Украйна - Русия какво ви е мнението

Не, но съм минала военно обучение в 10-ти клас. Можех да сглобявам АК и почти мисля, че помня как се реагира при химическа атака. :)
еха... значи си от нашето поколение преди 90 година когато ходехме на военно обучение и на лагер военно ! Смятах те за по-малка .
 
Ако прочетеш между между редовете.. дали не го е казал щото в момента массмедията акцентира на това как Украйна ще победи/побеждава?

От чисто любопитство. Тази тема е с почти 1000 страници. Защо всичко публикувано в полза на Русия от същите масмедии се публикува с гордост тук? Съгласен съм, че има такива, които ежедневно пускат западна пропаганда, но това не го наблюдавам от реномираните медии. От руска страна се наложи дори ТАС да опровергава, че Бахмут е оперативно обкръжен, защото Пригожин каза истината.

IMG_20230217_133435.jpg
 
Яд те е, че ще намалее руското влияние в България, но свиквай.
Обикновено не пишеш подобни тъпотии... Как запазването на лева запазва руското влияние?

И за пореден път се опитвам да разбера за какво руско влияние става дума? Яко американски и европейски подлоги властват 30 години вече, ресурсите на държавата изтичат на запад ама имало руско влияние....
 
Обикновено не пишеш подобни тъпотии... Как запазването на лева запазва руското влияние?

И за пореден път се опитвам да разбера за какво руско влияние става дума? Яко американски и европейски подлоги властват 30 години вече, ресурсите на държавата изтичат на запад ама имало руско влияние....

В енергетиката според теб нямаме нито един неизгоден за нас договор ли?


Еврото ще е под надзора на ЕЦБ. Под надзора на БНБ се видя как се стигна до фалит на КТБ.

П.С я кажи според теб кои са тези евроатлантически правителства? Бойко с турски (руски) поток ли?

 
Последно редактирано:
В енергетиката според теб нямаме нито един неизгоден за нас договор ли?
Пак са 90% по-малко от това което ни причинява колективния запад и ЕС като загуби. Енергоразпределителните дружества май не са руски нали.

Такива договори не означват непременно руско влияние. На фона на подготвяните последните 10 години провокации от запада по-вероятно е да са сключени с цел и говорят повече за западно влияние сред българските народни избранници. И шараните кълвете за руска пета колона... :D
Еврото ще е под надзора на ЕЦБ. Под надзора на БНБ се видя как се стигна до фалит на КТБ.

Ако проследим внимателно последните 15-20 години нито еврото, нито долара са някаква защита от фалити. ЕЦБ също. Доста банки и големи компании глътнаха вода уж след надзори и бла, бла финансови инструменти.

Наистина е неразбираемо защо след като сте напълно наясно какво ще причини приемането на еврото на малка държава като нашата сте се запънали като магарета на мост...

Да всичко е прекрасно, сигурност, подем в икономиката, лесни кредити за следващите 30-40-50 години, финасиране на коьораво и сакато да върти бизнес и прочие алабалазми.

Но е точно това прах в очите и голям грездей в задния край...
 
Убаво, области да са, нито една от 4-те не е под пълен руски контрол. И това ли не са им цели или гроздето е кисело?

Сякаш не са, например ДНР е част от, а не цялата област. Т.е. имаме ли крайна цел, че да тръгне разговора за боксуването или не?
 
Пак са 90% по-малко от това което ни причинява колективния запад и ЕС като загуби. Енергоразпределителните дружества май не са руски нали.

Такива договори не означват непременно руско влияние. На фона на подготвяните последните 10 години провокации от запада по-вероятно е да са сключени с цел и говорят повече за западно влияние сред българските народни избранници. И шараните кълвете за руска пета колона... :D


Ако проследим внимателно последните 15-20 години нито еврото, нито долара са някаква защита от фалити. ЕЦБ също. Доста банки и големи компании глътнаха вода уж след надзори и бла, бла финансови инструменти.

Наистина е неразбираемо защо след като сте напълно наясно какво ще причини приемането на еврото на малка държава като нашата сте се запънали като магарета на мост...

Да всичко е прекрасно, сигурност, подем в икономиката, лесни кредити за следващите 30-40-50 години, финасиране на коьораво и сакато да върти бизнес и прочие алабалазми.

Но е точно това прах в очите и голям грездей в задния край...

А лева е най-сигурната валута след рублата може би? Ние нямаме никакъв проблем с ЕС, а с нашите крадливи управляващи, за да стигнем до това положение. Пак ще има избори. Каква промяна очакваш от тях? Както на няколко пъти казах за мен Еврото е шанс за България.
 
А лева е най-сигурната валута след рублата може би? Ние нямаме никакъв проблем с ЕС, а с нашите крадливи управляващи, за да стигнем до това положение. Пак ще има избори. Каква промяна очакваш от тях? Както на няколко пъти казах за мен Еврото е шанс за България.
Ами имаме голям проблем с ЕС. От ЕС се плаща за да не се развива индустрия и земеделие. Европрограмите са оръжието с което се разруши малкото останало след прехода.

Достъпа до лесни пари и цялата схема по веригата за одобрение е едно от най-пагубните неща случвали се в държавата. Еврото просто ще бетонира една зависимост на политиците и смешната ни икономика за неустановен период от време.

Съответно ще предизвика нова емигранстка вълна с цел по-лесно добиване на шарените евро хартиики водейки до поредното масово обезлюдяване на България.
 
Ние нямаме никакъв проблем с ЕС, а с нашите крадливи управляващи
Виж в ЕС всички са канонизирани светци :D
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Ами имаме голям проблем с ЕС. От ЕС се плаща за да не се развива индустрия и земеделие. Европрограмите са оръжието с което се разруши малкото останало след прехода.

Достъпа до лесни пари и цялата схема по веригата за одобрение е едно от най-пагубните неща случвали се в държавата. Еврото просто ще бетонира една зависимост на политиците и смешната ни икономика за неустановен период от време.

Съответно ще предизвика нова емигранстка вълна с цел по-лесно добиване на шарените евро хартиики водейки до поредното масово обезлюдяване на България.

Значи че ни дават е проблем, а не че се разпределят по начин с корупция? Интересна теза! Повярвай ми че никой няма да те спре да хванеш мотиката и да си обработваш земята, ако имаш подобно желание.

Виж в ЕС всички са канонизирани светци :D

Не твърдя подобно нещо, а че със сигурност сме по-добре от Евразия. При нас видимо прехода премина в разграбване.
 
Сякаш не са, например ДНР е част от, а не цялата област. Т.е. имаме ли крайна цел, че да тръгне разговора за боксуването или не?
Е те изгубиха огромна територия в Херсонска област, малко след като я обявиха за анексирана. Същото но в по-малка степен се случи и в другите области. Самия Песков обяви, че ще си ги върнат ма още чакаме... та от там и буксуването.

Завършването на юридическите процедури по анексирането на въпросните територии настъпва в момент, в който 18 процента от тях бяха отвоювани в хода на украинската контраофанзива, отбелязва Ройтерс.

Запитан дали няма противоречие между обещанието, дадено на населението в тези територии, че сега те са "с Русия завинаги", и потвърденото от министерството на отбраната изтегляне на руските военни от редица селища в тези райони, Песков отговори: "Няма каквото и да било противоречие. Те ще бъдат с Русия завинаги, ще бъдат възвърнати".
 
Значи че ни дават е проблем, а не че се разпределят по начин с корупция
Начините за резпределение се планират, корупционните схеми са на ниско ниво и са без особенно значение. Казвам ти го като пряк участник в няколко проекта.

Аз нямам проблем с обработването на земята. Правил съм го и мога да го правя и имам достатъчно за да се изхраванвам ако се наложи. Но, загуби нишката на това което казах.
 
Да! Р. Овч, ББ, ДП и много други не са евроатлантици!
Ще изполвам един лаф на приятел: Така си мислиш само ти и група съветски учени.

Това какъв партиен билет има даден човек на свое име отдавна не го прави верен на съответната партиина линия.
 
Начините за резпределение се планират, корупционните схеми са на ниско ниво и са без особенно значение. Казвам ти го като пряк участник в няколко проекта.

Аз нямам проблем с обработването на земята. Правил съм го и мога да го правя и имам достатъчно за да се изхраванвам ако се наложи. Но, загуби нишката на това което казах.

И аз познавам подобен човек на ниско ниво, но като не се отчете и му гръмна една бомба до офиса на Герб. За подсещане...
 
Ще изполвам един лаф на приятел: Така си мислиш само ти и група съветски учени.

Това какъв партиен билет има даден човек на свое име отдавна не го прави верен на съответната партиина линия.

Не вярвам съветските учени да имат такъв блестящ акъл...
 
Човека, който постоянно говори за чипове май е най-чипиран. Положението е "Чипа ми е по-добър от чипа ти" :D
 
И аз познавам подобен човек на ниско ниво, но като не се отчете и му гръмна една бомба до офиса на Герб. За подсещане...
Нека да го обясня по-друг начин. Корупция има, но не е фактора за разпределние на средствата.

Разпределението е подготвено по-програмите тип: толкова пари за еди какво си, толкова пари за друго, толкова пари за трето.

Основно се избират проекти и програми без съществено икономическо значение и лесни за "проваляне" тоест изпълнението им да е проформа. Копрупцията идва вече когато се решава дали да е Пешо, Иван или Стамат. Без значение кой от тримата ще бъде за крайния резултат.

Една от любимите подобни програми е създавенето на МИГ-вете ( Местна Инициативна Група )...., Млад фермер, чистене на ливади и т.н.
 
  • Like
Реакции: Vbb

Горе