АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: Re: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Изкаже ли се от някой различно мнение, се приема като нагла провокация

Хора изгорени живи показано със снимки и видеа,и да ми пише някакъв боклук че това било инцидент и хората които са запалени живи били предатели

[video=youtube;YvnLsshOJ18]http://www.youtube.com/watch?v=YvnLsshOJ18[/video]
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не, не, не ме разбра. Питах за тази част от Галиция, която в момента се намира в Полша.

275px-Galicia_es.svg.png

Да, има живеещи там, които се смятат за украинци. В същото време във Волинския регион (Украйна) има много живеещи, които се смятат за поляци.

Бандеровците и поляците също не се понасят. Дори не толкова до териториални претенции, колкото на расово ниво. Бандеровците жестоко са изклали десетки хиляди поляци от Волин (не ми се дават архивни снимки, а има една дебела книга само с факти за събитията тогава - без нито един коментар, за да няма поводи за вариации)

Полският космонавт (забравих му името) е един от хората, оцеляли след това клане. Бил е дете тогава и успял да се престори на мъртъв. Цялото му семейство е било изклано.

P.S. неточен съм бил с историята на космонавта - сега я погледнах пак - http://ru.wikipedia.org/wiki/Гермашевский,_Мирослав

Нападнали са селото, но са заклали само няколко от роднините му и дядо му. Майка му успяла да избяга, но го изгубила в снега. Сутринта го намерили баща му и брат му. Баща му го убиват по-късно (пак от УПА)
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

След войната Сталин дарява Галичина на Украйна. Трябва да се отбележи, че бандеровците успяват над 10 години да водят партизанска и диверсионна война срещу една от най-мощните структури тогава - КГБ. Това говори достатъчно добре за техните възможности и мотивация.

Като казах за Сталин как подарил земи на западна Украйна, може би е уместно да се отбележи как Украйна се появява в сегашната си големина. Към основната Украйна, за която писах преди, след като ленин обявява създаването на Украинска република той присъединява към нея областта Донбас (Харков, Донецк, Луганск) и Южна Украйна (Одеса, Херсон). През 1954 г. Хрушчов дарява и Крим (пак барабар с руското население)

Ето схема на "подаръците" :

43974_900.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Цялото това синичкото (подарено от Ленин) се е наричало Новорусия (тъй като завоевателните походи срещу Османската империя по тези земи са тръгвали от град Новороссийск. И при сегашните събития ясно си личи, че именно те са центровете на напрежението, тъй като населението в тях, макар и да са украинци, се смята с руски корени. И говори на руски, естетсвено, макар че в Украйна във всички градове се говори предимно на руски - не само в югоизточните. По селата се говори на суржик.

На мовата (украински) обикновено се пеят песни и се пишат стихотворения (много красив и подходящ за това, на второ място след италианския според ЮНЕСКО)

Жълтичкото пък (дарени през различни години територии от руските царе) се е наричало Малорусия, а жителите на тези територии - малороссы.

Всеки от тези подаръци е имал някаква цел - на Ленин му е трябвал пролетариат срещу кулаците и бандите, Сталин е ограждал бандеровците с население от социалистически републики, царете пък - всеки поотделно. Само за Крим не се знае точно защо Хрушчов изведнъж го подарил на Украйна - говори се, че заради жена си (която също била украинка като него), но най-вероятно е целил да разсее апаратните кремълски войни за власт.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Една интересна статия и особено видеата в нея: rt.com/news/156664-odessa-fire-radicals-shoot

Организация за нападение над ветераните, с участието и вероятно с организацията на Тимошенко: rutube.ru/video/880d1ed49378ce979b5fd8b731e6bbd7
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

рай... і немає війни...
Коментар в украинска група под предутринния ми клип.
 
Тази тема е доста информативна, чета я с интерес, но повечето неща се отразяват едностранно само от едната гледна точка, на моменти изкуствено подкрепена от подходящи за повода аргументи. Изкаже ли се от някой различно мнение, се приема като нагла провокация и русофилите в темата му скачат като рояк бг мами с накърнено его. Води се предимно монолог, опитите за диалог в крайна сметка водят до открит конфликт.

Така, че думичката пропаганда тук си е много намясто. ...

В политическия форум винаги е така,
Тук трима маниака така са се озверили и са си повярвали, все едно къртят милиони и продават оръжие и боеприпаси и на двете страни.
И понеже си намериха някой който да им клати кандилото и е на тяхна страна, го обявиха за главен архиепископ на канала и са готови да му готвят неродени зайчета през пости.
Радват му се като будисти на нова мантра за брадатия козел и кривата слива.
Всички останали са врагове и всеки който не е на тяхното мнение е тъп...

Аз пък не им вярвам на думите, защото гледат прекалено едностранчиво на нещата.
Брад като говори за проруските организации и имам чувството че някой му търка простатата с с намазан с мед кол /дялан с тесла/ и си го представям как се радва и му тече лигата докато чете на страна писанията.
Чак се изненадах как може някой толкова рязко да оглупее и да се вманиачи.

Преебаха темата тия тримата, псуват журналистите че били пристрасни и показвали само едната страна на нещата, а те какво правят? по пристрасни са от водещата на искренно и лично, заедно с нана от съдебен спор.
Но поне е забавно да им гледаш фанатизираните оргазми, като стане поредния панаир в Украйна.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В няколко медии се пишеш около 3-т март относно думите на Президента. Там не било се споменало КОЙ и от КАКВО са/сме се освободили. Беше направена съпоставка с речта на Първанов - той бил казал кой и от какво.

Аз се питам - а бил ли е казал с ЦЕНАТА на какво?
Разбира се аз не отричам, че са ни помогнали, че са единствените и че ако не са били те едва ли щяхме да се освободим, но защо не се споменава и с какво сме си платили?
Това нямаше да го искам ако нямаше чак такива фанатизирани русофили - те искат да се признае кой и от какво ни е освободил, но да не се споменава за 45-те години съветска власт

Мен ме е яд как от повече от век главите ни ги мътят русофили и русофоби, национиалистите ни се оказаха псевдо такива, а сега на мода са явно българофобите.

Тази тема е доста информативна, чета я с интерес, но повечето неща се отразяват едностранно само от едната гледна точка, на моменти изкуствено подкрепена от подходящи за повода аргументи. Изкаже ли се от някой различно мнение, се приема като нагла провокация и русофилите в темата му скачат като рояк бг мами с накърнено его. Води се предимно монолог, опитите за диалог в крайна сметка водят до открит конфликт.

Така, че думичката пропаганда тук си е много намясто. Но пък в България всякаква пропаганда ни облъчва ежедневно по всички информационни канали, че да го правим на голям проблем в един интернет форум...

за съжаление си много прав.

@брад е пример за псевдо русофил
@страна - него го разбирам, той си е руснак
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А, 24 години под американско робство как са? Дето те "освободили" от съюза?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А, 24 години под американско робство как са? Дето те "освободили" от съюза?

Не са добре. Сега ти признай за 45-те години съветска власт :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз, съм живял малко по това време, но не помня да е било зле имаше пари за всичко. Нямаше бедни.
Не са добре. Сега ти признай за 45-те години съветска власт :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

AMOUN, темата ти влияе зле - "вдъхновява" те пак да пишеш цинизми и да обиждаш.
Не я чети, че нещо много взе да си фантазираш и да минаваш чертата. Какъв кеф ти доставя да ги пишеш тези уродливи постове?
Като искате темата да не е едностранна и да ви се чуе мнението, давайте факти в подкрепа,
вместо да се оплаквате, беснеете и пишете глупости.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Амуне, добро лирическо отклонение си написал, за лавиране около една и съща гледна точка. Наистина тук инфото е все на руски и от руски медии - поне за цвят нещо от другата страна няма. Пускам си некви предавания по БГ Тв-та, там некъв чича ми говори как това е най-големият успех на Путин за възраждане на великата руска империя - абе страшна работа....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да, а в другите дето им снасят парата хамериканците бълват, че той пък си бил избил неговите хора. Гледай сутришния блок на нова и ще паднеш. Аз като ги слушам там не са нищо повече от платени лизачи на САЩ.
Амуне, добро лирическо отклонение си написал, за лавиране около една и съща гледна точка. Наистина тук инфото е все на руски и от руски медии - поне за цвят нещо от другата страна няма. Пускам си некви предавания по БГ Тв-та, там некъв чича ми говори как това е най-големият успех на Путин за възраждане на великата руска империя - абе страшна работа....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Амуне, добро лирическо отклонение си написал, за лавиране около една и съща гледна точка. Наистина тук инфото е все на руски и от руски медии - поне за цвят нещо от другата страна няма. Пускам си некви предавания по БГ Тв-та, там некъв чича ми говори как това е най-големият успех на Путин за възраждане на великата руска империя - абе страшна работа....

Ето за цвят от бг медия. Съжалявам, че е пак от Блиц, но засега те са от малкото медии, които показват другата страна.

http://www.blitz.bg/news/article/265635

Има нови версии за Одеса. Хората в сградата са били предварително причакани в нея от Десен сектор.
Не са изгорели, а убити. Има и изнасилени. Пожарът е бил за заличаване на следите.
Отворете снимките под статията - на тях има написани обяснения.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ето за цвят от бг медия. Съжалявам, че е пак от Блиц, но засега те са от малкото медии, които показват другата страна.

http://www.blitz.bg/news/article/265635

Има нови версии за Одеса. Хората в сградата са били предварително причакани в нея от Десен сектор.
Не са изгорели, а убити. Има и изнасилени. Пожарът е бил за заличаване на следите.
Отворете снимките под статията - на тях има написани обяснения.

Изпревари ме, тъкмо щях да я показвам. А аз напомням да видите двата материала с видеоклипове, които показах снощи, в първия се вижда активист от майдана, който стреля с пистолет и бронежилетка, срещу дома, а после обяснява, че не е въоръжен, а е мирен демонстрант. Втория материал вероятно представлява подготовка с участието на Тимошенко за нападения над ветераните след няколко дни:

Една интересна статия и особено видеата в нея: rt.com/news/156664-odessa-fire-radicals-shoot

Организация за нападение над ветераните, с участието и вероятно с организацията на Тимошенко: rutube.ru/video/880d1ed49378ce979b5fd8b731e6bbd7
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В няколко медии се пишеш около 3-т март относно думите на Президента. Там не било се споменало КОЙ и от КАКВО са/сме се освободили. Беше направена съпоставка с речта на Първанов - той бил казал кой и от какво.

Аз се питам - а бил ли е казал с ЦЕНАТА на какво?
Разбира се аз не отричам, че са ни помогнали, че са единствените и че ако не са били те едва ли щяхме да се освободим, но защо не се споменава и с какво сме си платили?
Това нямаше да го искам ако нямаше чак такива фанатизирани русофили - те искат да се признае кой и от какво ни е освободил, но да не се споменава за 45-те години съветска власт



за съжаление си много прав.

@брад е пример за псевдо русофил
@страна - него го разбирам, той си е руснак
Ти си осакатен на ниво прогимназия. А и чувството ти за морал може би не е достатъчно развито. Разбираемо донякъде ако си роден след едикоя си година.
Паметниците са на войници, мрели на българска земя. Не на политици, търгуващи смърт и влияние.

Темата обективно (би трябвало да) е за съвсем други неща.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Положението в Украйна се засра тотално.

Кой е виновен, кой е невинен - вече няма значение. Важното е, че умират хора и ще продължат да умират.

Аз като ви говорех отдавна, че проблемите трябва да се решават в зародиш, вие не ми вярвахте. Сега кво сини каски от ООН ли ще влизат както в Босна и по други места, където има разпад и остатъци от диктатура.


Та да не се чудите подобни неща стават където има диктатори и остатъци от диктатори.

Една Шотландия мисли да прави референдум за отцепване. Ама да сте чули там някой да се бие и да има умрели - няма и да чуете. Там просто е нямало диктатура.

А такива изцепки с трупове ставаха в бивша Югославия като се разпадаше.

А за кашата в Украйна обвинявайте Путин. Там 80% от онея дето ги показват с маски на лицата и назоваващи се "местни" - са то руските служби.


Украйна скоро няма да се възстанови. Русия тепърва ще има да потъва икономически, щото никой няма да иска да инвестира и лев там. Швеция и Финландия до сега пазещи неутралитет (не са членки на НАТО - уж да не дразнят Русия) сега тече сериозен дебат там и най-вероятно ще станат членки на НАТО.

Икономиката на Европа тъкмо беше тръгнала да се възстановява и тя ще пострада.


Лошото е, че Западните лидери са мекушави и Обама и той не е от категоричните. И сигурно конфликтът ще се точи с години.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А за кашата в Украйна обвинявайте Путин. Там 80% от онея дето ги показват с маски на лицата и назоваващи се "местни" - са то руските служби..

В Украйна една трета от населението са етнически руснаци,по официални данни има 17 милиона руснаци.
Всички ли са от руските служби?
Тези 17 милиона руснаци които са украински граждани ако не подкрепят новата "власт",те терористи ли са?

Тая нова власт трябва да спре веднага армията и други крайно анти-руски настроени групировки да избиват собствения си народ.
Защо не искат да чуят исканията им,да проведат честни избори и референдум?
Ще загинат много невинни хора,и това се подкрепя от САЩ и ЕУ
 

Горе