Цяла Източна Европа и Балканите се събират в София за SERP Conf. на 12 октомври

Може ли да пуснеш на някой от тези лектори портфолио сайтове да разгледаме с какви проекти са се заели и какъв успех са постигнали.. просто ми е любопитно изобщо имат ли такова портфолио..

https://digitalsolutions.a1.bg/
нещо да не са от тук
Какво искаш точно да ти пусна? Има Google и там всеки има био за себе си. Калин почна с един сайт за шах тук преди много години. В момента има вече разработен стратъп, който се занимава с търговия на домейни. Евгени е бил маркетинг мениджър на Cloudcart, сега е шефче и в Nextbasket. За собствени сайтове, като ги видя, ще ги питам. Но успеха не се измерва само в собствени проекти. Това, което си пуснал не знам какво точно е. Пак ти пиша, ползвай Google, ако имаш някакви съмнения и въпроси. ;)
 
Какво искаш точно да ти пусна? Има Google и там всеки има био за себе си. Калин почна с един сайт за шах тук преди много години. В момента има вече разработен стратъп, който се занимава с търговия на домейни. Евгени е бил маркетинг мениджър на Cloudcart, сега е шефче и в Nextbasket. За собствени сайтове, като ги видя, ще ги питам. Но успеха не се измерва само в собствени проекти. Това, което си пуснал не знам какво точно е. Пак ти пиша, ползвай Google, ако имаш някакви съмнения и въпроси. ;)
по скоро питам за СЕО лекторите имам ли някакви проекти зад тях .. примерно да са успяли да класират някакъв сайт в някаква хард ниша.. затова исках да питам ако знаеш за портфолио..
 
Но дори и да не съвпадат вижданията ти с други, това не знам дали е причина да се сипва на другите.

Абсолютно на никого не съм сипал :)
За да сипеш на някой, трябва да е седнал на масата. Или в конкретния случай - да участва в дискусията или поне да чете форума. Пък то тия споменаваните хора ги няма тука :)

А между другото, защо след като аз споменах че съм чувал НЕпозитивни неща за дейността на Калин и ти веднага разпозна че за него става дума?? :) Демек потвърждаваш че е вярно:
Да. Той е. По-скоро ги заема веднага след като някой заспал си го изпусне. Псуват го, защото трудно е да признаеш, че си идиот и си си го проспал.

Аз по отношение на .бг домейните и въобще българския пазар съм предимно страничен наблюдател, обаче не стига че си имаме комунистическо-тоталитарна пародия на регистрар в лицето на Регистър.бг, ами българският предприемач трябва да минава и през наш Калин... нещо не ми изглежда много позитивно влиянието му върху бг онлайн бизнеса.

Обаче аз съм бил негативен и съм бил иронизирал.

Сещам се за още няколко индивида от българското уебмастър "комюнити", които меко казано хич не се славят с добра репутация (пред тях Калин изглежда като гълъбче), и които си наричал свои "приятели". Няма да давам примери, въпреки че има съвсем скорошни.

Тоест освен вариантът аз да не съм получил добро възпитание, имаме и възможността твоята ценностна система да се е поизкривала от общуване с предприемачи с неособено висок морал.
 
Последно редактирано:
по скоро питам за СЕО лекторите имам ли някакви проекти зад тях .. примерно да са успяли да класират някакъв сайт в някаква хард ниша.. затова исках да питам ако знаеш за портфолио..
Не съм запознат лично. Само за Калин знам, че е класирал, преди години. Буташе в доста конкурентни ниши в бг - туризъм, хамали (заедно с Клокси). Мисля, че ако реши и сега няма да има проблем да го направи с ресурса си. А и ето ти възможност да отидеш и да ги попиташ лично. :)

Абсолютно на никого не съм сипал :)
За да сипеш на някой, трябва да е седнал на масата. Или в конкретния случай - да участва в дискусията или поне да чете форума. Пък то тия споменаваните хора ги няма тука :)

А между другото, защо след като аз споменах че съм чувал НЕпозитивни неща за дейността на Калин и ти веднага разпозна че за него става дума?? :) Демек потвърждаваш че е вярно:


Аз по отношение на .бг домейните и въобще българския пазар съм предимно страничен наблюдател, обаче не стига че си имаме комунистическо-тоталитарна пародия на регистрар в лицето на Регистър.бг, ами българският предприемач трябва да минава и през наш Калин... нещо не ми изглежда много позитивно влиянието му върху бг онлайн бизнеса.

Обаче аз съм бил негативен и съм бил иронизирал.

Сещам се за още няколко индивида от българското уебмастър "комюнити", които меко казано хич не се славят с добра репутация (пред тях Калин изглежда като гълъбче), и които си наричал свои "приятели". Няма да давам примери, въпреки че има съвсем скорошни.

Тоест освен вариантът аз да не съм получил добро възпитание, имаме и възможността твоята ценностна система да се е поизкривала от общуване с предприемачи с неособено висок морал.
Не знам какъв морал визираш, какво точно имаш в предвид, но с някои от тях се познавам много отдавна и впечатленията си изцяло базирани на това. Не знам какви примери имаш, честно казано слабо ме интересуват, но се съмнявам някой от там по някакъв начин да е подходил непрпфесионално. Не съм сигурен, моя опит с тях показва друго, ако имаше нещо, щях да си кажа. И предпочитам да се доверя на моята гледна точка.

Нищо не съм потвърдил. И всеки е правел белкхед, който не е правил, толкова и има право да говори за чисто SEO. :) Какво имаш да минаваш през Калин, не знам къде имаш наблюдения, но това е масов бизнес по цял свят. Да се закупуван дропнати домейни с някаква стойност с цел препродажба. Ако си изненадан, че е така на бг пазара, не знам къде точно оперираш по принцип. И само да ти споделя, той не се е ограничил само с бг домейни.
 
Сещам се за още няколко индивида от българското уебмастър "комюнити", които меко казано хич не се славят с добра репутация (пред тях Калин изглежда като гълъбче), и които си наричал свои "приятели". Няма да давам примери, въпреки че има съвсем скорошни.

Май се сещам за един, дето беше направил опит да стартира крипто пирамида 😁
 
Аз, както се казва, нямам "кон" в тая игра с .бг домейните. Оплакванията май бяха за злоупотреби с резервацията - човекът даже не ги купувал, ами само ги резервирал за там някакъв период съобразно шантавите правила на регистър.бг. Мога само да гадая по-нататък как процедира, а и ме мързи да търся за какво точно ставаше дума.

А за не-бг домейните също мога да предположа че за него като треторазряден drop-catcher остават само трохите. След като Snapnames и подобните им оберат по-хубавите. Ама това вече е спекулация де :)

Иначе технологично ми е интересно как се catch-ват .бг домейни предвид колко low-tech е самият Регистър.бг... ако е така както си мисля, някой да извади куфарче с петолевки и ще направим конкурентно бизнесче + ще насъберем малко лоша карма. Даже може и да го изпреварваме. Всъщност много е вероятно да го изпреварваме.
 
Аз просто така си говоря - и някои хора им се привиждат някакви дълбоки смисли. Просто теоретизирам.
Неотдавна един малък, но отлежал сайт бе продаден.
Новите собственици почти не промениха насочеността на съдържанието. Обаче подмениха изцяло съдържанието.
 

Горе