Украйна - Русия какво ви е мнението


Едно четиво, което дори аз не съм прочел, но изглежда интересно
 

Едно четиво, което дори аз не съм прочел, но изглежда интересно
Мите, явно на мен се пада неприятната задача да бъда жестока, като те информирам, че почти никой не отваря тия линкове. Дай свое мнение, пусни нещо, което е видимо и не изисква допълнителни действия. С тия фейсбук сторита само си губиш времето. :)
 
Мите, явно на мен се пада неприятната задача да бъда жестока, като те информирам, че почти никой не отваря тия линкове. Дай свое мнение, пусни нещо, което е видимо и не изисква допълнителни действия. С тия фейсбук сторита само си губиш времето. :)
За мене не е проблем да си поствам сам. Който иска да гледа, който иска да не гледа.
Да постна тогава файл със 100 страници ли ?
Уж клипчета като за деца, нищо че не стават ама поне да гледат
 
По-голяма глупост в живота си не бях чел досега .... :D :D :p


Украинският премиер обяви кога започва контранастъплението на ВСУ, а полковник Свитан каза с какво ще бъде ударена Москва на 9 май​


Въоръжените сили на Украйна може да започнат контранастъпление за освобождаване на окупираните територии през лятото.

Това каза премиерът Денис Шмигал в интервю за The Hill. Според него съюзниците и партньорите на Украйна не оказват натиск върху нея да минава в настъпление. Сега най-силен натиск се усеща отвътре в страната, пише УНИАН.





„Всички наши приятели и партньори добре знаят, че за да преминем в контранастъпление, трябва да сме 100% готови за това, ако не и повече“, подчерта правителственият ръководител.

На въпрос как може да се отрази на подготовката за контранастъпление изтичането на секретните документи на Пентагона, Шмигал отговори, че Украйна ще освободи своята територия.

"Многократно сме доказвали, че можем да направим това. Ние искаме от нашите международни партньори допълнителни военни способности, като танкове, боеприпаси, самолети, бронирани машини", обобщи той.

Военният експерт Александър Коваленко каза, че украинските защитници активно унищожават бази и складове с боеприпаси на руските войски във временно окупираните територии на Украйна преди началото на контранастъпателната операция.

Опасявайки се от контранастъпление на украинските въоръжени сили, руските военни все повече започват да се предават, за да спасят живота си.

Секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана (СНБО) Алексий Данилов заяви, че решението за започване на контранастъпление на Въоръжените сили на Украйна ще бъде взето в последния момент.

Руснаците няма да могат да останат в Бахмут, те вече са готови да бягат оттам, пише също така УНИАН.

Това се доказва от последното изявление на лидера на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин, че Украйна е събрала до 400 000 души личен състав за бъдещото контранастъпление, каза летец-инструкторът, полковник от въоръжените сили на Украйна в оставка, военен експерт Роман Свитан.

"Проблемът на Пригожин е, че той добре осъзнава погрешната си позиция в момента в района на Бахмут. Особено след като отидоха отвъд Бахмут към Славянск. И той сега си представя как ще трябва да каже на руснаците защо е избягал. В близко бъдеще ще започне да бяга“, каза уверено експертът.

Според Свитан, ако въоръжените сили на Украйна започнат да се движат в района на Бахмут и Белогоровка, тогава има много неудобна позиция за отбрана и руснаците няма да могат да устоят: „Защото един корпус е достатъчен просто да бие организираната престъпна група на Пригожин."

Затова той сега говори за готовата за настъпление 400-хилядна украинска армия, за да оправдае бягството си, смята експертът.

Лидерът на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин заяви, че въоръжените сили на Украйна са подготвили до 400 000 души личен състав за контранастъплението.

„Около седмица по-късно украинците трябва да започнат настъплението. Сега още не започват – чакат почвата да изсъхне напълно. Може би чакат допълнителни „джаджи“ – ракети, бронирани машини“, каза още той .

Коментирайки това изявление, военно-политическият наблюдател Александър Коваленко каза, че руснаците вече са се примирили с факта, че не могат да спрат контранастъплението на въоръжените сили на Украйна.

Руснаците ги чака "голяма изненада" на 9 май. Не само украинските дронове могат да стигнат до Москва на Червения площад.

"Мисля, че на 9 май ще има много голяма изненада за руснаците на Червения площад. Затова нека да дойдат и да видят. Може би ще започнат да учат химна на Украйна. Над мавзолея ще звучи доста добре", каза пилотът-инструктор, полковник от въоръжените сили на Украйна в запаса, военен експерт Роман Свитан, цитиран от УНИАН.

Според него руснаците трябва да се страхуват не само от украинските дронове:

"Те чакат нашите БПЛА на площада в Москва на 9 май. Но нашите изтребители "Азов" или "Да Винчи" могат да отскочат до там. Руснаците няма да могат да направят нищо. Три механизирани корпуса в посока Москва, те просто нямат време да направят нищо. Те нямат абсолютно никаква армия."

Както писа УНИАН, в Курск и Белгород решиха да не провеждат традиционен парад на 9 май, страхувайки се за безопасността на участниците и зрителите.

Съответните решения бяха взети от управителите на областите Роман Старовойт и Вячеслав Гладков.

„Парад няма да има, за да не провокира противника с голямо струпване на техника и военнослужещи в центъра на Белгород“, каза Гладков.

Артур Асадов, командир на националния батальон „Карпатска сеч“, е бил ликвидиран в зоната на "специалната военна операция", съобщиха информационни агенции. Този батальон, прикрепен към 49-та механизирана бригада на въоръжените сили на Украйна, според някои сведения е участвал в изтезанията на руски войници, които са били пленени.

За самия Асадов е известно, че той, като част от неговия отряд, е участвал в превземането на Изюм през септември миналата година по време на контранастъплението в Харков.



Приживе членът на Националният батальон беше доста медийна персона. В едно от интервютата той откровено каза, че „да не се бие за Бандера“ го е убедил собственият му баща. Според украинските медии Асадов-старши живее в ДНР и подкрепя Русия и е бил принуден да спре да общува със сина си по очевидни причини.

По-рано чуждестранните издания съобщиха, че член на националния батальон "Гонор" с позивна Продуцент е бил убит на мисия край Бахмут. Там е ликвидиран бившият боец от батальона "Торнадо" Даниил Ляшук, който измъчваше жителите на ЛНР.

 
Да постна тогава файл със 100 страници ли ?
пусни нещо, което е видимо и не изисква допълнителни действия.
Делничен ден е и, предполагам всички работим, използвайки паузите да надникнем и видим какво ново. Пусни файл и с 10000 страници ако искаш, ама съдбата им ще е като на клипчетата. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
"Нови чеченски части потеглят за фронта в Украйна днес!
Пожелахме на борците успех в борбата със сатанинската идеология "
💪
🔥
🙏

Kadyrov_95

 
Пусне пост с ислямисти, след това се загрижи за християнството. Евалла, алаху акбару, аркадаш. Да не говорим, че и това видео е старо/фейк ама тва вече е норма тук.
Колко да е старо? На около 2 седмици? И това автоматично го прави фейк?

Фейк ти е аргумента с чеченците. Когато се бият срещу сатанистите, всички са от ПРАВАТА ВЯРА. ;)
 
  • Love
Реакции: Vbb
Пусне пост с ислямисти, след това се загрижи за християнството. Евалла, алаху акбару, аркадаш. Да не говорим, че и това видео е старо/фейк ама тва вече е норма тук.
аз като гледам със @Sky сте си лика - прилика все едно един баща ви е правил.... ( няма да се учудя и има вероятност на 99.99% да е така ) той иска терор в Москва , а ти си против мюсюлманството....
 
Колко да е старо? На около 2 седмици? И това автоматично го прави фейк?
Говоря за видеото с ислямистите... ма ти пак не разбрала.

аз като гледам със @Sky сте си лика - прилика все едно един баща ви е правил.... ( няма да се учудя и има вероятност на 99.99% да е така ) той иска терор в Москва , а ти си против мюсюлманството....
Против съм тия, които налагат джихад и избиват европейци. (такива дет са ни владяли има няма 500г.) Ако си седат у тях немам проблеми.
 
аз като гледам със @Sky сте си лика - прилика все едно един баща ви е правил.... ( няма да се учудя и има вероятност на 99.99% да е така ) той иска терор в Москва , а ти си против мюсюлманството....
Такава глупава орка като теб къде се бута не знам
 
Говоря за видеото с ислямистите... ма ти пак не разбрала.

Чеченците вече не са ислямисти. Не и откакто дядя Вова ги превъзпита. Така ще превъзпита и укрите, та вече няма да са фашисти. ;)
 
ватенка
ма г-н Олигофрен що си си въобразил , че думата ватенка е обидна? Ми ватенка съм и ми е кеф ... ватенка Кинжал
 
 

Горе