Украйна - Русия какво ви е мнението

@Noke гледах го твоя човек, ми попадна след някакъв дебат на Дестини, пълна скръб.

От канала на дестини беше твоя човек, последите 20-тина видеа.


Тук има един кроманьонец, дето освен да вика и да говори глупости, не му се получи много с дебата. То и един дебат да беше, пълна клоун фиеста.


Тъпото е, че Дестини почти нищо не знае за конфликта, както Европа и ние, защото ни беше близо, онези дали са чували за Украйна преди това, успява да им дебнъкне всичките глупости, всмисъл нещата дето Путлер си изказа във видеото преди войната - дебънкват се за минута, И разбира се и кроманьонеца там , само whataboutism-и, да сменя топика, ми направо да говорим и за Византийците, защо са избивали славяни - рашките това го правят постоянно, ей ги и главните им глупости, дето спамят навсякъде
Тия пуберчета първи път ги виждам и не виждам какво общо имат с Сашовците или Гонзало.
От небето до земята разлика в класите, образованието, възрастта, професионалния и житейския опит и т.н.
 
Тоя твоя Гонзоло какъв е по образование и професионален опит? Armchair General? Целите опорки се дебнъкват за 2 минути, ако имаш гугъл. Е , няма да стане, ако търсиш резултати от РТ/ТАСС и подобните им - там и война няма, а спасителна операция, трагедията е пълна.
 
Виж Естония, Литва, Латвия - тая опорка с разбитата армия не важи, в НАТО си имаме article 5. Няма отделни армии, нападението срещу един, е нападение срещу всички. Ти как ще го сучеш и въртиш - твоя си работа. Не всичко в една армия е бройката - ама вие го видяхте последния месец, какво се случва на каските от WW2.
Отново пълни глупости. Не случайно дадох за примери Турция и Гърция, но видимо няма как да разбереш.
 
Виж Естония, Литва, Латвия - тая опорка с разбитата армия не важи, в НАТО си имаме article 5. Няма отделни армии, нападението срещу един, е нападение срещу всички. Ти как ще го сучеш и въртиш - твоя си работа. Не всичко в една армия е бройката - ама вие го видяхте последния месец, какво се случва на каските от WW2.
Даже новия военен министър го каза: самолетите ни не са съвместими с НАТО-вските стандарти и протоколи и НЕ МОГАТ да водят съвместни операции с тях.

Толкоз за партньорството ни с НАТО.
 
Даже новия военен министър го каза: самолетите ни не са съвместими с НАТО-вските стандарти и протоколи и НЕ МОГАТ да водят съвместни операции с тях.

Толкоз за партньорството ни с НАТО.

https://www.dnes.bg/politika/2022/0...mat-sistema-za-razpoznavane-svoi-chujd.518478 Ми нормално - затова като се купуват самолети, не се гледат само парите, а се гледа и качеството. Нормално, с МИГ-29 , да имаш проблеми, с НАТО, когато техниките не са съвместими, нали затова се опитваме да се разкачим от руското желязо, и да вземем Ф-16-ки след 3 години.

Не знам колко време си мислиш, че става примеането на една страна в НАТО, ама на нас ни отнема от 91-ва година, до 2004 мисля беше, някъде там. Отдавна трябваше да сме се разделили с руските железа.
 
"Русия няма да иска още от 1 април плащанията за газ и петрол да стават в рубли, съобщиха от Кремъл днес. Путин е заявил, че промяната на плащанията от долари в рубли ще е постепенен процес."

Тъкмо натовариха няколко стотин вагона целулоза с милиарди копейки под формата рубли и глей кво стана...
 
https://www.dnes.bg/politika/2022/0...mat-sistema-za-razpoznavane-svoi-chujd.518478 Ми нормално - затова като се купуват самолети, не се гледат само парите, а се гледа и качеството. Нормално, с МИГ-29 , да имаш проблеми, с НАТО, когато техниките не са съвместими, нали затова се опитваме да се разкачим от руското желязо, и да вземем Ф-16-ки след 3 години.

Не знам колко време си мислиш, че става примеането на една страна в НАТО, ама на нас ни отнема от 91-ва година, до 2004 мисля беше, някъде там. Отдавна трябваше да сме се разделили с руските железа.
Е от колко години сме в НАТО?

Да си забелязал някакви мераци или заинтересованост от тяхна страна да ни въоръжават?

Не, досега всичките им напъни бяха в посока разоръжаване и неутрализиране на военния потенциал на България.
И го постигнаха.
 
Виж Естония, Литва, Латвия - тая опорка с разбитата армия не важи, в НАТО си имаме article 5. Няма отделни армии, нападението срещу един, е нападение срещу всички. Ти как ще го сучеш и въртиш - твоя си работа. Не всичко в една армия е бройката - ама вие го видяхте последния месец, какво се случва на каските от WW2.
Я преди да бълваш нови порции фейкове, кажи "призракът на киев" събра ли вече скалпове на поне един полк руски летци.

Също така коментирай достоверността на другия ти бисер от преди месец.
1648650326750.png
 
Е от колко години сме в НАТО?

Да си забелязал някакви мераци или заинтересованост от тяхна страна да ни въоръжават?

Не, досега всичките им напъни бяха в посока разоръжаване и неутрализиране на военния потенциал на България.
И го постигнаха.

А, значи искаш да кажеш, че нато иска България да бъде нападната, или? Не те разбирам? Ти мислиш с имперски интереси човек, в НАТО такива мисли няма, на запада също. Пък САЩ какво очакваш - да не мислиш, че нямат разузнаване, онзи ден поправиха Радев, че излъга за Ф-ките. Във всяко посолство има хора, дето следят емисиите и какво се случва в пресата - ние се доказахме, като червейчета, и никакъв сериозен партньор. Да не говорим, за издънката на министъра предния, дето 3 пъти цитира Путин какво бил казал, и че нямало война, ама после вика ако пратим оръжие " ще влезем във войната" - е нали не е война бе Стефане, как ще влезем във война, като няма война, а специална операция за освобождаване на Украйна - та така.

Казах ти - хубавото е, че се видя къде са издънките и, че управниците ни мислят локално, а не глобално, сега хем сме слаби пред НАТО като позиция, хем сме слаби за Русия. Сравни с ПОЛША, там е нещо страхотно, знаеш ли кога ще видиш поляк да развива такива ментални гимнастики, е сигурно има някакви, ама масово осъждат агресията на путлерчо и не искат да имат нищо общо с тях.

Ха познай, кой ще е в по-изгодна позиция след това да иска нещо, или да купува - Полша или България? Словакия също си изигра ходовете много добре - даде железата С300 от 1987-ма година, и и дадоха след седмица Патриот - не съм чул да ги напада Путин, и да ги вкарва във война. Иначе си прав - ние ще губим от такава позиция - на безгръбначни, единствената страна в НАТО, дето не помага и мърмори глупости за дипломация.


И какво от колко години сме в НАТО, като управляващите всичките ни начукаха с Путин - Бойко какво направи, Златев пръв приятел, срещу с руски дипломати тайни, Южен Поток, Северен Поток, подаръци на Путин.


Ако ще дават нещо безплатно - бъди сигурен, че няма да е на нас, с такива управници, дето нямат позиция - Полския Дуда като беше с Радев, говори съвсем различна реторика, от нашия Мунчо, дето обяснява, как ще дава бронежилетки, докато онея си дават сърцата, да не се меси руската сган повече на стария континент.


Нали знаеш Артикъл 5 за какво е - един за всички и всички за един, докато НЕ СЕ ВЪСТАНОВИ МИРА. И този артикъл за 70 години е бил изпълнен само веднъж 2001 като думнаха кулите. Хайде, нека да нямаме нашата армия, и да сме в НАТО, вместо да сме като Грузия вмомента а?
 
Последно редактирано:
А, значи искаш да кажеш, че нато иска България да бъде нападната, или? Не те разбирам? Ти мислиш с имперски интереси човек, в НАТО такива мисли няма, на запада също. Пък САЩ какво очакваш - да не мислиш, че нямат разузнаване, онзи ден поправиха Радев, че излъга за Ф-ките. Във всяко посолство има хора, дето следят емисиите и какво се случва в пресата - ние се доказахме, като червейчета, и никакъв сериозен партньор. Да не говорим, за издънката на министъра предния, дето 3 пъти цитира Путин какво бил казал, и че нямало война, ама после вика ако пратим оръжие " ще влезем във войната" - е нали не е война бе Стефане, как ще влезем във война, като няма война, а специална операция за освобождаване на Украйна - та така.

Казах ти - хубавото е, че се видя къде са издънките и, че управниците ни мислят локално, а не глобално, сега хем сме слаби пред НАТО като позиция, хем сме слаби за Русия. Сравни с ПОЛША, там е нещо страхотно, знаеш ли кога ще видиш поляк да развива такива ментални гимнастики, е сигурно има някакви, ама масово осъждат агресията на путлерчо и не искат да имат нищо общо с тях.

Ха познай, кой ще е в по-изгодна позиция след това да иска нещо, или да купува - Полша или България? Словакия също си изигра ходовете много добре - даде железата С300 от 1987-ма година, и и дадоха след седмица Патриот - не съм чул да ги напада Путин, и да ги вкарва във война. Иначе си прав - ние ще губим от такава позиция - на безгръбначни, единствената страна в НАТО, дето не помага и мърмори глупости за дипломация.
Просто сме фиктивен член на НАТО, територия дето да ползват временно.

Не им влизаме в дългосрочните планове.

Ние сме си славяни, 70-80% от населението е с проруска ориентация и очакват че рано или късно ще трябва да се изтеглят оттук и нещата е много вероятно да се върнат към положението от Студената война (както поиска Лавров наскоро).

Подобно на вирус - влизаш в клетката, неутрализираш защитите й, ползваш ресурса за своите цели и после зарязваш.
 
"Русия няма да иска още от 1 април плащанията за газ и петрол да стават в рубли, съобщиха от Кремъл днес. Путин е заявил, че промяната на плащанията от долари в рубли ще е постепенен процес."

Тъкмо натовариха няколко стотин вагона целулоза с милиарди копейки под формата рубли и глей кво стана...


А какви славяни сме , моля те, тая руска пропаганда за братските народи. Точно Русия и Путин да говорят за такива неща, дето не признаваха цървки и вяра, сега с това се опитват да промиват мозъците на Сърбите, ама те не стават и без това, сърбите съм ги отписал.

И не знам какво лошо си видял от НАТО - май просто така говориш, защото мислиш, че голяма армия и ракети е по-добре от единна коалиция, и един за всички, всички за един. Аз съм на обратното мнение.
И територия сме, нормално - то и Полша са ключови там като територия, и прибалтийските републики, дето нямат армия, пък не се оплакват, и дават оръжие, и са наясно, че Путин няма да ги нападне и не им пука от руския бутуш, щото са го яли не веднъж по същия начин като Украйна. 27 държави - само България няма ясна позиция - ами как искаш после да ни уважават истински? Тука съм съгласен- няма да ни уважават, като сме руски подлоги, нормално, да приоритизират Полша или всяка една друга НАТО държава пред нас.




bulgari.jpg
 
А държава се "конвертира" (временно) по добре познатата и изпитана рецепта:

Наемаш евреин да свърши работата отвътре.
Паси, Зеленски.

Сигурно защото при тях патриотизмът и лоялността към родината не са фактори (имат си друга истинска родина), а и изглежда са генетично твърде позитивни към шума на финикийските знаци.
 
Е , отиваме към конспирации и КОВИД, не стига толкова, не е сериозно. фактите са ясни на всички страни - нашите предпочетоха да гледат локално ниво, а не глобално, ами ще го сърбаме след време, като ни напомнят какви сме ги бръщолевили за ватенките през 2022. После да няма : "Ама дават на Полша / Словакия, ама нас ни мразят " - да си знаем предварително, че такива неща се гледат и анализират в цели отдели на НАТО и след време, ще стане на въпрос, защо сме държали позицията на червей, а не сме били с Алианса.
 
Ама дават на Полша
А на Полша какъв четвъртит ще ѝ го дадат и дано, защото много знаят тъпите пияници. Поляците са русофоби открай време, не можеш да искаш българите да сме като тях. Исторически не е обосновано. Но... нека видим колко ще спечелят тъпите поляци от виренето на нос. Мисля, че няма да чакаме дълго.
 
А на Полша какъв четвъртит ще ѝ го дадат и дано, защото много знаят тъпите пияници. Поляците са русофоби открай време, не можеш да искаш българите да сме като тях. Исторически не е обосновано. Но... нека видим колко ще спечелят тъпите поляци от виренето на нос. Мисля, че няма да чакаме дълго.

Да , русофоби са, ЩО ЛИ... Сигурно щото САЩ са ги наговорили...


Ей ти и таймстамп от 80-та година, намери разликите. Да не говорим втората световна и подялбата и пакта дето рашките имат с Хитлер, а сега се изкарват за големите борци против нацизма. Поляците са го яли не веднъж от руснаците.



А ето и хубостите дето правят в Украйна преди, сигурно пак САЩ са провокирали това. Ей че сте неадекватни. Тука са забравили Чернобил.
 

Прикачени файлове

  • apr4orMR_700w_0.jpg
    apr4orMR_700w_0.jpg
    80.1 KB · Преглеждания: 3
.. не сме били с Алианса.
Ние никога няма да бъдем от ядрото на Алианса.
По исторически и географски причини.

Англичани, французи, германци никога няма да бъдат "братски народ" или дори дългосрочен съюзник.

Тва сегашното просто е временно завъртане на полюсите и те много добре го знаят, затова и нямат интерес да сме силни нито икономически, нито военно... просто щото след някое и друго десетилетие най-вероятно пак ще сме срещу тях :)

Това дето повечето фейсбук ползватели в републиката се мислят за модерни западни индивиди е висша и масова форма на когнитивен дисонанс.
 
Да да, тея имперски политики са много вредни, жалко, че са ти промили русофилите мозъка с бълвоч. Колкото и Германия нямало да бъде никога партньор на Франция и Англия нали? С тея реторики имперски, мога да ти дам за пример и Япония, но са далечко. Те са чудесен пример, или Южна Корея. Такива работи като нас ни мразят щото сме балканци - погледни архивни кадри / книги / писания, какво са говорели за немците след първата и втората световна особено. Не е до националност - до дух е. Руснаците правилно казват, че са били немците втора световна, ама не са успели да им вземат духа, щото Германия сега къде е, първа икономическа сила, а виж ражките, с твоите мисли и имперски интереси и политики, къде се намират - огромна страна, с ресурси, ама проядена от корупция и мания за въоръжаване и намиране на противници.

В 21-ви век сме, само да кажа - имперските интереси и промяна на границите, са загърбени от всички освен Путин. Не знам да сме тръгнали да говорим с реторика, че ще си връщаме Македония. Лоша работа, промили са ти мозъка много лошо, рашките и техните реторики, че всеки ще ги нападне, всеки ги мрази, всеки ще ги еб** в гръб - видяхме по Елциново време как се опитваха да опитомяват стадото, и за какво, за да съсипват всичко 2014 и да си водят имперски интереси и да прекрояват граници на стария континент. Хич не са за Европа.
 
Просто ше изчакаме да видим какво ше стане.

Засега европейците го ядат далече по-голям и ръбест от руснаците, пък даже и във война не участват.
Американците и те са надули бузите под водата.
 
Ами прочети, няма нищо общо с модерна Украйна, описано е в първия документ цялата идея на това нещо.
Може и да няма, може и да има.. интересно ми стана и разрових още... стигнах до продължението на проекта... QRDYNAMIC

Operational Activity QRDYNAMIC is a proprietary that supports a Ukrainian exile group headquartered in
New York, its major printing and publishing facility in Munich,
and branches in London, Paris, and Tokyo. Its goal is to keep
alive the Ukrainian nationalist spirit in the USSR and to
encourage opposition to oppressive aspects of Soviet social and
economic policy. Most of QRDYNAMIC's activity consists of
attempting to infiltrate propaganda material into the USSR and
other Soviet Bloc countries.

В момента чета кога точно се появава Сорос в картинката :D

Ма ше си запазим изводите за мене, че не ма кефи реддисти да ма винят за путисти :D
 
Засега европейците го ядат далече по-голям и ръбест от руснаците, пък даже и във война не участват.
Така ли казват руските медии? Я се огледай и виж руснака какво мисли, толкова са добре, че не от Европа към Русия тръгват, а няма билети за влаковете към Финландия, за месеци напред, и се продават на черно билети за по 5000$ , щото нали знаеш следващата стъпка каква е - забрана за напускане на страната, май само това им остана. Виж и цените по супермаркетите как са, и ги сравни от преди 3 седмици там, зучката е 120 вече, от 40, ама ще почакаме още ,те санкциите те първа започват да се усещат.

А не знам кое визираш, европейците да са зле - ако имаш предвид, 5 милионната криза от хора бягащи от войната - нека. То се видя, че цяла Европа помага, защото не са 'неутрални'. Или поясни какво имаш предвид, че са по-зле от рашките.

Аз мисля, че търсиш причина да се хванеш за всичко, само и само САЩ да са виновни - съжалявам.
 
Последно редактирано:

Горе