Украйна - Русия какво ви е мнението

Мамата ебаха на руснаците/сами си със затварянето на въздушното пространство.

Някой замислял ли се е че самолетите на руските авиокомпании (а и на голяма част от другите) не са тяхна собственост.
Равносметка 650-700 боинга и еърбъса на руските превозвачи приземени:
1. Лизингодателите се чудят как да се гръмнат.
2. Производството на боинг и еърбъс за половин година се предлага на пазара за смешни цени само и само да не фалират финанситите
3. Грета Тундберг получава припадък от разходите по заобикаляне на руското въздушно пространство.

До тук с тезата, че руснаците не могат без света, Да ще го изкарат тежко, но за съжаление сметката от наша страна също ще е дебела. Останалият свят може да им го начука, но само ако паралелно си го самоначука
 
Мамата ебаха на руснаците/сами си със затварянето на въздушното пространство.

Някой замислял ли се е че самолетите на руските авиокомпании (а и на голяма част от другите) не са тяхна собственост.
Равносметка 650-700 боинга и еърбъса на руските превозвачи приземени:
1. Лизингодателите се чудят как да се гръмнат.
2. Производството на боинг и еърбъс за половин година се предлага на пазара за смешни цени само и само да не фалират финанситите
3. Грета Тундберг получава припадък от разходите по заобикаляне на руското въздушно пространство.

До тук с тезата, че руснаците не могат без света, Да ще го изкарат тежко, но за съжаление сметката от наша страна също ще е дебела. Останалият свят може да им го начука, но само ако паралелно си го самоначука
крайна сметка ще има чукане хахахан
 
Аз бачкам на трудов, граждански, имам бизнес и отделно търгувам. Работя от 8 до 23, понякога и през уикендите. Нищо че изкарвам по 5 цифри.

Стига писа глупости... При заплата 800лв. нямаш място да караш автомобил. Когато взимах 500лв заплата нямах кола да не да съм умрял? И дори тогава винаги отделях някакъв процент за спестявания. И като дете нямахме. В България имаме достатъчно добре развит градски транспорт.

Колеги взимат по 5,000лв. и карат коли на лизинг за по 70,000лв. Като ме пита как да започне да инвестира му викам "Първо разкарай БМВ-то и купи нормален автомобил...".

Разходите по колата трябва да са ти максимум 10-15% от работна заплата. В противен случай не си за кола. При скок на горивото ако не можеш да си го позволиш пак не си за кола.
Аз съм наясно с твоята порода, но ти не си наясно с реалния живот на хората в България. За съжаление имам подобни на теб мислещи,че целия свят е като техния личен. Претенции, правежи, разбирачи и когато попаднат в нетепична ситуция оле майко, ко стана...

Казах ти пробвай в момента да живееш с 800 лв. Колата е нужна не само да се ходи на работа. Хората има роднини по села и паланки и т.н. Но дори и да обяснявам нешо ти няма да го разбереш. Просто живееш в друга плоскост нямаща връзка с това как се живее в България извън зоната ти на комфорт. Тука му викат бъбъл и е пълно с този вид персонажи....
 
Аз съм наясно с твоята порода, но ти не си наясно с реалния живот на хората в България. За съжаление имам подобни на теб мислещи,че целия свят е като техния личен. Претенции, правежи, разбирачи и когато попаднат в нетепична ситуция оле майко, ко стана...

Казах ти пробвай в момента да живееш с 800 лв. Колата е нужна не само да се ходи на работа. Хората има роднини по села и паланки и т.н. Но дори и да обяснявам нешо ти няма да го разбереш. Просто живееш в друга плоскост нямаща връзка с това как се живее в България извън зоната ти на комфорт. Тука му викат бъбъл и е пълно с този вид персонажи....

Човек, при заплата 800лв. имаш по-важни приоритети, не автомобил.

Родом съм морски, а по лична карта съм от северозападно. Години наред със семейството си сме пътували с градски транспорт и междуградски автобуси и влакове до село :). Недей да казваш, че не съм наясно със ситуацията в България.

Тези неща са до финансова грамотност, не до бъбъли.

Както и да е...
 
Еми да, но ако съм писал за предстоящото контролирано срутване от когато съм се регистрирал - 21 Окт. гледам - до сега, и са ме гледали като плямпащо небивалици безполезно изкопаемо. Как да се трогна.

Тва е само началото, много съм спокоен.
Като се казва "сметката от наша страна", към нас включваме ли "политическата класа", едрия бизнес, банкерски шефчета? Т.е. - тия ще продължат да забиват сепуку-меча, удебелявайки сметката, а тия отдолу - ще я платим. Обаче към "тия отдолу" спадат и много от тия горе, големите са малко.

Все повече заприличва на взаимно изчукване Запад-Изток. За прекратяването на което абсолютно никой от долу нищо не маже да направи. Единственото МИ удоволствие е да наблюдавам пренебрежението на много по-умни от мен към "фаталистичните" ми "теоретично-конспиративни бълнувания". Знаейки, че мислят, че виждам нещата така, щото "ме е страх", "тъп съм и не мога да разбера сложният начин, по който функционира пазара, парите, обществото", (некакви сложни саморегулиращи се механизми са). Разбира се, че не е Шапка и спускане надолу за изпълнение - та тва е толкова опростено и наивно. И прочее..

И сега огромна част от наивностите ще се сбъднат, а гледащите ще казват "стана това, което предизвика онова", "те направиха това, другите отвърнаха с онова и в резултат се случи еди кое си". Разбира се, нищо не е по план.
Че как пък няма да се кефя, откъде накъде?! Спуквам се от кеф и се готвя за много повече, когато се заслучват много по-фантастичните предстоящи:)
 
  • Like
Реакции: OSH
@metaverse , ти не разбра ли човека? Няма с какво да отиде, ако го викнат на прасе? :D

Цената се е получила от същата група хора, които едно време мъкнаха тоалента хартия. Същите посерковци.

Колкото до темата смятам, че много изтрещялки тук трябва да си починат малко от писането. Да не споменавам имена, те си ги знаят. ;) Същите люде в темата за васките. Компетенциите на форума.
 
Пиянката се обади...с десетхилядния вариант на един и същ пост. А наздраве, байно!:)
 
Пиянката се обади...с десетхилядния вариант на един и същ пост. А наздраве, байно!:)
Ето, веднага се разпознаха. Не лъжа. Нищо баце, пусни някой линк и след това нандито да ти даде влюбена имотиконка. Да получим всичко дежа ву. Нищо, да не ви развалям "хубавата" тема, която сте си оформили тук, продължавайте да търсите линкчета и да поствате. Само ще кажа на другия фронт, които се възмущават на определени субекти с не много ясен изказ и пълна пумия, която изливат - хора, живейте си живота и не се занимавайте с дребни хора.
 
Нищо баце, пусни някой линк и след това нандито да ти даде влюбена имотиконка.
Ний сме се разбрали с нея да ме направи най-харесвания потребител от съществуването на предприемач.ком.:)
Само ще кажа на другия фронт, които се възмущават на определени субекти с не много ясен изказ и пълна пумия, която изливат - хора, живейте си живота и не се занимавайте с дребни хора.
Ти на мен ми казваш, че имам не много ясен изказ, и пълна пумия? Дообрее..:)
Нищо, да не ви развалям "хубавата" тема, която сте си оформили тук
Кажи поне как виждаш нещата. "Лудия диктатор заплашва Света", нали?
 
Аз съм наясно с твоята порода, но ти не си наясно с реалния живот на хората в България. За съжаление имам подобни на теб мислещи,че целия свят е като техния личен. Претенции, правежи, разбирачи и когато попаднат в нетепична ситуция оле майко, ко стана...

Казах ти пробвай в момента да живееш с 800 лв. Колата е нужна не само да се ходи на работа. Хората има роднини по села и паланки и т.н. Но дори и да обяснявам нешо ти няма да го разбереш. Просто живееш в друга плоскост нямаща връзка с това как се живее в България извън зоната ти на комфорт. Тука му викат бъбъл и е пълно с този вид персонажи....
Не се коси, все още има надежда. Не е като "О вий, кои престъпяте тоз праг, надежда всяка тука оставете". Ще си даваме сила един другиму.
 
Ний сме се разбрали с нея да ме направи най-харесвания потребител от съществуването на предприемач.ком.:)

Ти на мен ми казваш, че имам не много ясен изказ, и пълна пумия? Дообрее..:)

Кажи поне как виждаш нещата. "Лудия диктатор заплашва Света", нали?
Най-много друго да ти направи. Аз там бих натискал. ;) Виждам ги така, нямаме работа при големите, можем да помагаме, все пак е война, но не може да казваме кой какъв е и да слагаме грозни и крайни мнения по въпроси, които не разбираме. Аз лично не разбирам, не харесвам, че сме във война, не ме кефи, че в 21ви век толкова лесно един си почва да настъпва, не се кефя, че ние не обръщаме внимание на това, което говорим и с думите и действията си може да навредим само и единствено на себе си, не се кефя, че седим с поизция, а не търсим неутралитет, защото точно малките го отнасят, а ние сме в най кофти позиция от абсолютно всички. И най-много не ме кефи, че в навечерието на един от най-големите пранзици за България трябва да се обеснявам на хора, които им тече пяна от устата докато говорят против някоя от страните - било Путин, било Украйна. Българин си и гледаш себе си, точка. Всичко други са глупости.
 
И най-много не ме кефи, че в навечерието на един от най-големите пранзици за България трябва да се обеснявам на хора, които им тече пяна от устата докато говорят против някоя от страните
Нищо не ми тече, защото ползвам салфетки "Зебра" да забърсвам пяната, когато тръгне да потича. И фирмата производител на тия салфетки е със седалище Гоце Делчев, което е показателно за отношението ми към предстоящият пранзик. Съгласен съм, че важните пранзици трябва да се уважават и да ги пранзуваме сплотени, а не разделени от разни мнения. Пранзенствата трябва да обединяват пранзуващите.

Иначе, ето: благодаря ти за отговора и нищо не съм тръгнал да ти опонирам - нито със, нито без пяна на устата. Какво толкова има, че чак тръгваш с "някои изтрещялки" в предния пост. Нормални, разумни хора сме и се разбираме, без да напираме с рогата напред, а с толерантност към чуждото мнение.
 
Иначе, ето: благодаря ти за отговора и нищо не съм тръгнал да ти опонирам - нито със, нито без пяна на устата. Какво толкова има, че чак тръгваш с "някои изтрещялки" в предния пост. Нормални, разумни хора сме и се разбираме, без да напираме с рогата напред, а с толерантност към чуждото мнение.
В някои постове не видях нормално. Може би това е причината да почна така. ;)
 
Аз бачкам на трудов, граждански, имам бизнес и отделно търгувам. Работя от 8 до 23, понякога и през уикендите. Нищо че изкарвам по 5 цифри.

Стига писа глупости... При заплата 800лв. нямаш място да караш автомобил. Когато взимах 500лв заплата нямах кола да не да съм умрял? И дори тогава винаги отделях някакъв процент за спестявания. И като дете нямахме. В България имаме достатъчно добре развит градски транспорт.

Колеги взимат по 5,000лв. и карат коли на лизинг за по 70,000лв. Като ме пита как да започне да инвестира му викам "Първо разкарай БМВ-то и купи нормален автомобил...".

Разходите по колата трябва да са ти максимум 10-15% от работна заплата. В противен случай не си за кола. При скок на горивото ако не можеш да си го позволиш пак не си за кола.
Да кажеш, че градския в БГ е развит градския транспорт, значи не се е качвал в такъв...
При дъжд няма рейс (и таксита не дигат защото тогава режат с голямата тесла), последните курсове (и предпоследните) не ги спазват. Който ти казва, че има гпс и не знам си какво явно не знае, че шофьора казва "развалих се"и се прибира в гаража последните курсове (и никой не може да му каже копче).

В Англия съм повече от съгласен, че нямаш нужда от кола.
БЕЗПЛАТНА доставка от всеки голям магазин (при поръчка над £50 от магазина да кажем) на продуктите до входната ти врата (дори да живееш на 88 етаж).
24 часа рейсове, петък и събота 24 часа метро (някои линии) влака ти е през 5-10 минути, рейса също (имаш табло което ти пише минутите до идването даже).

В БГ без кола си умрял (без значение каква е дори лада да е )..
 

Горе