Черен Петък 2020

Ще ме посъветвате ли как най тънко да мине шипинга на това карго до София- https://www.homedepot.com/p/Milwauk...and-M18-FUEL-Jigsaw-2997-27-2737-20/308088152

Гледах цените на ggbg.bg и ми се виждат доста дебелички..
Транспорт от САЩ до офис София18 лв. на всеkи започнат килограм в рамките на един курс + 20% от фактурната стойност. Предварително попитайте за цена за пратки с голям обем.
 
Аз си търся смарт тв 49 50 инча...спрях се на една Тошиба,че е на добра цена. Някакво мнение да имате за тия Тошиби?
На черния петък през 2012-та си взех една 40 инчова за около 900лв. През
2018-а й изгоря посветката. Ремонтираха я за 130лв и тази сутрин пак се прецака, но май и самия ремонт не беше качествен. Иначе никакви други проблеми не е имало. Ще я ремонтирам пак и ще я сложа в лятната кухня на вилата, колкото изкара толкова.
 
Аз си търся смарт тв 49 50 инча...спрях се на една Тошиба,че е на добра цена. Някакво мнение да имате за тия Тошиби?
Огледай пак - пуснаха много добри офери! Аз съм с два филипса - 55 инча с амбилайт и 65 без. От години съм на тази марка и нямам грам проблеми, ама нали знаеш - много хора, много мнения. Днес гледах извит самсунг 55 или 65 инча за 1200-1300 лв. Само такъв не съм имал и ми е мерак, макар че извитата технология не можа да се класира при домашните телевизори поради различни причини - ако ти е в бюджета може да опиташ. :) От популярните марки е все тая какво ще вземеш - всички са един дол дренки и картината е еднаква, защото гледаш нискокачествена ТВ. При високото качество (според мен) също са еднакви. Е сега ако си вьемеш телефункен или някоя друга куча марка, разликата се усеща!
И още нещо, ако не си бил с голям ТВ - поради ниското качество на масовите ТВ, колкото по-голям е телевизора, толкова на по-големи пиксели е картината и в началото е малко странно, но се свиква!
 
Някой за OLED на LG може ли нещо да сподели? То вече го взех де, ама поне да знам какво горе-долу да очаквам.
 
Някой за OLED на LG може ли нещо да сподели? То вече го взех де, ама поне да знам какво горе-долу да очаквам.

Аз от няколко дни намразих LG, в момента чакам китайците да ми пратят задно осветление, че да го сменям. (Т.е. ще пробвам)
Само като потърсих blue screen LG и ми стана лошо. Оказа се масов проблем при LED LG

Иначе на смарта се ползва ytube, ytube kids, hbo и приложението за ИПТВ. Аз лично отскоро действам с тъп телевизор + FireTV стикче, най-якото е, че като заходя нанякъде си визмам FireTVто и си ползвам всичко.

Тааа в тоя ред на мисли, ще дебна пак за FireTV stick 4k, тия дни беше от 60€ на 30€, мисля, че пак ще е такава офертичката.
 
Последно редактирано:
@NovaPS за LED подсветката ли става дума, че ти е изгоряла? Няма ли опции за ремонт у нас или няма части?
Иначе и аз се разхождам с един Roku Stick, ползвам го за Plex като съм на вилата.
 
@NovaPS за LED подсветката ли става дума, че ти е изгоряла? Няма ли опции за ремонт у нас или няма части?
Иначе и аз се разхождам с един Roku Stick, ползвам го за Plex като съм на вилата.

Да са призная, че не съм запознат с термините, ама предполагам - да.
Мисля, че даже още е в гаранция, но съм в Германия, а тук трудът е бая пара и не си заслужава да го давам за ремонт.
Поръчах лед ленти от Китай за 18€ взимам чука и отверката и квото сабя покаже :)

Ей това е проблема

А някой да препоръча хубава уеб камера, че да се пооглеждам тия дни. До сега въртя, суча и все към моделите на Logitec забивам.
 
Огледай пак - пуснаха много добри офери! Аз съм с два филипса - 55 инча с амбилайт и 65 без. От години съм на тази марка и нямам грам проблеми, ама нали знаеш - много хора, много мнения. Днес гледах извит самсунг 55 или 65 инча за 1200-1300 лв. Само такъв не съм имал и ми е мерак, макар че извитата технология не можа да се класира при домашните телевизори поради различни причини - ако ти е в бюджета може да опиташ. :) От популярните марки е все тая какво ще вземеш - всички са един дол дренки и картината е еднаква, защото гледаш нискокачествена ТВ. При високото качество (според мен) също са еднакви. Е сега ако си вьемеш телефункен или някоя друга куча марка, разликата се усеща!
И още нещо, ако не си бил с голям ТВ - поради ниското качество на масовите ТВ, колкото по-голям е телевизора, толкова на по-големи пиксели е картината и в началото е малко странно, но се свиква!
Взех Филипс 49 от новите нз точно как му беше пълния модел..доволен съм даже отзад има такива диодчета светят става и за youtube канал, ако ще правиш :D :D
 
Някой за OLED на LG може ли нещо да сподели? То вече го взех де, ама поне да знам какво горе-долу да очаквам.
Оледа е супер , но поне старите модели от 2017 си го имат проблема с бърн ин. Не че много се забелязва като гледаш реално филм. Но като се пусне тест с едноцветни картинки се вижда - при мен защото го ползвах и като монитор и примерно има статични елементи за дълго време.

Някой да е взимал самсунг qled от високите серии? Доволен ли е от качеството и съпоставимо ли е в реални условия с оледа на lg ?
 
И аз се интересувам, по-специално от европейски сайтове за дрехи и обувки. Щото за мен този "Черен петък" поне в българските сайтове ми се струва измама от години. Най-вече за прекупвачите, но дори и за представителства на реномирани фирми. Но там в по-малка степен. Да не съм голословен - взех си зимни водоустойчиви обувки Дайхман за 80 лв, което е д/г нормално.
Обаче за сравнение в US магазините на по-реномирани марки, като Timberland, Merrell, та дори и Northface и прочее, по-висок клас и по-добра изработка се предлагат на същите цени.

Питах преди време нещо с сферата на тази тема, но не си заслужава за дрехи обувки да се прави поръчка от САЩ. Много си бях харесал един Timberland, и нямам идея, може преди време да ги е имало и по европейски сайтове, но аз откакто ги намерих са само по сайтове извън Европа.

Сайтове, пък като shoes.com въобще явно не търгуват с държави от ЕС. И не знам каква им е врътката, но като проверявах, мисля че сайта на walmart е хостван в Германия, но доставката се води от САЩ. А знам, че walmart преди са имали магазини в Германия но нещо са се провалили.

Както и да е - връщам се към началото - ако знаете някой сравнително евтин и качествен сайт за обувки... С дрехи се заредих за няколко зими, но ако мога бих взел още един зимни обувки.
 
Оледа е супер , но поне старите модели от 2017 си го имат проблема с бърн ин. Не че много се забелязва като гледаш реално филм. Но като се пусне тест с едноцветни картинки се вижда - при мен защото го ползвах и като монитор и примерно има статични елементи за дълго време.

Някой да е взимал самсунг qled от високите серии? Доволен ли е от качеството и съпоставимо ли е в реални условия с оледа на lg ?

И аз прочетох затова, но след като не успях да спра screensaver-а. Та LG са сложили такъв screensaver, който сам разбира когато за повече от две минути има статично изображение на екрана и се пуска. Можеше да не е толкова грозен, но дано поне върши работа.

ПС. Qled на мен не ми хареса, изглеждаше ми като много добре настроен LED(LCD), но нищо общо като контраст с Oled.
 
И аз прочетох затова, но след като не успях да спра screensaver-а. Та LG са сложили такъв screensaver, който сам разбира когато за повече от две минути има статично изображение на екрана и се пуска. Можеше да не е толкова грозен, но дано поне върши работа.

ПС. Qled на мен не ми хареса, изглеждаше ми като много добре настроен LED(LCD), но нищо общо като контраст с Oled.
Гледал ли си го реално у вас или при приятел - защото в магазина с тяхното осветление и настройки е трудно да се определи....
 
Гледал ли си го реално у вас или при приятел - защото в магазина с тяхното осветление и настройки е трудно да се определи....
Не съм, впечатлението ми е от демо видеата в магазина и нямам никакъв опит с QLED. LG-то го избрахме заради тази разлика.
 
Само
Поръчах лед ленти от Китай за 18€ взимам чука и отверката и квото сабя покаже :)
Тия дни ми остана време да ги сложа тия китайчета. Играчка си е, ма за 30 кинта е като нов. Дано изтраят, че тоя Ютуб Кидс е перманентен :D
 
Аз май се наиграх с тоя телевизор, дето го взехме. Сега хард дискове, Plex сървъри, чак и интернет доставчик ще сменям. До 2-3 вися пред ТВ всяка нощ. Толкова филми не съм гледал никога.
 
Аз май се наиграх с тоя телевизор, дето го взехме. Сега хард дискове, Plex сървъри, чак и интернет доставчик ще сменям. До 2-3 вися пред ТВ всяка нощ. Толкова филми не съм гледал никога.
Мхм, кво взе в крайна сметка? Помисли и за съраунд системка щом си тръгнал в тая посока :)
 

Горе