Ще докладвам дублирано съдържание

От: Ще докладвам дублирано съдържание

Познат проблем. Колко сме гонили на ляво и дясно такива. Та и от големите сайтове го правят като woman.bg и т.н. Изобщо не те питат. Взимат и слагат.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

От Google са пуснали тул за репорт на копирано съдържание. Мен ме съмнява да има някакъв ефект, а и вероятно ще отнеме доста време докато се разгледа репорта и евентуално да се вземат мерки. Ето линк към т.н. Scraper Report.
Иначе подробности по въпроса тук
 
Странни разбирачи има.. На един клиент му драскам една статия, че бях на кеф. След нема и 2-3 дни виждам същата статия 1/1 добавена в един от личните ми сайтове за одобрение, с линк към същия сайт. Първо веднага реших, че някои играе номера, но когато видях линка се изблещих. Каква може да му е играта? Някой цели да измести тежестта или друга галимация?
 
Според мен по новите закони би следвало всеки крал съдържание от чужд сайт било то собственост на физическо лице е подсъдим според европейското и българското законодателство за защита на авторското право
 
Според мен по новите закони би следвало всеки крал съдържание от чужд сайт било то собственост на физическо лице е подсъдим според европейското и българското законодателство за защита на авторското право
Да. И не само. Трябва да има някакъв по умен алгоритъм търсачките, които да засича дублираното съдържание, да го класира след първоизточника, а ако се даде рипорт от собственика, направо да отпадне от резултата. Но уви, това е много оптимистично.

За това всеки гледа да си прави домейните авторитетни, и да може да има някакъв шанс, борейки се с копи-пейстърите на големите сайтове, които дори не си правят труда да цитират източници, от които взимат това съдържание 1:1.
 
Привет. Да ви питам, до къде е борбата с тия гнусни копипейстъри? Има ли вече надежден начин за борба с тях, или все още сме в каменната ера в това отношение?
 
Привет. Да ви питам, до къде е борбата с тия гнусни копипейстъри? Има ли вече надежден начин за борба с тях, или все още сме в каменната ера в това отношение?
Нещо се счупи преди няколко години. Май, че няма какво да се направи освен да си слагаш в сайта no copy paste неща, а те ще ти ги откраднат, ако ги харесат.
 
Все още сме много назад.. аз съм влагал ресурси, както лично време така и пари за да градя уникално съдържание и .. дори имам инструменти, който да възпират това ( уж ) и пак крадат..
 
Все още сме много назад.. аз съм влагал ресурси, както лично време така и пари за да градя уникално съдържание и .. дори имам инструменти, който да възпират това ( уж ) и пак крадат..
Нищо не спира ботовете, освен BAN по IP и report в google.
Ако сайта https://simple-daynews.com/ е на колега от форума, ще го помоля любезно да спре ботовете от над 10 сайта по които работя, като гледам и не само.

При отказ от негова страна ще последват съответните мерки .
 
Нищо не спира ботовете, освен BAN по IP и report в google.
Ако сайта https://simple-daynews.com/ е на колега от форума, ще го помоля любезно да спре ботовете от над 10 сайта по които работя, като гледам и не само.

При отказ от негова страна ще последват съответните мерки .
Да, доста хостинги вече имат такива защити. И то добрите хостинги имат дори и по-чувстителни защити. За всяко не-хюмън поведение - БАН по IP. Като в тези филтри са разрешени всички ботове на търсачките. НО такива на някакви си SEO тулове, бан до зуко, за скрейпъристи - бан.
 
Има скриптове, при които ако някой копира текст от сайта ти, дефакто му зарежда в буфера разбъркани буквите и при paste се получава ... мармалад от несвързани букви.
Простичко и ефикасно.
Единственият начин да копира нещо е от изходния код на страницата, като ще се наложи да премахва доста html-елементи.
Последното може да се види по доста сайтове - "медии", без премахнати тези символи.
Относно ботовете, които вършат това - бан по IP и признаци.
 
Има скриптове, при които ако някой копира текст от сайта ти, дефакто му зарежда в буфера разбъркани буквите и при paste се получава ... мармалад от несвързани букви.
Простичко и ефикасно.
За WP има и готови плъгини които разбъркват ( gebrish )
 
Кой е тоя скъсаняк дето ше седне да копира на ръка постовете?!

От бот не можеш скри съдържанието.
Освен ако не е някой малоумно нагласен.
 
От бот не можеш скри съдържанието.
Освен ако не е някой малоумно нагласен.
Много ботове си мислеха така преди време, но сега се връщат вкъщи с празни ръце. Всичко е до поддръжката на сайта.
За това важи същото - малоумно нагласен...
По принцип може да се ограничават. На 100%, няма как но ако са нагли и без полза - режи.
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Sky
Има скриптове, при които ако някой копира текст от сайта ти, дефакто му зарежда в буфера разбъркани буквите и при paste се получава ... мармалад от несвързани букви.
Простичко и ефикасно.
Единственият начин да копира нещо е от изходния код на страницата, като ще се наложи да премахва доста html-елементи.
Последното може да се види по доста сайтове - "медии", без премахнати тези символи.
Относно ботовете, които вършат това - бан по IP и признаци.
и това лесно се прескача, давам пример с 24 часа и труд където като копираш текст и го пейстнеш буквите излизат разбъркани. Но ако копираш текста в мишката и на десен бутон дадеш Потърси в Гугъл ти се отваря полето на търсачката с целия копиран текст откъдето го копираш и пействаш без проблем.
 
и това лесно се прескача, давам пример с 24 часа и труд където като копираш текст и го пейстнеш буквите излизат разбъркани. Но ако копираш текста в мишката и на десен бутон дадеш Потърси в Гугъл ти се отваря полето на търсачката с целия копиран текст откъдето го копираш и пействаш без проблем.

На Гощи хич не му дреме за дублираното съдържание на твоя онлайн магазин или за онлйан магазина на Пешо. С колеги с които работя иамме описание на продуктите 1:1 + снимки като по никакъв начин не сме пострадали от ботовое и СЕО простотии. В България това няма никакво значение

И значи всички SEO гурута и експерти са в тотална грешка и само лъжат хората, че уникалното съдържание е едно от най-важните неща за доброто класиране в Гугъл, така ли?

В България поне при онлайн магазините няма никакво значение

Не твърдя, че този начин е гаранция - такава не може да има, щом нещо е в Интернет, говоря за ограничаване на възможностите, при това само един от начините. Ограничаваш клавишните комбинации, десен бутон и т.н., слагаш Blackhole антибот-филтър, филтрираш RSS и т.н.
100% гаранция не може да има, достъпно ли е за гледане. А и да не е - пак няма. Все пак Интернет е военна разработка.

Ето една статия по темата за класирането в Google на копирано съдържание, с казаното от Джон Мюлер по въпроса - https://lider.bg/google-za-krazhbite-na-sadarzhanie-i-efekta-pri-klasiraneto
 
Последно редактирано:
и това лесно се прескача, давам пример с 24 часа и труд където като копираш текст и го пейстнеш буквите излизат разбъркани. Но ако копираш текста в мишката и на десен бутон дадеш Потърси в Гугъл ти се отваря полето на търсачката с целия копиран текст откъдето го копираш и пействаш без проблем.
Има си плъгини за мозила, които заобикалят всякакви такива смешни защити. Не си правете вятър на устата с глупости 😂
 
Има си плъгини за мозила, които заобикалят всякакви такива смешни защити. Не си правете вятър на устата с глупости 😂
мозила за мен е най тегавия браузер, от години ползвам само опера
 
и това лесно се прескача, давам пример с 24 часа и труд където като копираш текст и го пейстнеш буквите излизат разбъркани. Но ако копираш текста в мишката и на десен бутон дадеш Потърси в Гугъл ти се отваря полето на търсачката с целия копиран текст откъдето го копираш и пействаш без проблем.

Я дай неква таква статия, аз си копя/пейста нормално.
 
мозила за мен е най тегавия браузер, от години ползвам само опера
Тегав е, ама си има много полезни добавки, които в опера и хром ги няма. Аз ползвам и трите браузъра 😁
 

Горе