Ще вземе ли хляба от ръцете ни изкуствения интелект?

Няма как да няма как, винаги има начин, въпроса е до колко някой иска тва и на каква цена и кому е нужно.
Говоря принципно за всичко.

Аз лично не работя с конспирации.

Чисто технически от научна гледна точка как го виждаш да заглушиш услуга като Starlink? Имайки предвид начина, по който работи, нивото на криптиране, което използват и големия брой сателити.

Да не забравяме, че има версия за военни цели. Ние обсъждаме цивилната версия.

И ако можеше дали Русия нямаше да го заглуши в Украйна? Със сигурност имат повече практически и теоретичен опит от нас.

Кабели в океана ок - можеш да ги срежеш. Сигнал от орбита обаче какво ще го правиш? ;)
 
Кой мислиш му е позволил на Мъск да си развява сателитите из космоса и кой му е позволил изобщо да взаимодейства с НАСА, нали се сещаш, че няма как да стане току така та бил той и милиардер.
Ако решат ще му дръпната шалтера и като във филма всички тесли и сателити ще паркират на едно място.
 
Сигнал от орбита обаче какво ще го правиш? ;)
Технически е супер лесно. Сателитите са ниско и могат да бъдат свалени. Няма как да избягат или да отвърнат на огъня. На практика не е правено никога подобно нещо, защото има международни договорки космосът да не се ползва за военни цели, но някой създаде ли прецедент отсрещната страна ще отговори по същия начин и докато се усетиш в орбита няма да остане никакво комуникационно оборудване.
 
Така не стават нещата в други държави, не всички са кенефи като руската кочина, с един декрет и да 'дръпнат шалтера'. Бягай да си пускаш седмичния пост как украйна пада и русия печели в темата за войната, не се бутай където не разбираш.
 
Така не стават нещата в други държави, не всички са кенефи като руската кочина, с един декрет и да 'дръпнат шалтера'. Бягай да си пускаш седмичния пост как украйна пада и русия печели в темата за войната, не се бутай където не разбираш.
Това е мнението на кибер експертите от САЩ. Опитваха се да правят проучвания как да спрат евентуални подобни проблеми спиращи целия интернет
 
Така става то, да не ти е Русия и мамашата това.
Знам, че там има правила, говоря за една екстремна ситуация в която нещо се обърка, примерно изпуснат интелекта, не са го дооценили и решат да дърпат шалтера, говоря примерно, не се хващайте за конкретната идея.
 
Кой мислиш му е позволил на Мъск да си развява сателитите из космоса и кой му е позволил изобщо да взаимодейства с НАСА, нали се сещаш, че няма как да стане току така та бил той и милиардер.

Както казах не се интересувам от конспирации.

Всеки в САЩ може да участва в конкурсите на НАСА. SpaceX са около 10г. пред всички останали и е съвсем нормално да избират тях за голяма част от конрактите.

Изминаха 8г. от първия орбитален бустър, който беше върнат да се преизползва - все още никоя друга компания по света не е успяла да повтори тази задача. Нито частна, нито държавна.

Днес F9 се преизползва дори за мисии с хора. Няма Русия, няма Китай, няма Европа - никой друг не притежава тези възможности цели 8 г. по-късно.

Ако решат ще му дръпната шалтера и като във филма всички тесли и сателити ще паркират на едно място.

Ще дръпнат шалтера на всички частни компании в САЩ, които работят в този сектор?

Сещам се поне още 15 огромни корпорации със сходна инфраструктура, които с радост биха заместили Starlink ако имат възможност.

Амазон е една от тях. Тя е с капитализация 12 пъти по-голяма от БВП на България. 12 български държави. И това е едничка компания. ;)

Съжалявам, но капитализма не работи така.
 
Зарежи тая тема, не ми се спори, казах извънредна ситуация...няма значение...

Какво ще кажете за Bard модела на Гугъл и в частност за модела с гейско название Gemini:


той е всичко в едно, но дали ще дръпне пред останалите, май вече е дръпнал?
 
Зарежи тая тема, не ми се спори, казах извънредна ситуация...няма значение...

Няма значение, защото не ти допадат аргументите.

В Русия да не би да не е извънредна ситуацията? Защо има Starlink покритие над Украйна? Щото е много лесно да се дръпне шалтера. ;)
 
Няма значение, защото не ти допадат аргументите.

В Русия да не би да не е извънредна ситуацията? Защо има Starlink покритие над Украйна? Щото е много лесно да се дръпне шалтера. ;)
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.
 
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.

Ма как ве, руснаците са орки, а украинците - елфи!

Добрите елфи ни освободиха от турско, а гнусните орки ни окупираха 44-а година, ти не знаеше ли?
 
Един от най-дорите на днешно време инструменти на база изкуствен интелект за увеличение на изображение за мен е MAGNIFIC AI, добавя и детайлизация, но за съжаление излиза доста солено като цена, ако тръгнеш да плащаш за всички добри инструменти трябва да си милионер.

2023-12-22_105416.jpg
 
Говорих с един Поляк онзи ден, те мразят Руснаците не е тайна, би трябвало да се кефят на Украйнците, питах го в тази връзка нещо и той ми отговори буквално:

"Руснаци, Украинци те са едни и същи"
Не знам как да го разбирам тва, но мисля, че там нещата са доста по-сложни от колкото си ги представяме, така, че тва сравнение ми е непонятно.

Това не отговори на въпроса ми.

При положение, че се използва активно от украинците защо Русия не дръпне шалтера на Старлинк над Украйна ако е толкова лесно да бъде заглушена услугата?
 
Шалтера може да дръпне само тоя който му е позволил да върти 1000 спътника в редица в околоземна орбита, а и Руснаците не са толкова велики за колкото се пишат, половината им воеена техника е допотопна и остаряла, те са най-добри в тровене, убийства/растрели, дезинформация, хибридна война...
Но тва е друга тема.
 
Към днешна дата са около 6,000. :)

Всъщност за LEO (200км до 2,000км), а и космоса като цяло почти няма регулации.

Това е така, защото растоянията са безумно големи и няма смисъл. Наподобява Америка в края на 19-ти век. Кой превари, той завари. ;)

Ако имаш възможност (т.е. пари) никой не може да ти каже копче какво качваш, защо го качваш и дали е ок. А за по-високи орбити или върху външни тела още по-малко.

Както казах по-рано - гледате прекалено много филми. Няма такова нещо като "шалтер, който да изключи Интернет."

Anyway, малко офтопик.
 

Горе