Украйна - Русия какво ви е мнението

Аз ши съ оправя не ме мисли

Не знам, но гледам плана и изглежда нереалистичен.
Той и Графикса така. Е па гледайте го, пък: квото - такова.:)
 
Имах предвид на чия страна си в конфликта.
Все пак това е чувствителна тема от март месец и е добре да се знае.
Чувствителна е за снежинките с лесно накърними чувства.
Т. нар. social justice warriors, феномен от социалните мрежи и породен от прекомерно общуване онлайн и популяризирането на леви идеи в западните общества.

Иначе това какво бил "поддържал" (символично) някой си няма някакъв ефект в реалността, колкото и да се мислят за участници във войната въпросната хомогенна човешка маса от лайкъри и репостъри.

Ноке обижда по-изтънчено и елегантно.
Не беше много елегантно ама това са ми били възможностите в момента.

Това беше доста грубо...

...Но точно затова обижда и по-коварно, подмолно (сама го каза). Гали ти се, гали ти се, па бодне с кърфичката по най-чувствителните места. Голема лисичка. Кофти човек е, не го харесвам. Мене повече харесвам (и как обиждам, и по принцип).
Има нещо вярно за съжаление, обаче и ти не си много стока щото ругаеш поголовно, пък не носиш много на по-груби майтапи. Регуларното ти псуване е ок, обаче някой да те бъзне и вече имаме събитие!
 
Последно редактирано:
Има нещо вярно за съжаление, обаче и ти не си много стока щото ругаеш поголовно, обаче не носиш много на по-груби майтапи. Регуларното ти псуването е ок, обаче някой да те бъзне и вече имаме събитие!
"Киселото" ли е? Да не си брал манатарката?

(Да уе, добре уе, сериозен човек на годината - прав си, така е, вярно Е.:))
 
Имах предвид на чия страна си в конфликта.
Все пак това е чувствителна тема от март месец и е добре да се знае.

Преместих мненията в темата за войната защото получих репорт, че така разводняваме темата...

Като не разрешаваш някой да има неутрално мнение и да го убеждаваш да подкрепя твоята страна... Насила го буташ да покрепи другата...
 
Преместих мненията в темата за войната защото получих репорт, че така разводняваме темата...

Като не разрешаваш някой да има неутрално мнение и да го убеждаваш да подкрепя твоята страна... Насила го буташ да покрепи другата...
Тъкмо се чудех какви са тия цитати, дето аз не ги виждам като постове в темата. Реших, че Блинки пак ми прави номера, като ми отнема някои функционалности на форума. :)
 
Преместих мненията в темата за войната защото получих репорт, че така разводняваме темата...

Като не разрешаваш някой да има неутрално мнение и да го убеждаваш да подкрепя твоята страна... Насила го буташ да покрепи другата...
кой на кого не е разрешавал, ти съвсем се обърка....
 
Относно ударите по Одеса. Лошият отново се оказа прав

1658833984180.png
 
Относно ударите по Одеса. Лошият отново се оказа прав
Ся на кой да вярваме...

 
Ся на кой да вярваме...

Оооо, британското разузнаване!! Е, щом е така...

Нали тва е същото разузнаване, дето даде ''доказателства'', че Садам прави атомна бомба и химическо оръжие, както и че убива малки деца? Ясно, те са достоверен източник. :)
 
Алтернативния съюз на свободата и благоденствието, тцтц какво ши праим ся, удариха ни в земята. (Може и да е старо но е уникално видео)

DOnKGr6.png
fltuO8D.png
wqqI7yG.png
 
Оооо, британското разузнаване!! Е, щом е така...

Нали тва е същото разузнаване, дето даде ''доказателства'', че Садам прави атомна бомба и химическо оръжие, както и че убива малки деца? Ясно, те са достоверен източник. :)

Някой пак не знае историята. Я пак кажи за "бомбенето с уран", и как бомбите падали с обеднен уран в Сърбия
 
Последно редактирано:
Някой пак не знае историята

Разузнавателните оценки, направени, когато тръгвахме на война, се оказаха погрешни.


Британският премиер е задължен да се позовава единствено на данните от разузнаването на неговата държава. Така че британското разузнаване също е част от пропагандната машина.

Нали него опроверга ЦРУ оня ден, като каза, че Путин е здрав?
 
Тони Блеър каза, че съжалява за войната в Ирак, но защити решението си за присъединяване на неговата страна към оглавяваната от САЩ военна операция през 2003 г., предаде Ройтерс.Според него светът е по-добро място без иракския диктатор Саддам Хюсеин, който беше свален от власт при военната операция през 2003 г.

То Садам ако питаме Нанди, не беше и нападнал Кувейт през 90-те , като му организираха 35 държави Пустинна Буря, с 3 месеца чакане да спре анексията на Кувейт. Та ден след като пробват бомби, дето пробиват бункерите им на 20 метра в земята, решава да капитулира и да напусне Кувейт. - Пак лъжи ще са.

 
Последно редактирано:
Тони Блеър каза, че съжалява за войната в Ирак, но защити решението си за присъединяване на неговата страна към оглавяваната от САЩ военна операция през 2003 г., предаде Ройтерс.Според него светът е по-добро място без иракския диктатор Саддам Хюсеин, който беше свален от власт при военната операция през 2003 г.

То Садам ако питаме Нанди, не беше и нападнал Кувейт през 90-те , като му организираха 35 държави Пустинна Буря, с 3 месеца чакане да спре анексията на Кувейт. Та ден след като пробват бомби, дето пробиват бункерите им на 20 метра в земята, решава да капитулира и да напусне Кувейт. - Пак лъжи ще са.

Не ме разбирай погрешно - не плача за Саддам, но е факт, че разрушиха цяла държава заради петрол, а не заради това, за което излъгаха, че нападат. В момента американски войски ''пазят'' петролните кладенци в Сирия? От кого? От какво?

Факт е, че британските служби лансираха тезата за тежкото здравословно състояние на Путин, а оня ден ЦРУ ги опроверга. Не е ли?
И ние сега трябва да вярваме на тях за атаката на пристанището в Одеса, въпреки че за 6 месеца трябва да сме разбрали, че Русия удря главно военни цели в Украйна. И децата го разбраха.
 
Тъй като стане начи...

От сряда „Газпром“ намалява наполовина количеството газ, което изпомпва през газопровода „Северен поток“. Така по тръбите под Балтийско море ще текат едва 20% от договорените между Германия и „Газпром“ количества. Като причина руската компания посочва ремонт на още една турбина.

Втора турбина, освен върнатата миналата седмица от Канада, трябва да бъде ремонтирана, твърди „Газпром“. Министерството на икономиката в Берлин заяви, че няма технически причини за намаляването на доставките.
Германия обвини Москва, че използва енергията като „оръжие“.
 
Ся на кой да вярваме...


Катер != Кораб

Колко е достоверно британското разузнаване тук:

Руският президент Владимир Путин може вече да е мъртъв, твърдят източници на британското външно разузнаване - MI6, съобщава вестник "Мирър".

Според "Дейли стар" функциите на руския президент се изпълняват от негов двойник, а Кремъл крие смъртта му, за да задържи властта в страната.


Новината се появява на фона на слуховете от последните месеци, че здравето на руския президент е влошено. Освен това за няколко от изявленията си Путин се появи и с подпухнало лице, което пък накара анализатори да се съмняват, че той може да страда от рак на кръвта. Подпухването на лицето е страничен ефект от терапията със стероиди, която се прилага при заболяването.

 
Колко е достоверно британското разузнаване тук:
Едното е официално становище, а другото скалъпена статия с неизвестен "източник". Това с болестите и тн. е явна пропаганда и всеки го знае. Същото, като изявлението че нацистки западни птици, ще носят зараза в Русия. Тука въпроса е кой казва истината, британското или руското разузнаване. Дет се вика, всеки сам си преценя на кой да вярва... в повечето случаи истината е някъде по-средата. Просто ми идва малко в повече тая високотехнологична руска армия, дето няма пропуск и отклонение и 100% всички удари са в целта, само по военни обекти. Същата, на която най-новия танк закъса по време на парада, а една ракетна установка се запали.
 
Не ме разбирай погрешно - не плача за Саддам, но е факт, че разрушиха цяла държава заради петрол, а не заради това, за което излъгаха, че нападат. В момента американски войски ''пазят'' петролните кладенци в Сирия? От кого? От какво?

От Ирак скочи на Сирия. Я да видим от кого пазят кладенците.

Its mostly Arab population is opposed to Assad, angry with years of neglect that impoverished the area despite its resource wealth. Since U.S.-backed Kurdish-led forces drove out the Islamic State group, it has been governed by a Kurdish-led administration.



So when Turkey invaded northeastern Syria last month, hundreds of residents of towns and villages east of the Euphrates held angry protests — not against Ankara but against the Syrian government and its Iranian allies. They feared the invasion would empower Damascus to send troops to their areas and restore control.

The new U.S. mission blocks Damascus' plans to regain the east and Iran's efforts to complete a land corridor through Iraq, Syria and Lebanon. Iran's ability to project power and potentially transport advanced weaponry all the way to Israel's doorstep has long been a major U.S. concern.





А пък това е от 2021 година:

In 2019, after the Syria-Iraq Islamic State "caliphate" was crushed by U.S. and allied forces, Trump declared that U.S. troops would mostly withdraw from the country, leaving behind a residual force to "protect" the oil.

U.S. officials said at the time that they were there to prevent the oil fields from falling into the hands of extremists.

По-добре смени темата, щото знаем колко си компетентна по близкия изток и конфликтите там - няма да се получи.
 
По-добре смени темата, щото знаем колко си компетентна по близкия изток и конфликтите там
Нямам никакви претенции да съм компетентна по който и да е от въпросите, които коментираме.

Не се задълбочавам в детайлите, което ми позволява да видя глобалната картина и да си задам въпроса: чий го дири сащ в Близкия Изток, без да е поканен? От къдя на къдя се меси (разбирай ги създава) в конфликтите в региона? Щото е миротворец, или защото там има петрол? Айде, само не се прави на наивен. Знаеш отговора много добре.

Въпросът беше за доверието, което трябва да имаме на британските служби. Лошият повтори думите ми, така че приемаме, че този пункт също е приключен. :)
 
Някой с достъп до поверителна информация от MI6 да каже колко himers-a са останали на укрите? :D
 

Горе