Цяла Източна Европа и Балканите се събират в София за SERP Conf. на 12 октомври

Погледнах проектите на Калин.

Няма такива неща като "seo domains" и "high-authority domains" към ДНЕШНА дата.

Домейн без оригиналното си съдържание има НУЛЕВА стойност.

SEO стойност (може да) има само комбинацията м/у URL и съдържание. Да повторим: Гугъл ранква комбинацията м/у URL и съдържание. Изчезне ли едното от двете неща в двойката, ранкът се занулява.

TLDR: кьорфишеци. Евентуално скам.
ПП: Дължите ми по 5 кинта за SEO лекцията.
 
@noke-mona
пак дрънка polu-глупости

"Айде на бас", че Гугъл изобщо не се е променил по отношение на името на домейна и на поддомейните, особено ако са по-дълги, ще продължава да ги изкарва на прилични позиции. Въпроса е колко хора търсят примерно три свързани думи.

Да, трябва да има контент и все още гугъл предпочита дълги статии, ако си говорим за небрандирани и неракламирани или слабо рекламирани сайтове.

Аз съм имал 29 буквен домейн съставен от три свързани думи с около 20 статии, но много големи, средно 3-4 хиляди думи всяка, с много линкове, вградени снимки и клипове и сайта беше класиран 1-3-та позиция по търсене на трите думи, и на първа страница по двете логични комбинации от 1+1 от думите.
И при това положебние - неракламиран и небрандиран само по едната - изключително популярна дума естествено не можех да се класирам напред, но все пак не беше кой знае колко назад.

Отделно що се отнася за нерекламирани и брандирани сайтове, и се разчита само на търсенето, гугъл въобще не го ебе за разширението, разширението е за потребителя и за престиж.

Отделно, ако си говорим за неанглоезични сайтове, и да стесним кръга до български такива, гугъл изобщо не го интересува дали този който търси в гугъл е написал:
qbulki i kru6i
ябълки и круши
yabalki и круши
и т.н.
 
Погледнах проектите на Калин.

Няма такива неща като "seo domains" и "high-authority domains" към ДНЕШНА дата.

Домейн без оригиналното си съдържание има НУЛЕВА стойност.

SEO стойност (може да) има само комбинацията м/у URL и съдържание. Да повторим: Гугъл ранква комбинацията м/у URL и съдържание. Изчезне ли едното от двете неща в двойката, ранкът се занулява.

TLDR: кьорфишеци. Евентуално скам.
ПП: Дължите ми по 5 кинта за SEO лекцията.
Това не е точно така. Опитай се да редиректнеш някой авторитетен домейн, който е имал връзки от много места и то от авторитетни сайтове и виж ефекта. Не съм много сигурен, че си наясно с тези неща. Остави тия дето са врели и кипели в това да се изказват по темата. ;) Дължим ти точно едно флашване на каджета на мен ин блек.

Цял свят купува домейни с такава цел, както и цял свят купува домейни с хубава история и връзки към тях, които още не са "изстинали", за да имат т.нар. jump start в класирането си, но за това трябва да се чете и да се практикува. А след това вече Google ранква съдържание. Но вече имаш и някакъв начален авторитет, което е малък, в някои случаи и голям буст.

Нищо лично, но бате, имаш спешна нужда от тези семинари.
:)
 
Последно редактирано:
Това не е точно така. Опитай се да редиректнеш някой авторитетен домейн, който е имал връзки от много места и то от авторитетни сайтове и виж ефекта. Не съм много сигурен, че си наясно с тези неща. Остави тия дето са врели и кипели в тези неща да се изказват по темата. ;) Дължим ти точно една флашване на каджета на мен ин блек. :)
Наясно е по предположения и на половина. Вживява се в някакви роли на Тодор Колев. И една ебмлематична песен на пак същия Тодор Колев, може и някои да се сетят коя е тя.
С което в момента му вдигам рейтинга, но с нищо не е показал, че го заслужава.

Аз лично, също не съм особено очарован от такива семинари, защото това е семинар. Затова и казвам, че ноки има някакво право, но на половина - от едно такова нещо може да се научи, но това е подобно на изкаран курс по еди какво си...

Петимен съм за групи по интереси - нещо което не съм го виждал никога.
 
Наясно е по предположения и на половина. Вживява се в някакви роли на Тодор Колев. И една ебмлематична песен на пак същия Тодор Колев, може и някои да се сетят коя е тя.
С което в момента му вдигам рейтинга, но с нищо не е показал, че го заслужава.

Аз лично, също не съм особено очарован от такива семинари, защото това е семинар. Затова и казвам, че ноки има някакво право, но на половина - от едно такова нещо може да се научи, но това е подобно на изкаран курс по еди какво си...

Петимен съм за групи по интереси - нещо което не съм го виждал никога.
Проблемът е предимно в това, че някой хора в стремежа си да се пресмеят на някои, да го иронизират и да са оригинални пред другите, изпадат в доста неловки ситуации. За жалост не го очаквах от него, но следейки какво пише в другите теми, ще съм напълно неискрен, ако кажа, че съм изненадан.

Тези семинари дори и да не са най-доброто за някои, поне може да им го отчетем, че са единствено и помощ на бранша. Да кажат на бизнеса, че има такова нещо, че това струва пари и че това е единствения начин да развиеш правилно бизнеси си, дори е задължително перо в маркетинг микса на всяка една стратегия. За жалост, както и на много други места, ние сме балканци и имаме гнусния навик да се делим на отделни уж гледни точки.

И аз съм бил лектор, и организаторите са взимали пари от билети (аз лично никога не съм взимал де като лектор), но това е в общи линии да покрият разходите по залите, техниката и всичко прилежащо към самите конференции. Може би и нещо малко отгоре, но никога не съм знаел. И съм бил и от двете страни на това, като лектор и като гост. :) Не съм мислил нито в един момент да седна и да обяснявам какви глупости са това, но както написах, въпрос на възприятие и характер.

Не ги защитавам, но честно казано патки без никаква основа и причина са ми странни.
 
Проблемът е предимно в това, че някой хора в стремежа си да се пресмеят на някои, да го иронизират и да са оригинални пред другите, изпадат в доста неловки ситуации. За жалост не го очаквах от него, но следейки какво пише в другите теми, ще съм напълно неискрен, ако кажа, че съм изненадан.

Тези семинари дори и да не са най-доброто за някои, поне може да им го отчетем, че са единствено и помощ на бранша. Да кажат на бизнеса, че има такова нещо, че това струва пари и че това е единствения начин да развиеш правилно бизнеси си, дори е задължително перо в маркетинг микса на всяка една стратегия. За жалост, както и на много други места, ние сме балканци и имаме гнусния навик да се делим на отделни уж гледни точки.

И аз съм бил лектор, и организаторите са взимали пари от билети (аз лично никога не съм взимал де като лектор), но това е в общи линии да покрият разходите по залите, техниката и всичко прилежащо към самите конференции. Може би и нещо малко отгоре, но никога не съм знаел. И съм бил и от двете страни на това, като лектор и като гост. :) Не съм мислил нито в един момент да седна и да обяснявам какви глупости са това, но както написах, въпрос на възприятие и характер.

Не ги защитавам, но честно казано патки без никаква основа и причина са ми странни.
Отговарям точно каквото мисля. Но не искам да го предпоставям, защото това си е мой личен опит и съответно усещане и дедукция. Да - абсолютно възможно е процент от тези хора, които се появяат на лекциите и имат истински интерес към тематиката не само да научат нещо, но и да им влезе "в работа".
Би ми било интересно да чуя какво точно се говори, но аз лично нямам особен афинитет.

Ролята на ноки е да обезкуражава хората. Това е, което мисля аз. В неговите коментари рядко се забелязва нещо позитивно. Но не искам да се тълкува, че го нападам, това ми е обективното мнение, всеки сам преценя как да го възприеме.
 
Това не е точно така. Опитай се да редиректнеш някой авторитетен домейн, който е имал връзки от много места и то от авторитетни сайтове и виж ефекта. Не съм много сигурен, че си наясно с тези неща. Остави тия дето са врели и кипели в това да се изказват по темата. ;) Дължим ти точно едно флашване на каджета на мен ин блек.

Цял свят купува домейни с такава цел, както и цял свят купува домейни с хубава история и връзки към тях, които още не са "изстинали", за да имат т.нар. jump start в класирането си, но за това трябва да се чете и да се практикува. А след това вече Google ранква съдържание. Но вече имаш и някакъв начален авторитет, което е малък, в някои случаи и голям буст.

Нищо лично, но бате, имаш спешна нужда от тези семинари.
:)
Може да пристигне малко референтен трафик, но SE ефектът ще е мимолетен. Единственият вариант е заедно с дропения домейн да гепнеш и цялото съдържание на вече изчезналия сайт. Което по принцип не се практикува от "сериозните бизнеси" по разбираеми причини.

При разлики в съдържанието и особено при липса на релевантност нещата набързо ще се рестартират.

Проблемът е предимно в това, че някой хора в стремежа си да се пресмеят на някои, да го иронизират и да са оригинални пред другите, изпадат в доста неловки ситуации. За жалост не го очаквах от него, но следейки какво пише в другите теми, ще съм напълно неискрен, ако кажа, че съм изненадан.

Тези семинари дори и да не са най-доброто за някои, поне може да им го отчетем, че са единствено и помощ на бранша. Да кажат на бизнеса, че има такова нещо, че това струва пари и че това е единствения начин да развиеш правилно бизнеси си, дори е задължително перо в маркетинг микса на всяка една стратегия. За жалост, както и на много други места, ние сме балканци и имаме гнусния навик да се делим на отделни уж гледни точки.
Не познавам и нямам никакво отношение към въпросните хора. Мяркал съм да ги коментират + сега разгледах сайтовете. Не ги познавам лично, съответно и нямам никакви морални задължения да НЕ си споделя първоначалното мнение.

И аз съм бил лектор, и организаторите са взимали пари от билети (аз лично никога не съм взимал де като лектор), но това е в общи линии да покрият разходите по залите, техниката и всичко прилежащо към самите конференции. Може би и нещо малко отгоре, но никога не съм знаел. И съм бил и от двете страни на това, като лектор и като гост. :) Не съм мислил нито в един момент да седна и да обяснявам какви глупости са това, но както написах, въпрос на възприятие и характер.

Не ги защитавам, но честно казано патки без никаква основа и причина са ми странни.
Лектор на каква тема?
Не се заяждам - искрено се интересувам. За 15 години в тоя форум така и не разбрах в коя област специализираш? На почти всички по-стари юзъри им знам занаята, в какво са добри и т.н. От теб в темите съм виждал основно общи приказки. Нищо конкретно или специализирано. Може би смяташ че мястото не е подходящо или че тукашната аудитория не заслужава да си споделяш ноухауто - ти си знаеш. Въпросът е че в професионално отношение си някаква загадка за мен.

Ето примерно ми беше интересно с какво се занимава Нийда и директно си го питах.
 
Режим обяснения.
Лазене и пълзене. Твоя работа.
 
Занимавал съм се с почти всичко. :) Лекции съм водил на тези теми:


Имам и други, но не съм ги качвал. Не са нещо уал, но беше и много отдавна. Също така специализирахшм още в дев /фронт енд/ и последно време със сървъри. Аз няма какво да крия. Не съм задълбочено отговарял, не съм имал на какво.
 
Колкото до линковете, ако решиш си направи експеримент. Вземи един дропнат стар домейн с хубава история, вземи чисто нов и се опитай да ги класираш. Дам ще видиш къде ще имаш повече късмет. След това, дропени домейни да взимат и за предаване на линк джус с редирект. Не знам с колко пъти си правил и това, но работи добре. Ти говориш за съвсем друго нещо, което също се случва. ;) Ето тук мога да говоря много, ако искаш. И не го говоря защото съм го чел, с кула докато ги правехме тия неща назад, още никой нямаше ъпгрейди. ;) Панди, Пингвини. ;)
 
Там е работата че много неща се промениха и това с линк джуса датира отпреди 10+ години.
В наши дни пробвай да редиректнеш съществуващ баклинк към ново УРЛ с друг контент и виж как ще се отрази на Гугъл метриката с все по-нарастваща тежест последните няколко години.

За crash & burn проектчета може и все още да има смисъл - човек да прибере някоя кинта преди да се сгромоляса. При късмет може да се избие инвестицията в "authority domain".

Това са много стари мантри, но продължават да се повтарят от SEO гурутата точно защото те вече имат изградени бизнеси върху умрели парадигми.
 
Там е работата че много неща се промениха и това с линк джуса датира отпреди 10+ години.
В наши дни пробвай да редиректнеш съществуващ баклинк към ново УРЛ с друг контент и виж как ще се отрази на Гугъл метриката с все по-нарастваща тежест последните няколко години.

За crash & burn проектчета може и все още да има смисъл - човек да прибере някоя кинта преди да се сгромоляса. При късмет може да се избие инвестицията в "authority domain".

Това са много стари мантри, но продължават да се повтарят от SEO гурутата точно защото те вече имат изградени бизнеси върху умрели парадигми.
Говориш от опит?
Много категорично го отричаш, значи имаш нещо предвид? Тествал си, или?
 
Говориш от опит?
Много категорично го отричаш, значи имаш нещо предвид? Тествал си, или?

За други хора (договор + фрийланс) съм работил не повече от 2 години за последните 15. Сайтовете ми са ме хранили през останалите.

Вероятно все нещо разбирам от темата. Вероятно съм пробвал доста неща през тия години.

Във форума има и други хора с практически опит и успехи, но няма да ги забележиш да пишат и да се опитват да убеждават другите как се прави SEO, просто защото няма нужда.

После погледни предлагащите SEO услуги, дето са най-вокални по темата. Защо толкова години основният им бизнес се състои в предлагане на SEO услуги и продукти на други хора, при положение че имат толкова опит и толкова ги разбират нещата?

ПП: да ти отговоря и директно на въпроса: сигурно има 8+ години от последния път кога съм тествал "стар" домейн. След това не е имало достатъчно данни или мотивация да го правя.
 
А пробвали ли сте да качите дропен домейн със същите материали които е имал :)
 
Не знам колко са стара мантра като още го правят. И е масово. Има си и начини, по които се прави и правилно. Взимаш ги дори не за основния си сайт, за негов сателитен или за да засилиш друг урл адрес, от дрог авторитет сайт, на който е точно статия от към твоя сайт, която се такива добре. Има доста опции и това, че не мож даден човек да се възползва от това, не значи, че е умряла техника.

Редиректът към нов домейн ще ти даде единствено и може би бърза индексация. Ако искаш ранкинг, това се изпълнява с микс от натрупване на други линкове по възможност с различна натура, като идеята е да изглежда абсолютно натурална линк билдинг стратегия. И правил съм експеримент и го знам. И да, още е актуално. Колкото дали си оправдава инвестицията, пак може да се поспори. Факт е, че е вид стратегия и се използва. Който не намира смисъл, не я практикува, който знае как - си го включва в изграждането на офф пейджа.

Не знам какво си редиректвал, ама явно толкова в и било добро. ;)
 
Не знам, не знам... Може и тъй да е.

Всичките тия лектори на предстоящата конференция със сигурност имат маса успешни и печеливши сайтове, разчитащи предимно на SE трафик.
Понеже много разбират и много могат.

Само между другото и като хоби правят SEO на чужди сайтове или бачкат на заплата в компании, предлагащи SEO услуги.
 
Последно редактирано:
Виж. Не очаквам българския манталитет да се пречупи и да подходи оптимистично към нещо, което или не разбира или не иска да одобри по подразбиране, по-скоро е хейт, който е нужно да излее, явно защото нещо друго не му е Ок.

Наблюдавам го постоянно и разбирам и чувствата ти. Обикновено възпитания човек подминава и си казва, не искам да се занимавам, това не е за мен, но по нашите ширини сме длъжни да изразим мнение, а ако е негативно, още по-добре и типично.

Какво имат и какво нямат, едва ли знае някой, дори и аз, за Калин само знам, но да тръгне човек да ги иронизира е малко странно, имайки предвид незнанието, което има за всеки един от тях.
 
Виж. Не очаквам българския манталитет да се пречупи и да подходи оптимистично към нещо, което или не разбира или не иска да одобри по подразбиране, по-скоро е хейт, който е нужно да излее, явно защото нещо друго не му е Ок.

Наблюдавам го постоянно и разбирам и чувствата ти. Обикновено възпитания човек подминава и си казва, не искам да се занимавам, това не е за мен, но по нашите ширини сме длъжни да изразим мнение, а ако е негативно, още по-добре и типично.

Какво имат и какво нямат, едва ли знае някой, дори и аз, за Калин само знам, но да тръгне човек да ги иронизира е малко странно, имайки предвид незнанието, което има за всеки един от тях.
Може ли да пуснеш на някой от тези лектори портфолио сайтове да разгледаме с какви проекти са се заели и какъв успех са постигнали.. просто ми е любопитно изобщо имат ли такова портфолио..

https://digitalsolutions.a1.bg/
нещо да не са от тук
 
Последно редактирано:
Виж. Не очаквам българския манталитет да се пречупи и да подходи оптимистично към нещо, което или не разбира или не иска да одобри по подразбиране, по-скоро е хейт, който е нужно да излее, явно защото нещо друго не му е Ок.

Наблюдавам го постоянно и разбирам и чувствата ти. Обикновено възпитания човек подминава и си казва, не искам да се занимавам, това не е за мен, но по нашите ширини сме длъжни да изразим мнение, а ако е негативно, още по-добре и типично.

Какво имат и какво нямат, едва ли знае някой, дори и аз, за Калин само знам, но да тръгне човек да ги иронизира е малко странно, имайки предвид незнанието, което има за всеки един от тях.

Много неща трябва да не са ми у ред, щом имам мнение по даден въпрос и съм седнал да го пиша във форум.
Трябва да отида да се прегледам тия дни.

Пък и ирония щом ползвам, значи хептен зле положението. Вероятно нещо с личния живот куца.

За капак и от SEO не разбирам щом не предлагам такива услуги, да не споменаваме и че не говоря по SEO конференции.
 
Много неща трябва да не са ми у ред, щом имам мнение по даден въпрос и съм седнал да го пиша във форум.
Трябва да отида да се прегледам тия дни.

Пък и ирония щом ползвам, значи хептен зле положението. Вероятно нещо с личния живот куца.

За капак и от SEO не разбирам щом не предлагам такива услуги, да не споменаваме и че не говоря по SEO конференции.
Съвсем друг беше наклона на коментара ми. Имай мнения, но може да сложа пари, че по-малко ще изразиш положителни, отколкото отрицателни. Не знам какво куца, но не е нормално, поне от това, което са ме възпитали.

И пак казвам, напълно нормалено реагираш за нашите ширини. Няма да ти сложат диагноза, защото това е масово в бг. :)

Не съм казал, че не разбираш. Напротив. Но дори и да не съвпадат вижданията ти с други, това не знам дали е причина да се сипва на другите. Правилен начин за водене на линк билдинг стратегия има всеки сам за себе си на база опит. ;)
 

Горе