nandibandi
Well-Known Member
А каква е разликата между ''Шалом'' и ''Саллам'' - ''саллам алейкум?Едно от най-важните условия е да сте с брада за да викате Алаху Акбару за кеф на русофилите по света.
А каква е разликата между ''Шалом'' и ''Саллам'' - ''саллам алейкум?Едно от най-важните условия е да сте с брада за да викате Алаху Акбару за кеф на русофилите по света.
Шалом е организацията на евреите в България. В превод думата означава "Мир".А каква е разликата между ''Шалом'' и ''Саллам'' - ''саллам алейкум?
Рублите се продават за злато, не за зелени хартийки.То хубаво, че руснаците ще търсят само рубли за енергийни носители и други, но ако не обменят рублите за долари, как ще си плащат външинят дълг, скоро ще трябва да платят 40 милиарда долара, от къде ще ги намерят?
Рублите се продават за злато, не за зелени хартийки.
На вниманието на младежите, за които това е история от зората на времето
24 март 1999 година е дата, която никога няма да се забрави в Сърбия
Не вярваш на облъчването, за короната си плоскоземец. Не превъзнасяш УСА си путинска подлога ...Защо си мислите, че след като някой не харесва Руската политика, автоматично е поддръжник на САЩ? Щом съм срещу БСП, значи автоматично съм гербаджия? Средно положение няма?
Има една съществена разлика. Аз не споделям американски патриотични песни и клипчета, не обяснявам колко велика им е армията и как искам да дойде да ни освободи. Не гледам NBC и CNN и не обяснявам по цял ден, че Бай Дън е най-великия държавник. Точно обратното, постоянно им споменавам кусурите и простотиите, които ни налагат. Гледам винаги от нашата камбанария.Не вярваш на облъчването, за короната си плоскоземец. Не превъзнасяш УСА си путинска подлога ...
Мога продължа с обеми като на етера, ама ме мързи.
"Ето два коментара от дир.бг които смятам за правилни:
Моя добавка че освен злато
Юани - за да могат руснаците да си купуват дрънкулки от Китай
Евентуално Рупии, за да може да има свежи плодове от Индия и зимата
Ако това стане следващата стъпка е почти ясна. И няма да завършат добре нещата. Все пак и да се откажат изобщо не значи няма риск
Има вариант днес да е развръзката. Ако се приеме предложението на Полша за намеса, това означава, че НАТО ще влезе във война с Русия.
Ко речи?Има една съществена разлика. Аз не споделям американски патриотични песни и клипчета, не обяснявам колко велика им е армията и как искам да дойде да ни освободи. Не гледам NBC и CNN и не обяснявам по цял ден, че Бай Дън е най-великия държавник. Точно обратното, постоянно им споменавам кусурите и простотиите, които ни налагат. Гледам винаги от нашата камбанария.
В същото време украинските военни напредват в Буча, Ирпин и Хостомел близо до Киев, руските войски северозападно от Киев са обкръжени.
Аз вече казах. Няма смисъл да гледам назад и кой е виновен. Просто не знам как повечето не виждат какво става.Честно казано не знам какво плещят в хадрвара, не смятам и да погледна.
Да се върнем на основния за нас въпрос. Какво ще стане с България?
Тук и сега. В съвсем краткосрочен план. Не какво сме щели да оставим на внуците си. Което ми писна да го слушам с деситилетия.
Русия и САЩ наистина сякаш играят един брутален военен шах, като взаимно се опитват да се изпреварват с малко.
Ето още един етюд - почти в един и същ момент едните започват да вкарват ПВО в Украйна, а другите говорят за предстояща намеса на авиацията си, с която досега почти не участват.
Наистина смятам, че е по-добре Русия да изпревари. А САЩ да се спре. Но не дават изгледи да се спрат сами. И какво става... За матросовци се използват такива като нас. Стига бе...
Хем искаш да се върнем на темата какво ще стане с България, хем след това има свободен текст по оста Русия - САЩЧестно казано не знам какво плещят в хадрвара, не смятам и да погледна.
Да се върнем на основния за нас въпрос. Какво ще стане с България?
Тук и сега. В съвсем краткосрочен план. Не какво сме щели да оставим на внуците си. Което ми писна да го слушам с деситилетия.
Русия и САЩ наистина сякаш играят един брутален военен шах, като взаимно се опитват да се изпреварват с малко.
Ето още един етюд - почти в един и същ момент едните започват да вкарват ПВО в Украйна, а другите говорят за предстояща намеса на авиацията си, с която досега почти не участват.
Наистина смятам, че е по-добре Русия да изпревари. А САЩ да се спре. Но не дават изгледи да се спрат сами. И какво става... За матросовци се използват такива като нас. Стига бе...
каквото е в ЕС такова и в Бг.Хем искаш да се върнем на темата какво ще стане с България, хем след това има свободен текст по оста Русия - САЩ
Твоето мнение за бъдещето на България какво е?
И какво общо има едното с другото ?Ко речи?
Ще ти отговоря честно.каквото е в ЕС такова и в Бг.
За съжаление в техни трактати и книги има неприязън към славяните, кой както и да разбира това "славяни".Тези, които следят работата ми, вероятно са запознати с впечатлението, че няма съвременна еврейска дума за мир (в значението на хармония и сдобряване). Еврейската дума Shalom (שלום) на модерен иврит се интерпретира като „сигурност за евреите“. Когато в Израел се говори за „shalom negotiation“ („мирни преговори“), тази граматическа конструкция се отнася до няколко предварително установени обстоятелства, гарантиращи „сигурността“ на еврейските израелци посредством: укрепване на границите, лишаване на арабите от оръжие, ангажимента на Америка за доставка на въоръжение за Израел, икономическа експанзия и тъй нататък.
Не е разумно да се очаква, че една култура, която няма ясна представа за мира и помирението, ще отведе региона до хармония и братство между човеците. Истината тук е, че дори в кулминацията на заблудата след Споразумението от Осло, когато някои бяха достатъчно глупави да повярват, че мирът ще пребъде, някои почитатели на мира сред израелските водачи (Шимон Перес и др.) прокарваха фантазията за „Нов Близък Изток“, идеята за нов регионален ред: икономически кооператив, в самия център на който е Еврейската държава.
„Мечтата“ за „Нов Близък Изток“ включваше една коалиция на тъй наречените „демократични държави“, които се опълчват на „религиозния фанатизъм“ чрез прозападна ориентация и твърд капитализъм. Макар глобалистката програма да беше ясна за Шимон Перес, единствената съставка, която той успя да пропусне, бяха палестинците и техните изгледи да се завърнат в своите земи, овощни градини, полета, села и градове.
Шалом в съвременното еврейско значение носи юдео-центрична представа, която е сляпа за другите.
Наскорошният конфликт в окупирана Палестина (особено сблъсъците в смесените градове с израелци и палестинци) вадят на показ и друга съдбоносна концепция, която се губи в превода на модерен иврит.
Достатъчно често чуваме от израелските власти и говорителите на дипломацията им за „израелско-арабско съжителство“. И все пак, колкото и да е странно, няма еврейска дума за съжителство. Докато английската концепция за съжителство засяга едно хармонично и мирно съвместно съществуване на две или повече същности, еврейската дума за съжителство е du ki-yum (דו קיום ).
Du ki-yum буквално се превежда като двоично (съставено от две части) съществуване. Имат се предвид две същности, които живеят една до друга. Du ki-yum запазва разграничаването и обособяването на двата елемента.
Практически схващането за du ki-yum запазва двоичното отличаване на „Евреите“ от „Гоите“. Съжителството е синоним на хармония, заедност и равенство, но du ki-yum се бори срещу възможността от братство между човеците. Употребява се при успех в „овладяването на конфликт“, като ни занимава с планове за живот „един до друг“, вместо „заедно“.
Предполагам, че вече никой няма да се изненада, когато открие, че на иврит няма дума и за хармония. Първите израелци, които са работили ден и нощ за съживяването на техния библейски език и за замяната на всяка възможна латинска и гръцка концепция, не са намерили за нужно да потърсят еврейска дума за хармония. Когато израелците говорят за хармония, те употребяват латинската дума harmonia (הרמוניה).
Ако опитваме да се задълбочим във въпроса за мир в региона, може да се наложи да приемем, че една култура, в която липсват понятия за мир, хармония и съжителство, едва ли ще бъде в състояние да доведе този регион до хармонично и мирно съжителство. Ако между реката и морето някога се установи мир, ще е така, защото Израел ще се е предал и ще е приел това значение.
Гилад Ацмон (евреин)