Украйна - Русия какво ви е мнението

хората са избити от руски бомбандировки.
Тва в телеграм канала на ''оня'' руски войник ли го пише? 8 месеца ги пазят - вие се подигравате, че са сдали багажа. Когато най-после беше реагирано на многракратните провокации от страна на фашистите - виу-виу... виете като линейки. Мили момИчета: искахте война - получихте я. ;)
 
Ами, точно така се прави пропаганда. Пуска се полу-истина като информация, завърта се по медиите, а след това обяснявай, че нямаш сестра. Точно както медиите очернят някой, съсипват му живота, а после на кой му пука че съда го е оправдал, той вече е заклеймен.


Това в някой телеграм ли го пише, защото не намирам такава информация? Дори и да е истина това, не променя факта, че хората са избити от руски бомбандировки.

При действащо разследване, фактите се дават като приключи.. до тогава са предположения варианти и т.н, даже някой път се пуска и подвеждащо инфо, да се види реакция на наблюдавани лица.. ма тва е съъъъвсем друга тема. Ти просто се сърдиш, че тооо не каза товар, а камион. Чувсвата ти са наранени, че някой те е излъгал. Нещо като любовната сага между Реминда и таа руската говорителка.

За бомбардировките, моите факти са имената на всички жертви, рожденни дати и разговори на техни близки и познати и първоизточника на снимките.
Според техни си разговори на скоро им било казано от УК представители, че ако искат да живеят трябва да се евакуират. Има видео на некъв виден УК боец, който прави видео да жали загиналите... Почва с думите "Казахме да се евакуирате..., после дава точни часове на ударите и какъв тип са..." Коментарите от местните под видеото не са от типа слава украине.

Аз даже нищо не твърдя, споделям какво прочетох, аз моя извод си го направих.

Инфото е общодостъпно в нета, немам намерение да ти оспорвам твърдението. Trust me bro и ЕЖК.

Твоите факти кви са?

Пост във фейс-а на Курленко -> Претроплен и украсен в ТРУХА -> преписан от ТОП западните медии.

Щом го има в ройтерс е истина...

Като видя, че си ме куотнал и отворя да чета.. всеки път виждам това..
tb3u.jpg
 
Добър анализ, поздрави, макар и в край на сметка да не става напълно ясно. Предполагам си наясно, че нямам нито желанието, нито възможността да издирвам толкова информация за всяко меме? Особено предвид факта, че на среща ми се споделят разни парцали с неизвестен автор...

Може да го изпратиш на factcheck.bg и да видиш дали ще ти обърнат внимание, ако не - да ги порицаеш, че защитават само западни интереси.

Все едно да търся на долното някакви източници. Наистина ли са се опитвали да удрят военни обекти, както твърдят или без да искат всичките им 40 ракети са попаднали върху цивилна инфраструктура (както онази над Белгород :D).

Къв анализ? Тва е елементрано 5 минутно четене с разбиране.

Няма все едно, ако искаш да знаеш истината търсиш, ако истината не е важна - избраш си на кой да вярваш и буташ напред.
 
А защо не гласуваха за?

Защото САЩ отказаха вота да бъде таен - Правилата на ООН позволяват тайно гласуване в Генералната Асамблея и Русия е предложила точно това - да не се знае кой как е гласувал и да се види какво е мнението на държавите.

Като дадена държава не може да бъде лобирана (заплашвана) както и когато съответния представител на дадена държава гласувал неподходящо според САЩ - да почнат да му се случват случки - от рода на децата на дипломатите в ООН обикновено учат в САЩ за периода докато родителите са там ама изведнъж се оказва че вече не това не им позволено след неподходящо гласуване.

Нео Марксистите са врагове на демокрацията и са по-лоши и от комунистите!
 
Може да го изпратиш на factcheck.bg и да видиш дали ще ти обърнат внимание, ако не - да ги порицаеш, че защитават само западни интереси.
Тия са правили фактчек на х-рея ли? Не го намирам на сайта им.
 
При действащо разследване, фактите се дават като приключи.. до тогава са предположения варианти и т.н, даже някой път се пуска и подвеждащо инфо, да се види реакция на наблюдавани лица.. ма тва е съъъъвсем друга тема. Ти просто се сърдиш, че тооо не каза товар, а камион. Чувсвата ти са наранени, че някой те е излъгал. Нещо като любовната сага между Реминда и таа руската говорителка.
А когато искаш да пропагандираш нещо, пускаш полу-истината, медиите я раздухват, а какво констатира разследването остава на заден план, важно е какво внушение си направил преди това. Това влияе на хората. Никви чувства не са ми наранени, а ясно виждам как се прави пропаганда, към най-лесната точка в ЕС и НАТО (за съжаление).

Според техни си разговори на скоро им било казано от УК представители, че ако искат да живеят трябва да се евакуират. Има видео на некъв виден УК боец, който прави видео да жали загиналите... Почва с думите "Казахме да се евакуирате..., после дава точни часове на ударите и какъв тип са..."
И каква конспирация видя тук? УК военните имат информация, че ще има бомбандировки, отделно това е и район близо до фронтовата линия. УК военните ги предупреждават, че ако не се евакуират може да загинат ама ловките топ-чекъри виждат някакви тайни заговори, украинците да ги набомбят и да обвинят Москва. Това че 5 човека не харесват украинските военни, какво точно трябва да значи?

Иди си вземи малко локум, че май доста ти се хапва, момче си... земе да ти стане нещо.

Маале, виж тия руснаци и те кви ги вършат. И те предупреждават, ужас. После пак ми пускай опорките, защо отишли толкова хора към окупатора.

Назначеният от Русия служител, отговарящ за Херсон, съобщи на цивилните, че трябва да се евакуират в Русия на фона на контранастъплението на Украйна.

Владимир Салдо предложи на жителите „да се спасят“,
твърдейки, че градовете в региона са атакувани от украински ракети; правителството в Киев отрече да е бомбардирало украински цивилни. Вицепремиерът на Русия обеща да помогне на хората да напуснат безопасно Херсон и да им осигури безплатно настаняване.

Това е пореден случай, в който руската военновременна администрация в окупираните райони, използва украинската контраофанзива като претекст да извършва изселвания към Русия.
 
Последно редактирано:
А когато искаш да пропагандираш нещо, пускаш полу-истината, медиите я раздухват, а какво констатира разследването остава на заден план, важно е какво внушение си направил преди това. Това влияе на хората. Никви чувства не са ми наранени, а ясно виждам как се прави пропаганда, към най-лесната точка в ЕС и НАТО (за съжаление).
Когато искаш да пропагандираш нещо пътеката е следната -> пускаш пост във фейса -> минаваш го през труха -> оттам към ройтерс, яху, офнуз -> еграпийкс -> предприемач.
Като начуиш що е то разследване и докладване на резултати на некъв етап от разследването и разликата между резултати до момента и краен резултат, ше продължим пак разговора, че ми се видиш неподготвен.

И каква конспирация видя тук? УК военните имат информация, че ще има бомбандировки, отделно това е и район близо до фронтовата линия. УК военните ги предупреждават, че ако не се евакуират може да загинат ама ловките топ-чекъри виждат някакви тайни заговори, украинците да ги набомбят и да обвинят Москва. Това че 5 човека не харесват украинските военни, какво точно трябва да значи?
Аз не виждам конспиранция, тва са твои фантазии. Тези доста повече от 5 човека са част от населението там и са свързани с конкретния случай и знаят обстановката в града им много по добре от мен, теб, ройтерс и т.н.

Опппппппппа забравих, че трябва да се вярва само на 5-те човека дето махат на идващите УК военни.

Иди си вземи малко локум, че май доста ти се хапва, момче си... земе да ти стане нещо.
То тука има достатъчно.

Маале, виж тия руснаци и те кви ги вършат. И те предупреждават, ужас. После пак ми пускай опорките, защо отишли толкова хора към окупатора.

Назначеният от Русия служител, отговарящ за Херсон, съобщи на цивилните, че трябва да се евакуират в Русия на фона на контранастъплението на Украйна.

Владимир Салдо предложи на жителите „да се спасят“,
твърдейки, че градовете в региона са атакувани от украински ракети; правителството в Киев отрече да е бомбардирало украински цивилни. Вицепремиерът на Русия обеща да помогне на хората да напуснат безопасно Херсон и да им осигури безплатно настаняване.


Това е пореден случай, в който руската военновременна администрация в окупираните райони, използва украинската контраофанзива като претекст да извършва изселвания към Русия.
Ами ти се самочекваш в момента, просто ти е трудно да го проумееш. :D
 
Тия са правили фактчек на х-рея ли? Не го намирам на сайта им.
Не не, не са правили. Но идеята им е когато има спорна тема да проверят фактите. В случая ако им изпратиш своя и откажат да го публикуват - тогава по скоро гледат само “западни” интереси и търсят факти само насочени срещу Русия статии.
 
Къв анализ? Тва е елементрано 5 минутно четене с разбиране.

Няма все едно, ако искаш да знаеш истината търсиш, ако истината не е важна - избраш си на кой да вярваш и буташ напред.
Не ми е толкова важна темата, за да се интересувам. Прочетох няколко мнения, предполагам че е камион, предполагам че Украйна е замесена или вътрешно руски сепаратисти и това е. Не се е случило кой знае какво - само едното платно е паднало, леки коли и влакове в едната посока си минават и до някой друг месец ще функционира напълно. Не ми е голяма драма да разбирам какво се е случило.

Такива теми почти винаги ще си останат мистерия за обикновените хора.
 
Когато искаш да пропагандираш нещо пътеката е следната -> пускаш пост във фейса -> минаваш го през труха -> оттам към ройтерс, яху, офнуз -> еграпийкс -> предприемач.
Като начуиш що е то разследване и докладване на резултати на некъв етап от разследването и разликата между резултати до момента и краен резултат, ше продължим пак разговора, че ми се видиш неподготвен.
Пак ли пуснахме плочата да върти? Няма как по-просто да го обясня, съжалявам че не можеш да го разбереш, явно си неподготвен.

Аз не виждам конспиранция, тва са твои фантазии. Тези доста повече от 5 човека са част от населението там и са свързани с конкретния случай и знаят обстановката в града им много по добре от мен, теб, ройтерс и т.н.
Ами какво се опитваш да внушиш с думите на УК войник, който им казал да се махнат, щото може да умрат? И като знаят обстановката какво казват, че украинците са им убили роднините ли ? Толкова много повече са, колкото и "ежедневното бомбене".

Опппппппппа забравих, че трябва да се вярва само на 5-те човека дето махат на идващите УК военни.
За разлика от твоите съчинения от незнайно къде, аз споделям видеа на които се вижда колко са хората и какво правят. Има такива от почти всеки освободен град или село.

Ами ти се самочекваш в момента, просто ти е трудно да го проумееш.
Ами не, на теб ти е трудно да проумееш, че когато се водят военни действия и ти дават един път за бягство, поемаш по този път, независимо дали е към окупатора. Просто не искаш да си там, където има сражения и може да умреш. Слагай плочата сега и почвай пак.
 
аз споделям видеа на които се вижда колко са хората и какво правят. Има такива от почти всеки освободен град или село.
А, дали имат друг избор освен да им махат и да се правят, че им се радват? Имаш ли идея какво правят с ''колаборационистите'' - тоест, руснаците, които помагат на своите? Убиват ги! Дори се хвалят, че ги убива като прасета. Пред британски медии.


Много бързо забравихте кой саботираше споразумението за коридори за евакуация. Укрите пускаха хората да се евакуират от зоните с военни действия срещу заплащане. Руснаците просто ги приемаха - който иска. Не са карали никого насила. Сега, когато Донбас е официално част от Русия (няма значение какво мисли агресивния запад), е повече от нормално руснаците от Донбас да се евакуират в Русия. Нали не мислиш, че след референдумите зеления боклук ще ги приеме с отворени обятия?
 
А, дали имат друг избор освен да им махат и да се правят, че им се радват?
Имат, въобще да не излизат, а да си седят в къщите.

Имаш ли идея какво правят с ''колаборационистите'' - тоест, руснаците, които помагат на своите? Убиват ги! Дори се хвалят, че ги убива като прасета. Пред британски медии.
Правиш ли разлика между цивилно мирно население и национални предатели? Става въпрос за продажници и доносници, които подпомагат врага и предават и измъчват съседите си по всевъзможни начини. Такива кучета лично бих ги гонил, те са по-долни и от тези срещу които воюваш. Ако ни нападне Турция и етническите турци у нас започват да им помагат, донасят и тн. какво ще ги правим? Ще им кажем, ама те са турци, нормално е, няма проблеми.
 
А когато искаш да пропагандираш нещо, пускаш полу-истината, медиите я раздухват, а какво констатира разследването остава на заден план, важно е какво внушение си направил преди това.
За Буча ли говорош? Или може би за бременната от родилния дом или за някой от хилядите укрофейкове, които ремайнда избълва за последната половин година? :D
 
които подпомагат врага и предават и измъчват съседите си по всевъзможни начини.
Това е такава глупост. Фейк, фейк, фейк. Смърди на укро кенеф от километри. Предават и измъчват съседите си - имаме новина. Има и вътрешна ''междусъседска'' война в новите руски територии. :D
 
Пак ли пуснахме плочата да върти? Няма как по-просто да го обясня, съжалявам че не можеш да го разбереш, явно си неподготвен.
Твоето обяснение си е за някво вътрешно убеждение. Имай си го, ма не на ангажирай, че е правилно.
Ами какво се опитваш да внушиш с думите на УК войник, който им казал да се махнат, щото може да умрат? И като знаят обстановката какво казват, че украинците са им убили роднините ли ? Толкова много повече са, колкото и "ежедневното бомбене".
Нищо не внушавам, казвам кво пишат, а ти получаваш некви изблици на гняв, ако некой е на друго мнение. Не казвам правилно, а друго... Свободен си да си внушаваш квото искаш.
За разлика от твоите съчинения от незнайно къде, аз споделям видеа на които се вижда колко са хората и какво правят. Има такива от почти всеки освободен град или село.
Тва, че ти е трудно да се осведомиш от източник, различен от масмедията си изцяло твой проблем.

Ами не, на теб ти е трудно да проумееш, че когато се водят военни действия и ти дават един път за бягство, поемаш по този път, независимо дали е към окупатора. Просто не искаш да си там, където има сражения и може да умреш. Слагай плочата сега и почвай пак.
Как разбрахме, че им "дават" само един път? Че им казали да бягат към Русия ли?

Назначеният от Русия служител, отговарящ за Херсон, съобщи на цивилните, че трябва да се евакуират в Русия на фона на контранастъплението на Украйна.

Владимир Салдо предложи на жителите „да се спасят“,
твърдейки, че градовете в региона са атакувани от украински ракети; правителството в Киев отрече да е бомбардирало украински цивилни. Вицепремиерът на Русия обеща да помогне на хората да напуснат безопасно Херсон и да им осигури безплатно настаняване.
Аз тука не виждам, пътя да е само един. Дава се някво предложение за помощ с превоз и настаняване в Русия, ти искаш да им предложат превоз към вътрешността на Украйна ли? Или до други държава... напрао съм потресен :D
Украинците поискаха ли коридор да помогнат на махащите преди да почнат да бомбят?

Това е пореден случай, в който руската военновременна администрация в окупираните райони, използва украинската контраофанзива като претекст да извършва изселвания към Русия.
Тва предполагам си го боднал щото е топ простотия. Излиза, че Русия води война за да може да извърши изселване на населението на тия територии към Русия.
 
Путин никога няма да използва ядрен удар в Украйна, защото това е бърз шах и мат за Русия. За това и военното ръководство няма да го допусне. Защото вече няма да има причина НАТО да не се намеси пряко в конфликта. Единствената причина поради която НАТО не се намесва пряко, а оставя украинците сами да воюват с Русия е да се избегне ескалацията. Ако Русия сама я направи ескалацията, няма как да спре вече НАТО да не и унищожи армията. Русия като страна във войната няма вече полезен ход. В момента се намираме в митълшпила на една шахматна партия по мое мнение без шансове вече да бъде спечелена от Русия. Ендшпила ще настъпи до 1 година. Ако използва ядрено оръжие Русия ендшпила просто ще настъпи веднага. В дебюта и неуспешният блицкриг я загубиха. Въпроса вече според мен е кой ще свали Путин. Ако не тръгне да използва ядрено оръжие ще е народа когато труповете от войната станат достатъчно, и икономическото положение се влоши достатъчно. До 1 година това ще стане. Ако тръгне да използва ядрено оръжие, тогава ще го свалят военните и войната ще приключи доста по бързо
 
Не не, не са правили. Но идеята им е когато има спорна тема да проверят фактите. В случая ако им изпратиш своя и откажат да го публикуват - тогава по скоро гледат само “западни” интереси и търсят факти само насочени срещу Русия статии.

Аз факт нямам. Писах кво чета и кво разбирам, тва не го прави факт... Тая думичка Факт.. напоследък се ползва повече и от Фак.

Въпреки, че 100 пъти заяви, че не ти е интересна темата, ама все още въртиш около нея, не моем да разберем що мен ма занимаваш да пиша на който и да било, ти имаш некви съмнения за западна ориенрация на тоя фактчекър, не аз.

Взимаш тази новина, публикувана в масс медия, обясняваща, разасняваща, влияеща и т.н.

Даваш линк към моето мнение, което нееем никви претенции да е вярно, но пък имам претенции да е логично.

Сендваш им един мейл и чакаме.
 
воето обяснение си е за някво вътрешно убеждение. Имай си го, ма не на ангажирай, че е правилно.
То за това е мнение, щото не ангажирам никой.

Нищо не внушавам, казвам кво пишат, а ти получаваш некви изблици на гняв, ако некой е на друго мнение. Не казвам правилно, а друго... Свободен си да си внушаваш квото искаш.
Добре, значи се съгласихме, че са убити от руски бомбандировки.

Тва, че ти е трудно да се осведомиш от източник, различен от масмедията си изцяло твой проблем.
Ами не, не е мой проблем, а твой. Когато пускаш някакви неща без източник те са просто съчинение разсъждение.

Как разбрахме, че им "дават" само един път? Че им казали да бягат към Русия ли?
Как разбрахме, че тея 3М отидоха от любов към русия ?

Аз тука не виждам, пътя да е само един. Дава се някво предложение за помощ с превоз и настаняване в Русия, ти искаш да им предложат превоз към вътрешността на Украйна ли? Или до други държава... напрао съм потресен :D
Украинците поискаха ли коридор да помогнат на махащите преди да почнат да бомбят?
Нищо не искам, казвам че този бежански поток към русия е по тези причини, просто няма на къде да избягат. Руснаците обявиха ли хуманитарни коридори, когато превземаха украинска територия, преди да почнат да бомбят тия дето идват да спасяват?

Тва предполагам си го боднал щото е топ простотия. Излиза, че Русия води война за да може да извърши изселване на населението на тия територии към Русия.
Ако това е топ простотия, това че украинците си бомбят нарочно собственото население не знам какво трябва да е. Излиза, че Русия губи контрол над окупираната област.
 
Това е такава глупост. Фейк, фейк, фейк. Смърди на укро кенеф от километри. Предават и измъчват съседите си - имаме новина. Има и вътрешна ''междусъседска'' война в новите руски територии.
Има го в същата статия, която ти даваш като меродавна, не знам.
 

Горе