... тия умреха отдавна (утепаха ги по-скоро). Би писал само някой прецакан, разстроен от скапаната ни бг-действителност. Хубаво - един вид лошо нема, но на първо място трябва да се осигури трафик, после хубав домейн, после ЯК хост, защото ако има зяпачи знаете как ще клекне врътпреса. В тоя смисъл той има САМО доброто желание, а вервайте ми за такова начинание ще му трябват освен всички неща по-горе и едни много ЯКИ ГОЛЕМИ ТОПКИ :) защото ще клекне още от първият му мейл (по повод някой матриал) или пък направо телефонно обаждане...пък ако стигне до посещение - съвсем е улетял в ряката.
За това аз не виждам какъвто и да е смисъл да се учи с подобен проект - какво конкретно ще научи?? Че у беге всичко е яко насрано ли?
 
Може и сам да си пише статиите за първо време , да си създаде фейс страничка , да развие някаква общност.
Хостинга от тук https://coolicehost.com/ , домейнче на промоция евтинко от godaddy , тема да ми даде мейл ще му дам една лека и хубава и така. Това са неща , които се учат . После вече е пълнене със съдържание и гонене на трафик. А в Бг далеч не всичко е насрано.
 
А в Бг далеч не всичко е насрано.

Ми ела си тук за повечко, за да можеш наистина да пишеш от първа ръка, а не "една жена каза" :) Но все пак явно си горе-долу в течение, след като "не всичко е насрано" ;)

Идеята беше, че не е нужно да се захваща с толкова сложен проект за да се учи. Сложен от гледна точка на малките сантименталности, които в един момент задължително ще се превърнат в големи ядове :) Така че най-добре е да си се учи, ако наистина това е целта все пак, с нещо подобно, ниши десетки (макар и всичките да са куци)

Иначе това, че ще му дадеш хубава тема не те прави съмишленик :) а той търси точно такива и вече доста ясно стана, че съмишленици нема, щото батета - страх лозе пази :D Тоест, яко сме все пак насрани, ти зарежи..
 
Идеята някой да пише статии без пари няма да се получи - това е ясно. Но да си развие сайт и да си пише каквото намери за добре ще стане. Това имах предвид под учене , защото все пак трябва да направиш първия си сайт за да почнеш да навлизаш в нещата.
 
"Трибуна за преебаните" :( Ами, да но не в смисъла в който stillmad го е написал. Като потребител на интернет и най-вече на бг интернет пространството, наистина се чувствам преебан, цензура нявсякъде, глупости навсякъде, копи пейст на 90% от чужди медии навсякъде.
И съвсем не искам да се блогирам, аз да си пища някакви неща и да им се наслаждавам, ако досега някой не е разбрал, може и да изглежда идиотско но идеята ми е сайт с оформление на новинарски, а със съдържание на блог. Затова ви поканих елате и напишете нещо, всичко е тестово, да видим какво може да се заформи и има ли смисъл да дам някакви пари, и това да се реализира.
 
Хора, общоновинарските сайтове са една от най-конкурентните ниши. Има около 100 разпознаваеми проекта (не преувеличавам, толкова са - следя ги). Това са сайтове с редакционни екипи, някои са с повече от 10 - 20 журналисти, които си познават ресорите, отразяват редовно заседанията на Министерския съвет и парламентарните комисии и т.н. Има такива, пишещи за шок и ужас. Има и сериозни, които пишат читава аналитична информация. И отделно - още много неразпознаваеми сайтове с по двама - трима души екип. И дори тези с доста големи екипи невинаги успяват да се наложат. И понеже познавам много хора в бранша - знам, че няма нито един новинарски сайт, който да е в цветущо финансово положение. Всички се борят да са на някаква печалба. Това е типичен пример за red ocean. Не е хапка за всяка уста.

kpetrov, обявата ти е малко като "искам да направя космически кораб, осигурил съм седалките и търся инженери, физици и др. специалисти да ми помогнат да изградим самия кораб".

Иначе - похвално е, че искаш да направиш сайт, в който да няма шок, ужас, простотии и боклуци. Искрено ти пожелавам успех, колкото и да смятам, че е възможно. Пичовете от Uspelite.bg направиха нещо подобно, но тръгнаха с много малки стъпки, в съвсем конкретна ниша и без амбицията да са новинарски сайт. Помисли в тази насока, според мен.
 

Горе