АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

... И сега се сещам че и преди ми е правило впечатление как юзърът страна винаги се е смятал за по-ерудиран и интелигентен от тъдявашната форумна аудитория и съм се замислял какъв аджеба интерес има в тоя вид общуване отвъд обичайните за всички сделчици на дребно. Мене като ме удари синдромът "тия не са ми на нивото", просто спирам да пиша и да чета съответното къмюнити. Но не всички са водени от такива елементарни подбуди очевидно.

В случая това е неговият 'принос' към конфликта - използва каналите, до които има достъп, за откровена и масирана ПРОПАГАНДА.

Страна е на светлинни години по ерудираност от теб, от мен и най-вероятно от 90% от колегите във форума, колкото и да им е мъчно на някои.
На мен например не ми е мъчно и с най-голямо удоволствие му чета постовете. С по-малко завист ще спиш по-спокойно, колега - опитай.:)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не поддържам настоящото Украинско правителство или американците/евреите/квитоидаса. Нито съм украинец, нито съм руснак. Но ще ме извинявате, ако не приема за чиста монета всичко дето се сервира. RT са особено интересни по начина, по който представят фактите.

Нямало било Украински етнос. Тоя 'национализъм' ей-така от нищото се появи. Или пък американците пуснаха някакъв фашистки вирус сред населението?

Не е толкова просто и никой от нас тук не може да заема страна в конфликта на база някакви неподплатени убеждения или щото е на мода да се хейтва Америка и външната й политика. Засега това си е вътрешен Украински проблем и трябва/дано да си остане такъв. И въобще на каква база някои от присъстващите заемат страната на Русия или Америка? Изгледана телевизия/филми, прочетено в книги, прочетено във форум, раздумка пред блока?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна е на светлинни години по ерудираност от теб, от мен и най-вероятно от 90% от колегите във форума, колкото и да им е мъчно на някои.
На мен например не ми е мъчно и с най-голямо удоволствие му чета постовете. С по-малко завист ще спиш по-спокойно, колега - опитай.:)

Интересно ти пък как ги оцени и сравни...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нямало било Украински етнос. Тоя 'национализъм' ей-така от нищото се появи. Или пък американците пуснаха някакъв фашистки вирус сред населението?
Има ли македонски етнос? Ако няма македонски етнос, що има македонски национализъм?

Разбира се, че има украински етнос. Но той е измислица, нов етнос, както и македонския. Понеже аз се имам за националист и тия неща са ми интересни, се поинтересувах за етногенезиса на украинската нация. Лично според мен, беларуси, украинци и руснаци са един народ. Ако трябва да го сравняваме с България - все едно шопи, тракийци и добруджанци да сме различни народи. Не че не е имало такива пориви в миналото от ръководни червени кадри.

И американците не пускат никакъв фашистки вирус. Това да се говори за фашизъм в Украйна е същото като да се говори, че Русия е комунистическа страна. Смешно е, фашизмът е италиански национализъм и няма нищо общо с украинския национализъм. Фашизмът не проповядва расизъм, за разлика от германския националсоциализъм. Фашизмът проповядва ултрарелигиозност, нещо което лично аз не виждам при украинците. Фашизмът има много странна и гъвкава икономическа политика, не виждам как тая политика може да се приложи в Украйна. Толкова за фашизма.

Иначе украински националисти има, както има и македонски националисти които нападат всеки българин, който иска да сложи цветя на плочата на Мара Бунева, на моста в Скопие. Американските мърлювци обаче ги подкрепят, само защото им е изгодно да ги използват. В същото време тия "фашисти" дадоха контрола на държавата си в ръцете на евреи и хомосексуалисти. И сега вместо да се борят срещу тях, щото уж това са им най-големите врагове, те ходят да бият "москали". Чакам с нетърпение да видя как след като приключи всичко десните сектори и производните им ще бъдат натикани в миша дупка или избити до един. Не че ми дреме особено или пък щото искам нечия смърт, а просто за да си докажа, че съм бил прав в преценката си.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Колкото до Strana, човек има право да се смята за Бог ако желае. Не се наемам да казвам дали е повече или по-малко от другите съфорумци, но е факт следното - човекът, чужденецът, етническият руснак, пише доста грамотно на български (с малки изключения), за разлика от повечето хора тук. И лично на мен ми е интересно да му чета мненията, защото това е руската гледна точка, която иначе няма откъде да разбера.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Източните и южните Украинци имат същата душевност като Руснаците, подчертавам думата душевност. Един народ са си. За западните нямам много наблюдения, но си говорят помежду си на Руски. Какво повече от това? Просто промивката там е про-западна и лека полека са ги дръпнали с обещания, които естествено са си празни приказки. А тези най-десните бандеровци, там няма какво да се коментира, работата е ясна мисля.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересно ти пък как ги оцени и сравни...

Какво ти е интересното пък на теб? Вижда се по постовете с невъоръжено око, не само в тази тема.
Имаш проблем с мнението ми ли?

------------------------------------------
Намерих интересен материал за украинците по време на Втората световна война.
Голяма част от тях са били на страната на Хитлер в специални отряди, обучавани от хитлеристите..
Проектът Галичина на Германия.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна е на светлинни години по ерудираност от теб, от мен и най-вероятно от 90% от колегите във форума, колкото и да им е мъчно на някои.
На мен например не ми е мъчно и с най-голямо удоволствие му чета постовете. С по-малко завист ще спиш по-спокойно, колега - опитай.:)
Къде видя завист, бе брад? :) Дай една декларация "Страна е по-ерудиран от Ноке" и я подписвам веднага :) .
Винаги съм му бил фен.

Но в случая се осра. Пропагандира интереси на чужда държава пред българска аудитория. Щях да го приема ако беше успял да поддържа някакъв обективен тон, и вероятно дори щеше да ми повлияе. Понеже традиционно уважавам мнението му.

'Курвенските' ми номера бяха една лека провокация и няколко смайлита. Извинявам се за тях, бяха леко неуместни. Но пък отговорът беше интересен. Човекът ме изкара дерибей само защото съм българин.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Специалните отряди са СС дивизията "Галичина". Това какво общо има с темата?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Къде видя завист, бе брад? :) Дай една декларация "Страна е по-ерудиран от Ноке" и я подписвам веднага :) .
Винаги съм му бил фен.

Но в случая се осра. Пропагандира интереси на чужда държава пред българска аудитория. Щях да го приема, ако беше успял да поддържа някакъв обективен тон, и вероятно дори щеше да ми повлияе. Понеже традиционно уважавам мнението му.

'Курвенските' ми номера бяха една лека провокация и няколко смайлита. Извинявам се за тях, бяха леко неуместни. Но пък отговорът беше интересен. Човекът ме изкара дерибей само защото съм българин.
Е, ти цял ден тролиш с тези си номерца.:) Даже много спокойно си ти отговаря на провокациите, аз не бих могъл, признавам.
Всъщност е много прав за положението у нас, колкото и да ни е тъпо и тъжно. Не сме лоши хора, но имаме навика да си избираме лоши политици.
И никак не се учим от грешките си - въртележката е пълна и в крайна сметка мием кенефите на ЕС.

redrum, общото е, че някои целенасочено са избирали сегашното правителство на Украйна.
Четох такива предположения в нета. Майдановците - бандеровците били наследници на тези отряди.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво ти е интересното пък на теб? Вижда се по постовете с невъоръжено око, не само в тази тема.
Имаш проблем с мнението ми ли?



Ами не са нито шеговити, нито информативни, а просто заядливо изказване.
Бях забравила, че в този форум може да се заяждаш, просто ей така за спорта.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

redrum, общото е, че някои целенасочено са избирали сегашното правителство на Украйна.
Четох такива предположения в нета. Майдановците - бандеровците били наследници на тези отряди.
Майдановците и бандеровците са различни групи. Едните са ПроЕС, другите са националисти. Властта в Украйна не е в ръцете на националистите, а в ръцете на проЕС опозицията. Чудно ми е как при министър-председател евреин от партията на еврейката Тимошенко някой ще твърди, че майдановците са наследници на СС дивизия :lol:
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами не са нито шеговити, нито информативни, а просто заядливо изказване.
Бях забравила, че в този форум може да се заяждаш, просто ей така за спорта.
Темата не е шеговита, за да очакваш шеговити изказвания.
Също така, предполага известна информираност.

------------------------
redrum, откъде да им ги знам групите кой от коя е?
Такива неща пишат по сайтове.
Историята на Украйна не ме интересува особено.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

ми то се отнасяше за 1681 и 1687
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Майдановците и бандеровците са различни групи. Едните са ПроЕС, другите са националисти. Властта в Украйна не е в ръцете на националистите, а в ръцете на проЕС опозицията. Чудно ми е как при министър-председател евреин от партията на еврейката Тимошенко някой ще твърди, че майдановците са наследници на СС дивизия :lol:
Това май го бяхме обсъждали вече. Ще повторя мнението си, ако е било в друг форум.

И едните, и другите са майдановци. Просто без Десен сектор нямаше да може да се направи въоръжен преврат.

Бандеровците са галичинци. те не са украинци, родината им е Галиция (идва от племето гали (келти) по една версия и от Галич - хърватски княз (бели хървати) - по друга). Така се получи в резултат на исторически премеждия - Полша смятала Лвов за свой, а Австро-Унгария е водила културна война с Русия и галичинците са били най-подходящи и най-близо.

Тези, които могат да се нарекат украинци, са тези, които с живяли по окраините на границите, Тогава това са били най-вече централните райони - от Житомир към Запорожието. Макар че запорожките казаци не са обичали да ги наричат украинци, п-редпочитали са "хохлы"

Освен водещите лица на хунтата, новоназначените губернатори също са евреи-олигарси. Но това е принудителна временна симбиоза (както и на Майдана). Олигарсите дават пари, а радикалите (които сега са Национална гвардия + агитки) се бият. Иначе няма как - армията не иска да се бие и олигарсите нямат военна сила без бандеровците, а бандеровците нямат пари без олигарсите.

И двете страни се надяват, че при победа над Югоизтока ще надделеят после. Бандеровците - защото имат мотив, идеология и са организирани, а евреите от хунтата - защото имат пари и подкрепата на западните страни.

Ако победят бандеровците, то те ще премахнат евреите, ще завземат властта и лека-полека ще започнат да организират диверсии в Русия, Полша, Унгария и Румъния с цел създаване на Велика Украйна. Ще убиват руснаци, поляци и евреи. Това не е измислица, записано е в последното издание на програмата им от 2003 година.

Ако победят олигарсите, то те ще премахнат свидетелите и бъдещи противници - бандеровците и ще наложат прозападната си клика над богатите югоизточни райони. Но ще трябва да се откупят с Галичина, Ивано-Франковск, Волин и Буковина (към Полша, Унгария и Румъния)

Ако Донбас издържи до референдума на 11 май, то Украйна ще се раздели на три. Или като федерация, или като отделни държави

Ако натискът върху Юга (Одеса и Херсон) от страна на хунтата се усили, то той ще се обедини с Донбас и ще се образува Новорусия - нова държава, която ще замести Украйна.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е, ти цял ден тролиш с тези си номерца.:) Даже много спокойно си ти отговаря на провокациите, аз не бих могъл, признавам.
Всъщност е много прав за положението у нас, колкото и да ни е тъпо и тъжно. Не сме лоши хора, но имаме навика да си избираме лоши политици.
И никак не се учим от грешките си - въртележката е пълна и в крайна сметка мием кенефите на ЕС.
От около година не бях влизал тук. И повечето мнения в темата не ме предразположиха към някакъв особено сериозен тон, сори. И не, не се появих за да защитавам Америка - просто видях че имам бележка и после се зазяпах..

За да е прав, значи не е живял в България последните 20 години и не е участвал в оцвъкването на държавата. Аз не съм достатъчно възрастен, за да съм успял да окажа някакво особено въздействие :) . Разбирам да не ме харесва задето го сръчках така по наболяла тема, но излиза че не ме харесва и заради това че съм българин. Което още повече ме кара да се замислям върху мотивацията му да е част от тоя форум. Пък аз трябва да си изясня някои работи относно хора, чиито факти или идеи обмислям да приема. Виж, за това поне акълът ми стига :) .

PS: Като гледам, и ти не си (толкоз дърт), за да приемаш да те обвиняват за дереджето или да плюят по родината ти, само защото повечето вече са свикнали. Патриотизмът е полезно нещо.
 
Последно редактирано:
Мен ме е яд как от повече от век главите ни ги мътят русофили и русофоби, национиалистите ни се оказаха псевдо такива, а сега на мода са явно българофобите.

Тази тема е доста информативна, чета я с интерес, но повечето неща се отразяват едностранно само от едната гледна точка, на моменти изкуствено подкрепена от подходящи за повода аргументи. Изкаже ли се от някой различно мнение, се приема като нагла провокация и русофилите в темата му скачат като рояк бг мами с накърнено его. Води се предимно монолог, опитите за диалог в крайна сметка водят до открит конфликт.

Така, че думичката пропаганда тук си е много намясто. Но пък в България всякаква пропаганда ни облъчва ежедневно по всички информационни канали, че да го правим на голям проблем в един интернет форум...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В момента в западна Галиция има ли население, което се самоопределя, като украинско?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В момента в западна Галиция има ли население, което се самоопределя, като украинско?

Почти всички в Украйна се смятат за украинци (включвайки тънкостите за езика и диаспорите) . Разликата е само в това, че радикалите от Галичина смятат само себе си за истински украинци, а останалите украинци за тях са москали, поляци, евреи и друга подобна нечиста сган.

Във Лвов има и нормални украинци, но им е трудно. Сетих се за един полковник (научно-технически) , с който се запознах съвсем случайно в България.

Родом от Лвов, но след казармата в съветската армия цял живот работил в едно научно градче близо до Москва - Дубна (запознатите знаят, че там е основен център на физиците). След разпада на СССР се пенсионира и се връща в родния си град. В Украйна е забранено двойното гражданство още оттогава и са го поставили пред избор - руски или украински паспорт. Той взел украинския, но продължил да се държи като нормален украинец - говорил си на руски, общувал си с подобни и т.н., а и всички знаели, че е съветски полковник от запаса, демек бандеровски враг.

Добре че синът му се оженил за българка, та го поканил в България при тях. Продал си апартамента в Лвов и сега живее в България.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Почти всички в Украйна се смятат за украинци (включвайки тънкостите за езика и диаспорите) . Разликата е само в това, че радикалите смятат само себе си за истински украинци, а останалите украинци за тях са москали, поляци, евреи и друга подобна нечиста сган.
Не, не, не ме разбра. Питах за тази част от Галиция, която в момента се намира в Полша.

275px-Galicia_es.svg.png
 

Горе