Украйна - Русия какво ви е мнението

Какво значи балон?

Няма как всеки бизнес да успее. Факт, до миналата година ако ще в лайно да вкараш пари пак се печелеше. Сега просто трябва да избираш по-внимателно на база фундамент, защото ще вдигат лихви и парите ще станат по-скъпи. Не е за първи път.



Питай FED и Путин, що мен? :) Корекциите са нещо нормално и аз ги приемам за възможности, не краш.
Да, прав си може би, че ако си избрал правилните акции ще спечелиш, но точно затова, че преди години и да беше купил тесла, фейсбук, Гугъл и по-големите компании ще си на печалба, а сега се говори, че някой компании може дори да не стигнат до нивата до които са сега - например фейсбук. Не инвестирам в акции. Просто от любопитство. Не че ако няма някаква голяма корекция няма да вляза, но ..
И аз питам точно за възможност, а не за продажба. Знам че DCA е най-правилно, но ако ще има криза, корекция и т.н е по-добре там да са по-големите покупки.
 
Да видим сега дали пък няма да се окаже, че при настъплението си руските части разпространяват нов щам на коронката. Тогава не ми се мисли, Путин ще го изядат с парцалите...:cool:
 
Пич, аз с това си изкарвам хляба.
Мен не ме интересува ти как си изкарваш хляба, аз критикувам начина по който ти съветваш другите хора, които не си изкарват хляба с това. Караш ги да си мислят, че единственото което трябва да правят е да си вкарват парите в твоите любими компании и индекси, независимо че пазара изглежда много надценен. Да забравят за инфлации, минали сривове, всичко, и само да купуват. Няколко дни по-късно "Аз шортя". Ми не се прави така.

Казах ти вече 4-5 пъти - коментирай си по конспирациите. В пазарите не се мешай.
Да ти напомня, че в момента се намираш в темата, в която са се пренесли всички от предишната тема за "конспирации".

Ако толкова ще се накефиш, ще нарека твоето дело конспирация - да убеждаваш хората да купуват на зелено и да продават на червено.
 
Чакай и аз да си кажа за моето си.:)
За пореден път "дългосрочен план това, че 2022 е била кофти година даже е плюс". Т.е. - 2022 е някакъв вид кризисна, но не повече от други кризисни години.

Само дето поне от 21Окт. (ТУК, иначе - много по-отдавна) разправям, че идва 2022, през която ще има преломни събития. Тогава имаше ли го положението в Украйна (каквото и да е то всъщност)? Миришеше ли на него и възможните последствия, които са още съвсем в началото? Не, и беше доста дива конспирация да го кажеш. А ето че сега го има и разбира се отново се гледа с недоверие да кажеш, че положението ще се усложни многократно на много нива и ще доведе до преломни промени на всички нива.

Нека де, голям привърженик съм на това всеки да получи заслуженото, за което се е потрудил, било плюс или минус в дългосрочен план. Като отново потвърждавам митът за "разрушаващата 2022", след която нищо няма да същото (но върху руините му ще бъде построено ново, по нов начин). За мен, сравнението на 2022 с всяка друга предишна кризисна година, е като да сравниш навяхване или счупване на крайник с гръбначно прекършване и възстановяване с "екзоскелетна шина", тъй да се каже. (И знам що не се възприема масово, обяснимо е и хората са си прави.)

"Продължаваме нататък", както казваше оПулев, продължаваме да наблюдаваме дали ще има "възстановяване от кризата" или "Възстановяване след разрушаване". (Как звучи всичко само - как да не се захилиш, ако си нормален, разумен, здраво стъпил на земята човек?:) И тва не е лошо - да се посмеем, има цяла терапевтична ниша;))
 
  • Like
Реакции: OSH
Да, прав си може би, че ако си избрал правилните акции ще спечелиш, но точно затова, че преди години и да беше купил тесла, фейсбук, Гугъл и по-големите компании ще си на печалба, а сега се говори, че някой компании може дори да не стигнат до нивата до които са сега - например фейсбук. Не инвестирам в акции. Просто от любопитство. Не че ако няма някаква голяма корекция няма да вляза, но ..
И аз питам точно за възможност, а не за продажба. Знам че DCA е най-правилно, но ако ще има криза, корекция и т.н е по-добре там да са по-големите покупки.

Има ли значение дали сега Google е $100 ако след 10г. ще е $2,000? Конкретно Google имат огромен ръст в печалбите. Виж им Q4 отчета. А са супер голяма компания и уж сме в криза.

Нещо фундаментално променило ли се е? Не, просто в един спредшит някой казва: "От днес ще бъде Х% по-скъпо да се набира финансиране." Съответно капитализацията на компаниите пада. Последно мисля беше такъв момента през 2018-2019. И тогава се говореше, че е "балон". То за това така и казват после: "Ако преди години беше купил..." :)

Аз лично предпочитам да съм в играта пред това да се опитвам да нацеля момента, защото съм опитвал много пъти и почти никога не съм успявал.

Виж тази статия и спирам по темата, че тук е за друго ;). https://www.investopedia.com/articles/stocks/08/passive-active-investing.asp
 
  • Like
Реакции: OSH
Чакай и аз да си кажа за моето си.:)
За пореден път "дългосрочен план това, че 2022 е била кофти година даже е плюс". Т.е. - 2022 е някакъв вид кризисна, но не повече от други кризисни години.

Само дето поне от 21Окт. (ТУК, иначе - много по-отдавна) разправям, че идва 2022, през която ще има преломни събития. Тогава имаше ли го положението в Украйна (каквото и да е то всъщност)? Миришеше ли на него и възможните последствия, които са още съвсем в началото? Не, и беше доста дива конспирация да го кажеш. А ето че сега го има и разбира се отново се гледа с недоверие да кажеш, че положението ще се усложни многократно на много нива и ще доведе до преломни промени на всички нива.

Нека де, голям привърженик съм на това всеки да получи заслуженото, за което се е потрудил, било плюс или минус в дългосрочен план. Като отново потвърждавам митът за "разрушаващата 2022", след която нищо няма да същото (но върху руините му ще бъде построено ново, по нов начин). За мен, сравнението на 2022 с всяка друга предишна кризисна година, е като да сравниш навяхване или счупване на крайник с гръбначно прекършване и възстановяване с "екзоскелетна шина", тъй да се каже. (И знам що не се възприема масово, обяснимо е и хората са си прави.)

"Продължаваме нататък", както казваше оПулев, продължаваме да наблюдаваме дали ще има "възстановяване от кризата" или "Възстановяване след разрушаване". (Как звучи всичко само - как да не се захилиш, ако си нормален, разумен, здраво стъпил на земята човек?:) И тва не е лошо - да се посмеем, има цяла терапевтична ниша;))
Аз също мисля така, но аз съм от хората, които винаги правят песимистичен план.
Така че не знам дали този път няма да е реален. Ще видим
Между другото според мен, за да има прогрес трябва да си минем през кризата. Не искам да минаваме през нея, защото е гадно и тежко, умират хора, мизерия, бедност, мъка и т.н но си представете графиката на една линия, която не може да върви само нагоре. Може да има лека корекция (криза)и пак нагоре, може и да има цял срив до долу (голяма криза) след което ще има много голям напредък и развитие. Говорим за прогрес и упадък. И е доста вероятно както казваш при голяма криза да бъде изгредено на ново
 
От последните новини:

1646425978208.png
Не съм чел какво пише в тая новина с ударите в селото и няма да го чета, но при наличието на другата новина отдолу (пък и тази от дясно), добре настроените ми конспираторски антени вкарват сигнал под алуминиевата ми шапка, че въздушните удари са направени от... Зеленски. Пък ако са направени от руски самолети, това е още по-голяма конспирация.

Мета, ако се задържиш още малко в тая тема, ще вземе да ти хареса :)
 
Нещо фундаментално променило ли се е?
Фундаментално, когато нещо изглежда като балон, тогава е по-добре да се говори предимно за продаване и да не се мисли чак толкова как ще изглежда след 10 години. Някъде из форума са заровени моите оптимистични мнения за криптовалутите през 2017, когато и аз бях настроен на зелена вълна. Ама... сега разсъждавам така - когато графиката изглежда като вертикална зелена линия, тогава се продава, а се купува когато предишния зелен връх е вече сравнително далечко в миналото и се намираме някъде в низините. Характера на твоите пазари е малко по-различен, няма чак такива вертикални зелени линии и дълбоки низини, но дори и сега след последните спадове изглеждат като недоспукани балони.

Виж тази статия и спирам по темата, че тук е за друго ;). https://www.investopedia.com/articles/stocks/08/passive-active-investing.asp
Значи трябва да си направиш 2 различни теми, обаче ясно разграничени една от друга. В едната да се говори само за дългосрочно инвестиране, а в другата за дейтрейндинг. За да няма обървания.
 
  • Like
Реакции: OSH
Фундаментално, когато нещо изглежда като балон, тогава е по-добре да се говори предимно за продаване и да не се мисли чак толкова как ще изглежда след 10 години. Някъде из форума са заровени моите оптимистични мнения за криптовалутите през 2017, когато и аз бях настроен на зелена вълна. Ама... сега разсъждавам така - когато графиката изглежда като вертикална зелена линия, тогава се продава, а се купува когато предишния зелен връх е вече сравнително далечко в миналото и се намираме някъде в низините. Характера на твоите пазари е малко по-различен, няма чак такива вертикални зелени линии и дълбоки низини, но дори и сега след последните спадове изглеждат като недоспукани балони.


Значи трябва да си направиш 2 различни теми, обаче ясно разграничени една от друга. В едната да се говори само за дългосрочно инвестиране, а в другата за дейтрейндинг. За да няма обървания.

Добре де. Като е за продаване - продавай. Нали за това е шортенето (можеш да продаваш без да имаш акцията/крипто)? Щом е балон - пускай шорт и така.

Интересно ми е от колко време се занимаваш с това и каква доходност докарваш или е просто мнение на човек, който няма опит?

За отделната отделната тема във форума съм съгласен.
 
Не ви ли е жал за тези хора, които имат нещо общо с руснаците.
В моята рода няма. Имаме кръвна връзка с други народи. Ама не ви ли е жал?
 
AseasRoa, следя те отдавна като стар кадър и голяма надежда на раздел "Конспирации". И винаги ми е правил впечатление перфектният ти правопис. А сега:
За да няма обървания.
Това потвърждава, че си имате голяма закачка с metaverse. Заапали сте се яко и тва е.

Но той, след като каза, че едната му родова линия е от Монтана, ми стана ясно много. Познавам северозападняци, вкл. конкретно от Монтана голям приятел имам. Ми те са такива магарета, че квото и да им кажеш - си държат на тяхното. (А промени на Крумов възгледите де! Но той е на правия път и при него е положително качество.:))

Нищо де, ще постои Методи, ще почете, пазарите ще почнат да се срутват и ще дойде на наш'то. Аз съм го предвидил.:)
 
Поставете се на мястото на руснаците. Как ще ви хареса да ви сочат с пръст, да ви изтезават само защото сте руснаци?
Това е лично.
 
Аа, добре:) Рекох, че след като е загатнато, може да не е толко лично.
Лично е. Непоносимостта ми към неправдата също е лична. Искам да им помогна на тия хора, но не знам как. Каква е тази анти руска кампания да го е.
 
Лично е. Непоносимостта ми към неправдата също е лична. Искам да им помогна на тия хора, но не знам как. Каква е тази анти руска кампания да го е.
За всички тях ли ти е жал и искаш да им помогнеш? Като същото те питам и за българите, и за останалите народи към които имаш отношение (може би за световното население като цяло)?
 
Интересно ми е от колко време се занимаваш с това и каква доходност докарваш или е просто мнение на човек, който няма опит?
Имам си принцип да не споделям лични финансови детайли във форума :) За моя опит, пък и не само моя, би трябвало да се съди от мненията. Ако става въпрос за пазари, тогава щеше да е добре ако можехме лесно да си видим старите мнения и какво се е случило след това... но това е просто форум с много тегава търсачка. А понякога го има и тоя момент, че мненията и реалността не си съответстват много.

Даването на съвети на други хора съвсем не е обвъзрано с личния успех толкова, колкото с посланието което те ще прихванат. Ей на, аз затова те критикувам, защото без да съм ти прочел всички постове от-до, посланието което съм получил от теб е, че независимо от всичко трябва само да се купува. А ти от мен си хванал, че се занимавам само с конспирации. Със сигурност обаче и двамата имаме доста непълна представа един за друг.

AseasRoa, следя те отдавна като стар кадър и голяма надежда на раздел "Конспирации". И винаги ми е правил впечатление перфектният ти правопис. А сега:

Това потвърждава, че си имате голяма закачка с metaverse. Заапали сте се яко и тва е.
Ти пък сега за една изпусната буква ли се хвана :) Зависи от сериозността на поста, а в случая и сериозността на изречението. Аз рядко правя грешки, защото си препрочитам и редактирам постовете по няколко пъти преди да ги пусна. Не ми търси грешки в точките и запетаите обаче, че там го карам единствено на усет :) В случая това е буквално последната дума от последното изречение, което добавих точно преди да пусна поста като допълнителна екстра. Т.е., толкова е важно това изречение, че си може и без него.

Но той, след като каза, че едната му родова линия е от Монтана, ми стана ясно много.
И аз имам северозападни корени :D
 
За всички тях ли ти е жал и искаш да им помогнеш? Като същото те питам и за българите, и за останалите народи към които имаш отношение (може би за световното население като цяло)?
Да, за всички, жал ми е за тази човешка природа, която допуска това.
 
Имам си принцип да не споделям лични финансови детайли във форума :) За моя опит, пък и не само моя, би трябвало да се съди от мненията. Ако става въпрос за пазари, тогава щеше да е добре ако можехме лесно да си видим старите мнения и какво се е случило след това... но това е просто форум с много тегава търсачка. А понякога го има и тоя момент, че мненията и реалността не си съответстват много.

Мнения по форуми всеки може да пише.

Разбрах. Значи 0 реален опит и просто си чешаш пръстите. :hankey:
 

Горе