някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Абе откога липсата на морал е наказуемо:lol:

пп. Заекът се оказа май шубелия,че досега не се е защитил.Аре бе човек,покажи,че имаш топки:lol:
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Сигурно отмаря в някой курорт и харчи парите от черните домейни за леки жени, а вие го обсъждате човека :-o
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

А сега де точно от Калин.bg не го очаквах ....
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Ето ме и мен (Калин), малко съм на почивка наистина и чак сега ми споделиха за темата.

От моя гледна точка не би трябвало собствениците на фреймнатите сайтове да имат нещо против, защото не ги ощетявам според мен с нищо, напротив, изливам им безплатен трафик в сайтовете. Въпреки това изглежда ще трябва да последвам общото мнение, че пълненето на сайт с нови посетители през фрейм е ужасно престъпление...

Понеже няма какво да правя 800 домейна освен да ги продавам, на всички ви е ясно, че да спестя 800 пъти от качване на CMS и дизайн за домейн, който няма да развивам по-натам, не е зле. Надявах се, че фреймовете са подходящ начин, но явно всички гледате на тази най-елементарна тактика с огромно подозрение. До няколко дни ще си сменя всички фреймове да сочат към мои и партньорски сайтове, мир да има. Аз си прехвърлям трафик между собствените сайтове с такива фреймове от много месеци, така че знам добре, че няма риск от негативи за фреймнатите сайтове. Иначе не бих си правил експерименти по такъв начин. Така че успокойте се малко, що за човек, решихте че съм? Никой така и не можа да обясни на кого точно съм навредил и с какво...
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Калин, за подобни действия според мен задължително трябва да имаш разрешение от собственика на сайтове. Изчетох внимателно темата - тази схема я правят адски много руски оптимизатори, имал съм много такива случай, напипах един пич ,който го правеше - няколко пъти му казвах да премахва наши проекти - реално съдействаше на мига. Не съм го репортвал, но наистина не е коректно - естествено, не е коректно според мен~! Изразявам мое мнение.
 
Последно редактирано от модератор:
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Що се отнася до репорта в Гугъл, не вярвам да има собственик на сайт който да не е нарушавал правилата им.

Така е, затова и никога не съм пускал репорт. За съжаление много малко хора споделят това виждане и имам десетки сайтове наказани заради някакви дребни неща.
Още покофти е че това не е само в интернет. Преди време имахбизнес с телефонни кабинки и имаше една лелка която два пъти в седмицата като по часовник идваше и звънеше и репортваше по телефона. Имаше си и списък жента. Вчера на улицата еди кой си продаваше зеленчуци. Комшията еди кой си е направил нещо си. В този магазин не ми дадоха касова бележка и много подобни глупости. и какво печелеше?
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Ето ме и мен (Калин), малко съм на почивка наистина и чак сега ми споделиха за темата.

От моя гледна точка не би трябвало собствениците на фреймнатите сайтове да имат нещо против, защото не ги ощетявам според мен с нищо, напротив, изливам им безплатен трафик в сайтовете. Въпреки това изглежда ще трябва да последвам общото мнение, че пълненето на сайт с нови посетители през фрейм е ужасно престъпление...

Понеже няма какво да правя 800 домейна освен да ги продавам, на всички ви е ясно, че да спестя 800 пъти от качване на CMS и дизайн за домейн, който няма да развивам по-натам, не е зле. Надявах се, че фреймовете са подходящ начин, но явно всички гледате на тази най-елементарна тактика с огромно подозрение. До няколко дни ще си сменя всички фреймове да сочат към мои и партньорски сайтове, мир да има. Аз си прехвърлям трафик между собствените сайтове с такива фреймове от много месеци, така че знам добре, че няма риск от негативи за фреймнатите сайтове. Иначе не бих си правил експерименти по такъв начин. Така че успокойте се малко, що за човек, решихте че съм? Никой така и не можа да обясни на кого точно съм навредил и с какво...

А всъщност не вадиш ли пари базирани на труда на други, щото на мен така ми изглежда, да спестя от качване на цмс, от дизайн от хостинг от контент... ще го вземем всичкото наготово, никак не е зле. Ще изкарам някой лев на гърба на балъка дето се е блъскал да си прави сайт. Защо не? С какво му вредя?
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Изглежда не е в реда на нещата щом предупреждават собственика на сайтовете...
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

От цялата тая работа мен ме бърка това, че имам директория и трябва постоянно да трия въпросните сайтове от нея.
Към Калин/Заека/ : Дай да не си губим взаимно времето, ти да събмитваш, а аз да трия ! Премахни ми директорията от списъка си за събмит.
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Който не иска сайтът му да се озове във frame на някой друг сайт:

Код:
<script type="text/javascript">
  if(top != self) top.location.replace(location);
</script>

http://en.wikipedia.org/wiki/Framekiller

Върши работа и за Google Image Search (не знам защо от Google са решили да показват сайтовете в iframe).

gogleimagesframe.png


Много посетители не влизат в сайта (и не виждат рекламите), а просто гледат картинката. Така Google ощетява собствениците на сайтове. Чрез убиеца на фреймове (framekiller) вашият сайт ще бъде посетен от желаещия да види картинката.
 
От: От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

99% от фреймовете са махнати, а останалият 1% (2 домейна) търсим къде са хостнати и предполагам скоро ще оправим и тях. Както и преди може да се свързвате с мен, ако случайно има проблем с ваш фреймнат сайт, но би трябвало вече всичко да е наред.
 
От: някой пренасочва нови домейни към сайтове с висок pr

Не продавам никакви линкове с фейк пр, това пък откъде ти хрумна? Отдавна мина ПР ъпдейт, а и Линковете, които продавам са от съвсем други сайтове (доста мощни обикновено, не на няколко месеца, а на 5-10 години).
 

Горе