Украйна - Русия какво ви е мнението

Ми ето де. Ще покажат на целия свят какво зло са Русия. Ама не ги пускат да покажат, те какво имат пред ООН ? В смисъл като има толкова срещу тях, от какво толкова се плашат да им пуснат тяхната част от тръгването им ?!?

Какво тръгване бе пич? Първите кадри с трупове, са от Първи Април, ето ти директно сорсовете:
https://t.me/informatsia_obstanovka/11742 вечерта
няколко часа по-късно още - в туитър се появява друго видео.


https://www.bellingcat.com/news/2022/04/04/russias-bucha-facts-versus-the-evidence - ако не си го отварял, да ти стане ясно за timeline-a, щото рашките се опитват и за това да лъжат.

This would again run counter to Russian claims of such evidence not appearing until April 3 (WARNING: some of the footage in the following links is graphic in nature). A video shared on Telegram at 6:18pm BST (8:18pm in Ukraine) and a video shared on Twitter at 9:02pm BST on April 1 show dead bodies lying on Yablunska Street in Bucha. Other videos from the same street published between April 1 and April 2 can be found here.


All videos show the same sections of the street, with the same corpses and wreckage visible in the same position.

Screenshot-2022-04-04-at-13.45.24.png

Left April 1 video (source) Right April 2 video (source)


Sardarizadeh also highlighted AFP and Getty Images photographs that show the corpses seen in the April 1 videos still in place days later on April 3. Open source researcher, and Bellingcat contributor, Benjamin Strick found other videos of the corpses to prove the same point.

 
Според мен в западните служби вмомента се събират доказателства,
Самият факт, че го казваш те поставя в категория Дечко Узунов. Западът е една от воюващите страни и той няма как да бъде обективен, за да доказва каквото и да е. Ти всъщност искаш да кажеш, че западът тепърва ще изфабрикува ''доказателства'', нали? Стига, Ремайнд. И на по-малките от теб деца е ясно, че тва е поредната смрадлива партенка на укро-фашистите.
 
Самият факт, че го казваш те поставя в категория Дечко Узунов. Западът е една от воюващите страни и той няма как да бъде обективен, за да доказва каквото и да е. Ти всъщност искааш даа кажеш, че западът тепърва ще изфабрикува ''доказателства'' - стига, Ремайнд. И на по-маалките от теб деца е ясно, че тва е поредната смрадлива партенка на укро-фашистите.

Кво да ти обяснявам, идентификация на 410 души във военно време, установяване кога са убити, причина за смъртта и т.н.. и допълнителна информация, отделно разузнаване западно - кои бригади са участвали, що са го правили, евентуално информация от някой ако докопат, и кой знае още неща дето не знаем, разпити на наблюдаващи, видеоматериали още и т.н.. , изисква време. Това не е като фейковете на Кремъл за славяно-птичия-грип, или геноцида над българи в Одеса.

И исках да кажа, че се знае, че са Рашките, то само ИДИОТ или путлерист, би си помислил, че украинците са убили 410 души и то без да има армия там, и са ги поставили когато руснаците са там, някак скрито, та предполагам, че вмомента се събират данни, касаещи обстоятелството, причина, защо, как, конкретни имена, убийци, дали е било по заповед и т.н..

https://www.themoscowtimes.com/2022...bucha-for-weeks-rebutting-moscow-claim-a77211 , а сателитните изображения са красноречиви, включително масовите гробове.

But Maxar satellite images dated March 19 and March 21 show that multiple bodies were on Bucha's Yablonska street at that time.

Many of the bodies pictured in the satellite images appeared in the precise position on the ground as seen in video footage from the same street filmed by a Ukrainian local council member, and in photographs by international news outlets.

In a second side-by-side comparison, the Times studied a video posted on Instagram of a body in the street in front of two cars. A satellite image from March 21 shows the corpse and the vehicles in the same location.

И това със сигурност не е единственото дето разполагат службите като данни, просто за това знаем.
 
Последно редактирано:
Има една клауза в Руските бондове от 2017 (който не вярва да потърси, а ако не може да го намери ще му пратя линка да чете и плаче), че при независещи от тях обстоятелства (банква в САЩ блокира парите им), могат да си платят дълга (от 2017 до сега) в РУБЛИ :)..

Незнам за клаузите и не съм икономист, но мога да чета други икономисти, това няма ли да предизвика активиране на застраховките за фалит и други американски и европейски банки който са продали тези застраховки да трябва да ги платят заради насила предизвиканото не плащане. - което може да предизвика лавинообразен ефект?


Снимките са от сателити на копмания Maxar Technologies. Същата е спонсорирана от Пентагона (и се намира в САЩ). Дано излезнат и други компании да потвърдят с сателитни снимки, че за момента аз доверие на тия снимки нямам..

Който си е правил бели червей като остави малка риба да я налазят мухите знае как мирише само след няколко дни, какво да кажем за една камара трупове на няколко седмици?


От всички ДОКАЗАНО ЧИТАВИ И НЕЗАВИСИМИ далеч преди Украйна западноевропейски и американски изследователи, сега има два вида: едните, които са считат събитията там за чист западен псиоп, целящ да бъгне Русия чрез санкциите (и последващи още по-силни санкции); и другите - считащи цялата операция за кооперативно начинание Запад-Русия, с цел съсипване на старото (чрез санкции, дефицити, валутни сривове +...) и условия за фактическо налагане на новото световното ред.

Нито един, който подкрепя масмедийно-западната-украинска версия. Само смотаните клошарчита-стотинкаджии за фейк и дезинфо са на тая хранилчица - свестен нито един. И малките умсвено-духовни клошарчита по света и у нас кълват като едни малки, вдъхновени комсомолчита. (Те са нагълтани с whataboutism-и и матаботисми, но не знаят, че очудвам се пише с у. Например.)

:)

Запада е ценен за останалия, свят само защото сме относително богати консуматори. Като станем бедни - нямаме нищо и сме щастливи, защо Руските и Китайските и Индииските глобалисти, които контролират 4 милиарда бедни хора и имат между тях общо около - 6 милиарда на 5 часа полет да пуснат на равни или даже водещи начала Европейските и Американските глобалисти които ще контролират под 1 милиард. Затова си мисля че е първото.
 
Стига с тоя запад и изток,че става смешно. САЩ имат икономика, пари, развитие, технологии - нормалните държави гледат да си партнират с такива, а не с диктаторчета като Иран например или Пакистан.
Поради същата причина, русоробите от България, дето милеят за Раша, нито един няма в Русия, всичките ако ще емигрират, отиват на 'запад' - всеки иска да живее в уредена държава, където може да се развиваш.
Може да милеете за благата на Русия и каква велика страна е, ама фактите са такива, че икономиката на цялата и страна, се равнява на щата Тексас. И рашките обедняха 3 пъти икономически, след 2014 като решиха да сменят граници. Сега тая война ще ги съсипе със санкциите. Оставете частните компании дето избягаха, и безработицата, те имат забрана за достъп до нови технологии. Не мисля, че скоро ще се отпуснат нещата, за Европа да не говорим, тая криза дето я причиниха с лъжи, че правят учения, и не казаха на никого, а лъгаха всички като мишки - ще и струва скъпо.



Като станем бедни,
Ти щом си го решил, аз нямам намерение.



0-02-05-40490c904f00e1cb0a3f8aef73235f0dcc179afc9279a0f4677e40007cb862ef_da990bd72dccd016.jpg
 
Последно редактирано:
Кво да ти обяснявам, идентификация на 410 души във военно време, установяване кога са убити, причина за смъртта и т.н.. и допълнителна информация, отделно разузнаване западно - кои бригади са участвали, що са го правили, евентуално информация от някой ако докопат, и кой знае още неща дето не знаем, разпити на наблюдаващи, видеоматериали още и т.н.. , изисква време. Това не е като фейковете на Кремъл за славяно-птичия-грип, или геноцида над българи в Одеса.

И исках да кажа, че се знае, че са Рашките, то само ИДИОТ или путлерист, би си помислил, че украинците са убили 410 души и то без да има армия там, и са ги поставили когато руснаците са там, някак скрито, та предполагам, че вмомента се събират данни, касаещи обстоятелството, причина, защо, как, конкретни имена, убийци, дали е било по заповед и т.н..

https://www.themoscowtimes.com/2022...bucha-for-weeks-rebutting-moscow-claim-a77211 , а сателитните изображения са красноречиви, включително масовите гробове.
Пак казвам и както сам споделяш има хиляди видео материали за това, че Руснаци са били.. Какво могат да покажат Руснаците, че им отказват среща в ООН ????
 
Даже с БГ аудио дублирано, в началото е най-интересно, как са навързани Кремълските крадци още от едно време и всичките далавераджии и крадци.
 
Пак казвам и както сам споделяш има хиляди видео материали за това, че Руснаци са били.. Какво могат да покажат Руснаците, че им отказват среща в ООН ????
Че защо да и оказват среща? Те показаха, че не уважават ООН като институция, след като 2 месеца лъгаха като мишки, че правят само учения, и даже обвиняваха САЩ и ЦРУ, че данните им са грешни, с цел да дразнят Русия. Не става така човече - когато не уважаваш някого, и теб няма да те уважават. Те искат да ги изключат от ООН, а ти се чудиш, защо не и позволяват да правят още циркове. Същия дето иска среща в ООН ( аз не знам, ти казваш), лъжеше и той на един съвет, че само ИДИОТ би помислил, че ще нападнат Украйна, и имало точни дати, кога се връщали войниците - Да ама не - защо да му вярват този път и защо изобщо да го слушат?

A motion for removal can be based made if a country is found to be persistently committing gross and systematic violations of human rights during its membership.

И ако си пуснеш някое видео от предишните събирания, ще видиш за какви циркове става въпрос, на този от Русия. Whataboutism-и , и лъжи, превръщат събиранията и обсъжданията в клоунада.

@dertre Каквото имат могат и сега да го покажат, и да затворят устата на всички. Ако имаха, щяха да ги покажат чрез СМИ медиите им, и да ги разпространят. Мисля, че и двамата знаем, че няма какво да покажат, и ще направят цирк пак, а на ООН явно и е писнало от комедии за славяно-птичи-гриб - нацисти в синагогите, денацификация, специална военна операция, и т.н..
 
отделно разузнаване западно
А защо западно? Западът е страна в конфликта. Ако Китай или Индия направят разследване, вие ще приемете ли заключението им, в случай че се различава от твърденията на укро-режима? Ми няма, въпреки че те са по-малко намесени в спора от пентагона. То самия факт, че още не са изказали твърдо мнение е показателен, че тепърва натъкмяват нещата.

Не е нужно да си много умен, за да се сетиш, че всяко дискредитиране на Русия има конкретна цел и носи ползи на сащ. Каква полза имат руснаците да избиват мирни хора, след като цял месец ги пазят и хранят - нещо, което укрите забравиха да направят?

Нема логика, значи е така - тва е тезата на реди-педи.
 
То самия факт, че още не са изказали твърдо мнение е показателен, че тепърва натъкмяват нещата.
Това всъщност може да значи, че събират данни, за да имат категорични доказателства, и фактология, не знам как реши, че щом нещо се бави, значи го натъкмяват.
Знаем, че МИ6 и ЦРУ, имат ресурса и възможностите да извлекът информация отвътре. Мосад също, но те хората не се занимават с Европа, много са умни и гениални като разузнаване, но си работят в Близкия изток.



Пък за Китай - ами да правят, не мисля, че Китай обаче имат някакви интереси и капацитета, с който разполагат ЦРУ в Украйна /Русия - в Европа на ниво разузнаване. Те доста газят в САЩ като clandestine операции и по Азия.

Кажи си просто, че квото и да кажат САЩ или Европа, или страна различна от Расия - няма да го приемеш, щото все ще са васали, или ще са мразещи руснаците, или нещо друго.
 
Още на втори украйнски медии публикуват как част наречена SAFARI прочиства Буча и нищо не пише за трупове по улиците. Статията вече е махната, но седи в архива.


photo_2022-04-05_10-56-46.jpg
 
Още на втори украйнски медии публикуват кака част наречена SAFARI прочиства Буча и нищо не пише за трупове по улиците, статията вече е махната но седи в архива.


Виж файлът 23407


Махната била... То това е дни след като бяха показани убити... Що ви лъжат толкова не знам.



И това е много важна част, тея хора разчистват руска скрап, и се занимават, да няма мини - ракети, муниции, нещо което може да е опасно за населението - тая част влиза след като е чисто, не знам откъде намери тая простотия с уеб архива , я кажи от къде го видя?
 
Мернах само, че от много зеленеене, накрая Европа се връща към въглищата. Като ти огладнее дупето и рЕзко забравяш, че си гурме любител и ще ядеш пържено и мазно, няма значение, че не е здравословно. :)
Уви и въглищата са на рекордни цени.
 
Мернах само, че от много зеленеене, накрая Европа се връща към въглищата. Като ти огладнее дупето и рЕзко забряваш, че си гурме любител и ядеш пържено и мазно, няма значение, че не е здравословно. :)
Уви и въглищата са на рекордни цени.

О да, нямам търпение да видя, как ще коленичат пред великия Путин, да го молят да дава още газ и гориво. Вие наистина живеете в някакъв ваш измислен свят, където Русия е уважавана страна и Путин е достоверен източник на информация.

Дай да видим как да се спре тая война, щото не е окей, не знам на вас какво са ви учили от Кремъл, ама на мен не ми е окей да се бомби с авиация на 400км от БГ, щото рашките искат да си увеличават границите.

Реториката е такава от последните 2 дни, Не ги виждам рашките да правят бизнес с Европа скоро.
 
И това е много важна част, тея хора разчистват руска скрап, и се занимават, да няма мини - ракети, муниции, нещо което може да е опасно за населението - тая част влиза след като е чисто, не знам откъде намери тая простотия с уеб архива , я кажи от къде го видя?
Значи, чистят си те два дни скрап и не виждат стотици трупове, не усещат миризмата... местните не казват нищо по въпроса - всичко е точно.

Пак те питам: Защо им е на руските войници да трепат мирни хора по улиците? Стари хора... Защо? И тва при положение, че търпят негативи от самата операция. Наистина ли ги мислиш за толкова тъпи?

При разследване на убийство винаги се търси мотив. Руснаците такъв нямат. Виж укро-щатската клика кяри яко от подобно обвинение. Още вчера вкараха Шолц в правия път относно руския газ.

Това е икономическа война, а не териториална. След нея може би наистина следват две липи отпред, па ти си вервай, че щом нямаш намерение да обедняваш, значи няма да ти се случи.
 
Е какво да ти обяснявам, нали видя дупката до църквата, ама то и това няма да е масов гроб.
Ами защо им е - то защо им беше да влизат в Украйна - трябва да питаме Путлерчо, той може да каже. Видя в едно от видеата, къде са разпитвани хора, и колко убити има в коридорите. Факт е, че руските боклуци никой не ги ще в Украйна, още повече пък там където са трепали - до Киев , в западно-северната част, явно са срещнали нулева толерантност и съпричастност - но това не е моя работа, да търся мотив, защо трепят хора руснаците - това те ще го обясняват скоро, вече са влезли и наблюдатели на ООН.

- То и това няма логика нали - да стрелят по цивилна кола и да убият баща му. Не ме питай мен какво мислят Орките - за мен са диваци, а и виждам, че почват да шифтват нещата от Раша, че навярно са били Чеченци там - може с тях да се оправдаят. Не знам, но със сигурност ще се разбере, говорим за 410+ души, цивилните май са 300, да ги убиеш и да ги набуташ в масов гроб, според мен е ставало със заповеди от горе, прекалено много са убитите.

7b8858e9cdc423160419c276f3a3ca7e.png


Та не питай мен за тея работи, питай Кремъл, те може и да имат някаква представа. Ей го, убиха баща му на човечеца - какво беше направил - ще търсиш ли мотив, щото аз не виждам. Нарича се War Crime това, и хубавото е поне, че много , ужасно много такива неща са документирани.


- Ей ти и още едно, как се открива огън по протестиращи изразяващи позицията си към Орките - огледай ги хубаво, да не кажеш, че са НАЦИСТИ хорицата. Търси мотив и тук, интересно ми е да знам и аз.
 
Последно редактирано:
@ReminD къде пак заора бе човек, аз пиша толкова лесно и опростено, ти се филмираш и търсиш нещо друго като смисъл.
Айде ще ти поясня като за тебе, преди ползвахме един лаф за бавнитe - пиша ти бавно, защото знам, че не можеш да четеш бързо.

Европа е бедна на ресурси и всички го знаем. Съгласен ли си?
Германия и Полша имат въглища, но уви не стигат и се внасят, дори при целеустременото отказване от ползването им. Знаеш - зелени политики, тинтири минтири да пазим планетата.
Откъде се внасяха основно - от Русия (Мамка им, че природата така ги е дарила с блага). Съгласен ли си?

Като спреш да ползваш петрол и газ - евтин и от близо (Русия, мамка им), то трябва да набавяш отнякъде другаде дали същото, дали алтернативи. Нужди, мамка му и нужди. Съгласен ли си?

Байдън дойде, договори доставки на LNG - уви тва е нищожно и не стига. Съгласен ли си?

Ще внасяме от куп други десет планини, ама нали правим мръсно на Русия, ще се помъчим малко, заслужава си, мамка му! Съласен?

Ще пробваме и вятър и мъгла да правим ток, ама уви не стига. Ще добавим и водород, като част от микса. Еми пак не стига.

Ми връщаме се на въглища, щот е по-евтино, пък и в Европа има и такива. Еми и те станаха скъпи, мамка му! Съгласен ли си?

И стига си намесвал войната на руснаците. И без война, Европа иска да не ползва руски ресурси (или САЩ не иска Европа да ги ползва). Съгласен?
 
Нарича се War Crime
Под тоя термин можем да сложим доста от действията на укро-режима, така че недей. По-мека война никога не е водена. Ти сам им се подиграваше до вчера, че не могат вече месец да освободят Донбас. Те ако не пазеха хората, досега да са взели и приключили офанзивата. Няма логика в това безумно обвинение. Разбираш ли - няма логика!
 
Под тоя термин можем да сложим доста от действията на укро-режима, така че недей. По-мека война никога не е водена. Ти сам им се подиграваше до вчера, че не могат вече месец да освободят Донбас. Те ако не пазеха хората, досега да са взели и приключили офанзивата. Няма логика в това безумно обвинение. Разбираш ли - няма логика!

Коментирай видеата, стига си търсила логика в действията на Путлер и чекистите, то нямаше логика и да води война, и да прави упражнения 2 месеца на границата, ама стана.
 
Коментирай видеата
Нямам намерение да ги гледам, за да ги коментирам. Не мога да гледам насилие дори по филмите. Тук времето ще се изкаже, ама докато научим истината, вече няма да има значение.
 

Горе