Честит ни Шенген

451208505_868259218671408_7583975458877191350_n.jpg
 
Колкото по-млад е евроатлантикът, толкова повече е страдал по време на соца :D
 

Втората картинка всъщност е от началото на 90-те.

Единственият вариант за някаква историческа коректност са бананите, а не хляба. Ама то детето (дето е лепило "колажа") де да знае...

ПП: отделен е въпросът че по бай Тошово време хранителните продукти бяха с по-високо качество.
 
Вчера 16.07.2024 в 13:10 пристигайки на терминал 2 ме посрещна весел надпис: Не-Шенген на входа. И о, чудо успях да премина за около 30 секунди. Шенгенците даже не ги видях направо ги телепортираха от самолета в такситата навън. Браво, невероятно европейско постижение за Евробистан…
Я па тоя. Ще те питам на връщане, там няма Шенген -менген. Да се похваля, от село и аз ходих до англията от терминал 2. Ма преди това в Софията на НДК-то снимки с лентовия фотоапарат, па на езерото у Дружба също ( не препоръчвам, много гадни софийски- дружбенски комари), Бе яката работа са в София сме, наснимахме се. Та от терминал 2 ще летя и си вървя като един виден български Освободител, игнорирайки всякакви опашки, но минавайки покрай една тъй наречена будка на която се редят хора на опашка за проверка на документи и ме спряха и казаха че трябва и аз да се наредя за да ми проверят документите. Аз им казвам , Шенген-менген въздушен не се редим отиваме у Европа а те ми казват, Англия не е в Шенген нито в Европа 🤯 нареди се обратно на опашката за проверка на документи.... :(

И Шенген не е това което очакваме и Англия... Та 30 секунди, нанайсе...
 
Романците какви ги вършат из Англията 🤣 :


Тука не си спомням да е имало такова нещо :)
Извод: на запад е по-зле.
 
Краднато от нета , но показва “цивилизацията” в целия и блясък …

"Моля Ви, престанете да пишете лоши работи за откриването на Олимпийските игри! Не сварвам да харесам всичко! Съобразявайте се малко!
Ако трябва да съм честен - на мен пък много ми хареса!
Хареса ми, как ни обясняват, че това е най-добрата церемония и ще остане в историята, а в същия момент беше изтрита от официалния youtube канал.
Хареса ми, как ни се обяснява, че "Тайната вечеря" не е никаква "Тайна вечеря", ами е световноизвестната "Празникът на боговете" за която явно и в Париж не знаят, защото днес се извиняват за "Тайната вечеря" (Ройтерс).
Хареса ми, как ни обясняват, че в Пауии' са толкова напред в културата, а в същия момент не правят разлика между Северна и Южна Корея. Днес и затова се извиниха. Културни са, да!
Хареса ми, как обърнаха олимпийския флаг наобратно. Токлова е woke и шик. Крещи "Модерно", научете се най-накрая!
Хареса ми, че фокусът беше върху спортът, спортистите. Да отдадем почит на най-добрите атлети на планетата, а не да се преследва някаква политико-социална агенда.
Хареса ми геният на креативния директор. Видях толкова много варианти на поли за мъже и това, как да се комбинират нагоре. Винаги съм се чудил дали полата при мъжа, трябва да пасва на блузата или на токчетата.
Хареса ми, как успяха да направят най-големия спортен форум да прилича на Евровизия. Втори ден говорим за визията, а не за изпълненията на участниците. Браво!
Хареса ми, че ни разясниха посланието на всичко - мир, любов и равенство. Страна с 14 действащи колонии в Африка.
Всичко беше фабюлъс! 🥰"
Петър Киров
 
И с работа става, но човек трябва малко да напъва мозъка от време на време и да се старае да се развива, а не да стои при някой чорбаджия на подаяния след като е наследил панелката от дядо си и мисли, че всичко вече му е предрешено и няма нужда да полага усилия за нещо повече.
Това, че икономиките на страните в съюза не вървят на добре и се задава криза си личи. Работниците биват изтисквани все повече от инфлация и ограничаване на работни места и заплащане, тъй като идват пришълци, които подбиват цената на труда докато са и на помощи/дотации от изнемогващото работещо коренно население.
Покрай последните избори в ЕС се вижда накъде започва да духа вятъра, затова и някои политици се поограничиха в политиките си спрямо имигрантите. В Хамбург дори бутнаха джамия (уж поради връзки с Иран).
 
И с работа става, но човек трябва малко да напъва мозъка от време на време и да се старае да се развива, а не да стои при някой чорбаджия на подаяния след като е наследил панелката от дядо си и мисли, че всичко вече му е предрешено и няма нужда да полага усилия за нещо повече.
Това, че икономиките на страните в съюза не вървят на добре и се задава криза си личи. Работниците биват изтисквани все повече от инфлация и ограничаване на работни места и заплащане, тъй като идват пришълци, които подбиват цената на труда докато са и на помощи/дотации от изнемогващото работещо коренно население.
Покрай последните избори в ЕС се вижда накъде започва да духа вятъра, затова и някои политици се поограничиха в политиките си спрямо имигрантите. В Хамбург дори бутнаха джамия (уж поради връзки с Иран).
Не нам колко години вече твърд, че след ЕС в България прогрес няма. Ама явно никой не вдява. Няма и преди два дни един пак ми обясняваше как износа на стени за катерене бил егати прогреса....
 
Ама то и пожара европейски бе - мамата им европейска съсипаха я тая държава.
 
Ама то и пожара европейски бе - мамата им европейска съсипаха я тая държава.
Подлогите нямате капацитета да четете и разбирате ако не е в тикток формат.
 

Горе