Украйна - Русия какво ви е мнението

Ма то ти (нетагнат въздух) си галеница, галеничката на форума. Знайш как се радват, че се завърна (с наведена глава) след като ти се присмяха на нивото в ония проукри форум. Викат "уф, добре че се върна". Вдигна нивото.:) (А ония там в другия форум си викат "Уф, добре че тва пале са махна...")

Аа, как се пишеше дупотопна последно? :)(попита той въздуха...)
 

Ти какво очакваш? Да мине теорията на Крумчо и на Нандибанди от темата тука, отпреди 5 дни, че след 2 дни САЩ ще почнат да цъкат пак с Русия щото Руснаците са пичове и никой не може без тях ли?

Казах ти какво следва, пълна изолация на ватниците и нацисткия режим в Кремъл.
Мне.. Сички в един кюп теорията, като цяло не я споделям в случая. По-скоро става въпрос за много масиран опит глобалния елит да превземе окончателно Европа. В една много дълго потготвяна почва.
Глобалния елит е доминиран от американци. А пък дали са американци, тъй или иначе официално са фигури от САЩ, та да е се отвлича е толкова.
Така, че това са наистина много неща.
Не знам дали наистина не знаеш, или се правиш на умряла лисица. Но този глобален елит все повече не се крие.
Билдербергите, или поне така е известен. Те са си реалност.
Но явно, че вие някак си като говорите за конспирации, го разбирате като черно и бяло. Доста често се търси и пид вола теле.

Русия се опитва да парира обезличаването на Европа. Вероятно е достигната много сериозна точка на може би необратимост.
Не се ли забелязва, че продължават да дават отсрочка и на себе си и на Европа.
За мен, казах го няколко пъти, ако успеят някак си да устоят отвътре, отвън ще е трудно.
В момента включвам и държави от Европа.
Тече някакво леко затопляне в момента.
И другото ми основно мнение също го казах. Европа се държи под контрол най-вече от многото и тежковъоръжени бази на САЩ в Европа и от наднационалните местни елити.
 
Добре бе римайндчо, не ти ли се струва, че примерно Байдън просто "крещи", че е там дотолкова-доколкото е президента и може да разпише, каквото му нашепнат. И каквото подпише, трудно ще бъде отменено.
Този човек каза "Русия воюва с Русия", нарече украинците - афганистанци. Не ми изглежда като някой, който знае какво говори.
 
Направи си една тема за конспирации и за NWO и рептили и пиши там, не ме занимавай мен с такива простотии.
 
Мне.. Сички в един кюп теорията, като цяло не я споделям в случая. По-скоро става въпрос за много масиран опит глобалния елит да превземе окончателно Европа. В една много дълго потготвяна почва.
Глобалния елит е доминиран от американци. А пък дали са американци, тъй или иначе официално са фигури от САЩ, та да е се отвлича е толкова.
Така, че това са наистина много неща.
Не знам дали наистина не знаеш, или се правиш на умряла лисица. Но този глобален елит все повече не се крие.
Билдербергите, или поне така е известен. Те са си реалност.
Но явно, че вие някак си като говорите за конспирации, го разбирате като черно и бяло. Доста често се търси и пид вола теле.

Русия се опитва да парира обезличаването на Европа. Вероятно е достигната много сериозна точка на може би необратимост.
Не се ли забелязва, че продължават да дават отсрочка и на себе си и на Европа.
За мен, казах го няколко пъти, ако успеят някак си да устоят отвътре, отвън ще е трудно.
В момента включвам и държави от Европа.
Тече някакво леко затопляне в момента.
И другото ми основно мнение също го казах. Европа се държи под контрол най-вече от многото и тежковъоръжени бази на САЩ в Европа и от наднационалните местни елити.
Евала - глобален балансьоре на конспирации с официозни теореми - натамани ги някак си. Хем да има, хем да няма. И русия да излезе отделно, и другите да са си другите, па и юропата отделно, па стана... Изкара телето изпод вола и сложи на вола, нещо такова.:) Ти си по-голям от разни с 50-годишен стаж и 200кг повече инфо от тебе. Браво, сънувай, сънувай:)
 
За МИГовете дето трябва да ги разкарваме.

Първият мит е, че Миг-29 притежава съвременни бойни способности и едва ли не е по-добър от много от съвременните изтребители.
Иска ми се да е така, но истината е друга.
Освен прекрасна маневреност и висока живучест, МиГ-29 няма какво повече да предложи в една съвременна въздушна операция.
При него е налице сериозен дефицит от способности в редица критично важни области. Като се започне от комуникация, навигация и опознаване;
защитеност на комуникациите;
обмен и изобразяване на тактическа информация;
далечина, ефективност и точност на въздействие както по въздушни, така и по земни цели при всякакви МТУ;
едновременен съпровод и въздействие по няколко цели;
изчислителна мощ с отвореност на системата за пренос на информация; системи за самозащита;
системи за целеуказване;
функционалност на кабината;
високоточно въоръжение;
далечина и продължителност на полета и се стигне до системите на земята за планиране и анализ на мисиите в тактическо отношение.
МиГ-29 е скъпо решение по много причини. Вярно е че има ресурс до 2029 г., но само на планера. Големият проблем на МиГ-29 е, че поради остарелите технологии, двигателите, кутията на самолетните агрегати (КСА) и редица други важни агрегати имат много нисък общ технически и междуремонтен ресурс. Така например на всеки 350ч. двигателят трябва да се снема и изпраща на капитален ремонт в Русия, а като стигне 1200 ч. се хвърля и заменя с нов. Данните за КСА са съответно 500 ч. за ремонт и 1000 ч. за замяна. По подобен начин са и стойките на колесниците, катапултните седалки и редица други агрегати. На 1000 ч. трябва да се извършат задължителни контролно-възстановителни работи по самолетите.


Технологичната пропаст между нас и държавите, имащи на въоръжение съвременни изтребители, наистина е огромна и се задълбочава с всяка изминала година.
Е сега вече се изложи.

Cost per hour of flying the F 16 E/F at US$24,400 / hour .

Като добавим, че трябва да се обучат нашите пилоти на новите самолети..... 350 ч. за ремонт. 350 часа по 24000 на летателен час са 8 400 000$.

He also said that each MiG-29 needed to undergo preventive and restoration work which cost RM10mil ($2.9 million) and RM7mil ($2 million) for engine overhaul every year after it completes a flight time of between 1,000 hours and 4,000 hours.
 

Сателитни снимки, показващи труповете и пътищата преди да се изнесат клошарите. Почвайте да ревете, че сателитните изображения са преправени, друго не ви остава. След няколко дни като се разберат и кои клошари точно са действали там, може да казвате, че са Украински агенти, дето азовците са им платили да убиват цивилни.


https://www.bellingcat.com/news/2022/04/04/russias-bucha-facts-versus-the-evidence И още един дебънк на всичката пумия дето заливат руските клошари по медиите.

+18
+18


@nandibandi не мога да ви виня, като тези дето им се кефите, правят същата простотия с whataboutism-и, това и е цялата теза. И така излиза, че Путкин е направил услуга на САЩ така ли? Брей - голям шахматист тоя чекист бе?

f02c1c92ee3a3fc07e632a9593a80bd2.png
Гледал съм доста убити в телеграм. Ми да ти кажа, тия са убити от ВАМПИРИ. Как покрай никой нямаше кръв ?!?!?!?
 
https://t.me/MFARussia/12230 - Та Клошарите могат да почват да мислят нови оправдания и да търсят 'фейкове' по изображенията и видеоматериалите, щото това дето се изцепиха, отпада като вариант.

Клошарски истории, така се оправдаваха и с войната. Някои пък търсят фейкове по прозорците.



Сега за тъпия въпрос относно това, гледам че русоробските сайтове в България масово го споделят, без да отделят 1 минута да помислят, ама нищо, простено им е, толкова си могат. Само ще ти кажа също, че не е от Буча снимката, а е по-стара.
vojska-rf-uderzhivajut-40_main.jpeg





@nandibandi Да беше помислила, вместо да повтаряш от пропагандните глупости. На снимката тоя БТР не е ударен с БОМБА или с артилерия. Поствам и изображение на друг БТР ударен с NLAW, да намериш сходствата и, да се види, че не е танк.

01f3db14b56f700856afc0182bee8c3a.png


Ей една снимка за референция, това горе не е ТАНК, а е БТР, предполагам, че е ударен с Nlaw , той има два вида на стрелба, единия е директен, точно за такива в градски условия, а вторият е за тежка техника като Т72 и и други танкове. Това на видеото не е директ моуд, но може да видиш как стреля NLaw.




Слагам ти и директ хит, с който е ударен БТР-а , да си направиш референция. Както виждаш не успя да направи нищо на Т72-ката, с режим за директен удар, доста по-слаб е от първият, който снаряд бива взривен над мишената, а не се удря в нея. Понеже някакъв идиот е казал, че не е nlaw от второто видео в коментара, на 0.25 се вижда, че е nlaw.
2269141e539edb4045a00a32653c8975.png


Та не виждам нищо ненормално в това, че прозорците не са строшени.




Така че дири други 'фейкове' и 'конспирации', да обясниш труповете с вързани ръце и убийствата на цивилни. Може да върнеш до Гражданската Война в САЩ, може да изровиш някоя гадост от там и така да оправдаеш войната на блядовете сега.
Technical specifications
Weight12.5 kg
Combat range20 m – 800 m
Engage timeApprox. 5 seconds

Под 20 метра снаряда не се активира ... За това и украинския селянин на прозореца не успя да му направи нищо на танка. Както и при РПГ има определено време преди активиране на снаряда (като защита за стрелящия кретен в САЩ най-вече). След това няма логика прозорците да не изпоппадат (от по силна пиратка сме бутали като малки прозорци в училище)...
 
Гледал съм доста убити в телеграм. Ми да ти кажа, тия са убити от ВАМПИРИ. Как покрай никой нямаше кръв ?!?!?!?

Абе с една дума хващаме се за всичко, само и само да оневиняваме рашките, пък дали са виновни, няма значение, важното е да търсим как да ги защитим, по най-идиотския начин.

https://time.com/6164052/ukraine-atrocities , говорим за 430 и то преди 2 дни открити тела, включително масовите гробове. Кога казваш Украинците са убили тея и са ги заставили на места, или са докарали труповете от друго място? Нали тея хора ще се идентифицират скоро и ще се знае от къде са, и как са убити.

А цялата простотия с кръвта не си струва да се коментира, защото убитите лежат там от 2 седмици : https://www.france24.com/en/live-ne...ies-in-bucha-for-weeks-rebutting-moscow-claim , цялата официална позиция на Рашките пада , със великата им защита 'ама ние си тръгнахме, тогава нямаше такива неща'.
 
Аз така си пиша. Не разбираемо. Дали ще позная, че американците няма да се спрат?
Има една клауза в Руските бондове от 2017 (който не вярва да потърси, а ако не може да го намери ще му пратя линка да чете и плаче), че при независещи от тях обстоятелства (банква в САЩ блокира парите им), могат да си платят дълга (от 2017 до сега) в РУБЛИ :)..
 
Абе с една дума хващаме се за всичко, само и само да оневиняваме рашките, пък дали са виновни, няма значение, важното е да търсим как да ги защитим, по най-идиотския начин.

https://time.com/6164052/ukraine-atrocities , говорим за 430 и то преди 2 дни открити тела, включително масовите гробове. Кога казваш Украинците са убили тея и са ги заставили на места, или са докарали труповете от друго място? Нали тея хора ще се идентифицират скоро и ще се знае от къде са, и как са убити.

А цялата простотия с кръвта не си струва да се коментира, защото убитите лежат там от 2 седмици : https://www.france24.com/en/live-ne...ies-in-bucha-for-weeks-rebutting-moscow-claim , цялата официална позиция на Рашките пада , със великата им защита 'ама ние си тръгнахме, тогава нямаше такива неща'.
И от 1 месец да седят, кръвта оставя петна и няма дъжд който да ги измие. Мисля си, че някоя морга е останала без трупове.....
 
Technical specifications
Weight12.5 kg
Combat range20 m – 800 m
Engage timeApprox. 5 seconds

Под 20 метра снаряда не се активира ...

Мда, май това ги спаси.


Ето ти видео с взривяване на снаряда, виждаш какъв 'взрив' е, не е голям. Според теб на тоя БТР какво му се е случило? За мен е ударен с nlaw / някакъв манпад.
 
Последно редактирано:
Ватенките що така все не можете да изкажете собствено мнение за нещата, все някой трябва да ви казва и сочи какво да мислите.
Ей там ти е проблема, когато някой има собствено мнение ти трябва да го учиш как да мисли.

Останалата плява и фейкове просто ще оставя без коментар.
 
Ей там ти е проблема, когато някой има собствено мнение ти трябва да го учиш как да мисли.

Останалата плява и фейкове просто ще оставя без коментар.

https://www.nytimes.com/2022/04/04/world/europe/bucha-ukraine-bodies.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes Дерзай троле. На 28ми телата са там, когато рашките още не са си набили камшиците. Цялата официална теза, че е фейк, щото тела не е имало от Кремъл отпада. Мислете друго. Виж - прозорци, кръв, може би атмосфера / въздух / легитимост на сателитите, все нещо ще им дойде наум, аз нямам търпение да чуя как ще се оправдават, че не са били те.
 
https://www.nytimes.com/2022/04/04/world/europe/bucha-ukraine-bodies.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes Дерзай троле. На 28ми телата са там, когато рашките още не са си набили камшиците. Цялата официална теза, че е фейк, щото тела не е имало от Кремъл отпада. Мислете друго. Виж - прозорци, кръв, може би атмосфера на въздуха, легитимост на сателитите, все нещо ще им дойде наум, аз нямам търпение да чуя как ще се оправдават, че не са били те.
Снимките са от сателити на копмания Maxar Technologies. Същата е спонсорирана от Пентагона (и се намира в САЩ). Дано излезнат и други компании да потвърдят с сателитни снимки, че за момента аз доверие на тия снимки нямам..
 
https://www.nytimes.com/2022/04/04/world/europe/bucha-ukraine-bodies.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes Дерзай троле. На 28ми телата са там, когато рашките още не са си набили камшиците. Цялата официална теза, че е фейк, щото тела не е имало от Кремъл отпада. Мислете друго. Виж - прозорци, кръв, може би атмосфера / въздух / легитимост на сателитите, все нещо ще им дойде наум, аз нямам търпение да чуя как ще се оправдават, че не са били те.
 
Това е преди да покажат сателитните снимки. Отпадна тая опорка, сега мислят друга, бъди нащрек.
Впрочем то ООН не са се сабирали, не знам как са представили доказателства пред ООН? Стига разпространява ПАРЦАЛИ, дето пишат откровенни глупости.
 
Последно редактирано:
И ла стампа показаха снимка, че и после и по цял свят се тиражира.
Коментар?

Тактиката да доказваш, че нямаш сестра е печеливша след като фейковете се произвеждат на индустриална база.
 
Евала - глобален балансьоре на конспирации с официозни теореми - натамани ги някак си. Хем да има, хем да няма. И русия да излезе отделно, и другите да са си другите, па и юропата отделно, па стана... Изкара телето изпод вола и сложи на вола, нещо такова.:) Ти си по-голям от разни с 50-годишен стаж и 200кг повече инфо от тебе. Браво, сънувай, сънувай:)
Можеш ли да намериш нещо сериозно. Нещо с кадри. Нещо от истински журналисти. Не просто думи. Нещо, което да посочва, че всички са в кюпа?
Доколкото аз знам само трима представители на РФ са забелязвани на тия срещи. Всъщност двама. Анатолий Чубайс. Бивш член на КПСС. Участвал активно в приватизацията по времето на която държавните активи преминават в чужди ръце. Прокарвал либерализма по времето на Елцин. Политически хамелеон сменял различни постове. Работил в J. P. Morgan. На Чубайс се приписва коментар към Достоевски - "Знаете ли, препрочитах Достоевски през последните три месеца. И изпитвам почти физическа ненавист към този човек. Той определено е гений, но неговата представа за руския, като за избран, свят народ, неговият култ към страданието и този фалшив избор, който предлага, предизвиква в мен желание да го разкъсам на парчета."

Другия е Григорий Явлински, председател на "Яблоко", постепенно еволюирал до защитник на ултралибералните ценности.

Третия е Дерипаска, но той не е вземал участие в срещите. Организирал е купони като типичен неоолигарх от по-ниско ниво.
 

Горе