Глобите за висока скорост скачат два пъти

От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

ми носете си го :D
като ви спрат, трябва да кажат какво ви е нарушението
искате и членове, алинеи и т.н. - проверявате за 10 сек и готово :D
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Лошото е, че едно носиш нещо, което е актуално, утре не се знае дали ще актуален закона. Факт е, че трябва да се внимава повече и определено да има толеранс на пътя. Този уикенд си направи един трип до Перник и обратно. Доста добре, много доволен от хората по пътя на там и на обратно. Няма нещо негативно, което да се сетя, освен, че един селянин отне предимството (беше тъпа силиконена заспа) на сватбари и се набута измежду тях. Колко мозък трябва да имаш, за да го направиш. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

И аз подкрепям, че трябва да се махнат малоумните ограничения на скоростта. Сега тук някой да ми каже, че примерно подбалканския не се кара масово със 120 плюс
Няма населено място наблизо, пресечки и т.н Трилентов прав път, вижда се 5 км напред дето се вика. Ми няма как да ги спазват.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

И аз подкрепям, че трябва да се махнат малоумните ограничения на скоростта. Сега тук някой да ми каже, че примерно подбалканския не се кара масово със 120 плюс
Няма населено място наблизо, пресечки и т.н Трилентов прав път, вижда се 5 км напред дето се вика. Ми няма как да ги спазват.

Не само в България е така..
В едно от предаванията на Top Gear бяха ходили да карат из Америка, и в една от пустините пътят беше като стъкло, напълно прав в продължение на десетки километри без нищо по и край него, а ограничението беше 70 мили в час...

Мисля, че тия рестрикции, които ги поставят имат по-скоро някаква психологическа гледна точка.. Това ти е забранено, онова ти е забранено, третото не може от 8 сутринта до 5 следобяд и разни други такива измислици..
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Лошото е, че едно носиш нещо, което е актуално, утре не се знае дали ще актуален закона. Факт е, че трябва да се внимава повече и определено да има толеранс на пътя. Този уикенд си направи един трип до Перник и обратно. Доста добре, много доволен от хората по пътя на там и на обратно. Няма нещо негативно, което да се сетя, освен, че един селянин отне предимството (беше тъпа силиконена заспа) на сватбари и се набута измежду тях. Колко мозък трябва да имаш, за да го направиш. :)

Блинки, най-малкото заради такива ситуации трябва да познаваш закона.

Интересно :D


Добре, съгласен съм, че е виновен,
НО на водача на джипа трябва да му бъде отнета СУМПС

Чл. 123. (1) Водачът на пътно превозно средство, който е участник в пътнотранспортно произшествие, е длъжен:
1. без да създава опасност за движението по пътя, да спре, за да установи какви са последиците от произшествието;
в) ако между участниците в произшествието няма съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те, без да напускат местопроизшествието, уведомяват съответната служба за контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило произшествието, и изпълняват дадените им указания.

Човека с шкодата е постъпил тъпо, сигурно не е знаел закона.
Ако знаеше закона, щеше да остане на мястото на ПТП и да звънне на 112.
Избягал от ПТП го третират като пиян.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Блинки, най-малкото заради такива ситуации трябва да познаваш закона.
А бе аз каквото ми е нужно да знам като шофьор, гледам да съм в течение с новостите. Но да ти цитирам закона, това мисля, че много малко шофьори го могат. Особено като някои от тях даже не са си правили труда да го попрегледат на листовките.

Лошото е, част от ограниченията са сложени, защото някой някъде е направил голямата глупост. На никой не му се кара на голям, хубав път с 90 км/ч, но това е така, защото някой кретен сигурно е минал с повече и е отнесъл нещо/някой. За това и ще се съглася, че е психологична граница, а не толкова, защото пътя или условията не го позволяват. Нали, говорим за ясен и чист път.

Аз пък сефте чувам, че се третира като пиян, когато шофьора напусне ПТП-то.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Образно казано, но санкциите са горе долу същите
Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:
5. наруши задълженията си като участник в пътнотранспортно произшествие;
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Осъзнавате ли, че с дигането на глобите и с това, че вече няма да взимат точки се облагодетелстват мутрите и богатите? Боли го фара, че ще го глобят евентуално 500 лв. (той и до сега си е карал с 250-300 км/ч, ама сега поне само пари ще киха и книжката му е в безопасност). За превишение на скоростта над някаква степен - взимане на книжката и това е. Никакви парични глоби и простотии.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Осъзнавате ли, че с дигането на глобите и с това, че вече няма да взимат точки се облагодетелстват мутрите и богатите? Боли го фара, че ще го глобят евентуално 500 лв. (той и до сега си е карал с 250-300 км/ч, ама сега поне само пари ще киха и книжката му е в безопасност). За превишение на скоростта над някаква степен - взимане на книжката и това е. Никакви парични глоби и простотии.

И това е така, но поне много от хората, които нямат пари, ще започнат да се замислят как да карат. Аз съм за още по-големи глоби и отнемане на книжка при превишена скорост, а при употреба на алкохол и шофиране - направо да се отнема книжката завинаги. Също така и на пешеходните пътеки трябва да има камери, защото никой не спира.

Като цяло, глобите не би трябвало да са пречка за никой, който кара по правилата.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

И това е така, но поне много от хората, които нямат пари, ще започнат да се замислят как да карат. Аз съм за още по-големи глоби и отнемане на книжка при превишена скорост, а при употреба на алкохол и шофиране - направо да се отнема книжката завинаги. Също така и на пешеходните пътеки трябва да има камери, защото никой не спира.

Като цяло, глобите не би трябвало да са пречка за никой, който кара по правилата.

Аз съм съгласен за пешеходна пътека да има наказание ако не спреш (в момента има ако не се лъжа, но никой не го спазва). Също така обаче съм съгласен всеки хванат да пресича където не му е мястото - 1000 лв. АКТ да му натресат. Нагледал съм се на пресичащи баби/дядовци/залисани мами и т.н. пресичащи 4 лентов път без дори да се огледат. Като набиеш спирачки заради тях (и недай си боже отзад ти влезне колегата зад теб) и натиснеш клаксона почва да ти ръкомаха. Много съм мислил на такива да слезна и бой по канчето докато се научи, ама какво да направя като са ме учили да съм културен и вежлив. Само един път съм удрял два шамара на една майка, заради която щях да падна от мотора (както си седя реши, че може да пресича посредата на пътя където няма място) и да се претрепа с 50 км/ч(като знам, че боядисване на елемент - 100 лв., степеннка - 100 лв., лост спирачки/съединител - 50 лв., огледало - 20 лв. и недай си боже мотора да ти затисне крака - болница 1 месец минимум).
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

и 5 пъти да скочат, за мен не е нормално по големи булеварди без жилищни сгради и пешеходци да се кара с 50!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Днес пътувах към Варна. Освен, че абсурда на Богровите беше пълен, имаше малко идиоти по пътя в сравнение с предишни години. Какво се случи ли?

1. Всичко, което летеше в лява лента беше предимно BMW, да и два спортни Нисана, ама от онези, уж спортни, но като цъфне някой с Ферари или Порше, ти омеква бързо. :)

2. Едно семейство с А3, натоварило целия катун, изпреварване (правеше слалом) колоната от коли, които реално се редяха да изпреварят един ръждясал бус. И тия им пожелавам да стигнат там, за където са тръгнали. :)

3. Една лезбо-шофьорка даваше газ на всеки, които се опитваше да я изпревари.

Но като цяло, беше културно. НО иначе, всичките а за глоба. ;)

@dertre, бате, много съм за. Само да застанеш на бул. Мария Луиза, от ЦУМ до Лъвов мост, да видиш колко по 1000 лева ще получат КАТ. Не е истина. Всеки пресича както си знае, че днес и на една майка с количка правих път. Юрнала се милата да пресича в нищото. И това не е човешко. Всеки път като се кача на кола си казвам, че ако не ми е спешно, няма да я използвам - само метрото или пеша. Направо, все едно в джунгла си се впуснал. За това, глоби му е майката. А днес си взех, нова аптечка и пожарогасител, голям, колкото дезодоранта ми. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Ааа то такива шофьори има та думи не стигат да се опишат. :cry:
Случки безброй.. от такъв тип хора бягам възможно най-далеч:

- Жена шофьор
- Много стар шофьор
- Шофьор със стара кола
- Нашенските BMW Курници (спортни каруци за баш тарикати)

Да питам аз, че не съм се интересувал особено до сега..
Прочетох това http://www.monitor.bg/article?id=37786
и ми е чудно дали има такива камери из цяла България или тези само в софия са специализирани за мотори.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Ти си линкнал нещо друго :lol:
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Аааааааааа :shock: Търсих не мога да го намеря вече...
Става въпрос за пътни и мобилни камери които снимат и мотори.
Писна ми да намалявам на кръстовища когато е зелено, няма коли а има камери.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

На мотора има номер само отзад. Това означава, че камерата трябва да го снима отзад и само отзад. Да не говорим, че повечето карат и без номера или номера е наврят отдолу под седалката (моя номер гордо седи на мястото си и нямам против да плащам глоби ако ме снимат някъде). Повечето камери особено на магистралите снимат само отпред и за това не стават за мотори.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Става въпрос за градски камери.
Ще си пробвам късмета пък ще се похваля ако получа честитка :beer:
п.с. и моят номер си е на мястото му :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Така е, пешеходците също трябва да спазват правилата и да се научат какви са им правата. Виждал съм ги много пъти да пресичат на 1-2 метра от пешеходната пътека. В такива случаи въобще не им спирам. Други пък тръгнат по пътеката и спрат на средата да чакат колите. Въобще не знаят, че след като са върху нея, те са с предимство. Като цяло и двете страни не знаят правилата и не ги спазват. Бил съм в чужбина и всички коли спират на пътеките, даже като видят, че човек тръгва да стъпва - веднага спират и чакат. В България е крайно време да се промени това, всеки да се опитва по някакъв начин да не спазва правилата.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Какво се радвате че ги дигат два пъти ? Може да се радва някои, които не кара или шофира 2 пъти в годината... Аз като активен шофьор мога да кажа 100 места където ограниченията не са правилни, примерно пътя Варна - Златни Пясъци, 50 km/h е кои тъпак го е направил това ограничение да караш 2 часа до там, искат винетка но не го водят извънградско и трябва с 50 да караш. За скорост от 80 км/ пратиха фиш 200 лв, а тея дето фучат редовно с 200+ km/h дали получават нещо ми е интересно или радарите тях не ги ловят.

ПП: По съм склонен да се вдигнат глобите за алкохола.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Сега в новините слушам че имало и предложение / тъпо предложение от тъп вносител / в талона да се вписват имената на всички който ще карат колата. Така при засичане с камера по лесно щяло да се търси отговорност...:):):)...Не зная дали да плача или да се смея, трябва да казват имената на тези който правят тези предложения.....

Ако имам 30 приятели и на тях им позволявам да карат колата...тридесет имена и ЕГН ли трябва да се впишат в талона...
 

Горе