Украйна - Русия какво ви е мнението

Напротив, тази война обедини света. Е поне цивилизованата част от него.
Спрете да слагате знак на равенство между шепа овладяни европейски политици и нормалните хора в развития западен свят.

Цялата цивилизована част от света знае причините за тази война и ЗАТОВА НЕ ОСЪЖДА РУСИЯ!!!
 
Напротив, тази война обедини света. Е поне цивилизованата част от него.
Напротив, обедини от една страна политиците на тези т.н. цивилизовани страни. Но от друга, народите им срещу тях. Защото цената винаги я плаща народа!
 
Напротив, обедини от една страна политиците на тези т.н. цивилизовани страни. Но от друга, народите им срещу тях. Защото цената винаги я плаща народа!
В никакъв случай не бих казал, че съм недоволен от политиците в тези страни. Дори бих искал да изпратим още оръжия! Ние направихме няколко милиарда печалба от нашите оръжия и дори ако имахме свестни политици щяхме да си разкараме самолетите, които ще излязат от експлоатация след няколко месеца.

1683272399694.png
Urals = $54
А цените на енергоносителите пък са рекордно ниски. Доволен съм от ситуацията, дори трябва още да ги натиснат на фронта!
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Просто сме поколение, което не е било във война и сме се разглезили и изнежили. Сега най-големия ни проблем е че ни секна собствения бизнес и света свършва, а това че досега сме имали свободата и пазара да го развием го забравяме. Плюваме по демокрацията но всеки си храни гъзъ, благодарение на условията които е предоставила. Розов свят без войни и насилие няма, за съжаление "демократичните" ни лидери вярваха в обратното и затова днес страдаме, тая война ако се абстрахираме от жертвите и цялата трагедия е едно горчиво хапче, което да ни напомни, че света не е еднорози и феи, а нещо реално и трябва да сме готови за него. Санкциите са много демократичен похват, защото другия отговор би бил военен, а тогава знаем какво ще стане.
Така е, не сме живели по време на война, защото имаше умни политици. Днес ми посочете един от световните лидери на западна страна, за който да кажете ето този или тази е като Маргарет Тачър или като Шарл дьо Гол. Днешните до един са зависими от едрия капитал или САЩ! А, санкциите не са демократични, съжалявам. Тези санкции носят повече диктат отколкото войната. Защото се оказва че всички сме зависими от санкциите. В Канада спряха протеста на шофьорите на камиони, като им запорираха сметките! Колко демократично!
 
В никакъв случай не бих казал, че съм недоволен от политиците в тези страни. Дори бих искал да изпратим още оръжия! Ние направихме няколко милиарда печалба от нашите оръжия и дори ако имахме свестни политици щяхме да си разкараме самолетите, които ще излязат от експлоатация след няколко месеца.

Виж файлът 28870
Urals = $54
А цените на енергоносителите пък са рекордно ниски. Доволен съм от ситуацията, дори трябва още да ги натиснат на фронта!
И все пак, не виждам германците, чехите, французите или дори ние да сме доволни от ситуацията! Казваш, направили сме едни пари? Аз не ги усещам в моя джоб. Моя джоб всеки ден отънява. Моите уважения но, 10% не са всички жители на ЕС!
 
И все пак, не виждам германците, чехите, французите или дори ние да сме доволни от ситуацията! Казваш, направили сме едни пари? Аз не ги усещам в моя джоб. Моя джоб всеки ден отънява. Моите уважения но, 10% не са всички жители на ЕС!
От къде дойде това с 10те процента?

70% of Germans back Ukraine despite high energy prices, survey shows​

 
Тази статистика е стара! Тя беше в началото, от тогава виж колко похода за мир се направиха особено в Германия! А, да не говорим за опитите за преврат!
Десетте процента ги казах произволно на фона на целия ЕС. Няма официална статистика, която да го казва. Но общо взето около 10% са власт имащите, и тези които реално имат интерес войната да не спира! А другите сме манипулирани и облъчвани всекидневно с пропаганда от двете страни!
 
Цивилизованата част от света - Китай, Беларус, Венецуела, Куба, Никарагуа, Еритрея, Сирия, Мианмар и Северна Корея
Отново под ''свят'' разбирате шепа крадливи и зависими политици. Като лелките, дето се информират само от бтв и нова сте.

Цивилизованата част от света - това са обикновените хора - данъкоплатците. Политиците не са цивилизовани, щом погазват основни законови норми без капка срам.
 
Отново под ''свят'' разбирате шепа крадливи и зависими политици. Като лелките, дето се информират само от бтв и нова сте.

Цивилизованата част от света - това са обикновените хора - данъкоплатците. Политиците не са цивилизовани, щом погазват основни законови норми без капка срам.
То пък едни примери... Южна Америка е това, което е 2/3 заради САЩ. Африка пък що ли е в това състояние? Бахти сложния въпрос...
Да ги почва от Мексико надолу, може ги изреди кажи-речи всички.
Северна Корея е много ясно, че е такава, защото такава е удогна на Китай, и на Китай винаги му е било угодно да разделя Корея. Южна пък са доста изтрещяли от американската демокрация.
 
Ша има да са учим от Еритрея и Северна Корея на гражданско общество, ама ша е късно...
Ами не съм чул в Еритрея или Северна Корея да пребиват бабички по селата за жълти стотинки. Но може да има цензура, ;) прав си!
 
Тази статистика е стара! Тя беше в началото, от тогава виж колко похода за мир се направиха особено в Германия!
Така е, не е от последния месец, но е обективна, докато твоето мнение е субективно. По всяка вероятност сега ще е по-ниско одобрението, но далеч над 10%.
Походите за "мир" са организирани основно от русороби, както виждаш се веят руски знамена - какъв мир е това?!

Десетте процента ги казах произволно на фона на целия ЕС.
Субективно.

Няма официална статистика, която да го казва.
Официалната статистика е че ние правим милиарди от тази война, а енергията ни сега е по-евтина от преди началото на войната. Виждам, че си нов във темата, за това ще те подготвя от рано - ако не можеш да си подкрепиш мнението с факти, по-добре не го пиши. Такива неща кой колко подкрепа имал е пълна измислица. Аз ще напиша, че имат 90% подкрепа и пак не можеш да докажеш обратното. Губим си времето в глупави спорове.
 
Така е, не сме живели по време на война, защото имаше умни политици. Днес ми посочете един от световните лидери на западна страна, за който да кажете ето този или тази е като Маргарет Тачър или като Шарл дьо Гол. Днешните до един са зависими от едрия капитал или САЩ! А, санкциите не са демократични, съжалявам. Тези санкции носят повече диктат отколкото войната. Защото се оказва че всички сме зависими от санкциите. В Канада спряха протеста на шофьорите на камиони, като им запорираха сметките! Колко демократично!
Ами именно благоденствието и просперитета накрая развращават и разглезват обществото и политиците, тоя кръговрат го има още от Римската империя та и преди това. Войните и трудностите оздравяват нациите, а след това отново идва благоденствието.
 
Ами не съм чул в Еритрея или Северна Корея да пребиват бабички по селата за жълти стотинки. Но може да има цензура, ;) прав си!
Малко са ти повече емоциите, отколкото трезвата преценка. Това изказване го показва.
 
Губим си времето в глупави спорове.
И двамата сме на различни мнения, за това си прав. Последно ще ти кажа, че официални статистики няма! Защото ако отида сред група хора които са против войната ще извадя едни данни и съвсем други ако отида сред такива, който са за войната. Работил съм в компания за социологически проучвания и знам, че всичко е субективно. Поръчаш си едно проучване и ти го поднасяме както го искаш!
 
Така е, не е от последния месец, но е обективна, докато твоето мнение е субективно. По всяка вероятност сега ще е по-ниско одобрението, но далеч над 10%.
Походите за "мир" са организирани основно от русороби, както виждаш се веят руски знамена - какъв мир е това?!


Субективно.


Официалната статистика е че ние правим милиарди от тази война, а енергията ни сега е по-евтина от преди началото на войната. Виждам, че си нов във темата, за това ще те подготвя от рано - ако не можеш да си подкрепиш мнението с факти, по-добре не го пиши. Такива неща кой колко подкрепа имал е пълна измислица. Аз ще напиша, че имат 90% подкрепа и пак не можеш да докажеш обратното. Губим си времето в глупави спорове.
Де са тез пари?
И това е жалкарска история. Ролята на компаньонката - почти нищо извън сферата на услугите.
Кво стана с празните приказки, че Африка можела да изхранва целия Свят. Еми да може, ама вместо това и точат ресурсите. Кой квото иска да мисли - факт е, че САЩ иска да получава без да дава. Ако дава са съвети и нареждания, ама друго не им се дава.
 
И двамата сме на различни мнения, за това си прав. Последно ще ти кажа, че официални статистики няма! Защото ако отида сред група хора които са против войната ще извадя едни данни и съвсем други ако отида сред такива, който са за войната. Работил съм в компания за социологически проучвания и знам, че всичко е субективно. Поръчаш си едно проучване и ти го поднасяме както го искаш!
Тогава защо правиш подобни изказвания с “10% подкрепа”, след като си наясно че това е откровена лъжа?
Аз не съм тук, за да се надлъгваме. Ако си дошъл за това, заповядай в мют листата.
Аз искам да обсъждаме войната, да научавам за неща, които не ги пише в моите източници. Да си чешем езиците като гръмнат някой мост и да “разплитаме” казуса.

Но откровените лъжи са загуба на време.
 

"Официально обращаюсь к Верховному главнокомандующему, начальнику Генштаба, Министру обороны и народу России.

Заявляю от имени бойцов ЧВК "Вагнер", от имени командования ЧВК "Вагнер", что 10 мая 2023 года мы вынуждены передать позиции в населенном пункте Бахмут подразделениям Министерства обороны и вывести остатки ЧВК "Вагнер" в тыловые лагеря, чтобы зализать раны.

Я вывожу подразделения ЧВК "Вагнер" из Бахмута
, потому что при отсутствии боеприпасов они обречены на бессмысленную гибель.

Совет командиров ЧВК "Вагнер" принял решение удерживать позиции и продолжать наступление на Бахмут до 10 мая 2023 года, чтобы священный для россиян праздник - 9 мая, День победы - встретить блеском русского оружия.

Мы залижем раны, и когда Родина будет в опасности, вновь встанем на ее защиту. Русский народ может на нас рассчитывать".
 
Тогава защо правиш подобни изказвания с “10% подкрепа”, след като си наясно че това е откровена лъжа?
Аз не съм тук, за да се надлъгваме. Ако си дошъл за това, заповядай в мют листата.
Аз искам да обсъждаме войната, да научавам за неща, които не ги пише в моите източници. Да си чешем езиците като гръмнат някой мост и да “разплитаме” казуса.

Но откровените лъжи са загуба на време.
Защото не вникваш в това какво пиша! 10% са хората, които имат интерес! Даже може и по-малко да са, защото имам предвид политици и едър бизнес, който реално печели от войната под всякаква форма!

Това е! Нищо от това, което казах не е лъжа, това е мнение, което съм си изградил въз основата на източниците на информация, които чета или гледам. А повярвай ми това не са националните медии. Който са .... без коментар!
 

Горе